Posts by WeTheBest

Szczerze? uzbieranie takiej ilości wróżek nie jest tanie. Zgranie nietoperka w tym czasie też nie należy do najłatwiejszych. Czemu mają karać za to ? Czyżby zazdrość się włączała? Potem jak już ogarniesz te kilkadziesiąt wróżek to jeszcze musisz je ustać. Też chyba to nie takie hop siup. To samo z innymi rzeczami w tej grze. Może od razu powinni zakazać logowania 16 postaci na meley przez jedną osobę? Tam produkuje się setki milionów yang.? - leć i zrób te 16 kont. Potem leć i ubierz 2 postki, albo jedną do zbijania. Jak w życiu - im więcej poświęcasz na to czasu tym kasa powinna być większa.

Karać? Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem ale tym razem ze zrozumieniem.

Nie mam żadnego problemu z expem/dropem na golemach z wróżek chodzi mi o dwie rzeczy - możliwość zakupu pewnego i spokojnego dropu/expa i całkowity brak możliwości rywalizacji z graczem p2w przez to, że chowa się w dt oraz o całkowity brak balansu.

Myślisz, że te wróżki były z hydr? Czy z tych zielonych szkatułek, które zupełnie przypadkiem były kilka dni temu w IS? Te raty 200% akurat też się złożyły.

No i blaski w największej obecnie społeczności. Dużo tych przypadków.

Teraz pewny zarobek możesz sobie kupić w metinie i nie obawiać się o rywalizacje bo przecież schowasz się w DT a potem schowasz się na meley.

Do tego pewny i spokojny exp bo na niektórych streamach było widać, czekające już dziesiątki postaci do expa na meley.

Do tego dochodzi całkowity brak balansu w dropie gdzie w ciągu minuty można uzbierać nawet 300 szkatułek to ponad dziesięć razy więcej niż oferuje jakiekolwiek inne 'topowe' miejsce w czasie eventu, stąd sugestia żeby obniżyć poziom moba a nie wyłączyć drop całkowicie - co jest prawdopodobnie się stanie.

Pozwól, że pominę to durne porównanie do meley pominę, gdzie na 1 gildie zarobisz 3Won co 3H a na wróżkach na evencie w godzinę zarobisz więcej niż latając meley raz dziennie przez cały rok. Pomnóż to sobie przez liczbę godzin eventu.

I według Ciebie nie jest to tanie... 1.5-2 W max za wróżkę gdzie w czasie eventu zwraca się ona poniżej minuty, wliczając nietoperza do przodu jest się już po dwóch godzinach a przecież po evencie można dalej expić bo przecież nikt nie zbije... Jak oglądałem wczoraj rekordzista miał zalogowane 70 postaci do expa na meley zakładali z partnerem że do następnej przerwy się wyrobią i potem schowają się na meley. Jedną inwestycją w IS w praktycznie kilka dni zapewnią sobie możliwość bicia meley 24/7. A streamów było multum, Ci najlepsi na pewno się nie odpalą.

Nietoperza jednodniowego bardzo łatwo zdobyć bo jest regularnie w aukcjach, nie słyszałem, żeby nikt komu na nim zależało nie miał możliwości nabycia takiego na okoliczność blasków+ do tego z pewnością będą aukcje z nowymi petami podnoszącymi drop (czarodziejka+fenix).

Z ustaniem wróżek to całkowicie pominę, polecam pooglądać jak turcy wczoraj pokazali jak WP spokojnie trzyma ponad 50 na słabiutkim eq i matowej alchemii.

Twoja wypowiedź jest całkowicie niekonsekwentna albo tego nie widzisz lub masz przedwczesny ból dolnej części pleców jak się okaże, że ów drop/exp z wróżek wyłączą zanim sam się 'nachapiesz'.

Zazdrość? TryHardowałem w tą gre x lat temu. Dropiłem SBK na generałach jak było jeszcze 21 serwerów, gdzie może kilku osobom w całej społeczności przyszło to do głowy, wtedy wymagało to konkretnego eq w porównaniu do oglądanych przeze mnie wczorajszych standardów.

Wszystko w czasach gdzie generały były zbijane 24/7 bo ludzie myśleli, że czekają na expa, ale były to liczby poniżej 1,2-1,4k na godzinę więc ledwie 2/3 razy wyższe od topowych wtedy lokacji. Takie ilości blasków są po prostu niezdrowe dla gry.
    Teraz po latach przerwy gram sobie wyłącznie rekreacyjnie 4 fun, nie mam i nie będę mieć słupów na meley ani nie potrzebuję 100k blasków. Jednak mimo to trochę zależy mi na żywotności tego produktu i nie podoba mi się kierunek całkowitego p2w jak to miało miejsce z tymi ziel. skrzyneczkami.losu.

