Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • Wolałam sobie odpalić 5 klientów i mieć luz między przeskakianiem między kontami niż odpalać 5 niepodpisanych metinów i się zastanawiać czy to to konto i czy zaraz sobie sklepu nie kicknę. Do tego w razie "ręki do góry", czarnego ekranu gry po tp czy innej ścince czekać kolejne minuty na odpalenie klienta z jednym jedynym kontem.. ale co kto woli, przeżyje z tym.

  • mialem na mysli ze czasy sie zmienily i zarabia sie wiecej w pracy, ile np byla najnizsza te 10 lat temu? Z 1000zl na reke? A teraz ile? Ze 2000zl na reke? Koszt utrzymania metina tez sie zwiekszyl, zarobki pracownikow poszly w gore, bo wiadomo musialy, prad poszedl w gore, konserwacja serwerow, podatki, sratki, wszystko poszlo w gore. Chleb podrozal 2x Przez te 10 lat dla porownania. Dlatego to co robia jest dosc logiczne, to ze gra jest cyfrowa i to nie znaczy ze jej utrzymanie jest darmowe.

    Raczej ilosc graczy spadla przez polityke firmy ktora wykancza kazda gre pod jej szyldem.

  • coz ja za czapke z + na 30dni, 2lata temu placilem 59 sm wiec to nie bardzo kwestia 10 lat

    Chodzi mi o usztate czapki ostatni raz je za tyle sprzedali chyba przed samym wprowadzeniem steampunkowych kostiumow

  • Fakt, lepiej teraz zamiast zwykłego, prostego loginu to teraz wpisywać cały adres email do każdego konta, a jak Ci jedno konto zamknie to najpierw trzeba się przelogować na GF kliencie.


    Wszyscy wiemy że pierwsze odpalenie klienta metina (zalogowanie się) trwa dłużej niż zwykle. Wszystko się wczytuje. Później już na tym samym kliencie logowałeś się dosłownie chwilę. Teraz korzystając z kilku kont, jesteś zmuszony do odpalania ciągle nowego metina, tym bardziej do kilku metinów.


    Masz 3 postacie, chcesz coś przenieść z dwóch na 1. Teraz musisz odpalić 3 nowe klienty, a wcześniej się odpalało dwa, bo było o wiele szybciej. Jestem pewny że zanim Tobie załadują się 3 nowe klienty to bym zdążył wszystko zrobić na dwóch.


    Pomijam fakt że samo uruchomienie klienta trwa tak długo, więc tym bardziej przyjemniej robiło się wszystko już na odpalonym kliencie, nie dość że pomijało się czas czekania aż ten klient się odpali, to jeszcze czas długiego-pierwszego logowania.


    Wcześniej każdy mógł mieć odpalone klika metinów, w razie jakby coś szybko było trzeba zrobić na jakimkolwiek koncie. Szybka zadymka? Sekunda i jestem. Teraz? Zadymka? Panie i Panowie za 30min będę. Jeszcze tylko niech zgadnę na którym mailu mam przypisane konto.


    Moderator Ascoran:
    Usunąłem cytat.

    OX - 02.2021 - Serwer Polska :rofl:

    cCgLKNt.png

  • 360 SM czyli 50-70 zł. ( zalezy za ile się załaduje ) za kostium na 30 dni to już totalne przegięcie. To jest więcej niż abonament w WoWie, a to jest tylko kostium.

    Jinno to nie królestwo, Jinno to stan umysłu.
    Jinno- totalna masówka, dla osób, które pierwszy raz grają w komputer ~IsAmUxPompa


    #GameFail


    (...)jestem różowym pingwinem i mieszkam w Tajlandii.

  • Jak źle wpisujesz to twoja wina.


    Dostaliśmy niewiele znaczące przyśpieszenie przy zmianie kanału, która już była i dobrze funkcjonowała w zamian za potężne utrudnienie i spowolnienie gry.

    Gra odpala się strasznie długo. Tak jak ktoś wyżej pisał, jak chcesz przełożyć coś na jakiś magazyn, musisz bez sensu odpalać nowego klienta. Przypisywanie wszystkich kont do jednego konta GF jest skrajną głupotą, co znowu wydłuża proces logowania. Wywala dalej tak samo jak wywalało. Klienty zawieszają się tak samo jak się zawieszały. Menadżerem nie da się zamknąć tego, który chcemy, nawet po rozwinięciu procesu ( czasem jeszcze się to udaje ). Tak jak pisałem jakiś czas temu zdarzyło mi się raz ( pewnie nie ostatni ), że 5 kont odpalałem dłużej niż robię razadora. No, ale nie musiałem wpisywać pasów, więc zaoszczędziłem 30 sekund.

