Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • Nie robić nic? A nie przepraszam przecież Ty wiesz najlepiej co każdy robi :) Masz jakiś fetysz z pluciem? Czy jednak wprost wyjaśniony fakt to zbyt skomplikowana sprawa dla Ciebie? Rozumiem że jak w jakimś corpo dział IT ogłosi że musi zrobić przerwę i serwery służbowe będą niedostępne to stwierdzisz że współpracownik napluł na Ciebie, bo musi wykonać swoją pracę aby wszystko działało?

    On jest uzależniony i nie zrozumie tego :D Mają być włączone serwery bo nie wie co ze sobą zrobić :D

  • Hit! W kilku miejscach (support, facebook, Youtube) spamuje o możliwości "uwolnienia" kilku Polaków grających na rumuńskim serwerze, a oni robią fuzję Polyphemos z Bałtykiem xd

    Zapewne przy aktualizacji biletów pojawi się perspektywa zmiany serwera za miliony monet na ten "nowy" Polyphemos. Tak, jak pisałem ludzie używają kilkunastu postaci i nikt nie da grubej kasy żeby uciec z Carpathians. Mimo, że gra ostatnio tutaj nie wygląda zbyt ciekawie.

    Art

    Może uda Wam się ugrać bilety podróżnika z Carpathians za kilka "drobniaków". Liczę na to, bo aktualnie, kiedy to czat został naprawiony i na wołaj można filtrować graczy używających języka gry polskiego to ktoś z Polski napisze raz-dwa razy na godzinę xd

  • Hit! W kilku miejscach (support, facebook, Youtube) spamuje o możliwości "uwolnienia" kilku Polaków grających na rumuńskim serwerze, a oni robią fuzję Polyphemos z Bałtykiem xd

    Zapewne przy aktualizacji biletów pojawi się perspektywa zmiany serwera za miliony monet na ten "nowy" Polyphemos. Tak, jak pisałem ludzie używają kilkunastu postaci i nikt nie da grubej kasy żeby uciec z Carpathians. Mimo, że gra ostatnio tutaj nie wygląda zbyt ciekawie.

    Art

    Może uda Wam się ugrać bilety podróżnika z Carpathians za kilka "drobniaków". Liczę na to, bo aktualnie, kiedy to czat został naprawiony i na wołaj można filtrować graczy używających języka gry polskiego to ktoś z Polski napisze raz-dwa razy na godzinę xd

    Rumunów to tyle co nic tak naprawdę na polyphemosie.. Więcej na jest na carpathians

  • Znajomemu z gry wczoraj wieczorem samoistnie rozwiązało małżeństwo - obrączka ślubna na szamance zniknęła na Dongan, wyszedł więc kupił 2 pierścionki zaręczynowe i powtórnie ożenił woja z szamanką. Dziś sytuacja się powtórzyła, choć obie obrączki ślubne są na miejscu przy próbie teleportowania do małżonka pojawia się napis że nie jesteś w związku. Czy ktoś jeszcze tak ma ???

  • Tak mnie zastanawia, czy szanowny gameforge ma zamiar zrobić w końcu coś aby wyeliminować ciągle rosnąca falę botów? To już naprawdę jest przesada, bo jak kiedyś te boty były tylko w m2, na orkach czy świątyni i dało się normalnie jeszcze pograć, to tak teraz zaczynają dominować cały serwer i jako normalny gracz nawet nie mogę się rozwijać, bo boty są już na każdym channelu w v2,v3 czy w grocie, gdzie ja mam do cholery expić, skoro nawet nie mogę podbiec do moba bo sa od razu zabijane z odległości drugiego końca v3 -.- To serio jest już żałosne co się w tej grze odwala...

  • Tak mnie zastanawia, czy szanowny gameforge ma zamiar zrobić w końcu coś aby wyeliminować ciągle rosnąca falę botów? To już naprawdę jest przesada, bo jak kiedyś te boty były tylko w m2, na orkach czy świątyni i dało się normalnie jeszcze pograć, to tak teraz zaczynają dominować cały serwer i jako normalny gracz nawet nie mogę się rozwijać, bo boty są już na każdym channelu w v2,v3 czy w grocie, gdzie ja mam do cholery expić, skoro nawet nie mogę podbiec do moba bo sa od razu zabijane z odległości drugiego końca v3 -.- To serio jest już żałosne co się w tej grze odwala...

    jakbyś był GM, CoMa i puszczał boty to po co miałbyś to łatać ? bez sensu, ludzie dropili / expili na wróżkach to moment zablokowali, chyba to o czymś świadczy.

  • jakbyś był GM, CoMa i puszczał boty to po co miałbyś to łatać ? bez sensu, ludzie dropili / expili na wróżkach to moment zablokowali, chyba to o czymś świadczy.

    Nie raz to mówiłem, że sami te boty pewnie stawiają, ale każdy post był traktowany jako "spam" i cenzurowany ^^

  • ciekawe z kim konsultowali swoje decyzje o fuzji serverów, przecież na bałtyku graa się dobrze jako na samodzielnym serverze... ale żeby po 4 miesiącach już łączyć nas z rozwiniętym serverem to przesada

  • ciekawe z kim konsultowali swoje decyzje o fuzji serverów, przecież na bałtyku graa się dobrze jako na samodzielnym serverze... ale żeby po 4 miesiącach już łączyć nas z rozwiniętym serverem to przesada

    za mało w IS ładujecie dlatego GF musi łączyć serwery i stawiać nowe aby penga się zgadzała ;p

  • Art

    Czy oni nigdy nie dostali jasnego przekazu że Polacy chcą mieć Polski server? Rumuni czy inne narody niech mają swoje i nic nas to nie obchodzi.

    MY CHCEMY POLSKI BO TU POLSKA JEST A NIE JAKIES INNE!@!@!

  • [CIACH]

    Lada moment zapewne pojawią się długo wyczekiwane bilety podróżnika w cenie z kosmosu ;d

    Mam takie przemyślenie co do ostatnich aktualizacji. Czy jest sens wprowadzać nowości dla 5% z całego klastra?

    Art  Ingolf

    Może podpowiedzcie tam gdzie trzeba, że warto pomyśleć o jakiś nowych eventach, które zwykle napędzają grę. Eventy karciane ze skrzyniami powodują przyrost graczy w każdym okresie roku. Od września zaczną się eventy karciane i znowu mnóstwo graczy wróci.

    Aktualizacje, gdzie wprowadzane są przedmioty do +15 z możliwością zrobienia przez garstkę graczy mijają się z celem. Strach pomyśleć co następne po broniach i zbrojach. Czyżby NOWE tarcze/pasy do +15 z losowymi bonusami? ;D


    Moderator Canhide:
    Usunąłem zbędną treść.

  • Lada moment zapewne pojawią się długo wyczekiwane bilety podróżnika w cenie z kosmosu ;d

    Mam takie przemyślenie co do ostatnich aktualizacji. Czy jest sens wprowadzać nowości dla 5% z całego klastra?

    Art  Ingolf

    Może podpowiedzcie tam gdzie trzeba, że warto pomyśleć o jakiś nowych eventach, które zwykle napędzają grę. Eventy karciane ze skrzyniami powodują przyrost graczy w każdym okresie roku. Od września zaczną się eventy karciane i znowu mnóstwo graczy wróci.

    Aktualizacje, gdzie wprowadzane są przedmioty do +15 z możliwością zrobienia przez garstkę graczy mijają się z celem. Strach pomyśleć co następne po broniach i zbrojach. Czyżby NOWE tarcze/pasy do +15 z losowymi bonusami? ;D

    [CIACH] tam eventy jak po 4 miesiącach gry od początku musze "rywalizować" z czempionami
    rozumiem po roku, jak społecznosc uważa że gra tam(na bałtyku) za mało ludzi ale po 4 miesiącach, przecież to się w pale nie mieści


    Moderator Canhide:
    Usunąłem brzydkie słowo.

    Edited once, last by Canhide ().

  • Lada moment zapewne pojawią się długo wyczekiwane bilety podróżnika w cenie z kosmosu ;d

    Mam takie przemyślenie co do ostatnich aktualizacji. Czy jest sens wprowadzać nowości dla 5% z całego klastra?

    Art Ingolf

    Może podpowiedzcie tam gdzie trzeba, że warto pomyśleć o jakiś nowych eventach, które zwykle napędzają grę. Eventy karciane ze skrzyniami powodują przyrost graczy w każdym okresie roku. Od września zaczną się eventy karciane i znowu mnóstwo graczy wróci.

    Aktualizacje, gdzie wprowadzane są przedmioty do +15 z możliwością zrobienia przez garstkę graczy mijają się z celem. Strach pomyśleć co następne po broniach i zbrojach. Czyżby NOWE tarcze/pasy do +15 z losowymi bonusami? ;D

    zakładam, żę te 5% graczy ładuje smy za 90% serwa więc zmiany zawsze będą po nich,

    a bronie, zbroje +15 to akurat fajna rzecz bo nie przeszkadzają graczom z niższej pólki, bo wszystkie mapy poniżej poziomu yohary można oblecieć w starym eq, więc to nowe eq nie musi wogóle obchodzić takich graczy

    Na yoharze to eq bardzo się przyda i gracze którzy mają powiedzmy wszystko co było potrzebne na stare dungi mają możliwośc dalej się rozwijać, a że jest to bardzo drogi interes to no cóż, jak pisałem wcześniej, w starym eq też da się żyć nie ma przymusu robić nowego

    Jazzzy - Etolin - mental 120

  • zakładam, żę te 5% graczy ładuje smy za 90% serwa więc zmiany zawsze będą po nich,

    a bronie, zbroje +15 to akurat fajna rzecz bo nie przeszkadzają graczom z niższej pólki, bo wszystkie mapy poniżej poziomu yohary można oblecieć w starym eq, więc to nowe eq nie musi wogóle obchodzić takich graczy

    Na yoharze to eq bardzo się przyda i gracze którzy mają powiedzmy wszystko co było potrzebne na stare dungi mają możliwośc dalej się rozwijać, a że jest to bardzo drogi interes to no cóż, jak pisałem wcześniej, w starym eq też da się żyć nie ma przymusu robić nowego

    To rozumiem ze nowa mapa zrobiona jest wyłącznie dla graczy z grubym portfelem .Jak dla mnie to jest głupie chore i [CIACH] Lepiej przestać w ta grę grac bo w złym kierunku poszła ta gra bardzo złym.I druga sprawa tak podkręcili ta grę ze żeby coś ulepszyć zrobić, wymixowac to trzeba robić robić kasy włożyć a na końcu efekt jest taki sam czyli nic nie wyszło


    Moderator Canhide:
    Usunąłem pseudocenzure.

    Edited once, last by Canhide ().

  • To rozumiem ze nowa mapa zrobiona jest wyłącznie dla graczy z grubym portfelem .Jak dla mnie to jest głupie chore i [CIACH] Lepiej przestać w ta grę grac bo w złym kierunku poszła ta gra bardzo złym.I druga sprawa tak podkręcili ta grę ze żeby coś ulepszyć zrobić, wymixowac to trzeba robić robić kasy włożyć a na końcu efekt jest taki sam czyli nic nie wyszło

    zbroje kuje się do +15 a od + 8 możesz zapomnieć o podręcznikach, zostają tylko magiczne i rytualne + drogie ulepy, wiec oczywiscie trzeba mieć do tego gruby portfel albo bardzo dużo grać.

    Ale mimo tego uważam, że to jest właśnie w porządku, że gra idzie w tą strone aby każdy miał coś dla siebie, bo gracze którzy porobili wyborne koła i to co do tej pory się dało, mają kolejny etap rozwoju pod mapy yohary, nie rozumiem twojej bulwersji, metin zawsze tak wyglądał, że kto wiecej ładował to więcej miał, tu się nic nie zmienia i to bardzo dobrze działa, bo nikt nei patrzy na to w ten sposób że ci co "ładują" kupują od was te wszystkei ulepy wony i co tylko potrzebują i dzięki temu możecie zarabiać na słabszych postaciach.

    A nawet powinieneś widzieć tu plusy dla graczy którzy "nie ładują" bo odchodzi im konkurencja z map typu meley, zodiak itd, bo częśc graczy przeniesie się na yohare bo tam będą mieli lepszy zarobek.


    Jedyny minus jest taki, że dzieje się to co zawsze, wchodzą nowe trudne mapy które na chwile ożywiły wspólne/gildyjne granie, a za jakiś czas dzięki nowym zbroją/bronią i pewnie z czasem dojda kolejne rzeczy pod dmg, te mapy też będą solowane, zatoczymy koło jak w przypadku np meley i wtedy zostaje czekać na kolejne nowości.


    Moderator Canhide:
    Poprawiłem cytowany post.

    Jazzzy - Etolin - mental 120

    Edited 2 times, last by Canhide ().

  • zbroje kuje się do +15 a od + 8 możesz zapomnieć o podręcznikach, zostają tylko magiczne i rytualne + drogie ulepy, wiec oczywiscie trzeba mieć do tego gruby portfel albo bardzo dużo grać.

    Ale mimo tego uważam, że to jest właśnie w porządku, że gra idzie w tą strone aby każdy miał coś dla siebie, bo gracze którzy porobili wyborne koła i to co do tej pory się dało, mają kolejny etap rozwoju pod mapy yohary, nie rozumiem twojej bulwersji, metin zawsze tak wyglądał, że kto wiecej ładował to więcej miał, tu się nic nie zmienia i to bardzo dobrze działa, bo nikt nei patrzy na to w ten sposób że ci co "ładują" kupują od was te wszystkei ulepy wony i co tylko potrzebują i dzięki temu możecie zarabiać na słabszych postaciach.

    A nawet powinieneś widzieć tu plusy dla graczy którzy "nie ładują" bo odchodzi im konkurencja z map typu meley, zodiak itd, bo częśc graczy przeniesie się na yohare bo tam będą mieli lepszy zarobek.


    Jedyny minus jest taki, że dzieje się to co zawsze, wchodzą nowe trudne mapy które na chwile ożywiły wspólne/gildyjne granie, a za jakiś czas dzięki nowym zbroją/bronią i pewnie z czasem dojda kolejne rzeczy pod dmg, te mapy też będą solowane, zatoczymy koło jak w przypadku np meley i wtedy zostaje czekać na kolejne nowości.

    Jak dla mnie to żadna fajna rzecz , zamiast przychodzić pograć sobie dla przyjemności to przychodzisz do pracy

  • Jak dla mnie to żadna fajna rzecz , zamiast przychodzić pograć sobie dla przyjemności to przychodzisz do pracy

    czy metin daje Ci jakieś obowiązki ? masz wolną ręke: możesz, nie musisz. To, że dochodzą nowe rzeczy nie znaczy, że musisz je robić, gdyby każdy miał wszystko w tej grze i było to łatwo osiągnąc to dopiero metin by upadł, bo wszystko byłoby bezwartościowe

    Jazzzy - Etolin - mental 120

  • Art

    Kiedy zostanie naprawiony Bug na meley : otwieramy kolumny pojawia się komunikat i czas ukończonej meley i nagle wywala przed meley bez możliwości odebrania szkat?.

    Było to wgl zgłaszane?

  • Art

    Kiedy zostanie naprawiony Bug na meley : otwieramy kolumny pojawia się komunikat i czas ukończonej meley i nagle wywala przed meley bez możliwości odebrania szkat?.

    Było to wgl zgłaszane?

    też miałem to ostatnio, troche się wkurzyłem, dodatkowo jak się meley rozpocznie i niechcący usunie grupę to już nie można jej ponownie założyć. bez nadzieja co oni robią.

  • Jak dla mnie to żadna fajna rzecz , zamiast przychodzić pograć sobie dla przyjemności to przychodzisz do pracy

    Jeżeli Ty to tak traktujesz to masz problem.

    :thumbsup: HANDEL ZE MNĄ POLECA :thumbsup:
    1. Naksen <3
    2. Shast <3
    3. Sherrie <3
    4. DRINKERSLIVE <3
    5. Antymagik <3
    6. p0grom/Smarki <3
    7. xFajnieJest <3

  • Jak dla mnie to żadna fajna rzecz , zamiast przychodzić pograć sobie dla przyjemności to przychodzisz do pracy

    W dzisiejszych czasach, metin jest śmiesznie prostą grą. Wbijasz sobie 120lv nie grając wcale, wystarczy wykupić autołowy i dopiero na nowych mapach trzeba mieć konkret eq i alchemie, by dać radę. Na serwerze polska można kupić itemy +9 gotowe. Dawniej lv wbijało się miesiącami od 80 do 90 w czerwonym lesie, na tamte czasy stalki były bardzo drogie i trzeba było ręcznie wbijać każdy % i spędzać na grze bardzo dużo czasu. Dodatkowo konkurencja była ogromna i o spota trzeba było się bić, do metka podbiegało kilka osób jednocześnie, więc trzeba było ludzi ubijać by mieć jakiś drop. Taka konkurencja zmuszała ludzi do tego, by robili eq do pvp. Dodatkowo wbicie skilla z g1 do P było ogromnym wyczynem. Itemów nie było, ludzie nie potrafili samodzielnie w prawidłowy sposób rozwijać swoich postaci. Nie było groty, to ludzie siedzieli całymi dniami w m1, by wyłowić małże z których była szansa na perłę.

    turboo ~105lv~ ~OFF~
    reinless ~105lv~ ~OFF~