Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • To już nawet nie jest p2w, tylko pay 2 play. Żeby móc godnie grać to trzeba miesięcznie wydać 89sm na rękawiczkę i 135sm na szkło, co daje 4.5 kuponów sm. Aktualnie na Polsce kupony po 2.3w, czyli trzeba miesięcznie zapłacić ponad 10w żeby móc grać godnie w gierkę. Dla niedzielnego gracza, który nie doszedł do etapu minimum jotuna to jest z 10-15h dropienia alchemii, po tym czasie ma możliwość wgl wyjść na 0. To jest niesmaczny żart. Aktualnie nie da się grać w gierkę od zera bez ładowania.

  • To już nawet nie jest p2w, tylko pay 2 play. Żeby móc godnie grać to trzeba miesięcznie wydać 89sm na rękawiczkę i 135sm na szkło, co daje 4.5 kuponów sm. Aktualnie na Polsce kupony po 2.3w, czyli trzeba miesięcznie zapłacić ponad 10w żeby móc grać godnie w gierkę. Dla niedzielnego gracza, który nie doszedł do etapu minimum jotuna to jest z 10-15h dropienia alchemii, po tym czasie ma możliwość wgl wyjść na 0. To jest niesmaczny żart. Aktualnie nie da się grać w gierkę od zera bez ładowania.

    Zależy co rozumiesz przez pojęcie godna gra. Jeśli ktoś biega po Yoharze i nie jest surką WP to od Yilad wzwyż dolicz jeszcze set kostiumów (4x49SM), nakładkę na broń (2x 59SM) i kamień mocy/ochrony żywiołow(4x65SM) i wychodzi około 800sm / miesiąc - tj. 16x2,3 ~ 37w / mies.

    Oczywiście można jeszcze doliczyć minidalla lub tańszą opcję - boczka, transfery bonusów i nazary - jeśli komuś brakuje dmg, sklepiki premium i offline - wtedy godna gra kosztuje już grubo ponad 1,5k SM miesięcznie

  • Na obecną chwilę nie znalazłem żadnej informacji na forum o tym fakcie. Czyli GF zaczyna jak nasz rząd. Event w tle i przepychanie ustaw niewygodnych dla gracza bez informacji.

    Bardzo słaba zagrywka w stosunku do graczy bo to tylko pokazuje jakie ta firma ma podejście do graczy i klientów.

  • Art Wiadomo coś w sprawie szpuli? Bo jak rozumiem z ceną szkła, gracze nie mają nic do gadania, mimo że również jest droższe, bo obecnie szkło na 7 dni kosztuje 50SM, a wcześniej przed wprowadzeniem go za SZ kosztowało 39SM.

  • generalnie to tam chyba ktoś wstał lewą nogą i powiedział sobie dziś jest ten dzień A cenę z kapelusza losowali.

  • Z ciekawości - co było nagrodą?

    na 91+ ostatnią nagrodą była szkatułka na bizuterię, przedostatnią jajo razadora, a 3 od końca odzywka

    TeamPL Chwasty

    Odpady serwera Polska (banda Maciukabry): TeamPL (wyrzutki z innych gildii), BractwoPLS03 (Buractwo), Szwadron (analfabeci), Shire, WrongOfSide, Ziomale, ENAMENT, BIALYSTOK, Loyality, Titanium, ZAPLATANIv11, BDSM:
    Qiserax, Rapoman77,Zavaba

    Kalwarion,Narcos4Yu,

    BufWijnika, UtraconyNick, ElAmigaMan, Seymian, Lenofi, Wendeska

    CityUnivers, MijiaDziunia, Dinkley, Milene97, Rolniqs, YuaMai

    AgentoS007,Sisixxd

  • jakie szkło za darmo było, bo sobie nie przypominam? Czy według Ciebie 39sz to jest darmo? trzeba było wydać 39 SM, żeby te znaki uzyskać.... Za darmo to zostałeś opluty przez GF :) A co do szpuli to już nie będę tego komentował..

