Posts by belfegor1987

    platforma czasem potrafi sie zawiesic i tak jak ktos juz pisal wylaczyc z poziomu menagerza zadan albo w procesach albo w uslugach i odpalic na nowo

    a z tym ze nic GF nie robi to tak jak ze zmiana ch i masz komunikat ze luncher przestal dzialac i musisz otworzyc nowe okno metina! dali rade zeby jakis sobie plik wgrac do katalogu metina ale po co my to mamy robic nie moga tego naprawic zeby z naszej strony nic nie grzebac?

    Ja gram na 1 koncie i problemów nie mam.

    Może przestań odpalać multum kont z botami to przestaniesz mieć lagi.

    To ze ty grasz na jednym koncie to nie znaczy ze każdy musi! Rownie dobrze byłoby jakbys nie dodal komentarza! Metin jest tak skonstruowany ze na 1 oknie gówno zrobisz a wiec nie udzielaj się bo jak mogę otworzyć wiele okien to nie będę się do jednego ograniczał!

    witam i wiem ze duzo to nie pomoze ale poinformuje tylko ze chyba po ostatniej aktualizacji wrocil blad dzieki naszemu kochanemu GF gdzie w srode jeszcze przy 6 oknach otwartych nie mialem 100 % zuzycia procesora dzis przy 2 okienkach mam juz 100% wiec gitara tak dalej GF!!! dodam ze mam procesor i plyte glowna dopiero od 4-6 miesiecy i7 i nie wpychajcie mi na sile ze cos jest po mojej stronie! nie bylo zadnych aktualizacji systemu ani zadnych akt. sterownikow a z dnia na dzien metin zaczal pobierac 100% procka przy 2 oknach to jest zenada!

    Widząc co się odwala w skali lat w tej grze, na myśl przychodzi mi pewne porównanie. Pracowałem w pewnym korpo około 4 lat i schemat wydaje mi się bardzo podobny, biorą pracowników bez doświadczenia i większych umiejętności, którym płacą biedową pensje, mają gdzieś zarówno klientów (graczy) jak i swoich pracowników, na których wylewają się wszelkie żale, skargi itp. Ci pracownicy dochodzą do wniosku że wolą się zwolnić niż pracować w obozie pracy a na ich miejsce przychodzi kolejny młody naiwny człowiek mający nadzieję że coś tam osiągnie. Karuzela się kręci i kręci mimo że każdy narzeka ale najważniejsze że $$ się zgadza bo o to chodzi w tym wszystkim nie? Zarówno my jak i pracownicy gf nic nie zmienia bo obstawiam że jesteśmy na równi opluwani za każdym razem przez górę. Nawet gdyby gracze na całym świecie jakimś cudem stwierdzili że koniec z wydawaniem pieniędzy to jedyne co to zamknęliby projekt bo to są dla nich jedynie pieniądze, nie wspomnienia, znajomości, wspólnie spędzone chwile, dzieciństwo itp... tam nie ma nostalgii jest czysta kalkulacja bez emocji i empatii... Paradoksalnie miejsce, które było odskocznia od problemów życia codziennego samo zaczęło generować problemy i frustrację i przykra prawda jest taka że nic na to nie poradzimy... Gram w tą grę od samego początku i zauważalnie się zmieniła odkąd gf zaczął kłaść na niej swoje tłuste, chciwe łapska. Zakładam że będę dalej grał (chociaż raczej dla zabawy spędzając tyle czasu ile chce a nie tyle ile oni chcą żebym w niej siedział) nie wydając ani złotówki więcej bo ten projekt zmierza tylko w jedną stronę... Po fuzji ludzie od nas szli na serwery Hindusów po tańsze eq, teraz zaczyna być odwrotnie bo dużo ludzi ma dość i kończy grę wystawiając eq za bezcen (widać jak ceny lecą w skali pół roku) ogólna konkluzja jest taka że spędziłem pół życia w grze, która umiera na moich oczach prowadzona przez chciwych ludzi jak z resztą cały nasz kraj i większość świata... Przykra rzeczywistość ale chcąc zakończyć milszym akcentem, to fajnie że są jeszcze tacy masochiści jak ja, którzy grają w tą gierke i dzięki temu jest chociaż namiastką tego co było dawnej 🤗 miłego wam wszystkim dzielni wojownicy i piękne szamanki xD