    Gra została znacznie utrudniona dla osób, które grają na kilka kont , zwłaszcza przez to, że okienka są wszystkie w jednym. Gdy wywali Ci postać z pierwszego okienka i odpalisz metka od nowa, to nagle to postać jest w ostatnim okienku. Przełączanie między okienkami to katorga. Jak stoisz w zaklętym kilkoma postaciami i wywali jakąś, to nawet nie zobaczysz bo wszystko jest w jednym okienku. Logowanie potrafi tak długo trwa ( gdy wywala ) że loga Cie z dungów.

    Gra się stała na tyle uciążliwa, że zastanawiam się nad dalszym sensem grania w to. Ta firma robi wszystko żeby zamknąć projekt i za jakiś czas może okazać się, ze mało kto bedzie grał. Zostaniemy z masą potężnego eq nic nie wartego, bo nie bedzie komu tego sprzedać, więc nie wiem czy nie lepiej wycofać się póki można, chociaż szkoda tego wszystkiego.

    No, ale ty nie musisz wpisywać pasów i to jest najważniejsze.


    Moderator Ascoran:
    Usunąłem cytat.

    Jinno to nie królestwo, Jinno to stan umysłu.
    Jinno- totalna masówka, dla osób, które pierwszy raz grają w komputer ~IsAmUxPompa


    #GameFail


    (...)jestem różowym pingwinem i mieszkam w Tajlandii.

  • bez kostiumow tez da sie grac, osobiscie uzywam ich tylko na zodiaku, chociaz prawde mowiac nawet tam bym dal rade bez, tyle ze wole sobie ulatwic, skoro to i tak groszowe sprawy.

  • Zwykle mendy z was reklamujecie ze kostium komplet + pet kot daje 150% a daje 100% gdzie to 50% sie pytam kiedys bylo ze sam kostium dawal 50% expa teraz bez peta daje tylko 5um no ale dobra tak ma byc ale mialo byc 150% expa a nie 100% pluje na was totalnie biuro interwencji obywatelskich sie wami zajmie za te klamstwa i wyludzanie piniendzy .

  • [ciach] u mnie metin wlacza sie okolo 30 sekund, jedynie pierwszy wlacza sie minute. Konta mam wszystkie na jednym koncie GF, wiec nie mam problemu z przelogowywaniem sie (Nie mam zamiaru niczego sprzedawac wiec nie mam problemu). Co do metkow w jednym okienku, to mozna zmienic to w opcjach paska zadan i juz sie nie lacza. Nie wywala mi tez tak metinow, srednio kilka razy w tygodniu. Chociaz fakt faktem byloby fajnie gdyby dalo sie zmieniac konta w kliencie.


    Moderator Ascoran:
    Usunąłem niestosowny zwrot.

  • Wolałam sobie odpalić 5 klientów i mieć luz między przeskakianiem między kontami niż odpalać 5 niepodpisanych metinów i się zastanawiać czy to to konto i czy zaraz sobie sklepu nie kicknę. Do tego w razie "ręki do góry", czarnego ekranu gry po tp czy innej ścince czekać kolejne minuty na odpalenie klienta z jednym jedynym kontem.. ale co kto woli, przeżyje z tym.

    Jeżeli masz problem z władaniem 5 kontami na raz to odpalaj na raz 3 i po problemie. Ludzie sami robią sobie problemy i narzekają. Kiedyś jak nie dałem rady zrobić 3 serii po 25 pompek to robiłem 3 po 20 i też było dobrze. Nie szukałem winnych. Ten temat to wieczne niezadowolenie.

  • Jeżeli na serwerze X postać znajdowała się w królestwie Chunjo, a na serwerze Y postacie były z królestwa Jinno to czy bilet podróżnika zadziała?

    Kolega zakupił bilet podróżnika i nie przeniosło jemu postaci :o

    GG:54784178

  • Zastanawiam się dokąd ta gra zmierza... Ah, na DNO, no tak - wbicie skilla na 17 punkcie - średnio 20 oz, ulepszenie zbroi na dropka 100kk i uwaga, wydałam je tylko na kd i 12 zębów, bo resztę ulep już miałam. Jaki efekt? Jest nadal +7, poszło 30 bodzi zanim siadła na 8, po czym na 9 spaliło :lol:. Gdybym była początkującym graczem już by mnie tu nie było. Drop eventowy i nie tylko z rękawicy z metków - fatalny, bez w ogóle go nie ma (czemu nie jest do handlu skoro i tak niewiele daje?). Denna platforma logowania - tutaj już nawet rozpisywać się nie trzeba.


