Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • Czekam juz ponad 2 miesiace by mi odpowiedzieli i oddali skrzynki z meley bo w momencie gdy ja skonczylem wszystkie konta jednoczesnie wywalilo pod straznika i takie 2 sytuacje mialem zrobilem ss z czasem ukonczenia misji data i godzina wystapienia bledu opsialem cala sytuacje nicki postaci i dalej cisza totalna zlewka ale jak napiszesz ze nie dziala ci ItemShoop to 20 min i gotowe

    Nie Rozmawiaj z Idiotą Bo Sprowadzi Cię Do Swojego Poziomu a Potem Pokona Doświadczeniem ;))

  • Co do zmian w grze metin tak katuje kompa, procesor, że np mi po kilku latach tej wspaniałej pixelowej gry grając na małych oknach na stałe wypaliło mi pixele. Można rzecz, że metin odbił piętno na moim monitorze. Do kogo mam się udać po rekompensatę? XD

    Mikropłatności 2k19

    #STOPexternalToolBan ! #BeFAIR ! 2k20

    Gracz zalogował się na wiele kont w krótkim czasie, co spowodowało włączenie systemu bezpieczeństwa.

    Gracz nie powinien używać tylu kont. 2k20 / FALA BANÓW I UNBANÓW RODEM Z ARCHIWUM X BEZ WYJAŚNIEŃ 08.12.2020

    DOSTAĆ REKOMPENSATĘ ZA NIESŁUSZNE BANY W POSTACI TYGODNIOWYCH EVENTÓW , A PO NIECH DOPIERO UNBANA XD ~ART 2K21


  • Niemożliwe taka sobie gierka aż tak żre moc procka??? Hmmm to chyba jakas kopalnia bitcoinów pod naszym nosem :D:D:D: Po co mają stawiac kombajny jak ludziska nie dosć ze zapłacą to jeszcze na nich zarobią.

    Optymalizacja polega na tym że ograniczyli prędkość wyświetlania , no i zmniejszyli czas wyświetlania nazwy nad dropem. Teraz po tych zmianach to śmiga aż miło.

  • Ascoran koło losu też jest do 22 lutego tak jak cała oferta? Bo nigdzie nie ma o nim informacji, chyba że gdzieś pominąłem...

    Tez jestem ciekaw, choć na 99% będzie do końca eventu czyli 22.02

  • Ma ktoś jakieś informacje na temat skilli konia ile daje to na wyższych poziomach koszt całego ulepszenia itd?

    Nowe skille konne:

    - silny na klase (5 ksiąg)

    - wola SungMa (4 księgi)

    - precyzja

    - gwałt (szybkość ataku)

    - odrzut (deptanie przeciwnika)

    - PD

    - Bezszelestny chód (działa jak u peta)

    - Zwinne kopyta (szybkość ruchu)

    - Nieśmiertelność (jeśli pż spadnie poniżej 30% otrzymujesz na 3sec nieśmiertelność) - swoją drogą ciekawe na ile wydłuży się czas przy 20pkt

    - Jazda (umiejętnośći konne) sprawia, że koń jest pożyteczniejszy (cokolwiek to oznacza) ```


    17/18 ksiąg - co pominąłem ?


    Na rozwój każdego skilla wystarczy 1 księga. Każdy poziom kosztuje 20kk + 1k gaya. (1-20 pkt -> 4w + 20k gaya)

    Od 21lvl'a konia możesz rozwinąć jeden skill, od 31lvl'a - drugi.


    Nie wiem ile daje na 20

    Na 3 poziomie dalej daje 1 precyzji. Póki co szkoda mi gaya, zeby rozwijac dopóki zbrojki nie ogarnę a obecna cena politur póki co nie zachęca do jej wytwarzania xd