    NORMALNIE wyjales mi te mysli i za mnie napisales ! Zgadzam sie z toba w zupelnosci jest nas dwoch weteranow :DD

    nie dali 5 min przed a 40min po trwaniu już przerwy oczywiście rejestry melej przepadły pkt przepadły, ale przecież wina gracza. Masz załadować ItemShop i siedzieć cicho, a to że gracz jest na ostatnim miejscu, zabezpieczenia które dają są do niczego, a utrudniają tylko dla zwykłego gracza, to 80% postów dotyczy problemu. Problem goni problem, ale to nie problem gry, a problem tych, którzy nią zarządzają. Nie ma co się dziwić, ludzie zatrudnieni widocznie w GF, są tam z przypadku nigdy nie mieli doczynienia fizycznie z grą i robią manianę. Kompromitacja jednym słowem. Podobno metin2 nie jest jedyną grą zniszczoną przez tę wspaniałą firmę.. Cóż liczy się zysk, nie gracz. Jak tak dalej będzie to za jakiś czas nie będzie im się opłacało trzymać serwerów..

    oczywiscie ze tak!!! GF juz od ladnych 10 lat SScie jak Cielak wymie Kase od naiwniakow(zdazaja sie tez bogate naiwniaki) a to ze wy macie problemy to ich nie interesuje bo jak sa tacy co tankuja pareset zł miesiecznie (a nawet kilka razy) a sa tez tacy co tankuja pare tys to GF sie trzyma (a ze jest Niemiecki) i czuje sie bezkarny bo nic ich nie obchodzi ze macie problemy (najwazniejsze zebyscie zaplacili i siedzieli cich)i dodali itemki z ograniczeniem czasowym (dla zysku) zebyscie jeszcze wiecej stracili ! po co wgl sie dajecie tak [CIACH] to ja nie moge uwierzyc a z reszta nie chce mi sie juz o tym Wyzysku pisac!


    powinno na platformie podczas jej opalania być hasło powitalne " Welcome Metin2PLN" bądź inna waluta, jedyne co się liczy to zysk firmy minimalnym wkładem pracy.

    a weglug jakiego kraju ten ,,minimalny wklad pracy'' bo na pewno nie Polski! [CIACH]


    Smieszy mnie to ze wraz z końcem wakacji skończył się płacz na forum w stylu: Item Shop leci, pety zdychają, kostiumów nie przedłużę HURR DURR xD

    dalej jest ten placz ale skoro GF nie reaguje na to tylko szybciutko na Bledy z IS to chyba trzeba skonczyc plakac i przestac Inwestowac w is nawet jak dziala?? zeby pokazac

    GF ze dostawca i inwestor oboje powinni byc zadowoleni?


    Polska wersja gry została wydana 17 lipca 2007 roku.

    w co ty grasz 16 lat? lub inaczej, ktory rok u Ciebie?:D

    aha no to sory :DD widocznie gram od poczatku:D

    (ten kto sie domyslil nic nie pisal i bylo ich mnostwo z wyjatkiem Ciebie:DD)


    Moderator Canhide:
    Usunąłem flood i pseudocenzure. Połączyłem double post.

    Cyrk jeden wielki co się dzieje z tą grą. Co do braku informacji na temat przerwy brak słów robicie co chcecie najlepiej dla gry i fanatyków jak ta wielka Gamegorge ją sprzeda komu kolwiek. Zniszczyli już ją do tego stopnia, że każdego fanatyka boli serce i grają tylko z sympatii. Niestety jest nas coraz mniej, ale cóż.. Śmiech na sali i kompromitacja "wielkiej" firmy w XXI wieku.