Wyrażam jedynie opinie o stanie gry jako rekreacyjny gracz. Polecam również spojrzeć na sprawę z innej perspektywy

Najkorzystniej wypada załadować w IS na hh i to spieniężyć na wony. 15-20W w zupełności starczy Ci spokojnie na ubranie się a na pierwszym evencie w zależności od tego ile czasu poświęcisz zarobisz tego wielokrotność, potem na co dzień będziesz mógł expić ludzi za yang kiedy Ci będzie odpowiadać lub wyczekiwać eventów.

Z rud spokojnie zarobisz na rozwój postaci.

Wyłączenie spawnu bossów (wróżek) w zamkniętych lokacjach - pozbawia to całkowicie elementu rywalizacji a zmienia gre w grind patrząc na to co teraz ma miejsce w Turcji podczas dropu SBK.

Ustawienie podziemnym lodowym golemom stopnia 1 zamiast 4 celem ograniczenia dropu z nich tysięcy eventowych przedmiotów na godzinę.

Gra dąży do globalizacji, nigdzie nie widziałem nakazów świętowania...

Coraz cieplej za oknem a czymś trzeba podratować słupki.

W eventach też uczestniczyć nie trzeba jeśli okoliczność na którą się odbywają komuś nie odpowiada. [CIACH]

Moderator Canhide:
    Usunąłem zbędną treść.

Niektórzy powinni mieć łańcuch skrócony do działów dyskusje polski i kącik matrymonialny. Tam już wszyscy się przyzwyczaili do poziomu ich wypowiedzi.

Alchemia to długi proces i obecne ceny wybornych mityków w sporej mierze odzwierciedlają stare ceny antyków i obecną sytuacje na rynku.

Nie ma co patrzeć na obecne ceny antyków i próbować porównywać je z wybornymi mitykami.

Nie wiem czy w ciągu tygodnia na rynku całego serwera uzbiera się tyle antyków by skleić chociaż jednego perfa. Nie mówiąc już o zarobieniu na takową zabawę.

Prostą analogią jest cena mieszkań, te budowane teraz będą droższe od już stojących różnice w minimalnej krajowej, prądzie, wodzie, paliwie, materiale i inflacji.

Sukcesy bądź porażki jednej osoby, z ograniczonym budżetem, w ulepszaniu alchemii nie mają dużego wpływu na rynek globalnie. Przy dużej próbce ulepszających wszystko się wyrównuje.

Wiadomo, że im więcej osób zabierze się za przerabianie to cena chwilowo skoczy. Zwłaszcza po długim i stabilnym okresie spadku gdzie przez to coraz mniej osób dostarczało kamyczki na rynek. Można przewidywać, że część osób skuszona wzrostem cen wróci do farmienia corów i cena znów spadnie.

Z drugiej jednak strony, coraz mniej obostrzeń i cieplej za oknem...

Niemniej jednak rynek alchemii jest skazany na nasycenie i spadek cen. Został on jednak tak opracowany by trwało to jak najdłużej.

Co do przedmiotów niewiadomego pochodzenia dawniej były one po prostu usuwane (te bocone lub kradzione) gdy ich obecny właściciel miał czyste sumienie.

Przy cenach w tysiącach won jednak rozsądniej by było jakby sprawa była rozpatrywana indywidualnie tak by nie dochodziło do exploitów lub faktycznie pokrzywdzenia kogoś.

Czy ktoś wie w którym konkretnie miejscu w m1 i w m2 respią się żyły?

Chodzi mi konkretnie o żyłe miedzi.

Żyły mają swoje stałe miejsca respu jak metiny jednak to jaka żyła zostanie zrespiona jest losowe a nie stałe jak w przypadku kamieni metin.

Jeśli zależy Ci na miedzi to nie warto kopać w m2. :thumbsup:

panie ale przecież nie będę karmił peta szybciej bo to kosztuje 2kk! Wole się stresować, że może mi zdechnąć jak nakarmie go na ostatnią chwilę.

27.03.2020:

Nie mogę znaleźć niestety do kiedy dokładnie serwer był zamknięty. W październiku/listopadzie na pewno by już otwarty.
    09.12.2020:

Szanowni Gracze,

uprzejmie informujemy, że na serwerze Polska (702) rejestracja nowych kont została zamknięta do odwołania.

