Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • Dziś były prowadzone prace w tym zakresie, prosiłbym o informację zwrotną czy sytuacja uległa poprawie czy nie. Chodzi głównie o logowanie poprzez platformę GF.

    Zapewne nie uległo, skoro logowanie padło. Proście tam górę, o przeniesienie Polski, na jakiś lepszy serwer. Wciąż mamy dość sporą liczebność na serwerze i zapewne tylko to pomoże.

    turboo ~105lv~ ~OFF~
    reinless ~105lv~ ~OFF~

  • Sprawa została zgłoszona: Problemy z logowaniem - Polska

    Z tego co widzę logowanie też padło w innych Społecznościach.

    Czekam na odpowiedź od SysAdmina.

    Powiedz ty mi jedno tylu graczy jzu wczoraj pisalo na forum ze problemy z logowaniem to ciezko bylo sprawdzic tak to? czy trzeba czekac az sie popsuje wtedy laskawie cos napiszesz na forum ze sie stalo czy wy serio takie obiboki jestescie tam ?

    Zespół Metin2 cię <3333 Doładuj isa nam na wypłatę zafunduje ci lagi i bugi <33333

  • Dziś były prowadzone prace w tym zakresie, prosiłbym o informację zwrotną czy sytuacja uległa poprawie czy nie. Chodzi głównie o logowanie poprzez platformę GF.

    Jak widać wczoraj prace w tym zakresie bardzo udane.

    Informacja zwrotna: Nie podołaliście. Może czas zatrudnić tego... jak Ty to mówisz? Sebka z bloków co privy stawia, to może logowanie by nam w końcu naprawił, a nie że wasza naprawa poszła do tego stopnia że nam cały serwer wywaliło po 20 godzinach od restartu. :rofl:

    OX - 02.2021 - Serwer Polska :rofl:

    cCgLKNt.png

  • Jak widać wczoraj prace w tym zakresie bardzo udane.

    Informacja zwrotna: Nie podołaliście. Może czas zatrudnić tego... jak Ty to mówisz? Sebka z bloków co privy stawia, to może logowanie by nam w końcu naprawił, a nie że wasza naprawa poszła do tego stopnia że nam cały serwer wywaliło po 20 godzinach od restartu. :rofl:

    Myślę, że naprawienie tego to nie takie łatwe. Owszem taki Sebek z bloków naprawi logowanie, jak serwer stawia się od nowa. A tutaj zanim by przebrnął przez cały kod to by zajęło mu wieki. Metin2 ma kilknaście lat i zmian w nich dokonanych było setki, a może tysiące. Każda coś mogła zepsuć.

  • Myślę, że naprawienie tego to nie takie łatwe. Owszem taki Sebek z bloków naprawi logowanie, jak serwer stawia się od nowa. A tutaj zanim by przebrnął przez cały kod to by zajęło mu wieki. Metin2 ma kilknaście lat i zmian w nich dokonanych było setki, a może tysiące. Każda coś mogła zepsuć.

    Naprawianie nie jest łatwe , to pomyśl jakich trzeba mieć fachowców, żeby to aż tak popsuć i nie da się naprawić. Jak widać nie tylko Polak potrafi:rofl::rofl::rofl:

  • Właśnie ostatnio kupiłem 4x i miałem 6h, 12h, 12h, 60h... Jakby nie to 60 co pozwoli chociaż na weekend wystawić kiedy mnie nie ma w domu to byłaby strata SM po całości...

  • Myślę, że naprawienie tego to nie takie łatwe. Owszem taki Sebek z bloków naprawi logowanie, jak serwer stawia się od nowa. A tutaj zanim by przebrnął przez cały kod to by zajęło mu wieki. Metin2 ma kilknaście lat i zmian w nich dokonanych było setki, a może tysiące. Każda coś mogła zepsuć.

    Jaki kod? Serwer i problemy z logowaniem ma się nijak do samej gry. Serwer zmieniali kilkakrotnie, więc konfiguracje serwera od nowa, tak jak i Sebek z bloków zrobili wielokrotnie. Problem masz z łączeniem i przepustowością, więc może czas zrobić porządki, postawić nowy serwer i udostępnić funkcje tak jak w przypadku bety, przeniesienia postaci na nowy serwer. Wszystkie nieużywane konta - te które nie zostały przypisane nawet do platformy, te do których nikt już haseł i maili nie pamięta zostają na starym serwerze na starej bazie, a normalnie gracze są na nówce. Optymalizacja serwera i bazy danych.


    Kiedyś przenosiłem forum, na którym było ponad 7 milionów użytkowników i właśnie to było najlepszym rozwiązaniem, jeżeli chce się trzymać "archiwum i stare konta", bo oczywiste jest że baza danych i serwer będzie się krzaczył przy tylu rekordach.


    Ostatnio BDO straciło swojego publishera i wróciło do developera. Również zrobili przenosiny w taki sposób, że stare konta zostają na starym (archiwalnym serwerze na który zawsze będzie możliwość wejścia i przeniesienia postaci) a przeniesione są na nowym i działa o wiele szybciej.