    TO BY SIE ZMIENILO JAKBY CI CO TANKUJA SM za setki tysiace zlotych zmienili podejscie i zrobili taki 2 miesieczny strajk z informacja na forum ze inwestycje rusza jak GF przestanie SSac kase bez adekwatnej odpowiedzialnosci za to ze bledy z ich strony powoduja straty w inwestycjach graczy!

    I te konserwacje bez wczesniejszego info... chociaz rano jakby dzis dali to git ale tak o wylaczmy 2 raz w tygodniu to chyba norma

    Tak na forum zamiast Ingolf to Art teraz zapowiedzial przerwe oczywiscie jakies 40 min przed tym jak wylaczyli servery a kiedys to bylo z 2 dniowym wyprzedzeniem ale oczywiscie najlepiej bedzie jeszcze ze 2x zrobic przerwe (BO SIE ZRYPIE IS a na to wszystkie nogi sa stawiane i nie ma mowy o opuznieniu ) a wam kostiumy i odpaly leca ale spoko dostaniecie jakze wielkie(sarkazm) rekompensaty od GF nawet jak wydacie na 1000 SM i je stracicie bo to tylko WAS interesuje nie GF ja juz nie kupuje kostiumow i innych rzeczy co maja znacznik czasowy od dawna wy tez tak zrobcie to wycofaja to bo jak narazie zarabiaja na waszej naiwnosci i nawet na tym jak cos spiernicza to wy placicie w czasie itemow i straconych SM


    jest sroda wiec cotygodniowa przerwa :) jezeli nie ma info to przerwa bedzie w srode :) trzeba to przypominac?

    gram 16 lat i nie wazne jaki kto ma sprzet nie wazne ile wydal na SM te przerwy techniczne NIC! [CIACH] nie zmieniaja nie zauwazyliscie jeszcze tego? [CIACH]


    Co to za patologia że po 8 godzinnej przerwie technicznej 30 godzin temu potrzebna jest kolejna w środę bez info jeszcze... Poszedłem dropić bo byłem pewien że skoro przerwa była w poniedziałek to nie będzie jej dzisiaj a tu taka chara na twarz xD

    ja jeszcze dzis o 2 w nocy sprawdzalem na forum czy bedzie przerwa techniczna dzis albo jutro bo inaczej strace dusze na ktore poszly moje SM ale jak zwykle Team mnie nie zawiodl i dal info 40 min przed restartem [CIACH]


    Moderator Canhide:
    Usunąłem flood i pseudocenzure.

    To mało wiesz. Jak jest serwer wyłączony to czas przedmiotów nie leci. Żadnych. Serwer zazwyczaj jest wyłączony godzinę-dwie, a pozostałość czasu to serwer działa i GF ma do niego dostęp. Po prostu nam logowania nie włączają, a dokładniej - nie otwierają portu który jest dodany do klienta do którego my mamy dostęp.


    Jak ogłosili start nowego serwera i dodali go do klienta, ale nie otworzyli, to na platformie był dodany jeden port - zamknięty, a na steam ktoś się machnął i dodał port logowania GF'a i Ci co mieli steam mieli o wiele szybszy start zanim oficjalnie włączyli serwer dla wszystkich.


    Tak samo błąd że niby trzeba odpalić nowego klienta przez launchera. Nie, nie trzeba. Wystarczy odnowić połączenie klient metina -> platforma, bo jakimś cudem je wiecznie gubi. Dziwne że tyle im zajmuje naprawienie tego, bo część ludzi już dawno lata na obejściu, bo by się grać nie dało.

    daj instrukcje jak odnowic to polaczenie luncher - platforma?!

