Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • eventy lepsze mozna by ustawic tak aby kazdemu dogodzic a nie wszystkie eventy o abstrakcyjnych godzinach i w każde święto gdzie 90% osob nie skorzysta.

    np. w terminie od 1 grudnia do 23 grudnia i od 27 do 30 grudnia

    i np. 3x blaski w roznych godzinach 10-14 16-20 22-02 i tak samo rybaki

    bo nie ukrywajmy to sa jedynie jakies fajne eventy. Zresztą sam GF chyba to wie skoro każdy użyteczny event ustawił w święta xD

    A myślę żę większość by była bardziej zadowolona z moich wyżej terminów niż tego co GF nam proponuje.

    Tak jak napisałem, albo poświęcasz czas na gre, albo nie, nie musisz wcale graćw grudniu jak eventy są, mozesz pświęcić czas rodzinie, takie zycie :P Są eventy, ale to nie znaczy ze "musisz" grać, gra się wtedy kiedy się moze, masz czas grasz w eventy jeśli nie to w inny termin, rozumiem o co Ci chodzi, ale w kazdej grze tak masz, jest jakieś wydarzenie o 10 znajdzie się ktoś kto nie będzie mógł, o 15 i o 20 tak samo, niewazne ze będzie mneij graczy czy wiecej o 21, to nie zmienia faktu, ze zawsze kogoś będzie brakować więc to my sie musimy dostosować do eventów i gry, nikt nam nie kaze grać, cóz mamy swoje zycie jak kazdy i jeśli jesteś "nolifem" jak to nazwałeś więcej grasz, ale tracisz zycie realne, znowu w drugą strone mało grasz to masz zycie realne, co tu duzo mówić, a GF dał najlepszy mozliwy termin jesli chodzi o blaski mi to tam bez róznicy, bo nie dropie, ale w dni, kiedy albo ma większość wolne (niewazne ze to czas dla rodziny, poniewaz niektórzy po prost grają bo mają wolne) Idziesz się bawić na sylwester, albo dropisz blaski tak samo w te dni w które blaski są biorą ludzie albo wolne, albo je mają takze nie wiem jaki mogli dać lepszy termin wedlug Ciebie xd

  • albo je mają takze nie wiem jaki mogli dać lepszy termin wedlug Ciebie xd

    podałem lepszy termin i naucz się stawiać kropki bo oczy pieką

  • podałem lepszy termin i naucz się stawiać kropki bo oczy pieką

    Ty tak uwazasz, że lepszy termin, bo chcesz wszystko i rodzine i pograć i podropić i zarobić, nie da się tak w życiu, coś jest zamiast czegoś, więc no, a termin, który podałeś, wcale nie jest lepszy. Jedynie w Twoim mniemaniu.

    P.S - Panie wszystko wiedzący i wszystko narzekający, to Ty się stosuj do zasad Polskiej pisowni i stawiaj duże litery na początku zdania i sam stawiaj kropki, skoro od kogoś tego wymagasz ;)

  • Takie pytanie, czy jak włączymy czar płatków śniegu u Mikołaja, to w tym czasie drop skrawków biletów jest wyłączony?

    Drop skrawków biletu był do wczoraj do północy

  • Takie pytanie, czy jak włączymy czar płatków śniegu u Mikołaja, to w tym czasie drop skrawków biletów jest wyłączony?

    Skrawki biletu nie dropią od 30.11 i nie będą juz dropić.

  • Po co w takim razie ten event mistrzowski trwa jeszcze 38dni skoro już nie dropią skrawki

  • Znudziłoby mnie te 25% na moby, niech dadzą 100% na moby.

    :thumbsup: HANDEL ZE MNĄ POLECA :thumbsup:
    1. Naksen <3
    2. Shast <3
    3. Sherrie <3
    4. DRINKERSLIVE <3
    5. Antymagik <3
    6. p0grom/Smarki <3
    7. xFajnieJest <3

  • bo można sobie było nadropić na zapas i teraz wykorzystywać :)

    Nie było jasno napisane do kiedy można wykorzystać wydropione bilety. I raczej wątpię żeby dalej szło po 12 grudnia, skoro kibicowanie wtedy się kończy.

    „Prawdziwe piękno nie musi się narzucać, prawda — krzyczeć,
    mądrość — wywyższać się.”

  • Nie było jasno napisane do kiedy można wykorzystać wydropione bilety. I raczej wątpię żeby dalej szło po 12 grudnia, skoro kibicowanie wtedy się kończy.

