Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • Spokojnie bo zaraz Batman wpadnie. :)

    Znam gościa, który dostał bana za darmo, ale się odwołał i okazało się, ze ban był niesłuszny i naturalnie blokada została cofnięta.

    tak? i to było w lutym?

    bo z tego co ja sobie przypominam i posty Art były, że NIE MA UNBANÓW od blokad z CB i zaznaczam mówie tutaj o banach z LUTEGO.


    Nie Słuchaj, Co Inni Mówią o Tobie Za Plecami, Lew Nigdy Się Nie Ogląda,
    Kiedy Mały Piesek Za Nim
    Szczeka.

  • Nie pisałem nic o lutym. Nie chodziło mi o falę banów z automatu - sam sobie to dopowiedziałeś. :)

    to było pytanie jak byś nie zauważył znaku zapytania ;)

    bo przed tym w lutym były bany omylne i ściagali to prawda, ale to było jak była 1 Fala banów ;) i tylko wtedy


    Nie Słuchaj, Co Inni Mówią o Tobie Za Plecami, Lew Nigdy Się Nie Ogląda,
    Kiedy Mały Piesek Za Nim
    Szczeka.

  • Pomysł fajny z tymi sklepami tylko jak to ma się mieć do postawienia sklepu np 3 królestwa przy naszych serverach Ja to widzę tak Mapa Bazar otwierasz sklep np a kolo ciebie obok na drugim sklepik przy x postawionych sklepach + gracz szukający czegoś na sklepach życzę powodzenia bankowo nie wejdziesz na mapę bo od razu cię wywali z mapy ta mapka z tego co widzę za mała jest ^^

  • Raz mapka za mala dwa beda lagi w opór ze tam nikt nie wejdzie trzy po co ten 3 % podatek od sprzedazy skoro bedzie to za smy? Nikt tg nie kupi bo sie autentycznie nie bedzie oplacalo...


    Moderator Canhide:
    Poprawiłem na nieco przyjemniejsze dla oka słowo.

    Edited once, last by Canhide ().

  • Wreszcie wprowadzają te sklepy offline, jeszcze tydzień temu miałem coś napisać na ten temat by przypomnieć im o tym. Jak nie będą kosztować 100zl tydzien to pewnie objętość handlowa wzrośnie kilku krotnie.

  • Pomysł fajny z tymi sklepami tylko jak to ma się mieć do postawienia sklepu np 3 królestwa przy naszych serverach Ja to widzę tak Mapa Bazar otwierasz sklep np a kolo ciebie obok na drugim sklepik przy x postawionych sklepach + gracz szukający czegoś na sklepach życzę powodzenia bankowo nie wejdziesz na mapę bo od razu cię wywali z mapy ta mapka z tego co widzę za mała jest ^^

    Czegoś tu nie rozumiem niby sklepy offline a jednak online? Czyli co najpierw wystawiasz sklepik i on po wylogowaniu sobie wisi fizycznie na serverze? Masz powiedzmy 300 takich sklepików wiszących, z tym że na jednej mapie (np M16)?

    Edited once, last by kriss311 ().

  • Czegoś tu nie rozumiem niby sklepy offline a jednak online? Czyli co najpierw wystawiasz sklepik i on po wylogowaniu sobie wisi fizycznie na serverze? Masz powiedzmy 300 takich sklepików wiszących, z tym że na jednej mapie (np M16)?

    Będą sklepy premium czyli offline żeby mieć to musisz zapłacić smsami a ludzie, którzy nie zapłacą na tą samą mapę będą targać swoje 1sze lvle sklepy i wyobraź sobie targ z jinno m1 to to wszystko będzie na nowej mapie + targ z chunjo + shinsoo + gracze z 3 królestw miedzy tymi sklepami jak Jagna Marczułajtis u szczytu kariery slalomy będą robić w poszukiwaniu itemów, niestety na piechotę bo szkło się buguje i wywala klienta XD a nikt sobie nie pozwoli czekać 10 min żeby znów na ten targ zalogować :D

    Mikropłatności 2k19

    #STOPexternalToolBan ! #BeFAIR ! 2k20

    Gracz zalogował się na wiele kont w krótkim czasie, co spowodowało włączenie systemu bezpieczeństwa.

