Czy w Metin2 powinien być abonament?

  • Czy w Metin2 powinien być abonament? 104

    1. Nie chce aby gra była płatna (niech plebs się panoszy) (68) 65%
    2. 1000 zł miesięcznie (22) 21%
    3. 100 zł miesięcznie (9) 9%
    4. 500 zł miesięcznie (5) 5%

    Ankietę zakładam na prośbę użytkownika xzfzffzxxxxxx w związku z tym, że użytkownicy sami zakładać ankiet nie mogą.


    Kilka słów od xzfzffzxxxxxx:

    Gracze co sądzicie o ankiecie aby wprowadzić abonament jak w innych grach np. 300 zł miesięcznie albo 500 zł miesięcznie (oczywiście IS zostaje tak jak jest). Dzięku temu będzie można odróżnić plebs od szlachty bo gracze którzy nie płacą generują jedynie lagi oraz fale botów przez co ekonomia jest zaburzona. Jest coraz więcej ludzi wywodzącego się z plebsu i zapychające kolejki (czasem logowanie trwa 2-3 sekundy). Odciążyło by to serwery np. mniejsza ilość shopów tych darmowych bo ludzie wywodzący się z szlachty ładowali by SM na sklepiki premium.

    Licze na normalną dyskusję dziękuje za uwage.


    Ankieta potrwa do 19 kwietnia, 10:00. Oddać można tylko jeden głos, którego po oddaniu nie można już zmienić.


    Moderator Ascoran:
    Ankieta nie jest decyzyjnie wiążąca, a jedynie pokazuje opinię osób głosujących. Ankieta jest realizowana z inicjatywy gracza. Zespół pomaga tylko w realizacji takiego przedsięwzięcia z uwagi na uwarunkowania techniczne forum.

  • Botów pod żadnym pozorem nie wolno zwalczać kosztem gracza. To nie WoW tutaj abonament nie przejdzie. 80% osób obecnie grających zaczynało z założeniem że jeszcze tylko godzinka jeszcze 1 lv a co mi tam może będzie fajnie. Gdyby abonament nigdy by nie zaczęli nawet. Powtarzam jeszcze raz: zapobiegać a nie leczyć; zwalczać strony z botami a nie wszystkich na raz

    JUxDZP5.png

  • 50 zł max

    :thumbsup: HANDEL ZE MNĄ POLECA :thumbsup:
    1. Naksen <3
    2. Shast <3
    3. Sherrie <3
    4. DRINKERSLIVE <3
    5. Antymagik <3
    6. p0grom/Smarki <3
    7. xFajnieJest <3

  • "Abonament" pod nazwą pensji powinno płacić GameForge dla 3-4 ludzi do pilnowania gry a nie zrobili wolontariat kase trzepią i jest syf.

    Kto silny ten walczy, kto chory ten zdycha
    Mocnym pomaga się, słabych się spycha
    Tak być powinno !!!

  • Zdecydowanie jestem przeciwny takiemu posunięciu - osobiście uważam, że pomysł by nie miał prawa "przejść" z uwagi choćby na to, że gra z samego (odgórnego) założenia jest darmowa.

    Wprowadzenie jakichkolwiek opłat na poczet korzystania z rozrywki mija się z celem i w absolutnie żadnym stopniu nie spowodowałoby ograniczenia ilości kont używających niedozwolonego oprogramowania.


    Z uwagi na to, że nie mogę oddać głosu w ww. ankiecie w związku z krótkim stażem konta na forum, swój głos zostawię tutaj - absolutnie nie popieram.

    be happy - tak po prostu...

  • Pomysł nie jest zły, ale jest kilka kwestii które trzeba przemyśleć, żeby abonamentem nie spowodować emigracji graczy na servery prywatne, które w dzisiejszych czasach oferują lepszą rozgrywkę oraz lepiej spełniają potrzeby graczy. Co da nam abonament, co dostaniemy w zamian będą myśleć gracze którzy będą chcieli zagrać w grę. Co może nam zaoferować gra która od powstania niewiele się zmieniła graficznie a fanmade, twory stworzone przez fanów(jak i twórców privów) wyprzedzały metin2 a nawet wpłynęły na jego obecną formę. Ta gra jest bardzo zaniedbana i skierowana pay2win, możesz grać bez is ale wtedy musisz spędzić ogromną ilość czasu żeby mieć równe szanse przeciwko komus kto zainwestował w kupon sm i na start ma sporo pieniędzy na zakup niezbędnego ekwipunku. Rozgrywka na niskich poziomach jest monotonna ,pójdź powtarzaj te same czynności i może uda ci się za to zarobić, w realu tylko czas się marnuje i lepiej bota postawić ,w końcu te same boty latają już od dłuższego czasu i nie dostają bana. Ta gra się zmieni, ale jak stworzą od nowa i będzie to metin3. Abonament nie jest złym pomysłem, ale trzeba update gry zrobić naprawić ją stworzyć jakis plan gry i sens dla graczy na każdej mapie i pułapie levelowym żeby można było poczuć że jesteśmy częścią tego świata, mamy na niego wpływ oraz stworzyć eventy dla graczy niskopoziomowych żeby nie byli zaniedbani jak to teraz jest. Teraz bot ma więcej praw i korzyści niż osoba która gra uczciwie w tą grę.

