Posts by Jazzy.tbd

  Skąd wiesz jak oni działają? Gdyby mieli przesyłać każdą propozycję graczy do GF to faktycznie mogło by to się źle skończyć. Są propozycje ktoś to pewnie kiedyś przeczyta gdzieś prześle i a nóż uda się coś wprowadzić. Ja wiem że tutaj są sami przeciwnicy GF,u ale niestety nie wiemy jak oni działają tak naprawdę możemy się tylko domyślać. Wiadomo, że chcielibyśmy żeby bardziej interesowano się nami graczami ale GF ma na też inne gry w innych państwach itd..

  Tysiące zgłoszeń, zapytań, skarg, pomysłów nie tylko z metina ale też z innych gier..

  Fakt jest taki, że wszystko drożeje koszt utrzymania serwerów jest ogromny, koszty tnie się na każdym kroku i ciężko jest wprowadzać zmiany jeśli nie pozwala na to budżet.
  Ja prowadzę działalność i też chciałbym dużo zmian wprowadzić ale nie pozwala na to budżet. Trzeba grać w naszą ulibioną gierkę z młodzieńczych lat i liczyć, że będzie się zmieniać na dobre.

  Gam w to od lat i z obserwacji moge mieć takie, a nie inne wnioski. Wiele razy zgłaszałem różne błędy, proste do naprawienie, nigdy nie zostały naprawione. W zamiast nie dostaje nawet informacji zwrotnej na temat stanowiska gfu w tej sprawie. Jak na przykład zgłaszałem, że bonus silny na metiny nie dziala na zodiaku, to dostalem odpowiedź, że dziękujemy przekażemy dalej itp. Nigdy nie dostane odpowiedzi od nich ani przekazanej odpowiedzi dla nich do gfu, bo odpisują, że to są tajne akta, bardziej strzeżone niż tajemnice watykanu, to niech się nie dziwią że gracze nie mają motywacji aby im w czym kolwiek pomagać skoro nie mogą dostać w zamian prostej odpowiedzi typu: rozwiażęmy ten problem lub nie możemy go rozwiązać z jakiegoś powodu. A co do budżetu to uwież mi że jakby 5% swojego zarobku przekazali na kilku informatyków to by to wszystko hulało jak zegareczek. Nie dokładają do tej gry już nic, nie ma programu banującego boty już 3 rok, stare błedy zalegają latami a nowe się tworzą szybko, a co do kasy to co weekend na każdych akcjach zarabiają z 1mln zł jakbyś sobie policzył co jest wystawiane i za ile + zapewne kilka razy tyle z isu, stac ich spokojnie na wszystko ale wolą polityke aby wydoić tych co są jeszcze niż przyciągnąć nowych naprawiając gre. Jedynym ich problemem sa procedury które sobie sami stworzyli, że nie mogą szybko dokonywać prostych zmian.

  Poponować możesz ale lepiej sobie załoz konto na niemieckim forum, na polsce nasza administracja nie ma żadnej mocy sprawczej . Działa to tak, że możesz do nich napisać, oni Ci odpiszą że się tym zajmą ale nigdy nie dadzą Ci żadnej odpowiedzi i prawdopodobnie tego nigdy nie prześlą, a jak prześlą to sami nie dostaną odpowiedzi bo ich kontakt z niemcami wyglada dokładnie tak samo jak nasz z naszym teamem, czyli pisać można ale nic z tego nie wynika.

  nie polecam likana, nie nadaje się do niczego, może ma 150 szycia i nikt nie ma na niego eq do pvp i bije najwiecej z konia ze wszystkich klas ale i tak to nie ma sensu, wiem po sobie, ledwo wiąże koniec z końcem i prosze o yangi pod depo, taki los likana ;)

  skoro ankiety nie są decyzyjne, to po co one sa? a jesli nawet to stanowisko prześlecie do gfu(w co wątpie) to może raz łaskawie poinformujcie graczy o odpowiedzi z ich strony.

  Tak wam tylko dodam, że owszem na polimefosie jest łatwiej bić hydre ale i cena szkaty jest odpowiednio niższa. Dodatkowo cena jest zawyżona przez bilety jak i zbyt na nią, bo sporo magików jest wynoszone na polske i inne serwy gdzie to się opłaca. W okresie bez biletów magiki na polimefosie są tańsze średnio o 2 wony, więc od razu i cena hydr jeszcze spadnie. Jak ktoś wogóle nie jest w stanie bić hydry to owsze na polimefosie szybciej to ogarnie ale docelowo proponuje zostać na polsce, bo po zamknięciu serwa na polsce hydry podskoczą z ceną a na polimefosie spadną.

