Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • wy sie zajmujecie bezsensownym smokiem. A gf potajemnie zmiejsza dmg waszych postaci :) pewnie nikt nie zauważył, że postacie mniej biją :) Pozdrawiam cieplutko

    Jakieś konkrety?

    Streamy wrócą razem z powrotem zmiany CH (czyli możliwe, że nigdy)
    :w00t: A może stream z Tasmanii Jemioły Diumara Polski? :w00t:
    https://www.youtube.com/user/LuckeR174


    Zazwyczaj odpalam w dni robocze okolice 12-14 godziny


    Zapraszam!


    :mkay:

  • Kilka spostrzeżeń od ostatnich aktualizacji (pomijając śmieciowy content, który wszedł z poprzednią wersją)


    - ograniczenie ilości logowanych multikont (było 13, teraz przy 6-7 komunikat "Ta gra jest dla Ciebie niedostępna, skontaktuj się z supportem")

    - okropne lagi (szczególnie od ostatniej przerwy technicznej) - testowałem połączenie - ping 10ms, pobieranie ponad 600mb + upload nieco ponad 100mb. Próbowałem po hotspocie z telefonu - niestety bez zmian

    - samoistnie zamykający się client metina - po tym komunikat "Ta gra jest dla Ciebie niedostępna, skontaktuj się z supportem"

    - często wieszający się client gameforge - po uruchomieniu metin2 ten się nie włącza, po wyłączeniu metina nadal status "w grze".

    - niebieski ekran - po odpaleniu clienta gameforge bardzo często jest niebieski pusty ekran i jedyne co można zrobić to wyłączyć z menedżera zadań i próbować uruchomić do skutku

    - wywalanie do okna logowania (bardzo często przy otwieraniu depo) - przy próbie zalogowania "Uruchom ponownie clienta"

    - wymuszona weryfikacja dwuetapowa na niektórych kontach (w ramach danego multikonta często tylko jedno konto wymaga weryfikacji dwuetapowej - tak też z dnia na dzień pozbyłem się kilkunastu kont magazynów i postaci do odbierania medali męstwa - nie chcę uruchamiać weryfikacji dwuetapowej na głównych kontach bo korzystam z telefonu służbowego)

    - często przy przechodzeniu przez tp pojawia się czarny ekran - wtedy jedyne co można zrobić to wyłączyć metina z menedżera zadań

    - samoistne wywalanie postaci stojących na bazarze Ch1 - na innych mapach postaci potrafią stać AFK całymi dniami, na bazarze średnio kick co kilkadziesiąt minut - nawet podczas szukania czegoś na szkle potrafi mnie rozłączyć (wymieniłem internet na światłowód 1GB UPC + laptopa na całkiem nowy gamingowy, połaczenie po kablu (utp kat. 6e) jak i wifi, testowane również na innym internecie 3S światłowód + inny sprzęt). Całkowicie wykluczyło to w moim przypadku możliwość handlu - uzależniło od kupna sklepików premium, ale postanowiłem, że już ich kupować nie będę bo to nie wina mojego sprzętu więc nie będę zasilać im portfela.


    Grywalność jest na tak śmiesznie niskim poziomie, że znajomi, których udało nam się namówić do powrotu wytrzymali aż 1 dzień a ja sam nie mam ochoty wejść nawet na 10 minut na grę widząc co się dzieje..

    Całość nagrał Daniel Gabryś na swoim ostatnim filmiku:


  • A myślałam, że tylko u mnie takie coś. Daje running po czym nie widzę nawet Cheat blockera. Tzn pasek jakby ładuje się ale nie do końca po czym okno które i tak przeszkadza(to że jest na wierzchu i nie da się nic zrobić) znika.

    Ogólnie wszystko o czym piszecie się zgadza. I niestety sprzęt nie ma nic do tego.


    Art  Ingolf i kto tam jeszcze pomilczcie dłużej. A sam restart nic nie pomoże. Niech coś w końcu naprawią, byle nie popsuli czegoś po drodze.


    A za to smok w tej odsłonie, ech coś czułam że tylko chodzi o kasę :ill:

    „Prawdziwe piękno nie musi się narzucać, prawda — krzyczeć,
    mądrość — wywyższać się.”

