Regulamin Forum METIN2.PL

 • announcement_metin2_pl_297a20c8e346c46cc6c1bca6a27cd67f.png

  I. WPROWADZENIE

  Forum to miejsce, gdzie wszyscy bohaterowie krainy Metin2 mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami, uwagami lub po prostu porozmawiać. Można tutaj dyskutować o zmianach w grze, pytać o różne aspekty gry, handlować oraz wiele innych.


  Mamy nadzieję, że wizyty tutaj będą dla każdego przyjemnością, a kontakt z innymi graczami i administracją będzie opierał na wzajemnym szacunku.


  Zasady te należy przestrzegać i traktować na równi z Ogólnymi Warunkami Korzystania.


  Multikonta

  Każdy użytkownik może korzystać tylko z jednego konta na forum. Multikontowość na forum (posiadanie więcej niż jednego konta) jest niedozwolona i prowadzi do stałej blokady wszystkich powiązanych kont. Założenie drugiego konta jest dozwolone tylko wtedy, gdy na dotychczasowe konto została nałożona stała blokada. Zabronione jest zakładanie kolejnych kont w przypadku czasowej blokady. Możliwe jest zalegalizowane multikonta w sytuacji współdzielenia adresu IP (np. kilka osób korzystających z jednego komputera w domu). W tym celu należy wysłać ticketa z adresu e-mail przypisanego do jednego z kont na adres Systemu Pomocy i podać linki do profili kont, które chcesz zalegalizować oraz powód tej prośby.


  Taka prośba zostanie rozpatrzona przez Administratora Forum i to on ostatecznie zdecyduje, czy multikonto zostanie zalegalizowane. Pamiętaj, że zalegalizowanie konta nie wyklucza możliwości otrzymania stałej blokady z tego tytułu (np. gdy będziesz celowo podbijał ceny w dziale Market drugiej osobie).


  UWAGA! W sytuacji, gdy na jedno z kont zostanie nałożona stała blokada (z obojętnie jakiego powodu) multikonto przestaje być ważne i zostaje skreślone z naszej listy.


  Regulaminy poszczególnych działów

  W każdym dziale forum obowiązuje regulamin forum oraz regulamin szczegółowy danego działu. W przypadku niezgodności regulaminu ogólnego z regulaminem szczegółowym przyjmuje się za obowiązujące zapisy regulaminu szczegółowego.


  Decyzje Administratora Forum

  Administrator Forum ma prawo do podjęcia decyzji (akcji) w sprawie dowolnego aspektu Forum METIN2.PL bez konieczności podania przyczyny, a jego decyzje są ostateczne. Odwołania od owych decyzji należy kierować do danego administratora wraz z uzasadnieniem. Ewentualne skargi na Administratora Forum należy kierować do Team Manager'a.


  II. PISANIE NA FORUM

  Forum przeznaczone jest do rozmów na temat gry Metin2, poza działami, gdzie dozwolone są dyskusje na dowolny temat.


  Tytuł tematu musi informować o jego treści. Użytkownicy forum powinni starać się wnieść swoje zdanie do dyskusji, czy też krytykować, ale nie potępiać i hejtować. Muszą mieć szacunek dla cudzych poglądów oraz nie powinni osądzać gustów innych osób. Sprawy prywatne lub wymagające reakcji określonej osoby należy załatwiać poprzez Prywatną Wiadomość.


  Wskazane jest zwracanie uwagi moderatorom na przypadki łamania regulaminu za pomocą opcji ZGŁOŚ pod każdym postem. Funkcja ta nie służy do zwykłego kontaktu z moderatorem, dlatego prosimy w przypadku pozostałych spraw kontaktować się z moderatorem za pośrednictwem Prywatnej Wiadomości.


  Posty niezgodne z tymi wytycznymi mogą być usuwane przez Zespół Forum.


