Posts by Nyitz

  jak na razie sprawdziłem i bez zmiany ceny kuponów 50 ale powinny spać o połowę co najmniej do 1,2+1,3w za jakiś czas... przynajmniej tak zakładam chociaż w kraju cebulionów jeszcze mogą dać drożej xDD

  mityki rubin 2 tygodnie temu perf za 420 stały i zejść nie chciały a teraz po 588-610 ktoś wystawił xD

  Jest zmiana, ostatnie dni przed obniżką stały od 3,3w w górę. :P

  Nie kumam czemu niby dochód z corów miałby sie zmniejszyć? Przecież tańsze SMy nie mają aż takiego wpływu na cene corów. Nikt o zdrowych zmysłach dalej nie będzie kupować corów z IS xD

  Też mnie to zaciekawiło. Jedna opcja to właśnie cory z IS, ale kto je tam kupuje? Druga - tańsza rękawiczka, ale też chyba mało kogo zrażała dawna cena rękawiczki jeśli chciał dropić na poważnie. Żadnej reakcji rynku jak na razie nie widać. :mkay:

  jak mogę przedłużyć wynajmowanie ziemi?

  U Strażnika Wioski opcja "Dzierżawa", tylko jak masz takiego buga to może być problem. Może przy przerwie technicznej się naprawi. Słyszałem jakiś czas temu, że ktoś stracił ziemię gildii przez buga, ale nie wiem czy to ten sam.

  Jeśli wybrałeś rodzaj bitwy "Pole" to toczy się ona na normalnej mapie, w innym przypadku chyba następuje automatyczna teleportacja.

  Talik Ognia będzie zbędny jak i tak masz moc ognia z rubinu, jak chcesz jej więcej to lepiej wbić w broni. Do tego jakikolwiek item z otruciem żeby go otruć pod koniec. Odporności jako WP raczej dużo nie potrzebujesz, ale nie wiem ile dokładnie. Stawiam, że 30-40% by wystarczyło, możesz to też nadrobić w PŻ. Myślę, że z bransą z łez 15% ogień + PŻ i drewnianym nasiorem 2000 PŻ miałbyś już podjazd, pytanie czy DMG za bardzo nie ucierpi przez nasior.

  Czy istnieją ograniczenia co do tego, którą postać mogę transferować?
  Rzecz jasna zalecamy przetransferowanie Twojej nowej postaci na poziomie czempiona 1, ale wybór należy wyłącznie do Ciebie.

  Sądząc po tym chyba nie trzeba mieć czempiona.

  Na orkach powinno lepiej lecieć, generalnie zależy to od stopnia potwora (nie chodzi o poziom, tylko oprócz tego potwory mają stopień 1-5/BOSS). Jako że stopień 5 to też praktycznie bossy, to do masowego dropienia nie ma sensu ich bić, dlatego celuje się w moby stopień 4. Przykładowo w V3 wszystkie moby mają stopień 3/4, za to w M2 znaczna większość ma 1-3, dlatego w M2 słabo leci.

  Trochę chyba przeszacowujesz liczbę autołowców, problem ze spotem to jest dopiero na etapie Groty i Zaklętego Lasu i to też nie zawsze. Wiem że w Jinno macie trochę większy ruch w M2, ale raczej nikt tam nie stawia notorycznie autołowów w celu expienia. Co najwyżej stawiają do dropienia odłamków, ale to muszą być przy kompie by te odłamki zebrać, ale raczej myślę, że trafiłaś na bota. Pytanie czy postać rzeczywiście machała mieczem i biła w swoim zasięgu, czy nawet bez animacji bicia zbijała całego spota? Ogólnie większy sens autołowów zaczyna się dopiero od 75 lvl'a i Groty, bo tam już są wymagane długie godziny expienia.


  Wszystko w punkt, ale niestety po odpowiedzi widać, że poszło jak do ściany.


  Mianowicie niektóre osoby używają pelerynek męstwa (czasem niestety nielegalnie poprzez moda).

  Boty nie potrzebują pelerynek by przyciągać moby, więc stwierdzenie bez sensu i brzmi jakby użycie pelerynek w autołowach było nielegalne.


  Teraz ok 80-90% ludzi leci na auto łowach, w tym połowa to bociarze/farmerzy yangów - i co to za gra?

  Jak ktoś gra na bocie to autołowy są mu kompletnie zbędne. Także również stwierdzenie bez sensu i chyba o to chodziło, a nie co było pierwsze.