  Przyciągnąc nowych graczy to żaden problem, w końcu metin nie stracił popularności w śród młodych, co widać po tysiącach graczy na privach, gdzie młodzi się dobrze bawią. Obecny metin ich nie przyciągnie bo wiadomo: is, boty, błedy, bugi, jest beznadziejny. Starzy gracze siędzą tu bo budowali postacie lata, włożyli czas, kase i szkoda im to zostawić, a nowi nie dogonią ich nigdy, więc nie zaczynają.

  Starych serwów się zbytnio nie da naprawić, bo wymaga tak dużych i radykalnych zmian, że nie da się tego zrobić tak aby starzy gracze nie byli poszkodowani. Nożna za to zrobić nowy serw, gdzie wszystko będzie naprawione i działać jak trzeba, tam sobie nowi zaczną i starych graczy to nie wkurzy. No ale do tego potrzebny by był w gf ktokolwiek mądry co zna się na tej grze i potrzebach graczy, ktoś kto ogarnie realne problemy metina a nie pierdoły jak w ostanim patchu. Mogli by wziąc przykład z dużych firm jak google gdzie jak ktoś łamie ich zabezpieczenia to się go bierze do pracy. Paru sebiksów z privów by im szybko ogarneli błedy i stworzyli dobry serw.

  No sorry, ale zgodziliście się brać udział w takim eksperymencie jak likan i musicie przyjąć jego plusy i minusy. Możecie też zrobić sobie inne postaci.

  Ja osobiście nie narzekam, wybrałem Likana niedawno i jestem z niego zadowolony, głównie z pvp jak i z bicia z konia. Innych rzeczy na nim nie preferuje i byłem tego w pełni świadom gdy wybierałem tę klase, że na mapach z buta będzie cięzko. Robie nim tylko to w czym jest dobry, a do reszty mam osobną postać. Jednak to nie jest sprawiedliwe rozwiązanie gdzie wszystkie inne klasy moga zbijać praktycznie wszystko przy podobnym eq, a likan musi wybierać.


  Catastrofik pisze jednak w intencji całej społeczności, graczy którzy grają likanami i się męczą, jak i tych którzy chcieliby nimi grać ale z wyżej wymienionych powodów nawet nie zaczynają, bo wiedzą, że nie zbiją hydry bez broni węzowej 15 i talika 100 +. Oczywiście da się zbić wszystko likanem ale mówimy tu o nakładzie pracy i środków nie wspólmiernym do rezultatów, przez co niesprawiedliwym dla likana.

  W praktyce likan musi bić z buta ok 30% więcej od wszystkich klas z wyjątkiem ninji, a od ninji z 80% więcej aby nabić podobny dmg.

  Mówimy tu jednak tylko o biciu bosów w jednym kierunku. Aby np expić z buta na autołowach w instancji, likan musiałby bić 200-300 % więcej od reszty klas ze względu na zasięg bicia szponów, które jakby patrzył po kole, mają zasięg ok 90 stopni, gdzie dla porównania wp ma ok 300 stopni. WP więc macha sobie jak chce i zbija spot dookoła, a likan mając na sobie cały spot musi się obrócić w każdym kierunku świata pokolei. Ninje i szamani nie mają tak dużęgo zasięgu, jak woj czy sura ale za to ninja bije 2-3x szybciej, a szaman nadrabia skilami, bo cała yohara ma 0% absu na magie.


  Należy też pamietać, że likan w czasie swojej egzystencji został dwa lub trzy razy znerfiony, więc cięzko powiedzieć graczą którzy wybrali go lata temu, że zgodzili się brać udział w tym experymencie.

  Na początku likan bił dużo więcej ze skili, purpura dawała więcej ataku i szycie było lepiej przeliczane, więc jego upośledzone hity były w ten sposób rekompensowane. Obecnie atak ma na poziomie inych klas a hity dalej bez mian, wolne i bez zasięgu.

  Popularnośc likana w stosunku do innych klas wyraźnie oznacza, że ta klasa jest mało grywalna,


  Do tego jeszcze temat combo które mają wszystkie klasy oprócz likana, u którego postać robi salto w tył które nie bije, opóźniając w ten sposób bicie, a nie pomagając jak to jest u każdego.


  Gracze wybierają Likana tylko ze względu na możliwośc większego dmg z konia, dzięki wbudowanemu szyciu w purpurze. Wiąże się to jednak z ciągłym odpałem w postaci rosek i dłoni. Jednak biorąc pod uwage ogromną strate na biciu z buta, nie jest to za bardzo znacząca przewaga.

  Częśc graczy gra likanem ze względu na pvp ale nie wynika to z jakiejś szczególnej mocy likana w tym zakresie, tylko raczej z braku absów przeciwników przez małą popularność tej klasy. Dzięki szyciu ma troche większe hity ale są one wolne, więc wiele to nie rekompensuje. No jest jeszcze efekt splash w dechu, więc ogólnie likan nie jest jakoś poszkodowany w pvp. Problem z pvp jest właśnie w pvm, bo szary gracz skoro nie może zarobić godnie na likanie to i nie ogarnie eq do pvp bez wkładu realnego.