    Gracz nie powinien używać tylu kont. 2k20 / FALA BANÓW I UNBANÓW RODEM Z ARCHIWUM X BEZ WYJAŚNIEŃ 08.12.2020

    DOSTAĆ REKOMPENSATĘ ZA NIESŁUSZNE BANY W POSTACI TYGODNIOWYCH EVENTÓW , A PO NIECH DOPIERO UNBANA XD ~ART 2K21


  • Sklepy powinny zostać dalej jak były gdzie chcesz a dla płaczków i premium sklepów tamto targowisko.U niebieskich sklepy były też na ch2 i ch3 bo tam mniejsze lagi i jak ktoś już sprawdzał to łatwiej wszystko przeklikał niż w tym natłoku z ch1 a teraz 999 sklepów będzie w jednym miejscu (klaskajmy uszami na te zmiany).

    Sury To Zło :cursing:

  • Sklepy powinny zostać dalej jak były gdzie chcesz a dla płaczków i premium sklepów tamto targowisko.U niebieskich sklepy były też na ch2 i ch3 bo tam mniejsze lagi i jak ktoś już sprawdzał to łatwiej wszystko przeklikał niż w tym natłoku z ch1 a teraz 999 sklepów będzie w jednym miejscu (klaskajmy uszami na te zmiany).

    Ja też jestem stanowczo za tym żeby możliwość wystawiania sklepów w m1 została. Raz że wystarczy teraz wejść do niebieskich na ch1, są lagi, to teraz X razy tyle sklepików w jednym miejscu. Ja podziękuję. Druga sprawa, dużo ludzi zarabiało na różnicy ceny miedzy królestwami. Teraz jak sklepy będą w jednym miejscu dużo ludzi na tym straci. Niech będzie już ten targ, ale możliwość wystawiania sklepów w m1 powinna zostać!!!

  • Ja też jestem stanowczo za tym żeby możliwość wystawiania sklepów w m1 została. Raz że wystarczy teraz wejść do niebieskich na ch1, są lagi, to teraz X razy tyle sklepików w jednym miejscu. Ja podziękuję. Druga sprawa, dużo ludzi zarabiało na różnicy ceny miedzy królestwami. Teraz jak sklepy będą w jednym miejscu dużo ludzi na tym straci. Niech będzie już ten targ, ale możliwość wystawiania sklepów w m1 powinna zostać!!!

    Tu akurat się nie zgodzę. " HANDLORZOM " mówię stanowcze nie :D

    Mikropłatności 2k19

    #STOPexternalToolBan ! #BeFAIR ! 2k20

    Gracz zalogował się na wiele kont w krótkim czasie, co spowodowało włączenie systemu bezpieczeństwa.

    Gracz nie powinien używać tylu kont. 2k20 / FALA BANÓW I UNBANÓW RODEM Z ARCHIWUM X BEZ WYJAŚNIEŃ 08.12.2020

    DOSTAĆ REKOMPENSATĘ ZA NIESŁUSZNE BANY W POSTACI TYGODNIOWYCH EVENTÓW , A PO NIECH DOPIERO UNBANA XD ~ART 2K21


  • ludzie problemem nie beda lagi, tylko problemem będzie to że m1 moim zdaniem opustoszeje, ponieważ wszyscy gracze beda na bazarze, gdzie pvp jest wylaczone, przez co zeby zrobic zadyme to co pozostaje?? lać ludzi na orkach??xd

    A poza tym uważam, że bazar powinien być usunięty

  • ludzie problemem nie beda lagi, tylko problemem będzie to że m1 moim zdaniem opustoszeje, ponieważ wszyscy gracze beda na bazarze, gdzie pvp jest wylaczone, przez co zeby zrobic zadyme to co pozostaje?? lać ludzi na orkach??xd

    Sam sobie odpowiedziales na to pytanie 🤣🤣 na moje to powinni zrobic max 100 czy 150 sklepow na jednym kanale i wtedy sie wszystko rozlozy np na 3/4 kanaly bo jezrli wszystko wrzuca na jeden to bedzie tragedia...

  • Tu akurat się nie zgodzę. " HANDLORZOM " mówię stanowcze nie :D

    Przecież nikt nikomu nie każe kupować drożej. Można sobie samemu pojechać za granicę i kupić taniej. Strzelam, że teraz będzie to samo - taniej będzie w tam, gdzie największe skupisko sklepów, największe lagi i mało kto kupuje. A drożej na obrzeżach albo w miejscu respawnu, gdzie najwięcej ludzi i mniej sklepów, a więc mniejsza konkurencja i większy popyt - tak jak pod dozo.

    ludzie problemem nie beda lagi, tylko problemem będzie to że m1 moim zdaniem opustoszeje, ponieważ wszyscy gracze beda na bazarze, gdzie pvp jest wylaczone, przez co zeby zrobic zadyme to co pozostaje?? lać ludzi na orkach??xd

    Faktycznie, bicie ludzi którzy przeglądają sklepy to kwintesencja PVP :rofl:

    TeamPL Chwasty

    Odpady serwera Polska (banda Maciukabry): TeamPL (wyrzutki z innych gildii), BractwoPLS03 (Buractwo), Szwadron (analfabeci), Shire, WrongOfSide, Ziomale, ENAMENT, BIALYSTOK, Loyality, Titanium, ZAPLATANIv11, BDSM:
    Qiserax, Rapoman77,Zavaba

    Kalwarion,Narcos4Yu,

    BufWijnika, UtraconyNick, ElAmigaMan, Seymian, Lenofi, Wendeska

    CityUnivers, MijiaDziunia, Dinkley, Milene97, Rolniqs, YuaMai

    AgentoS007,Sisixxd

  • Ja uważam zmiany za bardzo dobre jednak nie pozbawione wad.

    Na plus:

    - nie trzeba zmieniać kanałów przeglądając sklepy, ani jeździć do innych królestw.

    - większa dostępność towaru

    - ceny pójdą lekko w dół, wypompowanie części yang z serwera

    - spokój od niedowartościowanych gości bijących puste postacie i respiących bossy

    - wszystko będzie można przejrzeć szkłem (jeśli zadziała)


    Na minus:

    - utrata możliwości handlu na różnicy cen między królestwami

    - utrata możliwości przekładania sobie yang - chyba, że można będzie to robić na innych mapach niż m1


    Niewiadomo:

    - cena sklepu online, czy będzie on się kalkulował sam w grze - pomijając opłaty za prąd dla osób które mieszkają z rodzicami :crazy:

  • ludzie problemem nie beda lagi, tylko problemem będzie to że m1 moim zdaniem opustoszeje, ponieważ wszyscy gracze beda na bazarze, gdzie pvp jest wylaczone, przez co zeby zrobic zadyme to co pozostaje?? lać ludzi na orkach??xd

    Zwali Ci się na ekran taka ilość sklepów że mapa nie wytrzyma. Zobacz co jest w Jinno w m1. Następnie dorzuć sklepy z dwóch pozostałych królestw w jednym miejscu. Zwłaszcza że sklepów jest więcej niż graczy. Problemem będą własnie lagi.

  • CO TO DO CHOLIBKI JEST!?
    Nie wiem a nawet nie chcę wiedzieć, który półmózg utworzył wydarzenie yutnori. Nie da się w to grać. Nie działa wybór "większej szansy" a bot 90% czasu trafia fartem 4 i 5 kroków a jak jesteś blisko wygranej to cię cofa a ten jeszcze depta na ciebie. Na prawdę dzisiaj złożyłem ponad 50 yutnori i w życiu nigdy ale to nigdy tak nie zwyzywałem nikogo ani nic jak tą niedorobioną mini gierkę. Ile złych rzeczy ja życzyłem twórcom tego projektu. Jeden z nich pewnie powiedział w połowie tworzenia tej planszy "Maciek, to jest totalnie bez sensu, gracz nie ma żadnego wpływu na tą gierkę udajmy, że jest ukończona" i tak oto powstało Yutnori. Chciałbym aby to jakiś ważniejszy członek Gameforge niż GA przeczytał a dla niego nawet przetłumaczę na język angielski. Totalna porażka i musiałem się gdzieś wyżalić bo inaczej się nie da. Jakbym poszedł do psychologa tłumacząc, że kilka pixeli na monitorze doprowadziło mnie do takiego stanu i chłop by się zdziwił dałbym mu do wygrania 10 plansz yutnori. Na 100% psycholog będzie zamknięty do odwołania i sam będzie szukał psychologa. Dzięki za wysłuchanie mnie zanim admini to usuną.<3

  • co do waszych dziwnych wpisow:


    jezeli wywali serwer - sklepy offline beda staly wiec nie placzcie

    malo miejsca - wiecie ze jest 9 kanalow?

    pomysly z privow - przeciez od 5 lat to gracze o to placza :D

    nie bedzie bijatyk w m1 - beda nadal, bo na bazarze beda stali handlarze, isc na bijatyke na mape gdzie pvp wylaczone? wlaczcie mozgi :D

  • malo miejsca - wiecie ze jest 9 kanalow?

