Czy to wystarczajacy laptop do grania w Metin2 ?

  • Witam chce zakupic takiego laptopa nie za miliony do grania w metina nie chce wydawac duzych pieniedzy a taki sprzet ma do sprzedana moj kolega laptop chce kupic glownie tylko dlatego zeby go brac do roboty i pykac w metina XD


    oto jego technikalia


    PROCESOR

    Rodzina procesoraAMD Ryzen

    ProcesorAMD Ryzen 3 5300U

    Taktowanie procesora (bazowe/turbo)2.6 GHz / 3.8 GHz

    Liczba rdzeni / wątków4/8

    PAMIĘĆ

    Pamięć RAM (zainstalowana)8 GB

    Pamięć RAM (maksymalna)Brak danych

    Typ pamięci RAMDDR4

    Częstotliwość pamięci3200 MHz

    Ilość gniazd pamięci (ogółem/wolne)1/0

    Dysk

    SSD 512

  • ale czy napewno ?

    Ogolnie idz sobie do jakiegos second handu. Wez komputer za niecale 100zl z windowsem XP i bedzie Ci dzialal lepiej niz na tym co wymieniles :D

  • Jaka karta graficzna tam siedzi bo to chyba najwazniejsze a po drugie mozesz kupic lapa nawet za 10k i metin i tak bd sie lagowal itd bd czarny ekran jak nic nie bd robil itd to nie wina tutaj kompa tylko gry kod jest zle zoptymalizowany

  • Jaka karta graficzna tam siedzi bo to chyba najwazniejsze a po drugie mozesz kupic lapa nawet za 10k i metin i tak bd sie lagowal itd bd czarny ekran jak nic nie bd robil itd to nie wina tutaj kompa tylko gry kod jest zle zoptymalizowany

    Xd serio? Karta graficzna? A wiesz ze metin2 nie przeskakuje na karte graficzna i jest otwierany tylko na procesorze? Chyba ze masz karte graficzna sprzed 10 lat. To wtedy mooooze. Ale jak masz dosc nowa tak jak kolega wymienil to nie ma sposobu aby metin2 otworzyl sie na karcie graficznej

  • Xd serio? Karta graficzna? A wiesz ze metin2 nie przeskakuje na karte graficzna i jest otwierany tylko na procesorze? Chyba ze masz karte graficzna sprzed 10 lat. To wtedy mooooze. Ale jak masz dosc nowa tak jak kolega wymienil to nie ma sposobu aby metin2 otworzyl sie na karcie graficznej

    Jak nie ma zintegrowanej karty graficznej, to wtedy działa na dedykowanej karcie metin2

  • Jaka karta graficzna tam siedzi bo to chyba najwazniejsze a po drugie mozesz kupic lapa nawet za 10k i metin i tak bd sie lagowal itd bd czarny ekran jak nic nie bd robil itd to nie wina tutaj kompa tylko gry kod jest zle zoptymalizowany

    model karty graficznej to Redeon Graphics

  • Jak nie ma zintegrowanej karty graficznej, to wtedy działa na dedykowanej karcie metin2

    rzeczywiscie, zapomnialem o tym bo zawsze gralem na laptopie z zi tegrowana.

    model karty graficznej to Redeon Graphics

    Z tego co kojarze jest to zintegrowana woec sie nie otworzy. Tylko procesor bedzie ciagnal

  • rzeczywiscie, zapomnialem o tym bo zawsze gralem na laptopie z zi tegrowana.

    Z tego co kojarze jest to zintegrowana woec sie nie otworzy. Tylko procesor bedzie ciagnal

    nie jestem maniakiem komputerowym to zbytnio sie na tym nie znam wiec Jesli mowisz ze procesor bedzie ciągnąć to znaczy ze metin pójdzie normalnie czy będą jakies problemy ?

  • nie jestem maniakiem komputerowym to zbytnio sie na tym nie znam wiec Jesli mowisz ze procesor bedzie ciągnąć to znaczy ze metin pójdzie normalnie czy będą jakies problemy ?

