Posts by ATV

    Też mi się po fakcie obiło o uszy że nasz team się na DC wypowiedział w tym temacie. Tylko czemu ludzie mają szukać po zagranicznych forach, diskordach w na oficjalnym forum polskim ani słowa. Wystarczyło napisać w tym całym FAQ że nie transferowane przedmioty nie dotyczą wyposażonego eq a talizmany są nie do handlu/ulepszania/składowania. Zmieniło by to też grę na tymczasowym serwerze gdzie nikt nie pakował w te przedmioty normalnych zmianek, bo miały nie przechodzić. To jest ewidentnie zaniedbanie skoro można było w innych miejscach opisać sprawę.

    Defakto nawet w depo go nie można włożyć 😃. Nie mi osądzać do czego frytki lub inny dodatek, fakt jest że informacja była ogólna i nikt nie mówił że przedmiot jest "specjalny". Natomiast była wyraźna informacja że itemy +12 dawane btw za wbicie 90 levela nie będą transferowane, a tu o dziwo są. A dodam że dużo trudniej dostać zbroje czy hełm na 96 do +12 niż wbić talik na 10.

    Mógłby ktoś z teamu wyjaśnić sprawę talizmanów lodu +10 przyznawanych jako nagroda za transfer 1?


    Talizman jest bez możliwości handlu, magazynowania oraz ulepszania, gdzie na wcześniejszym etapie nie było ani słowa o żadnym z powyższych.


    Uważam że gracze zostali oszukani, przedmioty powinny być zgodne z opisem podanym wcześniej (pewnie za chwilę stare posty będą edytowane i będą zawierać informacje wymienione wyżej).


    Art, Ingolf przekażcie proszę niezadowolenie graczy w tym temacie.

    Trochę z innej beczki, czy ktoś z teamu może zapewnić że podczas transferu z sol ubrane kostiumy i szarfy zaliczone są do transferu I lub II? Czy dla pewności lepiej taką szarfę wrzucić w pierwszą stronę eq, oczywiście na postaci z transferem II

    Tak, dokładnie w takich przedziałach czasy się prezentowały, sugeruje że przy umiejętnościach może być podobnie, nie raz miałem przypadek gdzie książki po równych 24h nie mogłem wczytać.

    Przy okazji robienia misji konnych na sol zauważyłem że czas oczekiwania zmienia się za każdym razem (p pozwoliłem sobie na przyspieszanie misji zwojem zapomnienia, stąd spore różnice w czasie oczekiwania rzuciły mi się w oczy). Może podobnie jest też w przypadku ku-kamieni.

    Może mi ktoś wytłumaczyć, jak to jest możliwe, że po grocie biegają boty? Nieubrane postacie na bengalach czyszczą spota w sekundę po prostu biegnąc obok mobów??? Biegłem do komnaty smoka i spotkałem 3 boty - same ninje, czyli pewnie znów postacie do robienia hydry się expią... Jeszcze chwila i alastory i serpenty będą bite przez boty, jak ktoś odpowiedzialny za ten projekt nic z tym nie zrobi. A wystarczyłoby dodać postaci jakiś wskaźnik "mocy" i "obrony", który z automatu stwierdzałby czy postać tak ubrana jest w stanie zbić moba czy też nie i banowanie botów szło by automatycznie.

    Masz na myśli skill umiejętności konne?

    Kilka propozycji, udało się zaimplementować łączenie przedmiotów w dużej części, więc może coś jeszcze się uda:

    - łączenie ku ( w tytule dodanie nazwy umiejętności), inspiracji, charyzm itp.

    - dodanie skrótu klawiszowego, który pozwoli kupić u dowolnego handlarza (npc) większą ilość przedmiotów jednocześnie. Przykładowo klikając na cęgi czasu pojawi się okienko, w którym wpisujemy ilość.

    - skrót klawiszowy który dzieli w eq stak przedmiotów na paczki x-elementowe. Dajmy na to, jest potrzeba wystawienia odłamków 6/7 po 10 sztuk, klikamy ze skrótem na stak 200 sztuk, wpisujemy 10 i automatycznie zostaje rozdzielone na ładne paczki po 10 ( warunkiem odpowiednia ilość miejsca w eq).

    - przycisk u handlarzy Gaya, alchemików przerób wszystko, lub okienko jak przy wytwarzaniu mikstur, gdzie można wprowadzić ilość (przydatne też przy wymianie na pudła zodiaku).

    - przycisk automatycznego łączenia przedmiotów w eq. Szukanie np KD tego samego + i typu jest strasznie irytujące, a rzucanie i podnoszenie z ziemi tez trwa Plus zawsze istnieje ryzyko, że ktoś z zaskoczenia podniesie nasze przedmioty.

