Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • Co to jest w ogóle za teoria z [CIACH]. Jest klient to są i boty jak najbardziej się zgadzam. Ale co to ma do rzeczy? Serwer powinien być zabezpieczony i tyle. A tu taka bylejakość i zaślepienie graczy, którym szkoda stracić co mają i tak brną dalej w ten bezsens.


    Moderator Canhide:
    Usunąłem brzydkie słownictwo.

    Streamy wrócą razem z powrotem zmiany CH (czyli możliwe, że nigdy)
    :w00t: A może stream z Tasmanii Jemioły Diumara Polski? :w00t:
    https://www.youtube.com/user/LuckeR174


    Zazwyczaj odpalam w dni robocze okolice 12-14 godziny


    Zapraszam!


    :mkay:

    Edited once, last by Canhide ().

  • Nie uważam iż to że ludzie wystawiali boty aby zarobić irl, więc wina leży po obu stronach jest "z [CIACH]", ale oczywiście mogę się mylić. Sposób zabezpieczeń był tak dziurawy że aż szkoda gadać, zgadzam się w 100%. Jednak powody dla którego ludzie grają w metka, raczej nie da się spłycić do "brnięcia byle tylko nie stracić". Moi przyjaciele nie grają już, ponieważ w ich opinii Metin jest już stricte Pay2Win (Bez 2k msc nawet nie wchodź). Ciężko się z tym nie zgodzić. Jednak wierzę iż nadal jest sporo graczy takich jak ja, którzy grali to za czasów dzieciaka, a teraz po prostu lubią grindować na BO czy v2 ponieważ chyba nie ma nic bardziej relaksującego :) Uważam iż najprzyjemniej gra się w metka bez nastawienie że chcę się w nim wygrać, w końcu to gra MMORPG więc to społeczność tutaj stanowi największą wartość dodatnią :)


    Moderator Canhide:
    Usunąłem brzydkie słownictwo.

    "Metin2 super gra"~ Ktoś kiedyś mądry.

    Edited once, last by Canhide ().

  • Zabawne jest to że te ich pro elo zabezpieczenia przez boty zostaną w parę godzin ogarnięte albo w ogóle nie dostaną takiej weryfikacji ale przecież trzeba uprzyjemnić grę dla zwykłego gracza teraz będziesz grał na komputerze i na telefonie jednocześnie

  • Psycha chyba siadła, co?

    Psycha ? Ja człowieku mogę z dnia na dzień zapomnieć o tej grze, gdyż gram wyłącznie dla zabawy i się tak nie wczuwam ażeby mieć z tego tytułu jakieś dolegliwości psychiczne. Co innego Ty - patrząc po aktywności na forum to bez metina by ciężko było życie sobie ułożyć, nie zazdroszczę !


    ----------------------------------------------

    A co do tej dwuetapowej weryfikacji to ktoś upadł na głowę. Niech się lepiej z tego wycofają póki jeszcze gracze nie rzucili kontami !

    Kto silny ten walczy, kto chory ten zdycha
    Mocnym pomaga się, słabych się spycha
    Tak być powinno !!!

  • Zabawne jest to że te ich pro elo zabezpieczenia przez boty zostaną w parę godzin ogarnięte albo w ogóle nie dostaną takiej weryfikacji ale przecież trzeba uprzyjemnić grę dla zwykłego gracza teraz będziesz grał na komputerze i na telefonie jednocześnie

    małymi krokami wkońcu naprawią, w tibi też przez lata był problem z botami i w końcu któregoś dnia z dnia na dzień ubyło 90% botów

  • Nie wiem o co wy sie kłocicie, gracie i wspieracie GF grubymi przelewami tylko po to żeby móc zrobić dunga jak najszybciej i potem sami sprzedajecie itemy za plny i teraz płaczecie, jak ktoś zarabia i ma dobra robotę w stylu GF to nie za dużo robi, nawet eventów juz GF nie robi tylko to samo.

    Kazdy wie ze gra lezy pod wzgledem zainteresowania bugów i nudów przez GF, a każdy robi wszystko by sie nie zmienilo nic, nawet administracja.

    Metin$
    3a8d82808d0bbe33med.jpg


    REYMONTA 22

  • Nie wiem o co wy sie kłocicie, gracie i wspieracie GF grubymi przelewami tylko po to żeby móc zrobić dunga jak najszybciej i potem sami sprzedajecie itemy za plny i teraz płaczecie, jak ktoś zarabia i ma dobra robotę w stylu GF to nie za dużo robi, nawet eventów juz GF nie robi tylko to samo.

    Kazdy wie ze gra lezy pod wzgledem zainteresowania bugów i nudów przez GF, a każdy robi wszystko by sie nie zmienilo nic, nawet administracja.