Wasz Zespół Metin2

Z bugów lepiej nie korzystać.

Raz jak był YangBug w systemie gildii to gracze z tego korzystali dopóki się GF nie zorientował, a wtedy poleciała masa banów i ludzie potracili konta.

Jak będziesz korzystać z bugów to mogą cię zbanować jak wtedy przy tej fali co poleciało tak sporo graczy.

Dokładnie, nie polecam korzystania z błędów. Odpowiadam jedynie na pytanie czemu jest taka duża rotacja ziem gildyjnych.

Realnie jednak patrząc jeśli ktokolwiek oberwie to jedynie wierzchołek góry lodowej tak jak było przy otwieraniu skrzyń ucznia i wyrzucaniu sobie broni bohatera na strefie walki lub wspomnianym yang bugu.

Skala jest coraz większa a trzeba też wziąć pod uwagę dziesiątki gildii, które przez wprowadzenie opłat utraciły swoje ziemie i w konsekwencji czego również posiadają nadmiarową liczbę członków - często nieaktywnych.

2. Z metinów nie

3. Drop z metina nie ulegnie pogroszeniu, inaczej ma się sprawa przy biciu bossów.

Skoro nie jest opłacalne posiadanie ziemi to dlaczego dużo osób ją kupuje?

jest to stosunkowo tanie 20 slotów do gildii na medale (28% więcej medali na żywioły do broni i szybsze wbijanie lvli)

Przez bug gildii nie trzeba przedłużać bo może być w niej więcej osób niż jest napisane.

Ja miałem dziś i wczoraj dziury w depo tam, gdzie były itemy. Myślałem, że świruję, ale przy kolejnym otwarciu depo te itemy wróciły na miejsce.

Coś jest na rzeczy imo, albo jakieś bugi albo cichcem robią zmiany.

Ten bug występuje od dosyć dawna. Zmiany nie są publikowane nigdzie dopiero jak za mocno coś podkręcą to nagle jest post z przeprosinami, że to niby był błąd.

Potwierdzam wydłużenie długości czasu trwania owoców błogosławieństwa do Sobota 15 maj 2021 23:59:59. Na ich wymianę będą 4 dni

Czarne konie nie uciekną:thumbsup:

Tujka  Misiek z Chunjo  Neyolux

Godziny respów różnią się także między mapami. A także dwa metki mogą się respić o danej godzinie, a dwa kolejne parę minut później. Tylko konkurent z którym rywalizujesz na danej mapie może znać dokładne godziny respów, których Ci z oczywistych względów nie zdradzi. Musisz poznać sam :mkay:

Metki wielkanocne spadają na wszystkich mapach na tym samym kanale w tym samym momencie, pozostałe to już zależy od ich czasu respu. :marzy:

pierwszy resp jest dokladnie o godzinie ktora podalem czyli kiedy wlaczyli serwer, kolejne respy sa inne, to zalezy od zbijania metkow, musisz sam jezdzic i sprawdzac sobie kiedy znajdziesz kolejnego metka

Respy nie zależą od czasu zbicia :thumbsup:

Faktycznie czas trwania owoców kończy się dokładniej 11.05 o godzinie 23:59.

Więc deklarowanego dnia

• Wymiana Owoców Błogosławieństwa: 12.05. o godz. 0:00

powinny już zniknąć z eq i nie będzie ich możliwości wymiany... Art

• Start: 12.04. o godz. 0:00
    • Wymiana Owoców Błogosławieństwa: 12.05. o godz. 0:00
    • Koniec eventu: 15.05. o godz. 23:59

Faktycznie czas trwania owoców kończy się 12.05 ale o 23:59:59 więc wychodzi na to, że jest jeden dzień na ich wymianę.

Można też kierować się zdrowym roządkiem i przejrzeć archiwum eventów np za okres dwóch ostatnich lat i wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Ciężko mi uwierzyć, że to nie próba prowokacji wyciągając post z 2011 roku z archiwum :crazy:

wziąłeś pod uwagę ludzi zaniżających ceny? przedwczoraj srebro sprzedałem za jakieś 4,5kk, a dzisiaj 24 sztuki poniżej tej kwoty, w tym 11 sztuk po 2,5kk (już ich nie ma, żeby chociaż troche lepsza cena była ;) )

Miałem na myśli trochę co innego, osoba która wie kiedy kopać przez np. określoną ilość czasu 3 lata temu i przez tą samą ilość czas ale w zeszłym tygodniu wykopałaby bardzo zbliżona ilość rudy. Zakładając oczywiście ten sam poziom kilofa, ten sam odstęp od przerwy technicznej, tą samą ilość postaci, ten sam poziom górnictwa, tą samą (im większą tym lepszą) ilość kliknięć w żyłę. Owszem częstotliwość wypadania rud i ich ilość jest pseudolosowa ale przez zwiększenie ilości prób zbliżamy się, oczywiście w przybliżeniu, do wartości funkcji zapisanej przez programistę.

