Posts by Gracjan94

    prawda, najciekawszą rzeczą w metinie było poznawanie tego świata, teraz każdy wie jaki jest najlepszy build, jakie statystyki maja dane bossy, w co się ubrać, najlepsze strategie... gra stała się przewidywalna a ludzie zamiast stawać na fun jaki np dawniej dawały wojny gildii idą tylko pod zarobek i chcą więcej, więcej i więcej...

    Pamietam ile radości dało kiedyś zdobienie militara albo expienie w pt na BO lub ulepszanie słabych itemów w DT na +7 😁 czasy kiedy nie było tyle systemów jak alchemia, szarfy, pety, kostiumy a już na pewno 100, które według mnie zabiły wojny...

    Pamietam ze cale gildie chodzily na DT i ledwo je robily a ja mentalem z potka sambo +70defa. Silne prawie P 80%DT praktycznie sam robiłem. Ludzie się obrażali bo myśleli że im gildie chce przejac xd indywidualizm nie był wtedy mile widziany xd

    Zrobiłem już cały cykl tych misji na początku roku. Nawet kilka z nowego cyklu w instancji Razadora mam już zrobione, ale z powodu braku drugiej postaci nie mam możliwości, aby tam wchodzić.


    Co do tych Shracków to współczuję. Bardzo długo się z tą misją męczyłem. =)

    Przynajmniej wiem na co sie szykowac, dzieki :>

    Jesli bedziecie mieli jakis zastoj to tez dajcie znac! :> Po tej misji juz prawie koniec xD Zbilem juz z 50 Shrackow i nic. Zobaczymy kiedy wyleci :D Mam nadzieje, ze bije dobrego :rofl::rofl::rofl:

    Witam wszystkich,

    Przychodzę z zapytaniem, gdyż mam zamiar zacząć latać jotuna.

    Moje pytanie brzmi, jak dropi się owe przepustki, a dokładniej, czy każda postać z 5 musi dropić owe przepustki osobno, czy wystarczy tylko jeden hitek we władcę en-tai, aby owy drop uzyskać. Dzięki wielkie ;)

    Zeby zaliczalo Ci misje na slupach musisz byc z nimi w pt i w zasiegu mini mapy. Mozesz wszystko robic glowna postacia. Ubijesz wladce w pt, slup bedzie niedaleko ale sie nie dotknie to tez Ci na nim misje zaliczy. No i tak ze wszystkim, ze zbijaniem metkow, dropieniem apteczki, zbijaniem mobow itd itp

    Teraz dt ma ograniczenie czasowe, poza tym na metku mordu automatycznie przenosi wyzej wiec raz zbijesz 10, a raz 50, teraz to nie ty wybierasz czy idziesz wyzej czy dropisz dalej. Kamole juz i tak sa nic nie warte a bicie metkow to strata czasu. Sensowne metki zaczynają sie na mapach od 90lv bo procz kd i ku lecą pele i pd do handlu.Lepszy zarobek bedziesz mial na zbieraniu broni na 70lv oraz pokrzywy i bzu w grocie.


    W DC te pare lv nie zrobi roznicy, na luzie na 85 nawet mozesz dropic tylko potrzeba rekawicy z lasu., problem jest tylko przy eventach takich jak teraz, jest tam pelno autolowow ale na szczescie jest coraz mniej takich eventow.


    Co do peta to droga zabawa bo szansa z jajka na cos dobrego jest mega mala, expienie tez sporo kosztuje, a kupno najtanszego sensownego od 81lv to koszt 30-35w. Da ci to niewiele, a cale mityczne kolo to 70w, wiec lepiej to wydać na alchemie niż peta.

    Jajo peta to wydatek 20kk, kupi kilka i jakies sie traci. To nie alastor za 10W za probe. wolałbym wyexpic niż dać się oszukać bo scamerow jest mnóstwo a koszt to żaden, po prostu bedzie podnosił złom którego zwyczajnie by nie podnosił:D

    Mysle ze lepiej niz bicie metinow mordu wyjdzie Ci bicie slabych setaou w v1 poczatek groty v2 i dropienie z nich broni na 70lv +4-5 kazda z nich jest warta odpowiednio 4,5-5,5kk. Wymien sobie eq na blyski, wbij 81lv zeby moc wlozyc skile do peta ktory tez da Ci niezly boost i wloz sobie perfekcyjna podstawowa alchemie mityczna. Alchemia mityczna da Ci duzo wiekszy dmg i wytrzymalosc na wszystkich mapach, pet na 81lvl to tez jakies 20% wiecej dmg (oczywiscie jak wlozysz skile) i do tego ten abs na blyskawice.

