Use-cheat_blocker-less

  • Witaj xxx,

    blokady były weryfikowane przez dział techniczny firmy. Blokady pozostaną bez zmian.

    Z poważaniem,xxx

    Może jakieś informacje co może być uznane przez CB jako oprogramowanie zewnętrzne ? testowaliście to ?

    Jeśli oprogramowanie zewnętrzne? to najwidoczniej co niektórzy posiadają aplikacje czy też oprogramowanie na komputerze i jest używane jako aplikacja powszechna sprawdziliście tylko potencjalne wykrycie aplikacji a nie integracje w grę co jest śmieszne dział techniczny firmy? ja nie ufam im wszystko się sypie.:rofl::rofl::rofl:

    jeśli oni mają to tak przetestowane to lepiej dać sobie spokój, bo kolejne bany to kwestia czasu, jeśli nic nie zrobiłem, cały czas twierdze ze nic nie zrobiłem, a oni odwrotnie, to w końcu znowu im coś ten niezawodny system wynajdzie i dostane kolejnego bana i tak do perma ;)

  • jeśli oni mają to tak przetestowane to lepiej dać sobie spokój, bo kolejne bany to kwestia czasu, jeśli nic nie zrobiłem, cały czas twierdze ze nic nie zrobiłem, a oni odwrotnie, to w końcu znowu im coś ten niezawodny system wynajdzie i dostane kolejnego bana i tak do perma ;)

    Jeśli mogę Ci coś doradzić to nie odwołuj się na suporcie w nieskończoność, gdy Pani Smoczyca napisze Ci że już więcej w Twojej sprawie nie może zrobić, to olej temat bo zablokuje Ci konto do pisania na suport jak mi zrobiła gdzieś pod koniec stycznia. Oni mają swoją wizje i swoją prawdę i nic tego nie zmieni. Przykre ale prawdziwe.

  • Jeśli mogę Ci coś doradzić to nie odwołuj się na suporcie w nieskończoność, gdy Pani Smoczyca napisze Ci że już więcej w Twojej sprawie nie może zrobić, to olej temat bo zablokuje Ci konto do pisania na suport jak mi zrobiła gdzieś pod koniec stycznia. Oni mają swoją wizje i swoją prawdę i nic tego nie zmieni. Przykre ale prawdziwe.

    W sumie to dla mnie będzie nieistotne, bo jak mają mnie banować za nic, to ja wole dać sobie spokój z taką grą, bo nie widze sensu grania gdzie w każdej chwili mogę dostać bana z czapy i w końcu dostać perma ;P

  • Detekcja oprogramowania może mieć już miejsce przed zalogowaniem. Czy gracz faktycznie musi wejść do gry i zacząć czitować? Nie wydaje mi się.

    Art a podobno CB nie szpera po dysku

    a) nic mi o tym nie wiadomo. Ale możemy zrobić kontrolowany test ;) Daj znać na Discord.

    b) nope. CB nie szpera po dysku i nie sprawdza plików w poszukiwaniu privów.

    Swoją drogą coraz ciekawsze teorie się tworzą :)

  • Gdyby to było oprogramowanie lub program w którym na prawdę jest integracja gry to na pewno był by perm oni by się nie cackali, z listy logów wykryli że coś jest nie tak. oni tylko wykryli potencjalne oprogramowanie za którę jak widać banują na 4 dni , po czasie bana najwidoczniej widać że nie jest to brane za pewnik :rofl:i jak Art wspominał nie musi być nawet program używane aby dostać bana trochę dziwnę :crazy: wystarczy że CB wykrył coś .

    W sumie to dla mnie będzie nieistotne, bo jak mają mnie banować za nic, to ja wole dać sobie spokój z taką grą, bo nie widze sensu grania gdzie w każdej chwili mogę dostać bana z czapy i w końcu dostać perma ;P

    Format czysty komp i Metin albo nie grać ,jedyne rozwiązanie

  • gorzej jakby to wyszło, że za szybko włączaliśmy konta, chociaż smoczyca napisała ze w konkretnym jednym koncie mi to znaleźli :D

    wszystkie konta odpalone w podobnym czasie

    odstępem paru minut z reguły po 4 konta do oddawania medali

    jedno konto Śmierdzi :rofl:

    Gdzie jest błąd? co robiłem nie tak, gdzie ten program ?

    Może masz racje i to co piszę to głupoty

    ale nie znam się nie interesuje się już tym

    Jestem cziterem jak widać

  • Gdyby to było oprogramowanie lub program w którym na prawdę jest integracja gry to na pewno był by perm oni by się nie cackali, z listy logów wykryli że coś jest nie tak. oni tylko wykryli potencjalne oprogramowanie za którę jak widać banują na 4 dni , po czasie bana najwidoczniej widać że nie jest to brane za pewnik :rofl:i jak Art wspominał nie musi być nawet program używane aby dostać bana trochę dziwnę :crazy: wystarczy że CB wykrył coś .

    Format czysty komp i Metin albo nie grać ,jedyne rozwiązanie

    W grudniu praktycznie tak miałem, czysty komp zero innych gier czy programów, w tej chwili mam zainstalowanych kilka platform dla graczy ( nie licząc tej z gameforga) kilka innych gier w które gram. Na metina wchodzę by pogadać ze znajomymi, ale medale męstwa z gildii i cor odbieram tylko na jednej postaci bo po prostu była, z przyzwyczajenia - no i tombolę teraz odbieram i mój klient nie podpadł temu cb. JESZCZE RAZ APELUJĘ DO Art, Ingolf proszę dopytajcie w firmie o co chodzi z tymi blokadami i poinformujcie graczy co i jak. Jeśli oczywiście w ogóle zależy Wam na graczach. Chyba macie na tyle oleju w głowie, że nie wierzycie w to że nagle tylu graczy zaczęło bocić.