    Wymuszanie logowania na poszczególne konta jest oparte o zmiennych, które trzeba 'spełnić'. Z oczywistych względów nie są one dostępne publicznie, w końcu to ma być sposób na ograniczenie aktywności botów. Na chwilę obecną nie ma innego rozwiązania, aniżeli aktywację 2FA na koncie Gameforge.

    wiec na chwile obecna lepiej zawiesic gre i inwestycje w IS poki nie poprawicie sytuacji dla graczy tak jak to powinno byc i czekac na wasze info (moze rok ?)?


    Art


    Jeśli teraz jest mnóstwo błędów z platformami to warto byłoby podpytać o możliwość udostępnienia (chwilową) połączenia kont na jedną platformę. Z tego co mi wiadomo przy używaniu jednej platformy nie ma takich problemów, a zapewne nie byłbym jedyną osobą, która mogłaby z tego skorzystać.


    [CIACH]

    tu sie mylisz bo kiedy ja mialem otwarta jedna platforme i 1 konto z niej odpalone to po bodajze 3-5 min pojawilo mi sie przy zmianie kanalu powiadomienie ze luncher przestal dzialac i trzeba nowego odpalic wiece zamknalem okno z menagera i odpalilem nowe ale kiedy cheatbloker skonczyl pasek zadne okno nie wyszlo! dopiero za drugim razem i to wszystko w ciagu paru min na jednej platformie! juz od 3 tygodni nie gram a moglem zainwestowac ale po co jak GF ma w [CIACH]??!!


    [CIACH]

    Moderator Canhide:
    Usunąłem offtop i pseudocenzure.


    Odkąd Polskę zamknęli to nie widziałem od dawna bota ale mało latam po M2 😂 tak czy inaczej to jest dobra walka z botami poprzez zamknięcie serwera i bajlando, powracający gracze po zweryfikowaniu dotyczącym wcześniejszej karalności powinni mieć specjalny kod do założenia tutaj konta a umówmy się w Metinie nie ma i nie będzie nowych graczy, którzy wcześniej by nie grali w poprzednich latach, po prostu zbyt mało atrakcyjna gra na rynku gier online jak na te czasy 😁

    ale otworzyc server na jakies 2-4 godziny dac reklame i ciekawe ile nowych kont zostaloby stworzonych?:DD to by dalo obraz czy ktos chcialby znow wrocic czy zagrac na Polska:D

    Jak tak dalej wszyscy będą narzekać (w zasadzie słusznie) to GF powie dość. Ileż można dostawać raportów o niezadowolonej społeczności, gracze nie chcą ładować SM, coraz mniej graczy w grze, spadek obrotów i finalnie zawinie się z tej gry z pięknym komunikatem, że dziękują wszystkim za tyle wspaniałych lat, lecz wszystko co ma początek ma też i koniec. Do zobaczenia w innych tytułach. :P

    tak ale jezeli dla zysku GF wprowadza cos nowego po czym rodza sie nastepne bledy i nic z tym nie robia tak zeby im zalezalo to z jakiej racji gracze ktorzy traca wiecej niz GF maja zostawac albo nowi przychodzic kiedy widza co Gf funduje obecnym?!

    ludzie którzy kupują konta żeby grać na zamkniętym serwerze powinni dostać bana bo to niezgodne z regulaminem.
    a cena alchemii już tak spadła ze zaraz każdy będzie latał w mit wybie

    nie kupuja kont tylko czas poswiecony przez gracza a co do ceny alchemi to pol roku szukalem mit znak jadeita perfa i uzbieralem 350 won a i tak na sklepach przez pol roku taki kosztowal do dzis 600-700 won wiec zacznij czesciej sprawdzac rynek

    To świadczy jacy chciwi ludzie pracują w gf... jedyny sposób pozyskania monet jest przez ranking bosa świata gdzie max dziennie można zdobyć 50? Powinnt powstać kupony tygrysich monet i resp bosow powinien być 2x dziennie by było fair dla ludzi pracujących na 2 zmiany...

    to jest racja ze chciwi ludzie tam pracuja( w koncu niemcy) ale moze lepiej byloby zeby dodac drop tych kuponow ze skrzyni np najmniej uczeszczanych bosow i tak 15-20% szansy na wypadniecie takiego kupony albo ze skrzynki albo z bossa i losowa ilosc monet w kuponie chyba nie byloby zle?


    gf to dramat, ja nawet gry nie moge odpalic takie g....