    Tak, najtaniej bedzie kupic w takiej kolejnosci:

    jajo nessie lub jajo meley z koniecznym typ zwierzaka 6 (sprawdza sie u handlary) zeby powoli go expic do 81, potem:

    naszyjnik i buty na blyski, potem jakas branze i helm 10/20 diably 10-15 blyski, zbroja 15 blyski.

    Alchemia: w kolejnosci: Rubin mityczny postawowy, perf, jadeit 2x pz + do pz, diament odp na um, reszta kamykow moze byc bez bonow. Koniecznie wkladaj kamyki do alchemi po ulepszeniu ich u alchemika do +4.


    Jak juz to sobie zalatwisz to bedzie Ci sie gralo duuuuzo latwiej i przyjemniej. Praktycznie jakbys jeszcze jedno eq sobie zalozyl :)

    Witam Wszystkich metynczykow!


    Misję udało się ukończyć dzięki Pani @SerceNatury @MocLasu


    W misji jest blad!!!

    Gorączka złota – Metin2 Wiki (gameforge.com)


    Nie bijemy typowych Kapitan Haak, okazuje sie ze sa dwa rodzaje Kapitanow! Ten ktorego potrzebujemy zabic aby ukonczyc misje ma 101lv a nie 105! Respi się miedzy mostem a miejscem respienia sie Polifema!


    Redaktorow wiki.metin2.pl bardzo prosze o zmiane i uszmieszczenie odpowiedniej adnotacji odnosnie tej misji! Bedzie to duze ulatwienie dla kazdego!

    Siema, wiadomo jak to jest z metinem, czesto sie buguje, jest sporo bledow do poprawy itd. Juz od kilku dobrych dni klepie krola Wobba- juz chyba z 5 dzien, ubilem go ze 100-120 razy a on respi 3x Kapitan Haak, Kapitanow musialem ubic minimum 1,4-1,7 razy (nie zbijam wobby tak szybko a caly czas ich respi). Probuje dropnac item do misji i tak sie zastanawiam czy jest ktos kto to wydropil czy jest to kolejny bug?

    Planuje rozwinąć mentala właśnie pod yohare, zastanawiam się nad rubinem, waham się pomiędzy Wybornym Wartość def odp lub Znakomitym perf z odpo, zachęcam do dyskusji :)

    Pierwszy Ci pewnie da wieksza mozliwosc wystania ale drugi duzo latwiej sprzedac :D mental to typowy deffender wiec pierwszy Ci fajnie uzupelni defensywne statystyki a drugi podbije Ci atak. Zelzy czy stoisz czy padasz :P

    BTW. Nigdy nie byłem na yoharze ale zobaczyłbym jak postac stoi i wtedy zdecydował:D

    Dzięki wielkie za obszerną wypowiedź, dostosuję się do tej rady w ostatnim akapicie.

    Jesli nie robiles jeszcze alchemi to jest to pierwsza rzecz w ktora musisz zainwestowac swoje 100W. Musisz kupic perfekcyjne kolo podstawowej mitycznej alchemi. Jak skompletujesz kolo to gra stanie się znacznie przyjemniejsza. Broń masz wystarczająca aby się przyjemnie gralo

    Jutrzejsza przerwa techniczna powinna rozwiązać powyższy problem :)

    Ufff bedzie mozna expic. Bedzie jakasninformacja odnosnie wprowadzonych poprawek?


    Jutrzejsza przerwa techniczna powinna rozwiązać powyższy problem :)

    Informacja została gdzies podana oficjalnie? Jest informacja co ze zwrotem czasu/wonow poswieconych na pety? Czy lvle peta beda zwrocone? Czy juz oficjalnie mozna expic peta bez niespodzianek? :)

    Na 75lvlu wygląda to tak że musisz w grocie wbić 95lvl możesz wtedy sobie nieźle zarobić dropiac bronie na 70lvl na słabszych zaprzysiężonych. Do tego między lvl 75 a 95 możesz zarabiać podczas eventow w szczególności jak są eventy typu drop jak teraz.