    • Start: 17.11. o godz. 10:00 (CET)
    • Koniec dropów przedmiotów eventowych: 30.11. o godz. 08:00 (CET)
    • Zakończenie eventu dopingowego: 12.12. o godz. 10:00 (CET)
    • Rozdanie nagród dopingowych dla zwycięzców: 19.12.2022
    • Koniec eventu: 09.01.2023 o godz. 10:00 (CET)
  • Szkoda że ataki i obrony że skrzyń płatków śniegu się nie łączą. Art powiedz że to jakiś bug

  • Szkoda że ataki i obrony że skrzyń płatków śniegu się nie łączą. Art powiedz że to jakiś bug

    popieram, mega irytujące to jest.. o tyle dobrze, że da się do dozo wrzucić, bo inaczej bym oszalał

    giphy.gif?cid=ecf05e47h1zv3znuzhmhh95ra14kuydswao9it2tj3hz9100&rid=giphy.gif&ct=g


  • Dostałem informacje, ze jeśli popracie pomysłu, aby ataki i obrony boga smoków się łączyły i przekazemy te głosy wyzej, to jest bardzo duza szansa, aby to zmienili.

    • Start: 17.11. o godz. 10:00 (CET)
    • Koniec dropów przedmiotów eventowych: 30.11. o godz. 08:00 (CET)
    • Zakończenie eventu dopingowego: 12.12. o godz. 10:00 (CET)
    • Rozdanie nagród dopingowych dla zwycięzców: 19.12.2022
    • Koniec eventu: 09.01.2023 o godz. 10:00 (CET)

    Czyli wg Ciebie doping to co jest?

    Wg mnie to kibicowanie, czy się mylę?

    „Prawdziwe piękno nie musi się narzucać, prawda — krzyczeć,
    mądrość — wywyższać się.”

  • Nie dropia mi skrawki biletow? Mam lewel czempiona i przez eventem swiatecznym wszystko dropilo normalnie, teraz nic. Cos sie pozmienialo? trzeba cos extra wlaczyc? Skarpety i okeyki dropia normalnie?Tez tak macie?

  • Nie dropia mi skrawki biletow? Mam lewel czempiona i przez eventem swiatecznym wszystko dropilo normalnie, teraz nic. Cos sie pozmienialo? trzeba cos extra wlaczyc? Skarpety i okeyki dropia normalnie?Tez tak macie?

    Skrawki już nie dropią. Był do 30.11 do godziny 8.

    Info dokładne masz w opisie eventu.

    „Prawdziwe piękno nie musi się narzucać, prawda — krzyczeć,
    mądrość — wywyższać się.”

  • Dostałem informacje, ze jeśli popracie pomysłu, aby ataki i obrony boga smoków się łączyły i przekazemy te głosy wyzej, to jest bardzo duza szansa, aby to zmienili.


    "Wyżej" to chyba jurtę mają rozstawioną, że im logikę trzeba oddolną demokracją forsować.

    Ale podumali. Witki opadają. Ciekawe czy na górze wiedzą, że kij ma dwa końce. Pewnie, nie [ciach].

    Czasami naprawdę... Może to nie jest jeszcze ten abstrakcyjny poziom decyzyjności i myślenia jak na budowie, ale czasami czytając forum, to się mogę poczuć jak w pracy.

    ---

    O terminarz eventów nawet nie płaczę. Ustawione pod no-life'ów? Jak w sumie wszystko. Zaczynając grę, wiedziałem że brak czasu muszę rekompensować $$$. Fajnie się romantyzuje granie bez IS, ale dla pracującego człowieka, dla którego gra jest dodatkiem [ciach], a nie głównym daniem dnia, to jest daremny trud. Casualowe granie to granie z odpalonym kodem blik w telefonie. No chyba, że ktoś nie ma żadnych aspiracji i dalej cieszy go jak dziki piechur jęczy "uch och ach".

    Metin2 as usual.

    Przy okazji taka drobna dygresja;

    W sumie to nawet żałuję, że zacząłem grać na eventowym serwerze. Bezpośrednich korzyści jako takich nie mam, bo te eventy mnie po prostu omijają, pośrednie korzyści, przy takim zaludnieniu, też są dosyć nikłe, nie sądzę żeby drop sukien czy surowych corów robił jakąś ekonomiczną rewolucję, patrząc po rynku, zmianki z b szaleństwa nie wprowadzają. Dostępność np. takich eliksirów, też mi łaski nie robi, bo czasami cena jest tak spompowana, że wolę wydać te 15sm czy w ogóle się nie pier-w-tańcu i wykupić autołowy. W nieco mniejszym stopniu, podobna sytuacja jest z przepustkami i rozszerzeniami. Może jedynie jako-taki [bez]pośredni zysk jest z tych blasków i rybaków (najrzadszych eventów), chociaż jak człowiek popatrzy ile go omija przez cały miesiąc, to to że sobie godzinkę połowi czy wydropi szkatek na dłonie, to gorzki ochłap. Na koniec dnia, nie cieszysz się z dostępności niektórych przedmiotów, bo w gruncie rzeczy wiesz, że jako gracz płacący, jesteś niezależny, a przy tym masz świadomość, że twój finansowy wkład to nie przewaga, a substytucja.


    Moderator Ascoran:
    Usunąłem niestosowne treści.

  • Wkład finansowy, zawsze daje przewage w kazdej grze, nie oszukujmy się, zresztą gdyby było by inaczej nie było by najmniejszego sensu inwestować w grę , chyba, ze to gra typu fortnite, ze masz itemy kosmetyczne i nie daje Ci nic przewagi w grze. Tak jak kolega wyzej pisał, pytam, w jakich godzinach mieli by eventy odpalać? Godziny 16-20, 20-24 to godziny, z których większość, znaczna większość moze korzystać, jesteś w domu korzystać, nie to nie i tyle proste, to nie gra "solo player" (Tak, nowe słowo wymyśliłem) więc godziny bardzo dobre dropu, a odnośnie tego, ze ktoś podropi więcej, a Ty mniej , boli Cię to? Cóż inny ma więcej czasu, t o gra więcej, Ty masz mniej grasz mniej, normalne, ze jak więcej gram więcej osiąga, nie widze w tym problemu, jedni pracują, inni grają w gre i ich rodzice utrzymują, co poradzisz, grasz swoim tempem i tyle, Tobie ma sprawiać przyjemność gra, patrzysz na siebie a nie na innych, to ze ktoś w tydzien wbił 120 to nie znaczy, ze Ty tez musisz. Godziny nigdy nie będą uregulowane "dobrze" bo zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie pracować, lub nie będzie mógł, a więc no, tyle w temacie. A co do itemshopu, wcale nie musisz ładować w itemshop, aby grać, szczerze, aby gralo sie przyjemnie, wystarczy rękawica z Isa, nie trzeba, ani trzeciej ręki, ani powiększonego wkładu u dozorcy, ani innych rzeczy, wiadomo, kostiumy czy jakieś pierścienie, medale i tego typu odpały dadzą Ci DMG, absy, no ale to normalne, inwestujesz w isa = wymagasz, więc gracz ładujący zawsze będzie miał łatwiej, bo szybciej coś sobie zbije z odpałem, z absami lepiej ustoi, Ty w normalnym eq więcej ogarnąć będziesz musiał, ale da się grać bez itemshopu, kupujesz co miesiac 2 kupony sm 50 kupujesz rękawice i lecisz tylko musisz grać, ze by Ci się zwracała rękawica + zebyś zarobił,


    Moderator Ascoran:
    Usunąłem niestosowne treści z cytatu.

  • a odnośnie tego, ze ktoś podropi więcej, a Ty mniej , boli Cię to?

    Tak. I nie zamierzam udawać, że uważam inaczej, bo gry mmorpg polegają na rywalizacji. O ile nie życzysz swojemu potencjalnemu rywalowi, żeby gra była dla niego udręką, o tyle liczysz na to, że kiedy wjedzie Ci na spota to poskładasz go na szmacianą lalkę.

    Nie ubolewam nad tym, że gracze mają zmianki, dodania, rady i egzo. Broń Boże, niech wam się gra najprzyjemniej, drodzy metińczycy! Chcę tylko składać was jak szmaciane lalki, bo walka o dominację to PRAWDZIWY end-game każdej gry mmorpg. Do tego to się wszystko sprowadza

    Dobrałem serwer źle pod specyfikę swojej gry. Specjalnie chciałem to odciąć słowem "dygresja", bo nie był to żaden zarzut czy żal, tylko wskazanie na wybór nieodpowiedniego serwera.

    Nie zamierzam z tego powodu wyć do księżyca i nikogo atakować, ale też dziwne, żebym strzelając sobie w stopę, tryskał radością i cieszył się czyimś powodzeniem. Nie jestem zadowolony, ze stanu rzeczy, ale w sumie wywalone. Gram se dalej i jest fajniusio.

    Nazwałem po prostu rzeczy po imieniu, nieproporcjonalnie korzystam z eventów, inni mają większe korzyści w tym układzie, dokonałem złego wyboru, tyle. No hard feelings.

    Nic złego nie miałem przez to na myśli, chociaż przyznaję, że mogło to tak zabrzmieć.