  • Pragnę poruszyć ponownie wielokrotnie wałkowany temat, sprawdzić jaki jest odzew społeczności. Poprzez coraz to nowsze modyfikacje przewaga między graczami pozostającymi, niekiedy od lat, celowo, na stałym poziomie a tymi którzy dobijają kolejne poziomy championa rośnie skokowo na korzyść tych drugich. Zjawisko dochodzi do tego stopnia, że drop blasków, który przez lata był przyjemnością zamienia się w batalię, a w zasadzie, pragnę to grubo podkreślić - tyranię graczy wysokopoziomowych. Dotyczy to zarówno v3, dostępu do DT jak i ostatniej platformy Hwang. Skoro został stworzony nowy świat dla graczy wysokopoziomowych, czy nie lepiej byłoby ostatecznie odseparować v3, DT od takich postaci? W zdrowych normalnych warunkach (poza eventem SBK) środowisko v3 jest zdominowane przez graczy o poziomach 35-75. Jedynie od święta wkraczają na ten teren postaci high lvl i ograniczają szanse na zarobek graczom, którzy na co dzień nie trzepią kokosów na dungach czy Yoharze. Oczywiście, duża część się oburzy, bo utrzymanie status quo jest wybitnie korzystne, dla "gigantów", którzy mogą przez parę godzin dodatkowo podnieść swój budżet o przynajmniej kilkadziesiąt won. Niekiedy do v3 wpadają chojracy pow. 10 l championa wyłącznie po to by uprzykrzać drop innym graczom. Sytuacja w mojej ocenie jest patologiczna, psująca rynek, bo ogranicza zarobek drobnym handlarzom. Coś jak big korpo konkurujące z ludźmi na JDG xD Oczywiście, rozumiem argumenty, "że włożyłem tyle i tyle czasu i pieniędzy żeby mieć taki a nie inny poziom". Rozumiem - dlatego masz dostęp do Yohary, dungów i możliwości bogacenia się wielokrotnie większe niż postaci niskopoziomowe. Liczę na konstruktywną wymianę zdań


    Uważam również, że ograniczenie lvlowe dla V3 nadałoby dużo koloru, bo zwiększyłoby konkurencję między dropami, wymusiło inwestycję w dodatkowe eq pvp dla graczy niskopoziomowych, ogólnie wzbogaciłoby walkę na równiejszych zasadach, co dałoby również większą satysfakcję z gry


    Moderator Canhide:
    Połączyłem double post.

    Edited once, last by Canhide ().

  • Ascoran koło losu też jest do 22 lutego tak jak cała oferta? Bo nigdzie nie ma o nim informacji, chyba że gdzieś pominąłem...

    Kilka dni temu pytałem o ofertę Koła Miłości, ale dostałem zapewnienie, że brak informacji o tym, aby je oficjalnie ogłosić w osobnym wątku. Zapytam jeszcze o jakiś pewny termin zakończenia i jeśli uzyskam dokładne potwierdzenie to dam znać w tym temacie. :thumbup:


    Tez jestem za hh Ascoran są może jakieś plany? Coś możesz zdradzić?

    Jakiś czas temu w planie było, ale szybko się zmyło. Nowego na horyzoncie nie widzę, ale proszę się tym nie sugerować. Informacje o HH zdarza się, że dostajemy bardzo późno, albo w ogóle zapomną nas poinformować. Nie mniej jednak w jutrzejszym feedback'u wspomnę o 'zapotrzebowaniu'. ;)

  • A wspomnisz o zapotrzebowaniu na szaty aury?

    Loudkid ♥️ Sassenach

  • A wspomnisz o zapotrzebowaniu na szaty aury?

    Była dosłownie miesiąc temu, patrząc na historie kolejna będzie w okolicach kwietnia, niezależnie od zapotrzebowania

    TeamPL Chwasty

    Odpady serwera Polska (banda Maciukabry): TeamPL (wyrzutki z innych gildii), BractwoPLS03 (Buractwo), Szwadron (analfabeci), Shire, WrongOfSide, Ziomale, ENAMENT, BIALYSTOK, Loyality, Titanium, ZAPLATANIv11, BDSM:
    Qiserax, Rapoman77,Zavaba

    Kalwarion,Narcos4Yu,

    BufWijnika, UtraconyNick, ElAmigaMan, Seymian, Lenofi, Wendeska

    CityUnivers, MijiaDziunia, Dinkley, Milene97, Rolniqs, YuaMai

    AgentoS007,Sisixxd

  • Propaganda państwa socjalnego niektórym za bardzo weszła w krew. Zabierzmy bogatszym i tym którzy pracowali więcej lub wydajniej, a dajmy nierobom i niezaradnym na niskich lvl xD


    Biedak nadal będzie biedakiem, bo dla koxa stworzenie zabawki do zabijania dropków biedaka to grosze które i tak się zwrócą. Biedak/leń i tak nie kupi eq na swój level bo te poszybuje w górę (przez wykupywanie go przez koxów) i tak dalej będzie tkwił w tym błędnym kole. Niedziele bez handlu miały pomóc małym sklepom i co się stało? Sieci sobie poradziły, a prywaciarze przymierają głodem xD

    TeamPL Chwasty

    Odpady serwera Polska (banda Maciukabry): TeamPL (wyrzutki z innych gildii), BractwoPLS03 (Buractwo), Szwadron (analfabeci), Shire, WrongOfSide, Ziomale, ENAMENT, BIALYSTOK, Loyality, Titanium, ZAPLATANIv11, BDSM:
    Qiserax, Rapoman77,Zavaba