    Chodzi o to, że gdy było za SZ to jakby za pół darmo (nigdzie nie napisałem, że za darmo), bo i tak ludzie na nic innego tego nie wydawali. A SM i tak każdy szanujący swój czas wydawał na chociazby rękawice

    TeamPL Chwasty

    Odpady serwera Polska (banda Maciukabry): TeamPL (wyrzutki z innych gildii), BractwoPLS03 (Buractwo), Szwadron (analfabeci), Shire, WrongOfSide, Ziomale, ENAMENT, BIALYSTOK, Loyality, Titanium, ZAPLATANIv11, BDSM:
    Qiserax, Rapoman77,Zavaba

    Kalwarion,Narcos4Yu,

    BufWijnika, UtraconyNick, ElAmigaMan, Seymian, Lenofi, Wendeska

    CityUnivers, MijiaDziunia, Dinkley, Milene97, Rolniqs, YuaMai

    AgentoS007,Sisixxd

  • Zależy co rozumiesz przez pojęcie godna gra. Jeśli ktoś biega po Yoharze i nie jest surką WP to od Yilad wzwyż dolicz jeszcze set kostiumów (4x49SM), nakładkę na broń (2x 59SM) i kamień mocy/ochrony żywiołow(4x65SM) i wychodzi około 800sm / miesiąc - tj. 16x2,3 ~ 37w / mies.

    Oczywiście można jeszcze doliczyć minidalla lub tańszą opcję - boczka, transfery bonusów i nazary - jeśli komuś brakuje dmg, sklepiki premium i offline - wtedy godna gra kosztuje już grubo ponad 1,5k SM miesięcznie

    Ale też są o wiele większe możliwości zarobku na tym etapie gry. Low lvl jak zarobi 1w/h to jest dobrze, a ktoś kto ma podejście do yohary może sobie zrobić w godzinkę 2 melejki i ma 6w. Druga kwestia jest taka, że yohara musi taka być. Gierka musi na czymś zarabiać, a jak ktoś doszedł do etapu yoharowych dungów to najpewniej traktuje metka jako hobby/pasję (jak głupio by to nie brzmiało) i wydatek 300zl na miesiąc to nie jest dużo dla takiej osoby. Natomiast nowy gracz ma prawo być oburzony, kiedy na starcie się dowiaduje, że 50zł miesięcznie na rękawiczkę i szkło to konieczność, bo inaczej się nie da grać w gierkę F2P.

  • Żegnaj szkiełko za znaki :pocieszacz:
    NtDx3m5.png

    No właśnie z tym szkłem to jest już jakaś kpina?? co znów zuważyliście że szkło jest wykupowane to trzeba było to przerobić na sm czy was już [ciach]



    Moderator Canhide:
    Usunąłem pseudocenzure

    Edited once, last by Canhide ().

  • Przypomnijmy, że szkło było za znaki tylko na czas naprawy błędów z jego dzialaniem, błędy naprawiono a szkło już ponad pół roku było za pół darmo

    A gdzie można było znaki za pół darmo dostać ? Bo ja niestety dostawałem 1sz za każdy 1sm ...

    Kto silny ten walczy, kto chory ten zdycha
    Mocnym pomaga się, słabych się spycha
    Tak być powinno !!!

  • No właśnie z tym szkłem to jest już jakaś kpina?? co znów zuważyliście że szkło jest wykupowane to trzeba było to przerobić na sm czy was już [ciach]

    Ono zawsze bylo za SM, tylko jakis rok temu na chwilę zmienili na SZ. I tak już zbyt długo było za pół darmo.


    A gdzie można było znaki za pół darmo dostać ? Bo ja niestety dostawałem 1sz za każdy 1sm ...