  Podsumowując powinno się zmienić aminacje hitów aby były szybsze i miały zasięg przynajmniej z 200 stopni, do tego zrobić jakieś normalne combo. Nawet mogliby w zamian obniżyć dmg ogólne i tak by to wyszło na plus. Skoro powstała ta klasa, a prawie nikt nią nie gra to powinno to dac do zrozumienia gfowi, że coś tu nie gra.

  Nie ma sensu drążyć tematu botów, są w metinie odkąd powstał i będą do samego końca, mniej lub więcej w zależności jak im się będzie opłacało to robić. Gdyby gf-owi zależało choć troche na rozwiązaniu tego problemu to dawno by to zrobił, bo pozbyć się botów można na wiele sposobów. Aktualnie myśle, że dla nich każdy bot to jedno konto do statystyk więcej, więc jest im to na ręke, większość graczy która boci to również gra normalnie więc zawsze im coś nabije do kabzy. Bardziej ich interesuje własny interes niż jakość rozgrywki dla normalnych graczy.

  No więc trzeba grać i się pogodzić, szkoda tylko tych gmów którzy wykonują bezsensowną robote, zamiast robić jakieś eventy dla graczy, konkursy turnieje, zuo czy cokolwiek pożytecznego, to walczą z wiatrakami, próbując udawać że gf się czymkolwiek przejmuje. Tymczasem od 2 lat nie ma żadnego programu antychiterskiego na polsce, a wcześniejsze które były to albo były wyłączone lub działały źle. Taniej zatrudnić paru wolontariuszy do głupiego roboty, niż wydać cokolwiek na zabezpieczenia.

  polifemos jest łatwiejszym serwerem więc łatwiej Ci np zbić tam jakiegoś bosa czy wyexpić się ale nie tylko Tobie, a wszystkim, więc i zarobek masz mniejszy przez większą konkurencje.

  Porównaj sobie na szkle ceny szkat na polifemosie i polsce różnych bosów, na polsce masz wszystko droższe i lepszy zbyt.

  Dajmy przykład hydry: jeśli chciałbyś ją farmić, a nie jesteś w stanie jej zbić na polsce to idz na polifemos, zarobisz troche mnie ale wogóle zarobisz. Jak jesteś w stanie zbić ją na polsce to tu lepiej wyjdziesz.

  Dałeś przykłąd Sanka, on robi wszystko sam dla siebie, więc na polifemosie będzie mu łatwiej się rozwinąć, gdyby coś farmił i selał to lepiej by wyszedł na polsce.

  Dodam tylko, że są bilety od bardzo dawna, więc jest zbyt na wszystkich serwerach. W czasach bez biletów polifemos zazwyczaj bardzo podupadał w stosunku do polski. Polecałbym się rozwinąc po taniości na polifemosie a za rok przy biletach wracać na Polske opchać drop.

  ponoć te 4% to się mnoży a nie dodaje, więc da tylko 1% więcej o ile dziala tu zasada zaokrąglenia minimum do 1 jak w innych bonusach

  Jaki jest sens tych ankiet ? od dawna są wprowadzane na różne mniej lub bardziej sensowne tematy ale nie widze aby chociaż jedna z nich skutkowała fizycznym wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w grze. Czy to tylko po to aby gracze myśleli że administracja polska robi cokolwiek ? Bo nawet jeśli wyniki tych ankiet są wysyłane do gfu ( w co wątpie) to i tak polska ankieta nie może mieć żadnego wpływu na takie zmiany bo musiałyby być one wprowadzone na wszystkie kraje, więc i przeprowadzone we wszystkich krajach aby gf wogóle coś takiego rozpatrywał.

  A jak mam 99 na miecze to umki od mieczy to już inna baja czy jak?

  działa jedno i drugie ale tak jakby pokolei, np 99 mieczy zredukuje ci dmg do 100 ze skila to potem kolejny abs jak odp na klase czy umki liczy się procentowo z tego co zostało,

  100 na blok to chyba tarcza powalenia potrzebna bo to jest powalone z tymi grzywami ale w teorii można mieć wszystko :D

  Grifiny Nogaje z koła może jakiś bonus za karty potwora?

  tak 100 bloku to z tarczą, jeszcze o szacie aury zapomnialem to kilka bloku by doszło, a co do umek to o nagoju też zapomnialem, więc można miec 135 na umki xd

  Czy podczas chmury z rozpro leczenie leczy?

  hp ładuje ale rozpro nie ściąga ale to tak an 90% bo już dawno pvp nie było, pamięc szwankuje ;p

  Jak dowodzą ostatnie turnieje pvp w historii, zawsze wygrywa heler, przy full absie nikt nie zdąży nabić takiego dmg aby przebić leczenie dobrze ubranego helera, do tego trucie/krwawienie dotyczy każdego oprócz helera, więc nie przejdzie taktyka otruć i uciekać.