    Jednym słowem z fajnej grywalnej gry (lata 2009, kiedy grałam w tą grę po raz pierwszy) po 10 latach przez zasługi gf i ich wybitną politykę z najlepszej ta gra stała się jedną z tych gorszych. Chamstwo graczy, kompletna zlewa gmów (spóźniona giemka na dt z graczami, boty po zgłoszeniu przez następny miesiąc nadal bocą), jedno wielkie kolesiostwo w teamie i poczucie, że są "lepsi" [ciach].


    Jednym słowem jedyne co tu widzę, to wyzysk graczy, przez podnoszenie cen w IS (kupony już od roku mają zawyżoną cenę, czy już dwa? o kostiumach nie wspomnę), zaniżanie szansy na wszystko co się da - zrobienie zbroi, ulepszenie, drop, wymieszanie bonów, czy cofnięcie skilla (żeby był na 17 pkt)...


    O normalnych ludzi, z którymi można fajnie spędzić czas w grze już naprawdę jest ciężko, zamiast tego pojawiło się coś czego nie było kiedyś (albo było w mniejszym stopniu), czyli zawiść, chamstwo, wywlekanie danych osobowych (naprawdę, nie wiem co ma gra do tego jak wyglądamy, gdzie mieszkamy idt.). Te piksele niektórym już całkowicie wyżarły mózg.



    Szkoda gry, która kiedyś dawała tyle frajdy, ale to co się tu dzieje teraz to już przegięcie.

    Ciekawa jestem czy do GF dociera cała ta fala niezadowolenia graczy i mają to gdzieś, czy nikt im tego nawet nie przekazuje.


    Moderator Ascoran:
    Usunąłem niestosowny zwrot.

  • Metin i ta g*platforma się sypie jak studentki po akademikach ale co tam ważne, że są kostiumy w IS i różowe słonie no nie? :D



    Zamykacie privy a sami co zrobiliście z PLa? Bronie bohatera co biją więcej niż FMS 45%. Boty są zadowolone.


    Wierzchowiec latający nietoperz. Latającego wiecie co dodajcie :D

  • Zastanawiam się dokąd ta gra zmierza... Ah, na DNO, no tak - wbicie skilla na 17 punkcie - średnio 20 oz, ulepszenie zbroi na dropka 100kk i uwaga, wydałam je tylko na kd i 12 zębów, bo resztę ulep już miałam. Jaki efekt? Jest nadal +7, poszło 30 bodzi zanim siadła na 8, po czym na 9 spaliło :lol:. Gdybym była początkującym graczem już by mnie tu nie było. Drop eventowy i nie tylko z rękawicy z metków - fatalny, bez w ogóle go nie ma (czemu nie jest do handlu skoro i tak niewiele daje?). Denna platforma logowania - tutaj już nawet rozpisywać się nie trzeba.

    Nie chce nic mowić ale w 2009 tez czasem 20 oz trzeba bylo :D a raz 0, gram na rubinum od poczatku to troche oz uzylem na rozne postacie, na niektore za 1 razem, niektore wgl oz nie potrzebowaly a niektore 20, czasem meczylem yy zeby wbic na 9, a czasem za 1 razem, czasem nawet truta za 1 razem.


    Tutaj nic sie nie zmienilo, drop jest zmieniony to fakt zapewne przez hurtownikow co dropia dzien i noc jak cos sie oplaca zeby potem na tym cos zarobic $, oczywiscie casualowy gracz do ktorych sam sie zaliczam na tym traci, ale sam zystem ulepszania, farta w grze wydaje sie nietkniety.


    A propos tego farta dam prosty przyklad. Mamy szkatółke A i na przedmiot X mamy 10% szansy:


    1) otwarcie - 10% szansy na przedmiot X

    2) 2gie otwarcie 10% szansy na przedmiot X

    3) cie otwarcie 10% szansy na przedmiot X

    i analogicznie

    Jesli masz 10 czy 20 szkat nie oznacza to ze na 100% musi wypasc przedmiot X, bo za kazda próbą masz 10% i w zaden sposob sie to nie dodaje. Równie dobrze przy 10 otwarciach przedmiot X moze wypasc 3-4 razy i moze sie nam wydawac ze szansa wynosi 30-40%.


