Posts by Download

    A może ze względu na to że to będzie serwer europejski gdzie będzie mnóstwo graczy z innych krajów są prowadzone beta testy do fuzji na wiekszą skalę?

    Mnóstwo graczy? Na którym niby serwerze jest tylu graczy że nagle będzie mnóstwo po fuzji? Bo nawet turcja na discordzie już kwiczy że graczy u siebie nie mają, a to największe community metina od gf.

    Quote

    Dzięki tej aktualizacji możesz odblokować drugą stronę wyposażenia i w ten sposób przełączać w każdej chwili między dwoma zestawami wyposażenia!

    Ciekawe czy od razu ogarnęli żeby przetopy nie leciały jak dana strona jest w danym momencie nieaktywna, ale ogólnie zmiany na duży plus. Ciekawe czy ta pieczęć bogów będzie przedmiot spadał o stopień czy to taki jeszcze lepszy magiczny kamień/rytualny kamień. :/

    Panowie, Arta nie ma i nie będzie jeszcze przez kilka dni. Na zastępstwie jest CM, który nie zna języka polskiego.

    Widzisz Ascoran, takich informacji też nie otrzymaliśmy to skąd mamy wiedzieć czy jest na urlopie, czy nas zlewa, czy ktoś wszedł na jego miejsce czy w ogóle jeszcze pracuje w GF? Nie ma absolutnie żadnych informacji, oprócz tych związanych z ISem.


    Nie ma Arta, to są też inni pracownicy GF'a tutaj z polski, ale nie będę gdybał co, kto i po co. Tutaj chodzi po prostu o sam fakt tego że oprócz ISa, nie ma żadnych informacji, a jak już się znajdą to po fakcie dokonanym. Piszemy ciągle o tym samym; wspominamy ciągle o tym samym a nasze posty odbijają się jak echo.


    W zeszłym miesiącu padła informacja o biletach, od tamtego dnia pojawiło się kilkanaście postów z zapytaniem co się z nimi dzieje że ich nie ma, a miały być. W końcu się pojawiają w grze a informacja na forum kilka godzin później jak już sami użytkownicy to znaleźli, do tego informacja że no, w sumie to Arta nie ma, więc i tak nam nic nie odpowie, ale wkrótce wróci. No to taka informacja chyba też trochę późno, bo gdybyśmy to wiedzieli to byśmy oznaczali pana X który jest na zastępstwie i chociażby pisali po angielsku te zapytania... ale co ja tam wiem o prowadzeniu gry komputerowej i jej społeczności. X/

    Ale czym ja Ci zawiniłam? Że cotygodniowa, zwykła przerwa, która jest o godzinie 9:00 rozpoczęła się o 9:02? Czy tym, że podałam gdzie szukać info?

    To proponuję sobie prześledzić również ogłoszenia, czy rzeczywiście przez te 2 lata co tydzień było info o przerwach, czy też pojawiały się w przypadku przesunięcia.

    Tutaj bardziej chodzi że przez ostatni okres to w ogóle nie ma przepływu informacji między graczami z Polski a GF'em. Informacji o przerwie nie ma. Informacji o biletach nie ma. Trzeba latać na inne community żeby się czegoś dowiedzieć, więc jaki sens zapraszania w grze na forum, skoro jedyne co można tutaj znaleźć to informacje o tym co pojawi się w IS'ie, ale jak ktoś tam z ekipy wspominał, że to też nie są wiążące informacje. Spam w grze co kilka godzin że informacje na bieżąco znajdziesz na forum - przychodzisz na forum a nic nie ma, po czym losowa osoba Ci odpisuje że jakaś tam wiadomość w tym całym spamie rozmów graczy pojawiła się wiadomość od Art'a.