Mając to na uwadze jesteś w stanie z góry w miarę dokładnie oszacować sobie swój zarobek na podstawie tego ile czasu planujesz poświęcić.

O dropie tylko kilku rzeczy + endgameowych instacji można powiedzieć to samo.

Tobie chodziło raczej o stabilność rynku więc również do tego postaram się odnieść.

Chyba nie ma w tej grze przedmiotu, którego cena na przestrzeni miesiąca/roku/kilku lat nie uległa zmianie. Są przedmioty podatne na te zmiany (np. ekwipunek na x poziom w momencie wprowadzenia nowego na y poziom, bonus x w momencie zmiany jego działania.

Dostępność przedmiotu x wzrosła diametralnie i stał się nic nie warty. Zmieniono dungeon i jego drop - stał się on bardzo trudny - robi go mniej osób cena rośnie, bardzo łatwy - jest w stanie zrobić go więcej osób - cena maleje, zmieniono drop na bezwartościowy - całe eq na ten dungeon staje się mniej warte, zmieniono drop na bardzo wartościowy - cena eq rośnie diametralnie. Można tak w nieskończoność bo sama wartość yang przecież też ulega zmianie.

Przetopy nie należą do tego typu przedmiotów, nie staną się nagle bezwartościowe lub bardzo drogie bez żadnych zmian w ich mechanice.

Oczywiście, że ceny przetopów również ulegają wahaniom, czasem nawet sporym w ciągu jednego/kilku dni ale średnia ich wartość od około 7 miesięcy wg mojej obserwacji nie uległa znaczącej zmianie. Był krach rynku spowodowany falą botów kopaczy - tych na szczęście dawno nie widziałem, był też boom w momencie ogłoszenia opłat za ziemie gildii. Mimo tego ceny i tak wróciły do swojego stałego poziomu.

Wiadomo, że są też cykliczne okresy zwiększonego popytu gdzie cena rośnie (głównie eventy i raty serwerowe), są też okresy zmniejszonego popytu (np. tuż po tych wyżej wymienionych lub po evencie górniczym), są pojedyncze dni w których bot wystawi sklep za połowę wartości rynkowej (a strach wtedy to kupić i sprzedać drożej, żeby nie polecieć za powiązania), są pojedyncze dni gdzie jakiś biznesmen wykupi cały rynek nawet w cenach 2xrynkowych by spróbować wpuścić kogoś w maliny dodając do ceny wona.

W skali globalnej całej historii metina były chyba tylko dwie zmiany, które dotknęły znacząco górnictwa tj. wprowadzenie dropu pakietów kamieni duszy (pozytywnie), wprowadzenie opłat za posiadanie ziem gildii (negatywnie). Poza tym cały proces rozwoju gry przez lata sprawił, że przetopy zyskały sporo na wartości dla szerszej grupy graczy, teraz każdy najmniejszy ułamek % więcej jest momentami na wagę złota dla graczy, którym zależy na maksymalizacji statystyk ich postaci, Ci gracze najczęściej farmią endgameowe dungeony i instancje zarabiając kilka W na godzinę, więc te kilkadziesiąt kk to dla nich grosze. Kto wie może to właśnie brak przetopów dzieli parę osób na serwerze od przebicia regeneracji tego bossa i zamiast tego kupują jakiś droższy odpał?

Jeszcze jak już się tak rozpisałem to poruszę temat 'czy górnictwo potrzebuje odświeżenia'? W mojej opinii jego odświeżenie na zasadzie podobnej do zmian w łowieniu ryb byłoby szkodliwe - górnictwo nie było nigdy zajęciem zręcznościowym a raczej takim, które można wykonywać na kilka kont przy okazji oglądając ciekawy film. Jedyną rzeczą którą bym zmienił jest cofanie kilofa przy niepomyślnym ulepszeniu. Wbicie kilofa na wyższy plus jest ogromnym grindem a obecnie większość górników nie próbuje go ulepszyć wyżej niż na +6 a czasem nawet +5 by nie stracić bezpowrotnie grubych miesięcy kopania.