  Podsumowując: jesteś na etapie M2, nie umiesz odróżnić bota od autołowów, nie wiesz na jakich mapach i w jakich celach jest (lub nie ma) sensu stawianie autołowów, także wierz lub nie, ale sytuacja wygląda zupełnie inaczej niż Ci się wydaje. Jak serwer był zamknięty i botów praktycznie nie było, to większość map dla niskich lvl'i świeciła pustkami. To że nie możesz sobie znaleźć spota w M2 czy na Górze Sohan to w 99% zasługa botów, a nie autołowców.

  o rekompensatach się nie wypowiadam, bo śmieszy mnie to że wy za wszystko chcecie rekompensatę, ale co do szkatułek to ci tylko mogę powiedzieć że jeśli ktoś zapłaci za szkate 10kk to jest imbecylem, jak w ciągu godziny na DT wydropisz 100-120 złotych szkat+, a w tajemniczej w noc spokojnie ze 3 stacki xD

  Ja nie chcę, bo nawet nie przenosiłem żadnej postaci. "Ogólna" w sensie wszyscy, których dotknął problem, a nie tylko ci co zawalczą na Supporcie. I nie za wszystko, no ale tu niezłe udupienie nastąpiło, piszą jedno, robią drugie i marnują ludziom SM.

  Dno totalne, a najlepsze, że już to nawet nikogo nie dziwi. Ja bym walczył na Supporcie o zwrot SM, powinna być jakaś ogólna rekompensata, ale przy tak (chyba) małej liczbie dotkniętych osób nie wiem, czy się doczekacie.


  Inna sprawa, Srebrne/Złote Szkatułki z bezwartościowego syfu dzięki nowemu eventowi stały się warte na ten moment 7,5-10kk. Czyli GF jak chce to może wywrócić ekonomię do góry nogami. Szkoda, że tak rzadko to robią i nadal jest pełno bezużytecznych i bezwartościowych przedmiotów.

  Tylko jeśli drop np z ognistego króla czy Rippera zostanie poprawiony to wyższe lvle na swoich dropkach będą zbijać 99% ognistych króli i koniec końców taki mały lvl i tak nic nie zarobi

  Tak, ludzie z Meley i Hyder rzucą się na Ogniste Króle, tak samo jak zbijają metki w M2 zamiast w Zaklętym Lesie. A nie, chwila, nikt tak nie robi, bo na wyższych lvl'ach mają bardziej opłacalne zajęcia. Nie trzeba od razu wprowadzać super mega top1 zarobku, obecnie taki Ognisty Król daje praktycznie zero, fajnie jakby dawał chociaż kilka kk. Do tego zwiększyć częstotliwość respów, żeby z dostępnością do misji czy kart potwora nie było problemu i tyle. Byłaby jedna więcej "sensowna" rzecz do roboty, a póki dropienie alchy będzie bardziej opłacalne to i tak 90% graczy zajmie się tym.

  W poprzednim poście odpowiadasz na cytat dotyczący autołowów, a zwroty "bot" i "autołowy" są przez niektórych używane zamiennie. Stąd też myślałem, że chodzi Ci o autołowy, albo o jedno i drugie, ale skoro chodziło tylko o boty to masz rację. Tylko niestety destruktywne osobniki zawsze się trafią w społeczności, a przy tej skali problemu jak dla mnie to i tak Gameforge jest głównym winowajcą.

  Jest takie powiedzenie "Don't hate the player, hate the game". Próbujesz zwalać winę na graczy, tak jakby to oni decydowali o rozwoju gry, podczas gdy gracz nie ma nic do powiedzenia, co widać chociażby po forumowych ankietach, sugestiach, albo walce Catastroph1c o lepszego Likana. Wszelkie pomysły i propozycje społeczności trafiają do niszczarki. Co do tego czy autołowy psują grę też się nie zgadzam, no ale to już kwestia opinii. Wiele osób mówi jak to łatwo nie jest z autołowami, a jakoś nie widzę żeby mieli 30 lvl czempa. A grając sobie godzinkę wieczorami z autołowami czy bez tak samo wylądujesz na końcu Metinowego łańcucha pokarmowego.

  CW: 115w

  KT: 130w


  Sell topową Meley typ 6 widoczną na screenshot'ach. Wymixowany typ 6 przy ~1400 dniach. Skille: Łowca (11%), Berek (7%), Szycie (9%). Na odżywce 40 dni.

  Klatka wliczona w cenę (mogę zapakować na streamie Discord).


  NOvCIf9.png UiOcVtV.png