Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • Ingolf  Art zapytajcie w GF czy poszukują fullstacka, chętnie pomogę ogarnąć ten burdel

    Loudkid ♥️ Sassenach

  • Jak wiadomo, rzeczy z IS opierają się na ogólnym zegarze. Dlatego nie można zatrzymać czasu wykupionych przedmiotów, ale... można przecież napisać funkcję przeliczającą co dany gracz ma wykupionego z IS oraz ile trwała przerwa. Podzielić koszt zakupu tych rzeczy na czas wyłączonego serwera i potem zwrócić graczowi do magazynu Kupon SM o takiej wartości. Jeśli ktoś by nie uzyskał minimum 50 SM lub miałby więcej ale brakłoby do kolejnego kuponuSM zapisywałoby w bazie na poczet kolejnych przerw. Wilk syty i owca cała. Tak trochę sprawiedliwie by to było.

    To mało wiesz. Jak jest serwer wyłączony to czas przedmiotów nie leci. Żadnych. Serwer zazwyczaj jest wyłączony godzinę-dwie, a pozostałość czasu to serwer działa i GF ma do niego dostęp. Po prostu nam logowania nie włączają, a dokładniej - nie otwierają portu który jest dodany do klienta do którego my mamy dostęp.


    Jak ogłosili start nowego serwera i dodali go do klienta, ale nie otworzyli, to na platformie był dodany jeden port - zamknięty, a na steam ktoś się machnął i dodał port logowania GF'a i Ci co mieli steam mieli o wiele szybszy start zanim oficjalnie włączyli serwer dla wszystkich.


    Tak samo błąd że niby trzeba odpalić nowego klienta przez launchera. Nie, nie trzeba. Wystarczy odnowić połączenie klient metina -> platforma, bo jakimś cudem je wiecznie gubi. Dziwne że tyle im zajmuje naprawienie tego, bo część ludzi już dawno lata na obejściu, bo by się grać nie dało.

    OX - 02.2021 - Serwer Polska :rofl:

    cCgLKNt.png

  • Wydaje mi sie czy zabrali przepuchy na smoka i 25 przepustek do v3? Jak wczoraj kupowałem autołowy za + 1x przepuche dostałem 280 przepustek na smoka i 25 przepustek do v3 za wydanie 56sm a dziś widzę że już tych nagród nie ma na początku tylko za wydanie 1ksm + :D xD

    :chunjo: S:23(Kronos)

  • to dobrze że kupiłem na kary kontach autołowy i odebrałem nagrody bo widzę że mam je do przypisania w is czyli nie zabrali tym którzy wczoraj odbierali :P

    :chunjo: S:23(Kronos)

  • To mało wiesz. Jak jest serwer wyłączony to czas przedmiotów nie leci. Żadnych. Serwer zazwyczaj jest wyłączony godzinę-dwie, a pozostałość czasu to serwer działa i GF ma do niego dostęp. Po prostu nam logowania nie włączają, a dokładniej - nie otwierają portu który jest dodany do klienta do którego my mamy dostęp.


    Jak ogłosili start nowego serwera i dodali go do klienta, ale nie otworzyli, to na platformie był dodany jeden port - zamknięty, a na steam ktoś się machnął i dodał port logowania GF'a i Ci co mieli steam mieli o wiele szybszy start zanim oficjalnie włączyli serwer dla wszystkich.


    Tak samo błąd że niby trzeba odpalić nowego klienta przez launchera. Nie, nie trzeba. Wystarczy odnowić połączenie klient metina -> platforma, bo jakimś cudem je wiecznie gubi. Dziwne że tyle im zajmuje naprawienie tego, bo część ludzi już dawno lata na obejściu, bo by się grać nie dało.

    z tym rozłączaniem klienta od platformy masz duza racje, jak wywali platformę to pakiety po cF zwracają 503

    Loudkid ♥️ Sassenach

  • To mało wiesz. Jak jest serwer wyłączony to czas przedmiotów nie leci. Żadnych. Serwer zazwyczaj jest wyłączony godzinę-dwie, a pozostałość czasu to serwer działa i GF ma do niego dostęp. Po prostu nam logowania nie włączają, a dokładniej - nie otwierają portu który jest dodany do klienta do którego my mamy dostęp.


    Jak ogłosili start nowego serwera i dodali go do klienta, ale nie otworzyli, to na platformie był dodany jeden port - zamknięty, a na steam ktoś się machnął i dodał port logowania GF'a i Ci co mieli steam mieli o wiele szybszy start zanim oficjalnie włączyli serwer dla wszystkich.


    Tak samo błąd że niby trzeba odpalić nowego klienta przez launchera. Nie, nie trzeba. Wystarczy odnowić połączenie klient metina -> platforma, bo jakimś cudem je wiecznie gubi. Dziwne że tyle im zajmuje naprawienie tego, bo część ludzi już dawno lata na obejściu, bo by się grać nie dało.

    daj instrukcje jak odnowic to polaczenie luncher - platforma?!