    Tak jak wspomniałem, każdy i tak korzystał z IS (nawet jesli mówi, że nie) więc i tak te SZ miał. Poza tym zawsze mozna kupić kupon SM za wony i mieć SM bez ładowania złotówek. Jeśli szkoda ci czasu na bieganie po bazarze, to zapewne szkoda ci czasu na dropienie więc rękawice i tak miałeś (czyli znaki tez), kropka.


    Moderator Canhide:
    Poprawiłem cytowaną treść.

    TeamPL Chwasty

    Odpady serwera Polska (banda Maciukabry): TeamPL (wyrzutki z innych gildii), BractwoPLS03 (Buractwo), Szwadron (analfabeci), Shire, WrongOfSide, Ziomale, ENAMENT, BIALYSTOK, Loyality, Titanium, ZAPLATANIv11, BDSM:
    Qiserax, Rapoman77,Zavaba

    Kalwarion,Narcos4Yu,

    BufWijnika, UtraconyNick, ElAmigaMan, Seymian, Lenofi, Wendeska

    CityUnivers, MijiaDziunia, Dinkley, Milene97, Rolniqs, YuaMai

    AgentoS007,Sisixxd

    Edited once, last by Canhide ().

  • Ale też są o wiele większe możliwości zarobku na tym etapie gry. Low lvl jak zarobi 1w/h to jest dobrze, a ktoś kto ma podejście do yohary może sobie zrobić w godzinkę 2 melejki i ma 6w. Druga kwestia jest taka, że yohara musi taka być. Gierka musi na czymś zarabiać, a jak ktoś doszedł do etapu yoharowych dungów to najpewniej traktuje metka jako hobby/pasję (jak głupio by to nie brzmiało) i wydatek 300zl na miesiąc to nie jest dużo dla takiej osoby. Natomiast nowy gracz ma prawo być oburzony, kiedy na starcie się dowiaduje, że 50zł miesięcznie na rękawiczkę i szkło to konieczność, bo inaczej się nie da grać w gierkę F2P.

    A ja się nie zgadzam ze na yoharze jest jakis super zarobek, ktory zrekompensowalby odpal. Jesli ktos gra solo np bodziakiem- jak ja to na znakomitej alchemii bez odpalu, kostiumow itd nie ma tam czego szukac mimo tego ze eq mysle dobrze dobrane.

    Jak juz sie czlowiek odpali i tam polata to drop nie jest jakis spektakularny - kamienie demona+2/3 praktycznie juz nic nie warte, +4 dropia niezwykle rzadko, odlamki 6/7 wszystkie spadly mocno w dol - lacznie z zoltymi, stabilne sznury nic nie warte, inspiracje, precyzje i 9te skille praktycznie nic nie warte, muszle z 20kk za sztuke spadly chyba do 6kk za sztuke, nawet zlom z instancji mocno stanial - na tyle ze liczac wejscie i wyjscie (przepustka z IS) wychodzi sie na zero.

    Inna sprawa ma sie jak ktos lata na krolowa wezy i alastora - ale to opcja dla zgranych ekip, dla solowych graczy zarobku tam wielkiego nie ma.

  • Info z discorda o CM


    "We found an error in the price of the Trading Glass 7-day. The correct price of the item is 39 Dragon Coins, not 50 as it was being sold today. The price is now adjusted. In the next days we will refund all purchases made with the wrong price. More information soon. We apologize for the inconvenience"

  • Low lvl jak zarobi 1w/h to jest dobrze

    Nie na dropieniu alchemii. Fantaści na pewno będą podkreślać poziom odklejenia, ale fakty są oczywiste. 20 minut na 1 postać to daje jakieś 10kk zarobku przy obecnej cenie alchemii, a więc na 1w potrzeba nie 1h tylko 3h ponad.