    PS. gralem juz na tym komputerze w metina i nie bylo takich problemow jak teraz

    od ostatniej aktualizacji platforma zaczela szfankowac i dzis nic z tym nie zrobili a po drodze mieli 3x konserwacje i dzis np wywalilo mi okno 10 razy zawiesilo sie 15 okien i nie wspomne o dziwnym komunikacie ze ,,klient przestal dzialac odpal na nowo luchera"


    Moderator Canhide:
    Połączyłem double post.

    sugeruje zablokować przenoszenie corów przez depo, i zrobić misję 5x na konto a nie na postać, troche poprawi to sytuację na rynku :)

    czlowieku cory tak jak teraz sa to juz chyba jedyna mozliwosc zarabiania dla graczy niskolewelowych i tych co kupuja kata bo serv jest zablokowany a zeby zagrac mimo ze jest tak [CIACH] ciezko a jak to padnie i bedzie po twojej mysli to juz wgl[CIACH]do konca!


    Moderator Canhide:
    Usunąłem pseudocenzure.

    tak jak mowilem dzisiaj metin to zenada!!! 3 przerwy w ciagu jednego tygodnia event leci kostiumy tez itp gracze zabulili teraz musza przecierpiec wszystko oczywiscie bez zadnej rekompensaty !!! szkoda nawet szczepic ryja moze strajk i przez miesiac 2 miesiace niech nikt nie kupuje SM?

    hmmm !!! pomysly nowosci?? mamy 21 wiek a w metin2 nie da sie u handlary wszystkiego sprzedac !!!! czemu?? niektorzy (znam takich) nie maja juz jak trzymac tych rzeczy ktore nie da sie ani wyzucic na ziemie ani sprzedac u handlary i nawet IS im nie pomaga!!

    - 100% za event dropu malych blogoslawienstw !! dropic 3 godz na 3 rekawicach i przez godzine z tych 3 z szansa na 40% wiekszy drop w itemach a i tak 1 blogo droplem wiec Very [CIACH] welll grajcie sobie!!


    Moderator Canhide:
    Usunąłem pseudocenzure.

    Art chyba w dobrym miejscu pisze o tym ze na oddawaniu misji dziennych mam zalogowane konto na platformie i po zmienie ch sporadycznie ale pojawia sie takie cos jak na obrazku??!! nie mialbym nic przeciwko gdybym mial zalogowana postac z jednej platformy a postac z innej platformy nie moglaby sie zalogowac ale wlasnie chyba macie blad bo platforme pod to konto na ktore pokazuje mi sie komunikat mam odpalona i czasem wysiada to okno pare minut (z tym komunikatem) po otworzeniu platformy.

    EDIT: Niestety narazie nie moge dolączycm screena bo nie zrobilem go ale zaraz dodam a chodzi o to ze wyskakuje komunikat ze luncher przestal dzialas i mam otworzyc jeszcze raz platforme ( ktora to mam otwarta ) i odpalic te konto ktore mi sie zacielo!:(

    nowe servery i tylko 2 kanaly?? nie wruze z tego kokosow ani dla graczy ani dla GF ale oby tak dalej to polityka GF doprowadzi sama do konca bo jakby malo juz possali kasy to nic dla przyjemnosci i w dodatku tylko bledy i boty(nadmienie ze mam nowy komputer za 5 tysi i nic sie nie zmienilo oprocz Freez screen ktory na AMD mialem non stop)