    Więc może skoro GF nic w tym kierunku nie robi to pozostaje się modlić żeby tak jak w przypadku BDO, publisher czyli GF stracił prawa i gra wróciła do developera czyli Webzenu. :miffy:

    OX - 02.2021 - Serwer Polska :rofl:

    cCgLKNt.png

  • Właśnie ostatnio kupiłem 4x i miałem 6h, 12h, 12h, 60h... Jakby nie to 60 co pozwoli chociaż na weekend wystawić kiedy mnie nie ma w domu to byłaby strata SM po całości...

    Możesz je łączyć ze sobą.

    "Careful... I bite."

    Astarion (Neil Newbon)

    ❤️ „Baldur's Gate III” ❤️

    ❤️

  • Owszem, Twoje rozwiązania są dobre. Wszystko się wydaje takie łatwe, ale nie chce mi się wierzyć, że w wielkiej firmie, która nie istnieje od wczoraj nie wiedzą o takim rozwiązaniu. Do takiego zabiegu nie trzeba trzydziestu osób tylko jedna. Przecież taka osoba nie zgarnie bańki za taką usługę. Do takiego zabiegu nie potrzeba serwerowni w pomieszczeniu 100m x 100m. Więc tu musi być jeszcze jakiś czynnik, że tak nie robią.

  • Wiem, to jest fajna sprawa chociaż szkoda że częściej nie lecą na tydzień np... albo farta nie miałem po prostu

  • Wiem, to jest fajna sprawa chociaż szkoda że częściej nie lecą na tydzień np... albo farta nie miałem po prostu

    To kwestia % możliwości otrzymania danej długości trwania sklepiku.

    Szkoda, nie szkoda - firma nastawiona na zysk, co tu dużo pisać.

    "Careful... I bite."

    Astarion (Neil Newbon)

    ❤️ „Baldur's Gate III” ❤️

    ❤️

  • Owszem, Twoje rozwiązania są dobre. Wszystko się wydaje takie łatwe, ale nie chce mi się wierzyć, że w wielkiej firmie, która nie istnieje od wczoraj nie wiedzą o takim rozwiązaniu. Do takiego zabiegu nie trzeba trzydziestu osób tylko jedna. Przecież taka osoba nie zgarnie bańki za taką usługę. Do takiego zabiegu nie potrzeba serwerowni w pomieszczeniu 100m x 100m. Więc tu musi być jeszcze jakiś czynnik, że tak nie robią.

    Jasne, że jest czynnik ---- kasa rulezzzzz. Nowy server + przenosiny + jakis tam janusz od zarządzania - najwidoczniej im się nie opłaca. Dobrowolne datki za metin2 nie są wstanie prawdopodobnie pokryć zarobków zarządu, ekspertów wszelakiej maści + do tego pani Krysi co sprząta. Może gra i zarabia na swoje utrzymanie, ale jak to pewnie w firmie, która oferuje kilka pozycji, zysk idzie na utrzymanie mniej rentownych tytułów w nadziei, że może koniunktura się zmieni. Lwia część jest pewnie przeżerana przez aparat administracyjny , samochody firmowe, telefony , etc. Taki model może i funkcjonował gdy GF nie miał aż takiej konkurencji jak dzisiaj. Rynek gier mmorpg jest dzisiaj tak konkurencyjny, że trzeba walczyć o klienta - żeby go zdobyć i zatrzymać i mało tego skłonić do "dobrowolnych składek". Może GF dostanie jakąś pomoc covidową i jeżeli tego nie przeżrą to może jest i szansa na przesiadkę na lepszą serverownie, w przeciwnym wypadku możemy sobie pomarzyć o stabilnej i płynnej rozrywce.

  • serwery na starej serwerowni są od 2012 roku aż do teraz GF czy wy [CIACH] nie umiecie zainwestować w porządną nową serwerownie... z lepszym przesyłaniem danych ..>?[CIACH] Pod serwery wy nie jesteście świadomi ale w czasach pandemii metin GLOBAL odżył i jest duże obciążenie
    PS: takie [CIACH] że cos tam robicie z serwerownią to jest fotomontaż kit na wodę !
    z wami to jak walka z wiatrakami !


    Moderator Canhide:
    Ciachnąłem pseudocenzure.

    Edited once, last by Canhide ().

  • serwery na starej serwerowni są od 2012 roku aż do teraz GF czy wy [CIACH] nie umiecie zainwestować w porządną nową serwerownie... z lepszym przesyłaniem danych ..>?[CIACH] Pod serwery wy nie jesteście świadomi ale w czasach pandemii metin GLOBAL odżył i jest duże obciążenie
    PS: takie [CIACH] że cos tam robicie z serwerownią to jest fotomontaż kit na wodę !
    z wami to jak walka z wiatrakami !


    Moderator Canhide:
    Ciachnąłem pseudocenzure.

    ja tylko przypomne ze polski team nie ma nic do serwerowni :D jezeli chcesz slac takie teksty to bezposrednio do niemcow :)

  • ja tylko przypomne ze polski team nie ma nic do serwerowni :D jezeli chcesz slac takie teksty to bezposrednio do niemcow :)

    może i tak, lecz jeśli są problemy od dłuższego czasu z serwerami, to jaki problem polski team ma zgłosić do niemiec i poprosić o zmianę serwera? im wgl zależy ? chyba nie.