    Czyli wnioskując, jeżeli chcesz znaleźć informacje na jakiś temat, to masz wejść na forum, żeby dowiedzieć się że informacja mogła się pojawić na discordzie, więc wchodzisz na discorda i czytasz setki wiadomości graczy w pośród których szukasz wiadomości osoby z GF'a która mogła coś napisać na dany temat, no i albo ktoś coś napisał, albo nie, ale przychodząc chciałem znaleźć informacje na dany temat a nie czytać ten spam kto co zjadł na śniadanie i w pośród tego wiadomość od GF'u że X. (dany temat który chce)


    Trochę się to mija z celem. 0 przepływu informacji na temat gry. Nie neguje informacji o IS'ie bo zajmuje się tym inna osoba, która stara się wykonać swoją robotę jak najlepiej, ale jeżeli chodzi o informacje o grze, serwerze itd to niestety, jest u nas dramat.

    Na pewno lepszym pomysłem jest nadal zamknięty serwer Polska. Przez tak długi okres zamknięcie, od razu widać jak bardzo wymarły staje się ten serwer, a tak to zmniejszyli ilość osób do statusu serwera "Pełny", żeby wydawało się że kanały są przepełnione, po czym zmniejszyli liczbę kanałów, a graczy to pewnie o połowę mniej niż pół roku temu.


    Biletów nie ma, normalnej fuzji która coś zakręci na naszym klastrze też nie widać, no i oczywiście odpowiedzi na nasze pytania też nie ma. Wniosek? :)

    Wszędzie bilety wróciły tylko nie na Polskę/z Polski, więc chyba faktycznie próbują już zabić ten serwer. :dead:

    pewnie sobie przemyśleli, że nie jest to zbyt dobry pomysł ;)

    Na pewno lepszym pomysłem jest nadal zamknięty serwer Polska. Przez tak długi okres zamknięcie, od razu widać jak bardzo wymarły staje się ten serwer, a tak to zmniejszyli ilość osób do statusu serwera "Pełny", żeby wydawało się że kanały są przepełnione, po czym zmniejszyli liczbę kanałów, a graczy to pewnie o połowę mniej niż pół roku temu.


    Biletów nie ma, normalnej fuzji która coś zakręci na naszym klastrze też nie widać, no i oczywiście odpowiedzi na nasze pytania też nie ma. Wniosek? :)

    Ciekawi mnie skąd ludzie biorą tyle talikow lodu/błyskawic+0 by wbić je na +200 skoro zwykle na sklepach stoi ich po kilkanaście sztuk a na talik +200 potrzeba ich kilka tysięcy

    Jak je wykupisz to zaraz ludzie wystawią kolejne. Nie bez powodu cały rok na okrągło są jakieś wystawione, mimo że tombola potrafi być co pół roku, to talizmany +0 praktycznie zawsze są na rynku. Serio myślisz że ludzie od razu wystawiają na sklepy wszystkie co mają, żeby zaniżać sobie cenę?


    Ludzie po tygodniu na nowym serwerze potrafią klikać i mieszać wyborne rubiny a wy po kilku latach się zastanawiacie skąd ludzie mają talizmany +200. Wystarczy albo ładować, albo skupować. Było pełno czasu na przygotowanie sobie kont pod tombole, było pełno czasu żeby nabrać doświadczenia jak je zdobywać i wbijać, a wy nadal zdziwieni bo przez całą swoją grę idziecie po śladach topki zamiast sami coś od siebie zrobić.


    Nic dziwnego że jak GF wjechało do siedziby bota, zamknęło go to nagle wysyp noobów dla których nagle wszystko stało się dziwne, niemożliwe lub na czerwonym pasku. Jakbyście grali normalnie i brali to co gra oferuje to nagle niemożliwe stało by się możliwe bez sugerowania że jak ktoś ma fajny item to na pewno coś musi być nie tak, bo ja siedzę 24/7 w m2 i dopiero co zrobiłem antyczny rubin, a no i kupiłem talik +0.


    Expiło się na generałach, to skąd oni tak szybko mają wbity level, na pewno na bugach i botach.

    Siedzą 24/7 i mają pełno won, to na pewno na bugach, albo botach.

    Mają fajne itemy, to na pewno na bugach.

    Mają dużo alchemi, to na pewno cory im boty robią/klikają.


    Wieczny lament. Sam fakt tego że zamknęli największą bociarnie w metinie od samego źródła, to nikt nie napisał że super, dobra robota, tylko dalej lament że GF nic nie robi bo mu bot ksuje na orkach. Gorzej niż z dziećmi.