  • U mnie to samo, nagle po updacie w nocy prawie wszystkie clienty się crashują lub wywala postać, gdzie wcześniej bez problemu shopek mógł stać kilka dni.


    Co do komunikatu "Ta gra jest dla Ciebie niedostępna, skontaktuj się z supportem", skontaktowałem się z supportem tak jak komunikat nakazywał i otrzymałem odpowiedź: "According to our data you are using a lot of accounts what triggers the security system. Please refrain yourself from using so many accounts and the restriction will not happen again". Czyli mam w imię bezskutecznej walki z botami przestać latać meley, expić słupy i odbierać medale męstwa. Sami nas zmuszają do korzystania z masy kont żeby coś się dało zarobić, a potem blokują dostęp do nich - brawo.


    Chyba czas zrobić sobie dłuższą przerwę, bo znając GF, co najmniej kilka tygodni minie zanim coś ruszy (i żeby jeszcze w dobrą stronę ruszyło).

  • U mnie to samo, nagle po updacie w nocy prawie wszystkie clienty się crashują lub wywala postać, gdzie wcześniej bez problemu shopek mógł stać kilka dni.


    Co do komunikatu "Ta gra jest dla Ciebie niedostępna, skontaktuj się z supportem", skontaktowałem się z supportem tak jak komunikat nakazywał i otrzymałem odpowiedź: "According to our data you are using a lot of accounts what triggers the security system. Please refrain yourself from using so many accounts and the restriction will not happen again". Czyli mam w imię bezskutecznej walki z botami przestać latać meley, expić słupy i odbierać medale męstwa. Sami nas zmuszają do korzystania z masy kont żeby coś się dało zarobić, a potem blokują dostęp do nich - brawo.


    Chyba czas zrobić sobie dłuższą przerwę, bo znając GF, co najmniej kilka tygodni minie zanim coś ruszy (i żeby jeszcze w dobrą stronę ruszyło).

    Ja sobie zrobie dożywotnia przerwe bo sie nic nie zmienia w stosunku gracz GF gracz Webzen gracz support . Wywalone maja jak sie cos stanie ci na koncie ja dostałem krótka regułke od Gm nic sie nieda zrobic i ich praca sie kończy współczuje graczom co dużo mają bo dużo straca.

  • Widzę że logowanie dwuetapowe już zbiera swoje żniwa i wielu graczy robi sobie przerwę ;) Czyżby to była również przyczyna spadku cen alchemii ? Uważam, że jak najbardziej :)


    Można tylko pogratulować, tym którzy tak pozytywnie opowiadali się za "najnowszą walką z botami" i uwierzyli w mrzonki ;)

    Kto silny ten walczy, kto chory ten zdycha
    Mocnym pomaga się, słabych się spycha
    Tak być powinno !!!

  • Bardzo chętnie pomogę Ci rozwiązać ten problem. Oddaj all EQ do handlarki i Twoje rozterki i złości związane z Metinem znikną raz na zawsze :)

    :thumbsup: HANDEL ZE MNĄ POLECA :thumbsup:
    1. Naksen <3
    2. Shast <3
    3. Sherrie <3
    4. DRINKERSLIVE <3
    5. Antymagik <3
    6. p0grom/Smarki <3
    7. xFajnieJest <3

  • niech ktos powie co niektorym szkodzi te logowanie? strach przed banem na wiele kont? :D

    w sumie to byly przypadki gdzie nieomylny cheatblocker zbanowal tysiące niewinnych graczy w jednym worku razem z bociarzami i co sie okazało po kilku miesiacach konta odbanowane wraz z przeprosinowymi przedmiotami także rozumiem obawy tych juz raz czy dwukrotnie zbanowanych za nic...

  • Z jednej strony nie rozumiem czemu ludzie nie chcą tego logowania przez apkę, z drugiej rozumiem bo znów dokręcają śrubę i walą limity logowania.


    Dzisiaj szukałem podręczniki kowala, bo na jakimś koncie miałem. Po zalogowaniu 20 kont z JEDNEJ PLATFORMY pojawił się komunikat "Ta gra jest dla Ciebie niedostępna".