    Kalwarion,Narcos4Yu,

    BufWijnika, UtraconyNick, ElAmigaMan, Seymian, Lenofi, Wendeska

    CityUnivers, MijiaDziunia, Dinkley, Milene97, Rolniqs, YuaMai

    AgentoS007,Sisixxd

  • Pragnę poruszyć ponownie wielokrotnie wałkowany temat, sprawdzić jaki jest odzew społeczności. Poprzez coraz to nowsze modyfikacje przewaga między graczami pozostającymi, niekiedy od lat, celowo, na stałym poziomie a tymi którzy dobijają kolejne poziomy championa rośnie skokowo na korzyść tych drugich. Zjawisko dochodzi do tego stopnia, że drop blasków, który przez lata był przyjemnością zamienia się w batalię, a w zasadzie, pragnę to grubo podkreślić - tyranię graczy wysokopoziomowych. Dotyczy to zarówno v3, dostępu do DT jak i ostatniej platformy Hwang. Skoro został stworzony nowy świat dla graczy wysokopoziomowych, czy nie lepiej byłoby ostatecznie odseparować v3, DT od takich postaci? W zdrowych normalnych warunkach (poza eventem SBK) środowisko v3 jest zdominowane przez graczy o poziomach 35-75. Jedynie od święta wkraczają na ten teren postaci high lvl i ograniczają szanse na zarobek graczom, którzy na co dzień nie trzepią kokosów na dungach czy Yoharze. Oczywiście, duża część się oburzy, bo utrzymanie status quo jest wybitnie korzystne, dla "gigantów", którzy mogą przez parę godzin dodatkowo podnieść swój budżet o przynajmniej kilkadziesiąt won. Niekiedy do v3 wpadają chojracy pow. 10 l championa wyłącznie po to by uprzykrzać drop innym graczom. Sytuacja w mojej ocenie jest patologiczna, psująca rynek, bo ogranicza zarobek drobnym handlarzom. Coś jak big korpo konkurujące z ludźmi na JDG xD Oczywiście, rozumiem argumenty, "że włożyłem tyle i tyle czasu i pieniędzy żeby mieć taki a nie inny poziom". Rozumiem - dlatego masz dostęp do Yohary, dungów i możliwości bogacenia się wielokrotnie większe niż postaci niskopoziomowe. Liczę na konstruktywną wymianę zdań

    To musieliby wszystkie mapy zablokować, a to jest niemożliwe, bo np na BO i w świątyni się dropi rzeczy do biologa. Wszędzie się zdarzają lvle czempiona, które bronią spota albo po prostu przychodzą podokuczać innym. Trzeba się z tym pogodzić i tyle. Zawsze możesz tak jak ja zrezygnować kompletnie z blasków i po evencie kupić szkatki albo samemu zrobić niszczyciela marzeń i 4h blasków poświęcać na zabijanie dropów.

    Jedyne sensowne rozwiązanie to stworzenie fajnej lokalizacji do dropienia blasków na yoharce.

  • Powinien ktos uaktualnic WIKI. Informacje tam zawarte wprowadzaja w blad.. Juz malo gram w ta gre i tez myslalem ze skrzynie amora leca z metinow i bossow jak lata temu i jak podaje wiki. Moze istnieje jakis sposob zeby zachecic graczy do aktualizowania wiki. Jakas ranga lub wyroznieniem na forum dla osob najbardziej zaangazowanych w tworzeniu Wikipedii lub cos.

    Gram dla zabawy , nie dla korzysci.



    FermekDiumar (Fermentynek) 106lvl bm

  • Powinien ktos uaktualnic WIKI. Informacje tam zawarte wprowadzaja w blad.. Juz malo gram w ta gre i tez myslalem ze skrzynie amora leca z metinow i bossow jak lata temu i jak podaje wiki. Moze istnieje jakis sposob zeby zachecic graczy do aktualizowania wiki. Jakas ranga lub wyroznieniem na forum dla osob najbardziej zaangazowanych w tworzeniu Wikipedii lub cos.