    Z tego co można zauważyć na filmie u Vossiego to z ch1 przenosi go na ch0, więc nieważne czy jesteś ch8 ch5 i tak przeniesie na ch0.

  • Z tego co można zauważyć na filmie u Vossiego to z ch1 przenosi go na ch0, więc nieważne czy jesteś ch8 ch5 i tak przeniesie na ch0.

    znajac przepustowosc ich serwerow to podczas testow jeden kanal nie wytrzyma a co dopiero na grze :D

  • jeszcze to nie weszło a my już wiemy że nie jest to ukłon w stronę graczy tylko skok na hajs :D

    Mikropłatności 2k19

    #STOPexternalToolBan ! #BeFAIR ! 2k20

    Gracz zalogował się na wiele kont w krótkim czasie, co spowodowało włączenie systemu bezpieczeństwa.

    Gracz nie powinien używać tylu kont. 2k20 / FALA BANÓW I UNBANÓW RODEM Z ARCHIWUM X BEZ WYJAŚNIEŃ 08.12.2020

    DOSTAĆ REKOMPENSATĘ ZA NIESŁUSZNE BANY W POSTACI TYGODNIOWYCH EVENTÓW , A PO NIECH DOPIERO UNBANA XD ~ART 2K21


  • sklepy offline byłyby ok gdyby były całkowicie ofline na zasadzie posatwienia przedmiotu wirtualnie, bez obecności sklepu i nie zajmowałyby żadnego miejsca na serwerze, a w tej formie jaką chcą wprowadzić formalnie sklep dalej jest postawiony i laguje serwer, w tym momencie w jinno na ch1 jest tragedia, serw jest przepełniony, a teraz chcą aby w jednym miejscu były sklepy w 3 królestw i kilku ch.

    Efekt będzie taki, że nie bedzie sie można tam zalogować ani poruszać, a logowanie jak było kiepskie tylko wieczorami to teraz bedzie problem całą dobe, bo zalogowanych sklepów bedzie wiecej niż wczesniej

    jedyny plus, że nam się troche kompy odciążą ale co z tego jak w praktyce z nowego systemu nie bedzie można kożystać, a o szkle handlu to już wogóle można zapomnieć

    Jazzzy - Etolin - mental 120

  • tylko po co stawiać sklep offline skoro bedzie potrącać 3% podatku za sprzedaż?? to co zapłacić za sklep offline i jeszcze tracić kase???xd
    to ja już wole trzymać 24h na moim kompie sklep i mieć spokój xd

    A poza tym uważam, że bazar powinien być usunięty

  • tylko po co stawiać sklep offline skoro bedzie potrącać 3% podatku za sprzedaż?? to co zapłacić za sklep offline i jeszcze tracić kase???xd
    to ja już wole trzymać 24h na moim kompie sklep i mieć spokój xd

    Bo nie każdy może pozwolić sobie na trzymanie 24h sklepu, bo to jeden pies czy wydać kasę na prąd czy na te smy tak na prawdę. Dodatkowo nie zużywa się Twój komputer. Co do 3% to co to jest 3kk na 1won. Wystaw najwyżej za 1,03w i straci klient a nie Ty 😁 jedyny problem to będą lagi na tym "bazarku" i cena takiego sklepu offline. Obstawiam że cena będzie nie niższa niż taka jak za autołowy czyli 49sm za tydzień. Co daje około 80-100 PLN za 3 miesiące stania takiego sklepu. Pod warunkiem że nie będzie drożej to wyjdzie na jedno co za prąd co taki sklep. Pewnie jestem optymista ale może będzie nawet taniej 😂😂😂 chociaż znając tą firme mogą dać 99 SM za tydzień. Wtedy dopiero nie będzie się opłacało.