  III. NIEDOZWOLONE TREŚCI

  Poza rzeczami wymienionymi w punktach 5.2 oraz 5.3 OWK zabronione są następujące treści:

  :arrow: spam (chyba, że dany dział na to pozwala),

  :arrow: podbijanie postów,

  :arrow: double-posting, czyli pisanie jednego postu pod drugim przez tego samego autora (chyba, że dany dział lub temat na to pozwala),

  :arrow: flame, czyli prowokowanie do kłótni i podsycanie wrogiej atmosfery,

  :arrow: groźby dotyczące życia realnego,

  :arrow: cytowanie treści zabronionych,

  :arrow: zachęcające do nielegalnych działań,

  :arrow: promujące czity, nielegalne serwery, błędy gry i obejścia,

  :arrow: handel kontem z forum, gry lub wiki (sprzedaż/wymiana/oddanie),

  :arrow: ogłoszenia handlowe dotyczące płatności realną walutą lub przedmiotami spoza gry Metin2,

  :arrow: ogłoszenia handlowe dotyczące doładowania Smoczych Monet oraz sprzedaży wirtualnej waluty,

  :arrow: wchodzenie w kompetencje moderatorów i zachowywanie się jak członkowie obsługi forum,

  :arrow: rozpowszechnianie korespondencji z członkami Zespołu Metin2,

  :arrow: podszywanie się pod Zespół Metin2 oraz innych użytkowników,

  :arrow: rozpowszechnianie prywatnych nicków z gry oraz danych osobowych członków Zespołu Metin2 niezależnie od sposobu ich pozyskania.


  Zespół będzie dbał o przestrzeganie tych zasad poprzez edycję lub usunięcie danej wypowiedzi (bądź jej części), czy nadanie ostrzeżenia, bądź blokady konta osobom łamiącym regulamin. Dozwolone są także inne akcje mające na celu zdyscyplinowanie użytkownika.


  IV. AWATARY, SYGNATURY I ZDJĘCIA W TLE

  Elementy wymienione w tym punkcie nie mogą w żaden sposób naruszać regulaminu forum i Ogólnych Warunków Korzystania.


  Awatary

  Pliki o zbyt dużym rozmiarze (px) będą automatycznie skalowane przez forum do dopuszczalnej wielkości. Awatar nie może zawierać raptownych, szybkich i błyskających animacji.


  Sygnatury

  Maksymalna wielkość czcionki w sygnaturze wynosi 18 punktów. Sygnatura nie może zawierać raptownych, szybkich i błyskających animacji. Istnieje również bezwzględny zakaz zamieszczania linków do stron zewnętrznych (dozwolone są linki do graficznych sygnatur, oficjalnej Wiki Metin2.pl oraz innych stron na forum). Filmy z YouTube muszą być wstawione w odpowiednie tagi i wrzucone obowiązkowo w spoiler.


  Zdjęcia w tle

  Zdjęcie w tle nie może zawierać raptownych, szybkich i błyskających animacji.


  V. INNE

  Poniżej przedstawione są pozostałe istotne kwestie związane z Forum METIN2.PL, do których należy się stosować.


  Nicki

  Każdy użytkownik forum zobowiązany jest do korzystania z nicku (loginu) nie zawierającego niedozwolonych treści oraz znaków specjalnych (apostrof, znaki ASCII niewidoczne na klawiaturze). Każdy użytkownik może zmienić swój nick samodzielnie w opcjach forum raz na 182 dni. Administrator Forum może zmienić nick na prośbę użytkownika w uzasadnionej sytuacji (np. nick jest nieregulaminowy).


  Pola profilu

  W profilu użytkownika istnieją pola profilu, takie jak: O mnie, Nazwa postaci, Poziom, Gildia, Klasa, Profesja, Królestwo, Serwer, Urodziny, Płeć, Lokalizacja, Praca, Zainteresowania, GG, Strona domowa, ICQ, Skype, Facebook, Twitter oraz Google+. W polach tych zabronione jest zamieszczanie niedozwolonych treści.


  Kary

  W przypadku złamania zasad forum przez użytkownika może zostać nałożona na niego kara. Rodzaje kar pozostają wewnętrznymi ustaleniami obsługi Forum METIN2.PL i nie są one podawane do publicznej wiadomości.


  Odwołania

  Wszelkie odwołania od otrzymanych ostrzeżeń przyjmowane są tylko i wyłącznie w Systemie Pomocy. Zgłoszenie musi zawierać poprawne dane, czyli nick oraz prawidłowy adres e-mail przypisany do konta Support. Ponadto należy dokładnie opisać swój problem/zapytanie.


  Czas na odwołanie się od nadanego ostrzeżenia wynosi 30 dni od dnia nadania owego ostrzeżenia.

 • Ascoran

  Closed the thread.