    - do autolowow przydałoby się włożyć algorytmy omijające kolumny lub inne przeszkody. A przynajmniej coś co po jakims czasie spowoduje, że postać zmieni fokus z moba, który jest niedostępny. Fajna możliwością byłaby też możliwość zaznaczenia obszaru w którym postać ma się poruszać.

    - zwiększenie dropu run wykonania, czyli poza sklepem Gaya dodanie ich do skrzyń słabszych bossów / metinow i umożliwienie handlu nimi, co otworzyłoby jakieś możliwości zarobku graczom na niższych poziomach.

    - odłamki do dodawania zestawów II zrobić zdatne do handlu i rozwinąć trochę mapy na żywiołach. Obecnie sens ma tylko płaskowyż. Może jakis mały dung, Boss cykliczny...

    Osobiście zdaje sobie powagę z tej sytuacji, ale co ja mogę zrobić? Sprawa była przez nas (i inne Zespoły zgłaszana na bieżąco) i przekazaliśmy Wam informacje, które sami dostaliśmy. Dodatkowo CoMa z RO publikował ogłoszenia na oficjalnym serwerze Discord Metin2.

    Wiele osób potraciło dopalacze z IS bądź nie zdążyli przedłużyć czasu użytkowania kostiumu/nakładki. Jak pisałem w poprzednim poście - problem dotknął wszystkich gier GF. Myślę, że jutrzejszy dzień przyniesie nowe, konkretne informacje od pracowników Gameforge. Ja jestem zwykłym użytkownikiem z większymi uprawnieniami pozwalającymi na zgłoszenie błędu w grze, błędu z serwerami etc.

    I co, są jakieś nowe, konkretne informacje?

    Odnosnie ziem gildyjnych to przejrzyj mapy nizej. Tam tez pustki a oplaty nizsze.

    Widocznie pomysł pobierania opłat bardzo nie przypadł do gustu, bo się po prostu nie spłaca. A z tego co pamiętam została poza m1 i imha stworzona mapa z gigantyczna ilością wolnej ziemi. Może trzeba określić nowe sposoby eksmitowana gildii z ziem.

    Kilka propozycji:

    - stakowanie ku (po raz n-ty)

    - przycisk do automatycznego połączenia wszystkich tych samych rzeczy w eq. Obecnie np. po handlu trzeba ręcznie łączyć odłamki itp. Może dało by się włączyć ogólna opcje gdzieś w ustawieniach że automatycznie, nawet po handlu lub zakupu u npc przedmioty się łączą.

    - ułatwienie rozdzielania, bo przez cooldown bardzo dużo czasu na to potrzeba co bardzo irytuje przy wystawianiu sklepików.

    - ułatwienie podnoszenia dropi - szczególnie przydatne na mapach z agresywnymi i w dodatku odpychającym i i przewracającymi potworami, gdzie podniesienie konkretnych przedmiotów jest mega trudne bo miota postacią po całej mapie a dodatkowo potwory skutecznie blokują.

    - szybsze przerabianie przetopow, wymiana pudeł zodiaku - można się wzorować na systemie wytwarzania lub Gaya gdzie trwa to relatywnie szybko (aczkolwiek przycisk do przetworzenia wszystkiego na raz byłby idealny). O ile wygodniej byłoby otworzyć okno do wytwarzania np. jadeitu nocy i klikać okej. I przy okazji podatek za ziemię gildyjna na yohara jest zdecydowanie zbyt duży co widać po ilości wolnych terenów.

    Niestety z przeszłości nie są wyciągane żadne wnioski. Serwer polska kolejny raz został otworzony i dzieje się znów to samo, co wcześniej było powodem jego zamknięcia. Gracze zgłaszają plagi botów, ludzie na potęgę tworzą nowe konta a lagi coraz większe (przynajmniej u mnie). Takie zamykanie i otwieranie serwera przypomina próby naprawienia zepsutego urządzenia przez wyjmowanie i wkładanie do zasilania... Padły już tutaj propozycje żeby nowe konta były możliwe do założenia dla nowych graczy, ale z obostrzeniami, które zapobiegną wyżej opisanym problemom.

    Zdecydowanie do otwierania blasków taka opcja by była znowu potrzebna. Moim zdaniem wraz z rozwojem gry również jej dynamika od strony interfejsu użytkownika powinna rosnąć, czyli na przykład jakis przycisk do grupowania przedmiotów które mają iść na ziemię, możliwość szybkiego sortowania rzeczy w eq powinny się pojawiać. Niestety w ostatnim czasie otrzymujemy tylko kolejne blokady czasowe i gracz zamiast mieć możliwość coraz szybszego i przyjemniejszego robienia porządku w eq ma z tym coraz więcej problemu