  • Botów pod żadnym pozorem nie wolno zwalczać kosztem gracza. To nie WoW tutaj abonament nie przejdzie. 80% osób obecnie grających zaczynało z założeniem że jeszcze tylko godzinka jeszcze 1 lv a co mi tam może będzie fajnie. Gdyby abonament nigdy by nie zaczęli nawet. Powtarzam jeszcze raz: zapobiegać a nie leczyć; zwalczać strony z botami a nie wszystkich na raz

    Czy ja pisałem tylko o zwalczaniu botów? Bardziej skupiłbym się na zwalczaniu plebsu

  • Jestem za gdyż jak widzę sklepiki stawiane przez plebs a w nich szpony wilka czy nos świni to mnie fioletowa potka zalewa.

    Druga sprawa jest taka,gdy ty sobie expisz na autolowach z is jakiś biedak wplątuje ci się pod raciczki bo sam pada amator.

  • Jak chcą zarobić to niech wrzucą w IS skrzynie ucznia dla tych postaci co nie mają. GameForge wspiera boty zrobili nowy system łowienia ryb większość graczy wędki połamała i wrzuciła do pieca, a boty ten system opanowały w 30 min.

  • Czy ktoś tu jest normalny ja się pytam!? Nie wiem jakim cudem Ascoran pozwolił na tworzenie ankiety tak wulgarnego posta (pewnie chodzi o to, że koleś może bulić 1k zł miesięcznie co nie?). Jakim cudem gra, który wywodzi się z darmowości ma stać się wersją z ekstremalnie wysokim abonamentem. Nie zapominając o nazywania kogoś plebsem lub szlachtą w zależności od stanu konta i rozrzutności na tą grę (graniczącą z głupotą płacenia grubej prawdziwej kasy za kilka pikseli)

    Podam Wam dla porównania:
    WoW określany mianem gry premium, nigdy nie przekraczał miesięcznego abonamentu w wysokości 60 zł (nie wiem jak przez ostatnie 2 lata, ale wątpię aby to drastycznie się zmieniło) będąc grą wielokrotnie lepiej dopracowaną w wielu aspektach i z dużo bardziej aktywnym i rzetelnym wsparciem technicznym, który odpowiada w ciągu godziny a nie tygodni.

    Nie wiem ile jest ludzi skorych bulić 300 zł+ miesięcznie w to coś, ale skoro taki ma być próg wejścia to ja żegnam i dziękuję, odzyskam swój cenny czas, który spędzam tu głównie z nostalgii

    :uklon: :uklon: :uklon: LASTWARRIOR :uklon: :uklon: :uklon:
    :pump: :pump: :pump: WOJ BODY 70LV :pump: :pump: :pump:
    :hail: :hail: :hail: GILDIA OMATICAYA :hail: :hail: :hail:

    d6hhgwc-4e9e4f56-c6bc-42e3-b499-51ac3ac686d9.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzcyZjdmY2E2LWQ3OWItNDY4NC05MTk1LTY2MjQ2MDc1ZTA5NFwvZDZoaGd3Yy00ZTllNGY1Ni1jNmJjLTQyZTMtYjQ5OS01MWFjM2FjNjg2ZDkucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.I6Q764U-aXczh5AD4IjVjhl6oNdsp5h_q-J3hZrubrQ

  • Czy ktoś tu jest normalny ja się pytam!? Nie wiem jakim cudem Ascoran pozwolił na tworzenie ankiety tak wulgarnego posta (pewnie chodzi o to, że koleś może bulić 1k zł miesięcznie co nie?). Jakim cudem gra, który wywodzi się z darmowości ma stać się wersją z ekstremalnie wysokim abonamentem. Nie zapominając o nazywania kogoś plebsem lub szlachtą w zależności od stanu konta i rozrzutności na tą grę (graniczącą z głupotą płacenia grubej prawdziwej kasy za kilka pikseli)

    Uważam że Ascoran powinien zostać usunięty za umieszczenie takiej ankiety na forum, pozwala obrażać ludzi grających w tą gre. Pytam się jakim prawem umieszcza ankiety obrażające znaczną część graczy, blokuje każdą prawde którą ludzie piszą na forum a obelgi jakiegoś niewychowanego gbura umieszcza na forum jako ankiete jak gdyby nigdy nic.

  • Brak GMa

    słabe zabezpieczenie przed botami, to jeszcze chcecie im płacić za coś co nic nie robią w tym kierunku :?:

    67% jest na NIE :!:

    Ja jestem na NIE :!:

    Nie każdego stać na grę, żeby płacić po 1000zł miesięcznie, bez przesady!

    To dopiero była by garstka ludzi i serwer do zamknięcia.:mkay:

    Ciekawe czy na innych zagranicznych serwerach też mają taki problem co na PL:!: