Posts by janpompejak

    Bodziaka bedzie ciezko ubrac, bo musi bić chociaż 6k w statue. Na ninje można wrzucic totalny syf 1 bonowy i będzie biła te 9k na poli, byle miała te 34umy, 80 ogien i 25k hp zeby 2 bosy jej nie wysadziły.

    Alchemia na ninje moze byc matowa byle onyks mial abs kryt. Rubin mozna bez ataku.

    Bony defensywne to tak jak kolega napisał, hp może być mniej i polecam z 20%+ do pż dorzucić. Co do dmg to ninja na matowym kole nie ma dużego problemu z wysolowaniem meley, a co dopiero jak będziesz jeszcze z bodziakiem, który na oko walnie te 4-5k w kolumnę. Łuk zodiaku+9 śr35+, szarfa 22-24% z zodiakiem+8, zbroja moby+8, ogniste+8, szmaragdy+8, naszyjnik z łez 6-8 metki, minidall, pierścionek z okeyek, nessie/meley łowca-berek-szycie i walniesz 15k+ z matowym kołem w kolumnę.

    Troche brakuje mi dmg zeby nie brac ros na kryta (z rosa bym pewnie ubil) a jeszcze nie moge go otruc bo mam zbyt niski lv :/

    Trucie/krwawienie bardzo pomaga, więc polecam dobić 110lvl+ i przy okazji kupić zbrojkę na moby. Oprócz tego warto kupić tytankę+9 nno i 20 diabły, bo te 10 na umy bardzo pomoże w dalszej rozgrywce. Kolejne rzeczy:
    - szmaragdy 20 diabły
    - ulepsz pasek na +6, bo to śmieszne koszta, a zawsze 1% na moby dojdzie, w przyszłości wymień na +9
    - obecne naszyjniki z łez sprzedaj i poszukaj nasiorka 10 kryt + 6-8 metki + ewentualnie hp
    - sprzedaj obecne buty i kup +8/9 10 kryt + 1-2k hp + wartość w 6/7
    - do szaty możesz wsadzić tytankę nno + blok lub naszyjnik kryt + szycie + metki, ja polecam drugą opcję, bo póki grasz na starym kontynencie to tytanka nno + 15 bloku w zupełności wystarcza, a taka szata z naszyjnikiem trochę doda dmg (sam korzystam z tej opcji)
    - jeśli chodzi o peta to nie warto obecnie wkładać łowcy do razadora, polecam kupić alastora typ 5/6 i go expić do 105lvla, bo te pety nie stracą na wartości (taki 1lvl typ5 możesz kupić za 50-70w)

    Meley raczej bez problemu wysolujesz, a do hydry bodziakiem nie ma podejścia bez dobrego talika.

    Ewentualnie możesz zainwestować w eq yoharowe i sobie dropić na rozpadlinie/instancji. Yohara to wygoda, bo nie musisz logować 16 słupów, ale za to trzeba wystawiać cały drop na shopach.

    chyba ze bd miał pecha i wydasz 100w a luk bd na +0 🫢🫢🫢

    Ulepszyłem w swojej karierze metinowej kilka zodiaków do 9 i wiem jak to wchodzi. Nie zdarzyło mi się wydać więcej niż 50w żeby wbić broń na +8, a średnio bym powiedział, że idzie 35-40w na takie ulepszanie. Co innego jak ktoś męczy się z itemkiem do +9. Jeśli ktoś strzela z armaty do wróbla i kuje zbsami na 5/6, a wyżej podręcznikami to faktycznie może być wyższa suma.

    Prędzej czy później będzie. Zbieraj wony i już :) W tej grze cierpliwość i systematyczność to podstawa. Bez tego zazwyczaj się przepłaca lub wydaje zbyt dużo $$ w SM.

    Rynek łuków od dłuższego czasu jest w słabym stanie. Najtańsze zodiaki+8 są po 60-65w, a w tej cenie to można kupić i ulepszyć 2 łuki do +8.

    Hej, zqstanawiam sie czym kuc bron zodiaka na +8. Jest mi potrzebny na +8 do szarfy. Zastanawiam sie czy do +6 bodziami czy koniecznie na +5 juz musza byc ZBSy. Od jakiego + wbijac podrecznikami? Moze sie ktos wypowiedziec jak to wyglada najlepiej pod wzgledem $€? Wiem ze najlepiej to samymi podrecznikami klikac qle to droga sprawa wiec nie bede :p a o magicznyvh kamieniach to nawet nie wspominajcie :p

    Ja zawsze klikam bodziem na 5, zbsem do +8, a podręcznikiem na 9. Podręcznik nie jest dużo lepszy od zbsa, a w cenie 2 podręczników możesz kupić 200 blasków, z których poleci około 10 zbsów.

    ok dzieki za wszystkie rady, mniej wiecej mnie nakierowałeś. mozesz mi jeszcze powiedziec jak wyglada sprawa w przypadku sury wp? mam wpka 117 po biologu z mitycznym kołem matowym, ubranie go w jakieś budżetowe itemy + bizuterie z ninji wyjdzie efektywniej niż bicie sama ninja? wpkiem tez szukac itemow z magia typu epik czy pancerz na moby wystarczy?

    O ile masz 3xP na wp to dużo nie trzeba. Może być zbroja na moby, bo strach zrekompensuje brak odp na magię w zbrojce.

    Zależy od reszty eq, bo im więcej masz łącznie wartości, tym więcej dają średnie z szarfy. Wszystko da się przeliczyć, tylko musiałbyś podać ile masz wartości ataku w statusie i średnich bez szarfy. Na wyższym lvlu średnie raczej mają przewagę, bo wyciska się dużo wartości z 6/7 i zodiaków+9.

    Na Twoim miejscu zostałbym przy obecnej szarfie i zbierał powoli na jakąś 22-23% z łukiem zodiaku+8. Taka szarfa już starczy na długo.

    Ninją ciężko będzie komfortowo samemu expić (zakładam, że matowe koło jest wszędzie). Na pewno dorzuciłbym więcej do pż, bo to jest najważniejszy bonus moim zdaniem. Z kostiumami możesz wyciągnąć 39% na matowym jadeicie i do tego bym dążył.

    Co do hełmu to wybrałbym 15 magia 20 diabły. No i buffa koniecznie musisz mieć.

    Wiatr od pewnego momentu bardzo mało daje (jakoś powyżej 80-90%). Jeśli chcesz po prostu domęczyć 120lvl i zapomnieć o tej mapce to polecam wiatr, jak najwięcej na magię (tutaj warto roski na magię robić, są wręcz za darmo) i do pż. Jeśli chcesz korzystać regularnie z tej mapki (eventy, podexpianie innych czy drop corów) to polecam wymaksować blok, unik, do pż i ewentualnie magię, bo te bony są dosyć uniwersalne i będziesz miał eq też na inne mapy.

    Witam, szybkie pytanie. Jak uważacie czy dla ninji montować rubin mityczny wyborny średnie odp obrona czy znakomity średnie wartość def/odp

    Uzasadnijcie wybór zarówno pod poli jak i bicie ze sztyletów

    Pod poli wyborny sr odp obrona, bo wartość nie działa. Pod bicie ze sztylków znakomity wart śr + def pod stary kontynent (bardzo dobrze na meley się spisuje i można całkowicie z kostiumów zrezygnować) lub odp pod yoharkę. Dmg na sztylkach będzie wyższe ze wspomnianym wyżej znakomitym niż z wybornym bez wartości.

    I przy okazji zapytam, czy wiecie jakie Alastor ma przeskoki w wartościach skilli na 96 i 105? Na lupce znalazłem info dotyczące jednego z petów (razador?), że na 96 był przeskok berka, łowcy i szycia, a na 105 już tylko szycia. Wiecie jak to wygląda na Alastorze?


    No i do janpompejak jeszcze jedno pytanie odnośnie dropu broni 70 przy expie 120 lvlem w grocie - serio na tym lvlu w grocie jeszcze jest drop? Wspomniałeś też o bossach na mapach 90+ - czy z nich też jest normalny drop, bijąc postacią 112-115 lv?

    U mnie alastor typ5 na 96lvlu miał 15 berka, 12 szycia i 10 łowcy (niestety nie pamiętam na których lvlach poszczególne skille skakały), a potem dopiero przeskoki były na 103 (łowca), 104 (berek), 105 (szycie).

    Co do groty to musiałem ostatnio tydzień poexpić słupa na presubie 120 lvlem i wpadło mi te 100kk expa na pecie + ponad 10w z roślinek i bransoletek z łez. Miałem okrągłe 0% dodatkowego dropu i nie podnosiłem dropu jakoś mega sumiennie. Także raczej nie ma znaczenia lvl postaci. Co do bossów na mapach 90+ to raczej standardowo działa różnica lvli. Próbowałem 120lvlem i bardzo słabo leciał złom, a jak będzie na 112-115 to nie wiem.

    Jeśli nie planujesz podbijać szaty aury (a raczej nie planujesz, bo to jest mega droga sprawa, żeby ją do maksa dobić), to pod pvm są 2 sensowne opcje:
    -opcja nno, czyli tytanka z dowolnym +, która da nno i odp na umki + minimalną wartość pozostałych bonów z niej
    -opcja dmg, czyli dowolny naszyjnik z dowolnym +, który ma w sobie 3 bonusy - silny na metki, kryt i szycie, oprócz tego jeśli dorwiesz taki nasior z odp na zywiol to dochodzi 1% na dany żywioł

    O ile nie nastawiasz się od razu na bicie meley/hydry to wybrałbym pierwszą opcję. Potem możesz kupić najwyżej drugą szatę aury i zrobić ją pod dmg.

    Smakołyk+ tak naprawdę nigdy się nie opłaca, nawet na 104lvlu wystarczy 10w wydać na bronie 70lvl, więc smakołyki musiałbyś po 50kk kupować żeby wyszło tak samo (a są droższe). Jeśli chcesz zaoszczędzić to polecam bossy na mapkach 90lvl+, które mają stałe miejsce respu. Wystarczy zbić danego bossa na każdym z 6 ch i masz kilka kk expa dla peta. Ewentualnie podexpiać główną postacią słupy w grocie, ja na 120lvlu wbiłem tak petowi ponad 100kk niebieskiego expa w tydzień autołowów. Co kilka minut podnosiłem złom i roślinki.

    Jeśli nie chcesz sam dropic złomu to koszt wyexpienia peta do 105lvla wynosi około 200w. Dlatego też warto się zastanowić czy Twój pet jest tego wart. Jeśli nie jest to alastor lub pet, który miał na niskim lvlu nabite sporo dni, to tak naprawdę przepalasz czas i kasę, bo kupiłbyś takiego samego 105lvl za o wiele niższą kwotę niż ta, którą wydasz na złom.

    moim zdaniem przepustka powinna być możliwa do zdobycia także dla przeciętnych graczy :)

    Gdyby było 500 przepustek na cały klaster możliwych do zdobycia dla przeciętniaka, to już dzisiaj by się rozeszły. Zobaczymy jak to będzie z zaliczaniem poszczególnych wyzwań w grupie, ale jeśli będzie je zaliczać i ktoś ma ekipę oraz przynajmniej 1lvl championa to może 14 wyzwań zrobić w 2 tygodnie bez problemu żeby mieć szansę na darmowy dostęp do serwera.

    Tak tylko te pre-eventy są głównie po to aby zdobyć przepustkę na nowy serwer więc trzeba zrobić minimum 14 wyzwań aby mieć jakąkolwiek szanse. Poza tym nagrody są niewspółmierne do czasu jaki przeznaczysz na te wyzwania.

    Przepustka musi być ciężka do zdobycia, bo ich ilość jest limitowana. Co do nagród to można robić wyzwania przy okazji. Zbijesz raz zodiaka, potem 100 metków i już masz 50TM (czyli jednego szczeniaka np. za to), radę i fasolkę.

    Po zakupie butów i tarczy będziesz miał 60 błyski co w zupełności powinno wystarczyć na wpku z 4xP i mitycznym kołem. Broń bohatera starczy spokojnie żebyś dobił 95lvl i zakończył etap groty, a jak się postarasz to i 105lvl dobijesz żeby od razu na zodiaka się przerzucić. Co do kostiumów to nie są potrzebne, ale możesz dorzucić górę i nakładkę 20 diabły żeby szybciej wybijać moby i tym samym szybciej expić.