    Pomyśleć że takie osoby zajmują zasoby serwera, który już ledwo chodzi.


    No no, nie wiem jak to działało, ale jeśli było tak, że po niepowodzeniu nie znikał talik to i tak trzeba było z kilka tysięcy magicznych kamieni, a talików jakieś 200 :) nadal jest to wyczyn :D

    Też szukałem info na ten temat, ale nic ciekawego nie ma, więc chyba faktycznie tylko na innych klastrach jakaś garstka ludzi z tego korzystała. U nas jak widać ludzie potrafią tylko narzekać że wszyscy bugują i bocą, nawet jak to nie dotyczy naszego klastra :crazy:

    To co teraz nie robi Lagów w tej grze? Pamiętam server był tragiczny potem niby Polska dostała nowy server i wszystko było całkiem ok

    Obstawiam że baza danych jest tak duża że nie wyrabia, miliardy wpisów robią swoje. Już dawno powinien zostać postawiony nowy serwer gry i bazy danych, stary zamknięty i kto chce nadal grać to klika magiczny guzik na swojej postaci "Tak, przenieś mnie na nowy serwer".


    Stary zostaje offline jako backup gdyby ktoś chciał kiedyś wrócić i cały czas ma możliwość przeniesienia się na nowy serwer, a na nowym gramy my, bez lagów, a nie że tysiąc osób gra na bazie danych wielkości kilku terabajtów. Fajnie że te dane są trzymane, ale nie widzę żadnego powodu żeby gracze z 2022 mieli nadal dzielić serwer z nieaktywnymi kontami z np 2010 roku, przez co również miliony nicków są pozajmowane a już dawno nieużywane, zapomniane lub zgubione.


    Przenieść aktywnych na nowy serwer gry i bazy danych, a stary traktować jako backup i nagle większość problemów z lagami zostanie rozwiązana, tym bardziej że tańsze w utrzymaniu, bo teraz trzeba płacić za wielkość i wydajność dla tej wielkości, a serwery backup w tych czasach to grosze; wydajność utrzymania kilkudziesięciu postaci a kilkudziesięciu milionów postaci jest również tańsza, tak więc sytuacja win-win.

    Tutaj masz oficjalne odpowiedzi jak była identyczna sytuacja (tylko wtedy były jeszcze skrzynki, ale informacja w ofercie była że lizaki będą dostępne bezpośrednio do kupienia tak jak i teraz)


    Item Shop - dyskusja


    A tutaj już jak się dowiedział:

    Item Shop - dyskusja


    Także odpowiedź pewnie będzie taka sama, chyba że turcy będą strajkować to dodadzą, bo tylko oni masą mają przebicie do rozumu tej firmy

    Już kiedyś była taka informacja podana, bodajże w dyskusjach ISa.


    Jest to błąd i lizaki są dostępne tylko w kole/skrzynkach. Teraz skrzynek nie ma więc tylko w kole. Bardzo rzadko są do zdobycia lizaki/medale/nazary/itd poprzez zwyczajne kupno. Teraz już tylko w skrzynkach, kole i aukcjach błyskawicznych, no chyba że coś nabroją znowu to wtedy jako rekompensatę dają normalnie, ale bardzo rzadko.

    Na jednej z postaci też tak mam, próbowałem na wszystkie sposoby. Nie da się ani wystawić sklepu, ani tej postaci usunąć (bo niby są przedmioty do odebrania na sklepiku).


    Przy próbie wystawiania sklepu nie pokazuje się żaden komunikat. Na supporcie Ci odpiszą że problem został zgłoszony i tyle, ale minęły już z dwa miesiące, ale to tak jak z szpulą, niektórych wywala przy wystawianiu, a niektórych nie, trwa to już bardzo długo, więc tak jak w przypadku szpuli, tak i sklepiku premium - dotknięta zostaje bardzo mała część graczy i ciężko odtworzyć ten błąd w warunkach np bety więc trochę sobie poczekamy na naprawę.