    Możesz dołączyć do zespołu. Możliwość jest otwarta dla wszystkich. Jeśli jakiekolwiek dane nie wyświetlają się poprawnie w Wikipedii, proponuję sprawdzić inne kraje.:)

  • Zaktualizowałem wam, czeka na akceptacje :thumbsup:

    Chociaż w poprzednich latach w trakcie eventu walentynkowego, były chyba 2 dni czy coś koło tego, że na kilka godzin odpalali drop tych skrzyń z metinów i bossów. Co prawda z marną szansą, ale był. Nie wiem jak w tym roku, ale pewnie też coś będzie. Także nie wiem, czy to się jakoś powinno przełożyć na informacje na wiki ??(

    Jeszcze pozostaje informacja o kole, ponieważ to z 2020 już dawno nieaktualne, a obecne Koło Miłości nie ma swojej strony na wiki, a już mi się nie chciało robić. No ale prawdą pozostaje, że w jakimś kole te skrzynie można zdobyć =)


    273060565_466896134928051_3667800979513280174_n.png?_nc_cat=110&ccb=1-5&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=7yC2e12EMPEAX-yot-L&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=03_AVIlNHiLwy55atMvEzVDJBWq6t27KYhoHArhZLGSLeZ3hQ&oe=6228A0B9

    273596516_7059107200828441_3759047419753653075_n.png?_nc_cat=103&ccb=1-5&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=K3yxJE0nwN4AX8dmX6e&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=03_AVK4sa2YzuZkmbdEw966ghG1OrvjXN1DbnWIOyX74XDn2w&oe=62298810

    METIN2.PLN OFFpozdrawiam :love:

    Edited 2 times, last by Fyne ().

  • Powinien ktos uaktualnic WIKI. Informacje tam zawarte wprowadzaja w blad.. Juz malo gram w ta gre i tez myslalem ze skrzynie amora leca z metinow i bossow jak lata temu i jak podaje wiki. Moze istnieje jakis sposob zeby zachecic graczy do aktualizowania wiki. Jakas ranga lub wyroznieniem na forum dla osob najbardziej zaangazowanych w tworzeniu Wikipedii lub cos.

    masz jasno napisane ze skrzynie sa tylko w ofercie IS
    walentynki 2022

  • Nie ma to jak sobie dać info, że restart przełożony na kolejny dzień na ostatnią chwilę. Niezła "zmiana w grze" GF robi co chce nie licząc się z graczami.

    Mikropłatności 2k19

    #STOPexternalToolBan ! #BeFAIR ! 2k20

    Gracz zalogował się na wiele kont w krótkim czasie, co spowodowało włączenie systemu bezpieczeństwa.

    Gracz nie powinien używać tylu kont. 2k20 / FALA BANÓW I UNBANÓW RODEM Z ARCHIWUM X BEZ WYJAŚNIEŃ 08.12.2020

    DOSTAĆ REKOMPENSATĘ ZA NIESŁUSZNE BANY W POSTACI TYGODNIOWYCH EVENTÓW , A PO NIECH DOPIERO UNBANA XD ~ART 2K21


  • Kiedy w tej grze pvp zacznie znowu miec sens? Obecnie balans i mechanika lezy na plecach i to dobrych kilka lat. Klasy jak szaman przestaja byc magicznymi tylko fizyczne. Postacie ktore daniej potrafily robic rekordy dmg przy uzyciu skili juz sie nie licza "archer czy mental w pvp juz dawno sie nie liczy" Jakies sugestie pomysly kiedy ta gra przestanie polegac tylko na autoataku?

  • To teraz kliknij sobie na skrzynki i co się wyświetla? Zacytuję jak nie potrafisz sam tego sprawdzić:

    Tak że dalej jestem zdania że ktoś wali w [CIACH]


    Moderator Canhide:
    Usunąłem zbędną treść.

    Podałeś możliwy drop skrzyń amora - fajnie :) Tylko zwróć uwagę co masz na końcu - https://pl-wiki.metin2.gamefor…x.php/Event_Walentynkowy- gdzie po kliknięciu przenosi Cię do strony ujednoznaczniajacej, na której masz zebrane artykuły o Evencie walentynkowym z wielu lat. A w 2022 roku, wg artykułu, który podeslalam wyżej skrzynie do zdobycia są wyłącznie z IS :)

  • Jeżeli chodzi o blaski i blokadę v3 sensownie przedstawioną przez gracza to nie zgadzam się.

    Chylę czoła przed dobrze przedstawionym merytorycznie problemem.

    Nie zgadzam się z następujących powodów:

    1) Gracze którzy chcą większych zarobków muszą wpierw zainwestować w postać

    2) Ograniczenie to zabije już i tak martwe pvp/wojny

    3) Mniej zarobisz ale zarobisz na innych spotach - świątynia, las, lochy małp

    4) Owszem można wymusić tym sposobem zwiększenie nakładów

    na dropa (nie podpowiadaj im ;) np, w alchemię czy lepsze eq do pvp

    ale bogaty i tak ma wiele wspólnych itemów które może przełożyć.


    Generalnie można powiedzieć, że gra jest losowa i jednym kliknięciem możesz

    zarobić 1000 won lub stracić (wyborny rubin).

    Są przecież inne eventy gdzie rywalizacja jest nieistotna np. rybaki.