    Mylisz się, przynajmniej w pewnej części. Nie wszyscy grają żeby zrobić dunga i tyle. Tylko lubią ten świat, a boty latające po np. pustyni i niepozwalające wykonać głupiej misji na Boja tą przygodę utrudniają, stąd te nerwy. Zakup SM jakoś też mi się wydają stosunkowo normalną rzeczą, gierka typu FreeToPlay musi się z czegoś utrzymywać. Sam kupiłem trochę na jakieś fryzki czy skrzynki na 7/14/21 dni z PD itd, ponieważ korzystam z czyjejś własności za darmo. Administracja widać robi co może w swoim zakresie, zwłaszcza kiedy spojrzymy na fakt iż to wolontariusze :) Radziłbym po prostu więcej wyrozumiałości i prezentowania samemu dobrych postaw.

    "Metin2 super gra"~ Ktoś kiedyś mądry.

  • Wszystko w imię bezowocnej walki z botami. Poczekaj aż się okaże, że trzeba uwierzytelnianie dwuskładnikowe robić na słupach z różnych platform xD

    długo nie trzeba było czekać ;)


    meley jest na tyle poteznym zarobkiem ze nawet z abonamentem na 16 postaci sie oplaca;p

    chyba ze ktos robi 4 komplety ;) wiec ladowanie na jakies 64 postacie abonamentu nie bylo by takim tanim kosztem bo większość yang musiałaby iść na kupony. poza tym co w przypadku gdy nie zdążysz "przedłużyć" nie możesz się zalogować dopóki nie zapłacisz?



    Moderator Canhide:
    Połączyłem double post.

    Edited once, last by Canhide ().

  • W sumie abonamenty abonamentami ale chyba żeby to miało sens i żeby miało uchronić graczy przez botami to nie powinny być dostępne za smy bo wtedy bot tez może kupon sobie kupić i nic to dalej nie zmieni...

  • A może np wystarczyłoby na taką hydrę nałożyć jakieś ograniczenie z puntami bojowymi jak to jest w innych grach. Żeby wejść postacie w grupie muszą posiadać łącznie daną ilość punktów. Dopuszcza to, że jedna postać jest na wypasie ubrana, a druga goła. Z meley niestety problem robi się trochę bardziej skomplikowany, bo słupów jest dużo, i można je ubrać.

  • A może by tak zabrali się do prawdziwej roboty i opracowali sensowny model profilowania użytkowników na podstawie zestawu wielu metryk... jak można sobie zmienić IP tak nowy sprzęt czy przeprowadzka już nie jest taka trywialna ;)

    Kto silny ten walczy, kto chory ten zdycha
    Mocnym pomaga się, słabych się spycha
    Tak być powinno !!!

  • Co oni zrobili po ostatniej aktualizacji to ja nie mam pytań. Mam zalogowaną platformę, odpaliłem główną postać i na tej samej platformie mam też shopa, chce go zalogować i wyskakuję:" Aby wejść na ten serwer aktywuj uwierzytelnianie dwuskładnikowe". Serio? Myślicie, że będziemy teraz wszyscy sciągać aplikacje Wasze, żeby móc pograć? Co to za ograniczenia? Myślałem, że wróce po 3 miesięcznej przerwie, ale jednak trzeba się stąd zawijać, bo nic się nie zmieniło, a jest coraz to gorzej.

  • Co oni zrobili po ostatniej aktualizacji to ja nie mam pytań. Mam zalogowaną platformę, odpaliłem główną postać i na tej samej platformie mam też shopa, chce go zalogować i wyskakuję:" Aby wejść na ten serwer aktywuj uwierzytelnianie dwuskładnikowe". Serio? Myślicie, że będziemy teraz wszyscy sciągać aplikacje Wasze, żeby móc pograć? Co to za ograniczenia? Myślałem, że wróce po 3 miesięcznej przerwie, ale jednak trzeba się stąd zawijać, bo nic się nie zmieniło, a jest coraz to gorzej.

    a myślisz że to dużo roboty? ściągasz aplikacje i pokazuje się kod, fajne zabezpieczenie przed botami

  • a myślisz że to dużo roboty? ściągasz aplikacje i pokazuje się kod, fajne zabezpieczenie przed botami

    A co to ma za znaczenie ile to roboty .Na metinie duzo ludzi gra wspólnie nie którym jest to nie potrzebne.A jakie to zabezpieczenie przed botami,co boty ci sie na konto [CIACH]


    Moderator Canhide:
    Usunąłem wulgaryzm.

    Edited once, last by Canhide ().

  • A co to ma za znaczenie ile to roboty .Na metinie duzo ludzi gra wspólnie nie którym jest to nie potrzebne.A jakie to zabezpieczenie przed botami,co boty ci sie na konto [CIACH]

    Wspólna gra to nie argument niestety, bo jest to zabronione.


    Moderator Canhide:
    Poprawiłem cytowany post.

    Edited 2 times, last by Canhide ().

  • a jak grasz z bratem ?

    to sie tym nie chwalisz na forum bo to zakazane w grze

    > YouTube <

    Level 120 + 4 | Sura | LoudK1d | Lebensraum | Polyphemos | Chunjo

    xD.png

    > Przypominam o zasadach obowiązujących w grze: Zalecenia postępowania w społeczności Metin2

    pamiętaj drogi graczu: nic tak nie rozwinie twojej postaci w ciągu dnia jak 2 stówki w item shopa

  • Nie rozumiem biadolenia,że uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest przeciwko graczom,jakieś nieporozumienie.Jest to trochę uciążliwe wtedy kiedy musimy logować miedzy platformami ale jeżeli ma to zlikwidować boty to chyba każdy uczciwy gracz będzie za tym .Poczekajmy 2 -3 miesiące jeżeli to nic nie zmieni wtedy możemy płakać ze ta zmiana jest zła.Najbardziej zawsze się uśmiecham , kiedy niektórzy bawią się we wróżki i przewidują od razu że coś będzie złe,nieraz mają rację przyszłość przeważnie weryfikuje te proroctwa

    :shinsoo:

  • Uwierzytelnienie dwuskładnikowe jest DLA graczy a nie przeciwko graczom, oczywiście metiniarze jak zwykle swoje, bo konta trzeba sprzedawać jak i wony XD

    Prawda jest taka że to najlepsze zabezpieczenie przede wszystkim przed kradzieżą konta, które w 21 wieku powinno byś standardem :)

    Sprujcie sie do Google, że wprowadził 2fa kilka lat temu, tak samo jak do Facebooka, twittera i setek innych usług

    > YouTube <

    Level 120 + 4 | Sura | LoudK1d | Lebensraum | Polyphemos | Chunjo

    xD.png

    > Przypominam o zasadach obowiązujących w grze: Zalecenia postępowania w społeczności Metin2

    pamiętaj drogi graczu: nic tak nie rozwinie twojej postaci w ciągu dnia jak 2 stówki w item shopa

  • Poczekajcie aż Wam nic z tego ni z owego telefon się popsuje. To dopiero będziecie mieć kłopot. Nie wejdziecie na konto :P

    „Prawdziwe piękno nie musi się narzucać, prawda — krzyczeć,
    mądrość — wywyższać się.”

  • Poczekajcie aż Wam nic z tego ni z owego telefon się popsuje. To dopiero będziecie mieć kłopot. Nie wejdziecie na konto :P

    po to masz zapasowy kod przy zakladaniu 2fa.

    Ale oczywiście handlarz wonami powie: zepsuje ci sie telefon, padnie ci dysk w tym samym czasie a chmura na której trzymasz backupy wybuchnie, i to wszystko na raz xD

    > YouTube <

    Level 120 + 4 | Sura | LoudK1d | Lebensraum | Polyphemos | Chunjo

    xD.png

    > Przypominam o zasadach obowiązujących w grze: Zalecenia postępowania w społeczności Metin2

    pamiętaj drogi graczu: nic tak nie rozwinie twojej postaci w ciągu dnia jak 2 stówki w item shopa

  • Nie rozumiem biadolenia,że uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest przeciwko graczom,jakieś nieporozumienie.Jest to trochę uciążliwe wtedy kiedy musimy logować miedzy platformami ale jeżeli ma to zlikwidować boty to chyba każdy uczciwy gracz będzie za tym .Poczekajmy 2 -3 miesiące jeżeli to nic nie zmieni wtedy możemy płakać ze ta zmiana jest zła.Najbardziej zawsze się uśmiecham , kiedy niektórzy bawią się we wróżki i przewidują od razu że coś będzie złe,nieraz mają rację przyszłość przeważnie weryfikuje te proroctwa

    Ja nie rozumiem twojego biedolenia każdy powinien mieć wybór tak lub nie.Nie wiem w jaki sposób to ma chronić przed botami ale przed złodziejami owszem

  • Ja nie rozumiem twojego biedolenia każdy powinien mieć wybór tak lub nie.Nie wiem w jaki sposób to ma chronić przed botami ale przed złodziejami owszem

    chroni przed botami bo musisz zainwestować w kilka telefonów żeby logować boty, nikt nie puszcza jednego bota żeby grał po cichu, 5-10 kont na raz to standard xD

    Ps. W BDO 2FA jest obowiązkowa i nikomu to nie przeszkadza

    > YouTube <

    Level 120 + 4 | Sura | LoudK1d | Lebensraum | Polyphemos | Chunjo

    xD.png

    > Przypominam o zasadach obowiązujących w grze: Zalecenia postępowania w społeczności Metin2

    pamiętaj drogi graczu: nic tak nie rozwinie twojej postaci w ciągu dnia jak 2 stówki w item shopa