    Chciałbym poruszyc jeszcze 1 temat, to jak niektórzy pragną starego metka - to niemozliwe nawet jakby gf zrobilo taki server z takim is i z tym wszystkim co bylo kiedys to szybko ludzie powbijali lv i nie mieli co robic jak to juz kiedys bylo, kazdy po prostu ogarnia ta gre. Druga sprawa podejscie do gry, kiedys bylo troche inne, gralo sie bardziej dla zabawy, dobrym przykladem sa wojny gildii czemu teraz ich nie ma?

  • Jeżeli masz problem z władaniem 5 kontami na raz to odpalaj na raz 3 i po problemie.

    Nie wiem skąd wywnioskowałeś że mam problem z władaniem pięcioma kontami na raz, w moim poście jest opisane to, że kiedyś mogłam sobie odpalić 5 klientów (jedno/dwa zalogowane konta + reszta w razie "wu" gdyby trzeba było zalogować buffa, sklepic etc. lub gdyby zlagowało/przycieło postać i trzeba byłoby je kicknąć szybko i sprawnie na nowo). Teraz trochę z tym krucho, ponieważ odpalone klienty nawet nie są podpisane i bawimy się w zgaduj zgadula. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię - pozytywną czy negatywną. Gra działa jak działa ale jakoś z tym żyję i pewnie jeszcze trochę to potrwa.


    PS. Zobaczymy jak się świetnie będziecie/my bawić na piłkach odpalając masową liczbę klientów na nowo mając na drop + wymiane 4 godziny+- :)

  • Zwykle mendy z was reklamujecie ze kostium komplet + pet kot daje 150% a daje 100% gdzie to 50% sie pytam kiedys bylo ze sam kostium dawal 50% expa teraz bez peta daje tylko 5um no ale dobra tak ma byc ale mialo byc 150% expa a nie 100% pluje na was totalnie biuro interwencji obywatelskich sie wami zajmie za te klamstwa i wyludzanie piniendzy .

    W opisie w itemshopie jest ładnie napisane że 150% daje komplet kostiumy+kotek+lizak :)

  • To co Art , możesz przesłać do twórców opinie graczy tj. niezadowolenie z obecnych zmian i powrót do sprawdzonych mechanik? :) Dzięki ;*

    Podejrzanyy - 81lvl mental Wetar (Elares) OFF
    Berserker - 80 Body Jawa OFF

    NichloasFury - 96lvl Polska WP ON :love:


    "Do it
    Just do it
    Don't let your dreams be dreams
    Yesterday you said tomorrow
    So just do it
    Make your dreams come true
    Just do it


    Some people dream of success
    While you're gonna wake up and work hard at it
    Nothing is impossible" :thumbsup:

  • Skoro chcą nowych graczy, może jakieś zmiany w tą stronę? Nowa mapka, dung dla low lvl??

    A no tak Janusz z zprivka potrafi a poważna firma już nie 😂😂👌

  • yyy... Jest super!

    Człowiek chce sobie wbić na gre raz na pół roku i NIE MOZE , jakieś dziwne ZMIANY . Dokąd to zmierza . Gra odpalała mi sie jakieś 7 minut co jest jakąs parodią (w Lolu byłoby już pół rozgrywki).

    Nie gram eq leży wony sie marnują wszystko się marnuje z braku czasu i dropu którego nie ma . Chciałbym sobie pograć w metina nawet za czasów mojej świetności 2015-2017 :(

    Priv to nie mój styl więc tym bardziej smutno , że każda aktualizaja może z małymi wyjątkami wpływa skutecznie na ubytek graczy (ciekawe czy PLN) z serwerów . Smutno..

    Według mnie powienien być szybszy okres rozgrywki 1-90 lvl co i tak w tych czasach nie jest problemem ale zawsze...

    +Usuniecie tych bezsensownych misji (w sensie rozwoju postaci) Które nic nie daja np 1k expa lub 1 k yang... szkoda czasu.

    +polepszenie dropu 1-89

    +polepszenie exp 1-89

    Narazie wygląda to tak wydajesz na is 3k golda i masz postać bez dobrego eq skili i ogólnie jesteś niczym lub wydajesz to w inny sposób bez expienia i masz postać ze skilami i eq wiadomo jak...

    Nowi gracze to przeważnie ( nie oszukujmuy się) dzieci i młodzież więc skąd taki ktoś ma mieć 200-300zł na grę co miesiąc :D?

    GF Logic?

    PS. Jak tam jest z botami>?

    OK :mkay:
    TVN KŁAAMIE! DZIĘKUJE ZA NOWE CENY BYDŁA :cursing::cursing::cursing: