Posts by andrzejtoman19

    Kolega ma następujący problem, od kilku dni wpisując dane logowania do klienta Gameforge pojawia się komunikat niepoprawne dane logowania. Nie ma możliwości wejścia na suport i wysłania tam zgłoszenia. Stworzyłem nowego klienta (bez kont gry) na który potrafiłem u siebie się zalogować i po podaniu loginu i hasła temu koledze jemu wyskoczyły niepoprawne dane logowania. Oczywiście hasło i login wpisywał to samo co ja (capslock, inna klawiatura sprawdzone i na pewno poprawne). Internet sprawdzony stabilny, operator dostarczył nowy router który nie rozwiązał problemu. Co za tym idzie przydzielono nowe IP. NIe wiem jak mu pomóc, system wyczyścił i brak nam już pomysłów jak uruchomić grę u niego.

    U mnie od chyba 2 albo 3 dni czasem pojawia się komunikat "[Osobisty sklepik premium] Tutaj otwarto już sklepik. Znajdź inne miejsce gdzie możesz otworzyć sklepik". Niby proste i logiczne. Szkopuł w tym, że to pojawia się nawet gdy w pobliżu nie ma sklepów (ani w ogóle postaci), przy kolejnej - czasem trzeciej lub czwartej próbie w tym samym miejscu da się sklep wystawić. Uciążliwe jest jednak to, że za każdym razem trzeba itemki do sklepiku wkładać, co jak każdy doskonale wie zajmuje czas. Czy ktoś miał taki problem i ewentualnie jak go uniknąć ? I jeszcze jedno: to zdarza się na zwykłym tobołku, nie sklepie premium.

    podepnę się z pytaniem, mieszałem mojego peta przy około 1200 dniach, ma 28,7 % PZ czy warto mieszać go ponownie gdy teraz mam 2073 dni ? Oczywiście poczekałbym do 2100 :) czy jest po prostu jakiś max limit który osiąga się po iluś dniach ?

    a to dziś nie środa ???? wybacz że ZNÓW się czepiam ale zastanów się czy nie mam do tego podstaw, ale kolejny raz odnoszę wrażenie że gracz jest dla Was zbędnym balastem - choć czy naprawdę zbędnym ????

    Z całym szacunkiem, ale z Twoich odpowiedzi jasno wynika jak często grasz w grę w której Teamie jesteś, nie dostrzegasz problemów i nie czytasz ze zrozumieniem tego, co wielu użytkowników tego forum pisze, nie zauważasz faktu że np w ubiegłą środę dziwnym trafem regularna (jak piszesz) przerwa techniczna nie odbyła się, pomijasz fakt, że Ingolf wkładał dość regularnie swój trud i informował o każdej przerwie w oddzielnym poście, gracze do tego się przyzwyczaili i dlatego tego teraz wymagają. Jeśli ktoś wchodzi na grę i gra sobie na jednej postaci to zgodzę się, że nic że wyłączą serwer, ale dla kogoś kto wystawia kilka (a nawet kilkanaście) zwyczajnych tobołków, poświęcając na to czas po to by za 10 minut mu to wybiło nie jest przyjemne, poza tym wykonując jakiegoś dunga trzeba czekać kombinując zrobią przerwę czy nie ? Dlatego właśnie jest tak ważne info dla graczy co gdzie i kiedy, gdyż nie każdy wchodzi tylko po to na grę by sobie pogadać ze znajomymi i zobaczyć jak mu się zbrojka świeci.

    Wszyscy jesteśmy ludźmi i zapewne każdy ma problemy - ale sztuką jest umieć je rozwiązać, a nie obwiniać wszystkich dookoła.

    Przerwa już się skończyła - miłej gry i dobrego dnia :)

    Jeśli w pracy dostawałem za coś co zawaliłem opieprz wtedy zwieszałem głowę biłem się w pierś, ale tutaj........ szkoda słów - wszyscy winni, nie ja, lub przecież inni są winniejsi :) przemyśl swoją odpowiedź i również życzę miłego dnia

    dlatego siedzimy na discordzie gdzie jest info :)

    to niech zlikwidują dział przerwy techniczne skoro PRACOWNIKOWI Gameforge - nie chce się , nie potrafi , olewa to, lub brakuje mu czasu na uzupełnienie moim zdaniem ważnej informacji dla graczy o przerwie technicznej. To kolejna oznaka jak ważny (lub raczej nieważny) jest dla nich gracz, smutne.

    Spróbuj grać na 1 platformie, po co ci więcej? Aby podejrzane konta (boty) odpalać?

    Odpowiedź zgodna z forumowym nickiem. Tak na poważnie wielu ludzi poprzydzielało sobie konta do różnych klientów z różnych powodów. Pamiętam że gdy zaczynałem w tę grę grać doradzano mi bym nie tworzył więcej kont niż 2 na jednym mailu. Ja zrobiłem sobie 2 klienty z jednego powodu by mieć łatwiejszy wgląd w konta, na jednym mam te "tombolowe" (tego klienta zablokował nieomylny CB w grudniu ub. roku) na drugim magazyny i sklepy. I rzeczywiście dopuki odbieram medale itd na głównym kliencie jest wszystko ok, nawet wylogować mi się udało, jednak po przejściu na klienta sklepowego i wystawieniu sklepów już z niego wylogować nie szło. W tym miejscu apel do teamu Art , Ingolf o zgłoszenie by umożliwiono łączenie klientów ( nie poszczególnych kont z klienta do innego tylko całości). Sam pomysł wymuszenia na graczach by przypisali wszystkie konta do jednego klienta rozumiem i w pełni się z nim zgadzam pod warunkiem ze system działa dobrze - sam w grudniu tłumaczyłem na suporcie, że gdybym chciał bocić nie łączyłbym tylu kont w jednego klienta. Myślę że rozwiązałoby to problem logowania dla większości graczy którzy dla ochrony i lepszej przejrzystości własnych kont porobili więcej klientów. Było to wygodne dopuki "ktoś" nie zaczął kombinować z "ulepszaniem" klienta którego jedynym efektem jak widzę jest utrudnienie i obrzydzenie graczowi gry. A myślę, że nikt z nas nie wchodzi do gry by się denerwować.

    Zrespienie plagi w m2 następuje chyba w chwili poświęcenia czarnego lodu w grocie. Zgodnie z założeniem powinno się zatem bezpośrednio jechać do m2 po poświęceniu lodu (pojawieniu się misji dziwne potwory) do m2 i je ubić. Za pierwszym razem tak nie zrobiłem i pomimo zabicia kilkunastokrotnego plagi w m2 (zrespionej przez inne osoby) misji mi nie zaliczyło. Gdy robiłem tę misję kolejną postacią wtedy zajechałem do m2, udało mi się znaleźć "moją" plagę ubiłem ją i nic - nie zaliczyło. Na kolejnych postaciach już nie poświęcałem lodu, nie oddawałem go Soonowi (mimo że go chce) tylko niszczyłem w morzu. Nagroda za misję czarny lód taka sama, ale nie pojawia się misja dziwne potwory - może o to chodzi, by nie poświęcać tego lodu by nie przynosić klątwy na metinowy świat :)

    Znajomemu z gry wczoraj wieczorem samoistnie rozwiązało małżeństwo - obrączka ślubna na szamance zniknęła na Dongan, wyszedł więc kupił 2 pierścionki zaręczynowe i powtórnie ożenił woja z szamanką. Dziś sytuacja się powtórzyła, choć obie obrączki ślubne są na miejscu przy próbie teleportowania do małżonka pojawia się napis że nie jesteś w związku. Czy ktoś jeszcze tak ma ???

    ale po włożeniu klatki z petem (klatki której czas się skończył) do nowej klatki pet po wyjęciu będzie żył z ilością przeżytych dni w chwili włożenia do pierwszej klatki ? Dobrze rozumiem ???

    Masz peta, który żyje sobie 10 dni. Wsadzasz go do klatki i czas stop. Kiedy go wyjmiesz nadal będzie miał 10 dni, nic nie urośnie, nic nie spadnie, w klatce nie trzeba go odżywiać. Jeśli zdechnie w klatce to niestety żeby go odzyskać musisz kupić nową klatkę, a dni jego życia zerują się.

    wybacz ale nie rozumiem, skoro nie trzeba go odżywiać i ilość dni nie spadnie ani nie urośnie to jak może zdechnąć w klatce ? czy chodzi o to że jego wiek (ilość w sumie przeżytych dni) nie rośnie, czy też czas jaki pet może przeżyć na poprzedniej odżywce stoi w miejscu - bo o to mi chodziło właśnie

    Nie wiem jak założyć nowy temat, więc zapytam Was tutaj. Jeśli wyjeżdżam na okres dłuższy niż życie mojego peta, to mogę go wsadzić do klatki i po powrocie wyjąć i będzie żyć nadal ? ( czy czas dalszego życia peta w klatce jest zatrzymany) Tak gdzieś dawno temu wyczytałem tutaj, ale nie mogę tego znaleźć a szkoda byłoby by pet zdechł. Z góry dziękuję za odpowiedź.


    Moderator Neferet:
    Przeniosłam post i odpowiedzi do odpowiedniego działu

    Panie Art

    Ja mam jeszcze takie pytanie, bo nie zostało to wyjaśnione : co z przywództwem gildii ? Błąd CB uniemożliwił mi logowanie 3 liderów gildii (poziom 31, 28 , 24 ) przez okres powyżej 90 dni przez co przywództwo przeszło na inną osobę. Czy wydawca zastanawiał się nad możliwością przywrócenia funkcji lidera na odblokowanych kontach. Czy trzeba we własnym zakresie wydać SM na zwoje zastępstwa ? Jeśli tak to proszę o informację, bo były lider gildii z poziomem 31 został z niej usunięty w trakcie trwania blokady (oczywiście po utracie liderstwa) i jest teraz w innej gildii (pozostali dwaj są w swoich gildiach jako członkowie).

    Wiwek powinieneś zostać honorowym członkiem teamu - wiesz więcej niż oni, lub chętniej dzielisz się tymi informacjami z graczami.

    Do teamu: lepsza informacja o tym że nadal nie macie nowych informacji, niż brak udzielenia odpowiedzi, co zwykli gracze tacy jak ja interpretują jako odpowiedź : nie zawracaj mi głowy i tak mam cię w [CIACH] znaczy w głębokim poważaniu


    Moderator Canhide:
    Usunąłem pseudocenzure.