    Mi mykał metin na komputerze jednym, który był kupowany w 2k7 albo 2k8 i do 2021 chodził świetnie, z wydajnością jedynie troche miał problem, tzn tam miałem lagi bijąc metiny 5 w 1, na nowszym tego problemu nie ma, na następnym kompie, który był kupowany tez podobnie 2k7 albo 2k8 tak samo do 2021 dało się śmigać i grać, nowszym sprzęt będzie na pewno lepszy, ze względu na lagi przy duzym obiązeniu np jak podałem wyzej, 5 metków w 1 wiele mobów i strasznie duzo lagi bo duzo nazw mobów, duzo sie dzieje itd itd, ja wiem ze to wina tego jak stworzony jest metin, ale to nie zmienia faktu, ze na lepszym komputerze lepiej radzi sobie w takich sytuacjach i nie zacina.

    Podsumowaniem powiem Ci, ze wydaje mi się, ze nie powinieneś mieć problemu z metinem na tym laptopie.

  • Ogolnie idz sobie do jakiegos second handu. Wez komputer za niecale 100zl z windowsem XP i bedzie Ci dzialal lepiej niz na tym co wymieniles :D

    Nie sądze :D Posiadam stary PC z jakimś starym prockiem z 2011 roku intela i za <ciach> więcej niż 2 klienty nie otworze bo przy kolejnym już się lagi robią a jak otworze z 4 to zaraz ekran frezuje. Dla kogoś kto operuje 1-2 postaciami w sam raz ale jak ktoś chce jakieś dungi porobić powiedzmy Jotun/Melej to może zapomnieć.


    Xd serio? Karta graficzna? A wiesz ze metin2 nie przeskakuje na karte graficzna i jest otwierany tylko na procesorze? Chyba ze masz karte graficzna sprzed 10 lat. To wtedy mooooze. Ale jak masz dosc nowa tak jak kolega wymienil to nie ma sposobu aby metin2 otworzyl sie na karcie graficznej

    Mówi ci coś program dgVOODOO? Ale to nielegalne więc można zapomnieć


    Moderator SauBaar:
    Połączyłem posty i usunąłem pseudowulgaryzm.

    Edited once, last by SauBaar ().

  • Ogolnie idz sobie do jakiegos second handu. Wez komputer za niecale 100zl z windowsem XP i bedzie Ci dzialal lepiej niz na tym co wymieniles :D

    Z pewnością świetnie będzie działać, szczególnie, że nie da się zainstalować Gameforge Client'a na Windowsie XP.

    Chunjo górą!

    Sell dodania, cofki, zmianki żywiołów! [1w/1w/3w] [18%+ 40w]

  • Nie sądze :D Posiadam stary PC z jakimś starym prockiem z 2011 roku intela i za ujja więcej niż 2 klienty nie otworze bo przy kolejnym już się lagi robią a jak otworze z 4 to zaraz ekran frezuje. Dla kogoś kto operuje 1-2 postaciami w sam raz ale jak ktoś chce jakieś dungi porobić powiedzmy Jotun/Melej to może zapomnieć.

    To ja na starym kompie normalnie 5 kont odpalałem i latałem dt xD nie wyrzucało, ani czarnego ekranu nie było, moze troche lagowało, ale to tak serio mega słabo i dało się grać xD Takze mozna i tak. 😆

  • Zależy, czy chcesz chodzić meley na 16 postaci czy może grać sobie only na 1/2 postaciach jednocześnie, musisz opisać w jakich warunkach miałoby to pracować ;) Warto też dodać budżet wtedy ewentualnie ktoś może dać alternatywę

    :)

  • Zależy, czy chcesz chodzić meley na 16 postaci czy może grać sobie only na 1/2 postaciach jednocześnie, musisz opisać w jakich warunkach miałoby to pracować ;) Warto też dodać budżet wtedy ewentualnie ktoś może dać alternatywę

    jedna góra dwie postacie w końcu to laptop tylko do grania w robocie budżetu nie ma mi chodzi o ten konkretny co podałem u góry nie chce innego tylko ten od kolegi kupowany nie bede specjalne szukał albo sie nadaje albo nie