    Nie będzie dobrze póki tą grę ma Gameforge.

    vCe0W6E.png

  • Z jednej strony nie rozumiem czemu ludzie nie chcą tego logowania przez apkę, z drugiej rozumiem bo znów dokręcają śrubę i walą limity logowania.


    Dzisiaj szukałem podręczniki kowala, bo na jakimś koncie miałem. Po zalogowaniu 20 kont z JEDNEJ PLATFORMY pojawił się komunikat "Ta gra jest dla Ciebie niedostępna".


    Nie będzie dobrze póki tą grę ma Gameforge.

    Jak tak dalej wszyscy będą narzekać (w zasadzie słusznie) to GF powie dość. Ileż można dostawać raportów o niezadowolonej społeczności, gracze nie chcą ładować SM, coraz mniej graczy w grze, spadek obrotów i finalnie zawinie się z tej gry z pięknym komunikatem, że dziękują wszystkim za tyle wspaniałych lat, lecz wszystko co ma początek ma też i koniec. Do zobaczenia w innych tytułach. :P

  • Chwilę mnie nie było w grze, pojechałem na wakacje i wchodzę na forum z ciekawości co tam się pozmieniało ale widzę że na klasyku jak co update 😂

  • Po co niby ktoś miałby kończyc projekt. Metin cieszy się dużym zainteresowaniem, co widać po ilości filmów na YT, szybkości rozwoju gry ( ciągłe nowości). Na pewno jest to powiązane z częstymi promocjami w is, ale coś za coś. Kilka lat temu aktualizacja wchodziła raz na rok albo rzadziej i nic się nie działo. Można narzekać na nowe eq, nowe bardzo wymagające mapy ale coś się dzieje i ja uważam to za plus. W końcu gra ma sprawiać przyjemność i dawać nowych wyzwań.

  • Po co niby ktoś miałby kończyc projekt. Metin cieszy się dużym zainteresowaniem, co widać po ilości filmów na YT, szybkości rozwoju gry ( ciągłe nowości). Na pewno jest to powiązane z częstymi promocjami w is, ale coś za coś. Kilka lat temu aktualizacja wchodziła raz na rok albo rzadziej i nic się nie działo. Można narzekać na nowe eq, nowe bardzo wymagające mapy ale coś się dzieje i ja uważam to za plus. W końcu gra ma sprawiać przyjemność i dawać nowych wyzwań.

    Wymagające mapy typu bazar, gdzie trzeba mieć wiele cierpliwości, umiejętności, a i bez szczęścia się nie obędzie, aby wystawić sklepik. Nowe wyzwania, dwuetapowe logowanie, wywalanie podczas logowania, postać wieszająca się w powietrzu, gra niedostępna i tak dalej i tak dalej... Sprawia Ci to przyjemność? Jeśli tak to znaczy, że GF celuje w jeden rodzaj graczy, metinomasochistów.

  • niech ktos powie co niektorym szkodzi te logowanie? strach przed banem na wiele kont? :D

    Wyobraź sobie, że masz 5 platform (a są tacy melejkowicze, którzy mają 15). Przykładowo robisz misje na jotuna, znalazłaś władcę i musisz lognąć wszystkimi słupami (żeby nie było łatwo - każdy na innej platformie) na inny ch. Dostajesz komunikat, że trzeba odpalić od nowa clienta wszędzie, czyli musisz 4x wpisać passy i zalogować się za pomocą kodu z apki. Potem odbierasz misję na drugiego i powtarza się sytuacja.

  • Wyobraź sobie, że masz 5 platform (a są tacy melejkowicze, którzy mają 15). Przykładowo robisz misje na jotuna, znalazłaś władcę i musisz lognąć wszystkimi słupami (żeby nie było łatwo - każdy na innej platformie) na inny ch. Dostajesz komunikat, że trzeba odpalić od nowa clienta wszędzie, czyli musisz 4x wpisać passy i zalogować się za pomocą kodu z apki. Potem odbierasz misję na drugiego i powtarza się sytuacja.

    Ja ogolnie nie szanuje tego problemu z klientami bugującymi się itp... poza tym polecam zalogować jakiekolwiek konto i obecne się odbugowuje...więc szczęście w nieszczęściu... A co do Meley i 15 kont to czy to nie jest już lekka przesada? To ma być gra a nie fabryka yang 😂