    Po 95lvlu ubierasz postac na las i tam musisz się zatrzymać na 100 lub 105lvlu. Wtedy masz drop eventowy z metkow 100lv.


    Na 100 lub 105 jest wymuszony przestój i wtedy musisz zarobić na porządne eq I alchemie. Jak przebijesz 105lvl to drop Ci się zmniejsza a z tym idzie mniejszy zarobek. Możesz wbijać 120 ale wtedy dostaną Ci tylko metki 120 które padają w 3 sekundy bo inni gracze mają tak duży dmg lub bicie władcy na końcu lasu. O razadorze nie wspominam bo slabo się opłaca. Po przebicie 105lvl możesz też bić jotuna ale na to też już trzeba mieć jakieś podstawowe eq, sprecyzowane na diabły orki i wiatr.


    Wszystko rozchodzi się o ilość czasu spędzonego w grze ale jak już Ci się znudzi grota wbijając ten 95 to jak będziesz zbierał hajs na eq w lesie to zbrzydnie Ci szybciej bo jest więcej graczy a zarobić trzeba znacznie wiecej.


    Na Twoim miejscu zostałbym na 75lvlu i na metkach mordu, w lesie próbował wydropic coś podczas eventu. Pojeździsz, zarobisz, kupisz eq na grote. Jak już będziesz miał uzbierane eq na grote to zaczniesz tam sobie powoli dropic bronie na 70. Jak wlqdujesz 300zl, nie kupisz rękawicy, będziesz chciał szybkich wyników to Ci się bardzo szybko odechce grac

    Na moje jeśli są tu redaktorzy wiki to powinni sprawdzać czy jak jakiś Franek napisze jakąś głupotę czy jest to prawdziwe. Inaczej to wiki jest syfem nie wartym wchodzenia w celu uzyskania informacji skoro są tam błędne informacje. O rzeczach unikatowych i trudnych do zdobycia powinien pisać ktoś kompetentny a nie ktoś kto nie wyszedł z poza m2. Ja nie zamierzam tam pisać ale oczekuje od takiej strony skoro już jest kompendium prawdy a nie gówna

    Jesli szukam konkretnej informacji, odnosnie jakiejs nowej aktualizacji, przewaznie yohary to warto zobaczyc jeszcze wiki innych krajow. Jesli informacja sie pokrywa to zazwyczaj jest prawdziwa

    Art , Ascoran, Ingolf , Santonia Dlaczego na metin wiki są podawane nieprawdziwe informacje, które wprowadzają ludzi w błąd. Ja rozumiem, że tu nie ma czegoś takiego jak patch notes i odkryjcie to sami ble ble ble ale jak już ktoś się bierze za redagowanie wiki to chyba ktoś powinien mieć nad tym kontrole i wiedzę PRAWDZIWĄ i RZETELNĄ. Dla przykładu zbroja wężowa odp na magię na +1 daje max 3 na wiki a są zbroje które na tym plusie dają 4. Czy ktoś w ogóle sobie zdaje sprawę z tego że przez kłam na wiki ludzie sprzedają słabsze zbroje wciskając ludziom że to są perfy?

    To jest strona ktora jest redagowana przez kazdego tak jak na wikipedii. Chcesz popracowac nad strona wiki.metin2.pl to nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy sie zarejestrowac :> Jest to strona tworzona przez kazdego a potwierdzenie informacji mozesz szukac w kodzie zrodlowym gry :>

    Ej ziomy mam takie pytko kopytko czy to prawda że mają usunąć tę misję na cory w najbliższej aktualizacji?

    Xd kolejny :D nie ma takiej informacji, art dementowal te plotki na DC ale jakos nienwiadomo czy jest to osoba ktorej mozna wierzyc :D czesto gesto jest tak ze mowia ze czegos nie zkienia i zkieniaka albo ze mowia ze zmienia a nie zmieniaja bo wygeneruje to za duzo bugow