  • Art Ingolf Ascoran

    Mam pytanie odnośnie ostatniego doładowania SM w niedzielę przed 22 przed końcem promocji 40% Gratis, doładowałem przez platformę Przlewy24 kasę zabrało oczywiście od razu a SM nie przyszły do tej pory a dziś mi e-mail przychodzi że kase mi jednak zwracają za ten przelew. To w jaki sposób miałem skorzystać z tej promocji 40% SM jak mi kase zwrócono??

    Ps mam oczywiście potwierdzenie przelewu z banku jak i e-mail z Przelewy24.

    I podejrzewam że nie tylko ja tak miałem...

  • Art Ingolf Ascoran

    Mam pytanie odnośnie ostatniego doładowania SM w niedzielę przed 22 przed końcem promocji 40% Gratis, doładowałem przez platformę Przlewy24 kasę zabrało oczywiście od razu a SM nie przyszły do tej pory a dziś mi e-mail przychodzi że kase mi jednak zwracają za ten przelew. To w jaki sposób miałem skorzystać z tej promocji 40% SM jak mi kase zwrócono??

    Ps mam oczywiście potwierdzenie przelewu z banku jak i e-mail z Przelewy24.

    I podejrzewam że nie tylko ja tak miałem...

    Jeśli to było 500 lub więcej to przelewy24 zablokowały transakcję. Wystarczy do nich napisać zaraz po zamówieniu SM i wtedy akceptują taki przelew.

  • Najlepiej rozłączyć się z metinem na jakiś czas ;)

    "Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić ....

    Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć....

    Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem ..." A. Camus

  • Ręce opadają co się w tej grze dalej wyrabia....

    Podziwiam ludzi grających dalej w tą grę 🙏🙏

    Problemy lvl hardcore ciąg dalszy 🤮


    Smok działa jak powinien? Przepustki są w Is?

    Czy znowu to manersko się wpycha i banuje?” (Bez urazy <3 )
    Masz pytanie lub uwagę zapraszam na pw (nie zagryzę)
    Posty nie są spam/offtop i proszę je zostawić
    Pozdrawiam serdecznie

  • Ręce opadają co się w tej grze dalej wyrabia....

    Podziwiam ludzi grających dalej w tą grę 🙏🙏

    Problemy lvl hardcore ciąg dalszy 🤮


    Smok działa jak powinien? Przepustki są w Is?

    ja już nie gram na globalu.

  • ja już nie gram na globalu.

    Ja to samo od tych chorych zmian w grze. Przesiadłem się na konsole i nadrabiam braki 😊

    Co jakiś czas wchodzę zobaczyć czy ten tytuł żyje. Jak widać ma się raczej dobrze jak takie wspaniałe aktualizacje webzen robi 👍

    Weryfikacja dwuetapowa na każde konto za każdym razem 😊

    Przeglądanie magazynów lub notoryczne wyłączanie gry musi być utrapieniem.

    Czy znowu to manersko się wpycha i banuje?” (Bez urazy <3 )
    Masz pytanie lub uwagę zapraszam na pw (nie zagryzę)
    Posty nie są spam/offtop i proszę je zostawić
    Pozdrawiam serdecznie

  • Witam. U mnie dzisiaj kumulacja, chciałem uruchomić klienta i oczywiście wyskoczył błąd "Ta gra jest dla Ciebie obecnie niedostępna". Po paru minutach w ogóle mnie wylogowało z aplikacji gameforge i przy próbie logowania wyskoczył błąd "Niepoprawne dane logowania". Po godzinie się zalogowałem i udało mi się włączyć klienta ale wiadomo jak to w lesie po paru zmianach CH wyskoczył mi błąd żeby zrestartować klienta. Przy próbie odpalenia klienta znów komunikat "Ta gra jest dla Ciebie obecnie niedostępna". Błędne koło, znajomy nie mógł się zalogować przez ten błąd przez tydzień a odpały lecą... Restart komputera i internetu nie pomaga, naprawa i reinstalacja metina nie pomaga, nie mam ani antywirusa ani żadnych programów działających w tle. Nic nie pomaga bo wina nie leży po stronie graczy lecz jak zwykle GameForge'a. Odpowiedź na supporcie? "wyłącz antywirusa i programy działające w tle, zrestartuj internet" śmiech na sali, mam wrażenie że pracują tam niekompetentni ludzie, którzy tylko wklejają formułki zamiast faktycznie coś pomóc. Trzeba czekać aż ten problem będzie miał jakiś zagraniczny youtuber, tak jak to było z niesłusznymi banami przez cheatblockera (które zresztą też miałem), i może wtedy coś zrobią... a prędko to się nie zapowiada. Ta gra schodzi na psy, bug na bugu buga pogania...

  • Jak wydoić [CIACH] graczy z hajsu w stylu Gameforge:


    1. Zrób całodniowa przerwę techniczną

    2. Daj blaski w ramach rekompensaty

    3. Przed blaskami wprowadź skrzynie netoperka do IS


    Gracze wydadzą hajs na skrzynkę, żeby mieć na blaski i w ten sposób GF sobie zarobi na swojej niekompetencji xd


    Moderator Canhide:
    Usunąłem pseudocenzure.