  Dalej patrząć to każdy z każdym może wygrać, szanse niewiele się różnią, w zależności od przygotowania postaci, zmian w metinie jak chociażby zmiany w antymagi czy szyciu co kilka lat.

  Wiem, że dana klasa ma lepsze uderzenie skilem czy hitem, inna inne atrybuty ale nie są to tak duże różnice między klasami jak w pojedynku z helerem, aby nie dało się w podobnym eq przesądzić wynik na swoją strone.

  Wiem, że postacie się porównuje przy tym samym eq i odpałach ale w tych czasach aby miec full eq i max na każdą klase do pvp trzeba by mieć postać wartości mieszkania 200m, więc zawsze zdażą się pewnie różnice i niedociągnięcia w eq przeciwnika które można wykorzystać i z nim wygrać dowolną klasą. W zależności od ilości umek i bloku danych postaci szanse rozkładają się różnie w różnych pojedynkach.

  W obecnych czasach gdzie można ubrać z 90/100 a nawet 120 na umy jak ktoś jeszcze ma kościanki 30% walka sprowadzi się do samych hitów na szyciu, którą z każdym powinien wygrać wp , który po rozproszeniu wyhita kążdego, jeszcze ma strach któy działa na hity. Lekkie szanse w tym hitaniu może mieć tylko ninjabo nadrabia prędkośćią z animacji sztyli.

  Z drugiej strony można ubrać się w obecnych czasach 100 na Blok + 60 um i już wp ani szycie od żadnej innej klasy nie jest groźne, a dmg ze skili, przy dodaniu do tego full abs na dane bronie, zada już tylko postać magiczna.

  To oczywiście rozpiska kiedy mamy full możliwości ubrania się i nieograniczony budżet.

  Twórca tego tematu musiałby napisać na jakim lvlu chce się bić, z jakimi przeciwnikami i w jakim budżecie, bo inny ranking by był na 55 lvlu gdzie nie ma się nic na umy oprócz alchemi, a inny na czempionie, tak samo inne możliwości ma się przy matowej alchemi a inne przy wybornej, gdzie 99 na miecze można ubrać za grosze ale zrobić 100 umki już nie.

  bonus wartości jest stały a silny na metiny procentowy, zależy więc od twojego ogólnego dmg i rozwoju postaci. Np jak masz 3000 wartosci na postaci to 50 wartosci da Ci procentowo więcej niż jakbyś np miał 4000 wartości. W przypadku silny na metiny masz odwrotnie im większa podstawa tym po przemnożeniu przez bonus procentowy uzyskasz więcej. Jest to więc indywidualne jeśli chodzi o porównanie który bonus ile Ci da, a co do praktyki to bijąc metiny zawsze 8% metki da ci wiecej , a jak nie bijesz metinów to wartosc

  znajdz plik config w plikach gry lub stwórz go w notatniku jeśli go tam nie ma i tam ręcznie musisz wpisać windows mode activated i tak samo wpisać ręcznie rozdzielczosć, problem dotyczy oprogramowania, nie że jest słabe tylko nie wspólgra z metinem, mam tak na jednym laptopie i też wpisuje sobie ręcznie rozdzielczość jak i inne parametry z cinfiga. Po pewnym czasie jest to nawet dość fajne, bo możesz wpisać dowolną rozdzielczość jaką chcesz a nie tylko wybrać ograniczone listą

  Ogólnie ten cały event to scam, jak się policzy wszystkie misje do kupy razem z tygodniowymi x4 to wychodzi 7100 pkt a gdzie reszta ? skoro nagrody są do 10tys pkt. Biorąc pod uwage, że część misji jest zbugowana i części się nie zrobi bo wymagają za dużo czasu lub kasy jak np przerabianie alchemi to wyjdzie na to, że aby zdobyć jakieś dobre nagrody to trzeba dokupić kuponów expa za 3-4 tys sm, a żadne nagrody w tym evencie nie są warte wydawania sm ani poświęconego na nie czasu.

  niby nie ma ale tylko na tej zasadzie banowane są fishboty, że gm pisze do gracza którego podejrzewa, nagrywa film że on mu nie odpisuje i go banuje, tak samo gdy gracz sobie ustawi wskrzeszanie np na myszce czy inne funkcje których nie ma oficjalnie wykupionych. Jak pisalem wcześniej, zasady w metinie są słabo okreslone, więc gmi mają w większosci sytuacji wolną ręke w interpretacji. Ja pisze o sytuacjaach które znam, że takie bany miały miejsce i z odwołaniem zazwyczaj jest ciężko.