  • jedna góra dwie postacie w końcu to laptop tylko do grania w robocie budżetu nie ma mi chodzi o ten konkretny co podałem u góry nie chce innego tylko ten od kolegi kupowany nie bede specjalne szukał albo sie nadaje albo nie

    Jeśli max 2 postacie to aż wystraczający ten co podałeś więc bierz jak masz okazje

  • Jeśli max 2 postacie to aż wystraczający ten co podałeś więc bierz jak masz okazje

    słuchaj nigdy nie bylem mega koksem me metina wracam do tej gry od zera po 3-4 latach rabie na różne zmiany wiec w stacjonarke nie opłaca mi sie ładować pieniędzy bo poprostu mało kiedy jestem w domu w robocie mam w uj wolnego czasu i oświeciło mnie na zabicie nudy najlepszy jest Metin2 <3 włączało sie kompa na 5 min na zbicie 1 metina odwracasz głowę a tu 7 godzin minęło XD nie chce ładować bog wie ile pieniędzy w laptopa do grania bo nie bede grał w inne gry tylko albo Metin albo oglądanie filmów jest okazja kupić tego bo jest fabrycznie nowy z firmy kolegi co zamiast 14 zamówili 15 i jeden maja na zbytku jeszcze nie odpakowany jak by nie oni nie kupował bym teraz specjalnie laptopa tylko pod metina

  • słuchaj nigdy nie bylem mega koksem me metina wracam do tej gry od zera po 3-4 latach rabie na różne zmiany wiec w stacjonarke nie opłaca mi sie ładować pieniędzy bo poprostu mało kiedy jestem w domu w robocie mam w uj wolnego czasu i oświeciło mnie na zabicie nudy najlepszy jest Metin2 <3 włączało sie kompa na 5 min na zbicie 1 metina odwracasz głowę a tu 7 godzin minęło XD nie chce ładować bog wie ile pieniędzy w laptopa do grania bo nie bede grał w inne gry tylko albo Metin albo oglądanie filmów jest okazja kupić tego bo jest fabrycznie nowy z firmy kolegi co zamiast 14 zamówili 15 i jeden maja na zbytku jeszcze nie odpakowany jak by nie oni nie kupował bym teraz specjalnie laptopa tylko pod metina

    Spokojnie odpalisz na tym wiele kont

    TeamPL Chwasty

    Odpady serwera Polska (banda Maciukabry): TeamPL (wyrzutki z innych gildii), BractwoPLS03 (Buractwo), Szwadron (analfabeci), Shire, WrongOfSide, Ziomale, ENAMENT, BIALYSTOK, Loyality, Titanium, ZAPLATANIv11, BDSM:
    Qiserax, Rapoman77,Zavaba

    Kalwarion,Narcos4Yu,

    BufWijnika, UtraconyNick, ElAmigaMan, Seymian, Lenofi, Wendeska

    CityUnivers, MijiaDziunia, Dinkley, Milene97, Rolniqs, YuaMai

    AgentoS007,Sisixxd

  • słuchaj nigdy nie bylem mega koksem me metina wracam do tej gry od zera po 3-4 latach rabie na różne zmiany wiec w stacjonarke nie opłaca mi sie ładować pieniędzy bo poprostu mało kiedy jestem w domu w robocie mam w uj wolnego czasu i oświeciło mnie na zabicie nudy najlepszy jest Metin2 <3 włączało sie kompa na 5 min na zbicie 1 metina odwracasz głowę a tu 7 godzin minęło XD nie chce ładować bog wie ile pieniędzy w laptopa do grania bo nie bede grał w inne gry tylko albo Metin albo oglądanie filmów jest okazja kupić tego bo jest fabrycznie nowy z firmy kolegi co zamiast 14 zamówili 15 i jeden maja na zbytku jeszcze nie odpakowany jak by nie oni nie kupował bym teraz specjalnie laptopa tylko pod metina

    Dlatego piszemy że na tym co podałeś odpalisz dziesiątki kont jednocześnie ze wzgledu na Ryzena :) Posiadam stacjonarke z i3 10100 i odpalenie 16 kont nie stanowi dla mnie problemu a ten Ryzen 3 5300U ma podobne mozliwości

  • SauBaar

    Closed the thread.