    "Nie ważne co na siebie założysz i tak nigdy nie ukryjesz swojego prawdziwego ja" - Raul

  • Nie na dropieniu alchemii. Fantaści na pewno będą podkreślać poziom odklejenia, ale fakty są oczywiste. 20 minut na 1 postać to daje jakieś 10kk zarobku przy obecnej cenie alchemii, a więc na 1w potrzeba nie 1h tylko 3h ponad.

    Wszystko zależy od postaci o EQ osobiście średnio dropienie 5 corow zajmuje 10-20 minut ( 20 minut to w najgorszym przypadku, kiedy masz nie farta w dropie ) uśredniając że masz 10 postaci to średnio 150 minut czyli w przybliżeniu jak wspomniałeś 3 h a i jeszcze jedno. Idziesz po dropie ulepszać alchemię i masz pecha i 3 h jesteś w plecy SADGE ..

    Co do wypowiedzi nie od dzisiaj wiadomo żeby sobie pograć musisz załadować w ISA żeby godnie pograć .. Kostiumy Lizaki Nakladki Boczek/Meley

    Najbardziej bolid fakt że kostiumy powinny być ogólnodostępne na przykładowo na 30/60 dni Lizaki Pierścionki minimum 7-30 dni. Załóżmy niech pierścionek kosztowałby 350-400 SM/ 30 dni do tego kostium w zestawie 30 dni liczmy 400 SM do tego nakładka przykładowo kolejne 250 SM,

    ale niestety w Isie jak w kole fortuny . Skrzynie w których są kostiumy to jest jakaś porażka by wylosować zestaw nie raz idzie wydać 2500 SM i nie wykręcić zestawu. Teraz by sobie zagrać musisz płacić abonament w Metinie .. Rozgrywka bez Isa nie ma najmniejszego sensu. Koszt miesięczny to 200 zł minimum by grało by się na fajnym poziomie.


    A do tego szkło handlu w bagatelnej cenie ..


    Mimo tego gram z sentymentu ale zastanawiam się czy warto skoro społeczność Metina jest olewana na każdym kroku a jakąkolwiek wypowiedź merytoryczna jest usuwana.

    Może doczekamy się czasów kiedy rzeczy z IS będą w stałych ofertach tak jak wspomniałem, a nie Loteriada bo jeden wyda 100 SM i ma kostium drugi wyda 2500 SM i ma na 14 dni kostium dół z skrzynek ..

  • Inflacja co do cen w is zwyzka na aukcjach kupony. stroje pierscienie lizaki i inne cena w gore a dlaczego my nie dostajemy wiecej sm jak kupujemy doładowujac

  • A ja się nie zgadzam ze na yoharze jest jakis super zarobek, ktory zrekompensowalby odpal. Jesli ktos gra solo np bodziakiem- jak ja to na znakomitej alchemii bez odpalu, kostiumow itd nie ma tam czego szukac mimo tego ze eq mysle dobrze dobrane.

    Jak juz sie czlowiek odpali i tam polata to drop nie jest jakis spektakularny - kamienie demona+2/3 praktycznie juz nic nie warte, +4 dropia niezwykle rzadko, odlamki 6/7 wszystkie spadly mocno w dol - lacznie z zoltymi, stabilne sznury nic nie warte, inspiracje, precyzje i 9te skille praktycznie nic nie warte, muszle z 20kk za sztuke spadly chyba do 6kk za sztuke, nawet zlom z instancji mocno stanial - na tyle ze liczac wejscie i wyjscie (przepustka z IS) wychodzi sie na zero.

    Inna sprawa ma sie jak ktos lata na krolowa wezy i alastora - ale to opcja dla zgranych ekip, dla solowych graczy zarobku tam wielkiego nie ma.

    Możesz totalnie bez odpalania się zbijać meley i zarobek jest sympatyczny solo. Co do serpenta i alastora - tak już działa ta gra. Najtrudniejsze dungi soluje tylko topka, reszta musi latać ze znajomymi. Jak meley wyszła to nikt nawet nie myślał o solowaniu.