  • dziwnym trafem wszyscy zaczeli jechać na bocie w jednym momencie, stąd tyle banów poleciało :D


    W grudniu praktycznie tak miałem, czysty komp zero innych gier czy programów, w tej chwili mam zainstalowanych kilka platform dla graczy ( nie licząc tej z gameforga) kilka innych gier w które gram. Na metina wchodzę by pogadać ze znajomymi, ale medale męstwa z gildii i cor odbieram tylko na jednej postaci bo po prostu była, z przyzwyczajenia - no i tombolę teraz odbieram i mój klient nie podpadł temu cb. JESZCZE RAZ APELUJĘ DO Art, Ingolf proszę dopytajcie w firmie o co chodzi z tymi blokadami i poinformujcie graczy co i jak. Jeśli oczywiście w ogóle zależy Wam na graczach. Chyba macie na tyle oleju w głowie, że nie wierzycie w to że nagle tylu graczy zaczęło bocić.

    zobacz wyżej wpis Catastroph1c to zobaczysz ile oni mają oleju w głowie ;)

  • Oni dobrze wiedzą że ten cb źle chodzi i teraz testują tylko, szkoda że wcześniej o tym nie pomyśleli i zaczęli dawać permy.

    tak szkoda- bo ta fala banów to już kolejna.

    Teraz dają na 4 dni, trochę zaczęli myśleć ale co graczy zbanowali i stracili tego już nie odrobią

  • Wiem, czytałem, jedno przeczy drugiemu ale dziś chyba nasz admin miał fajną imprezę bo na trzeźwo chyba tego nikt by nie wymyślił że nie trzeba się logować by bocić (celowo nadinterpretowałem jego wypowiedź) - albo napił się z rozpaczy czytając co mu z Niemiec odpowiadają :)

  • Oni dobrze wiedzą że ten cb źle chodzi i teraz testują tylko, szkoda że wcześniej o tym nie pomyśleli i zaczęli dawać permy.

    Kilka fal już było. Marcowe z zeszłego roku (a były wcześniejsze), grudniowe, teraz kolejna.

    Banowane są konta zwykłych graczy, a boty mają się całkiem dobrze.

    Teraz dają na 4 dni, trochę zaczęli myśleć ale co graczy zbanowali i stracili tego już nie odrobią

    Jak wyżej - kilka fal poleciało, uważam, że konta z tamtych fal powinny być tak samo potraktowane jak już czyt. odblokowane.


    Cały czas mam nadzieję, że trafi się ktoś, kto dużo włożył, dostał blokadę i zrobi GF koło piór, dla przykładu. Wynajmie prawnika i pójdzie do sądu. Ba! Jeszcze wygra.

    "Careful... I bite."

    Astarion (Neil Newbon)

    ❤️ „Baldur's Gate III” ❤️

    ❤️

  • Detekcja oprogramowania może mieć już miejsce przed zalogowaniem. Czy gracz faktycznie musi wejść do gry i zacząć czitować? Nie wydaje mi się.

    Tym razem nawet i mnie to dotknęło. Jeden słup na melej dostał 5 dniowego bana. Niby zewnętrzne oprogramowanie, ale z tego co tu wyczytałem, to można zauważyć pewne zależności. Słupy jak i postacie na medale są logowane na bardzo krótki czas i zdobywają nagrody z dungeonów takich jak akzadur i meley. Według systemu może to zostać zinterpretowane jako nierelatywnie duża korzyść w stosunku do czasu na grze. Tylko wtedy te bany nie powinny podchodzić pod nielegalne oprogramowanie. Według logów takie czynności mogą wyglądać na bardzo powtarzalne. Postać jest logowana stoi nic nie robi, odbiera szkatułkę wychodzi, zmień postać i tak w koło (meley). Z postaciami na medale sytuacja wygląda podobnie. Raz dziennie ludzie logują x postaci żeby oddać exp. System nie potrafi odróżnić tego od bota? Jeśli tak to rozumiem dlaczego dajecie to jako nielegalne oprogramowanie.

  • Tym razem nawet i mnie to dotknęło. Jeden słup na melej dostał 5 dniowego bana. Niby zewnętrzne oprogramowanie, ale z tego co tu wyczytałem, to można zauważyć pewne zależności. Słupy jak i postacie na medale są logowane na bardzo krótki czas i zdobywają nagrody z dungeonów takich jak akzadur i meley. Według systemu może to zostać zinterpretowane jako nierelatywnie duża korzyść w stosunku do czasu na grze. Tylko wtedy te bany nie powinny podchodzić pod nielegalne oprogramowanie. Według logów takie czynności mogą wyglądać na bardzo powtarzalne. Postać jest logowana stoi nic nie robi, odbiera szkatułkę wychodzi, zmień postać i tak w koło (meley). Z postaciami na medale sytuacja wygląda podobnie. Raz dziennie ludzie logują x postaci żeby oddać exp. System nie potrafi odróżnić tego od bota? Jeśli tak to rozumiem dlaczego dajecie to jako nielegalne oprogramowanie.

    Trafna uwaga być może to system który sprawdza powtarzalność choć wątpie, Cryptect od lat wspiera metin 2 oraz metin 1 jak i firme webzen ich system opiera się głównie na sprawdzaniu czy dochodzi do manipulacji DirectX i takie tam .... sporo można pisać o tej firmie to nie jest antycheat pokroju VACNet który ma AI w CSGO, Steam a ta firma to niebo a ziemia, zauważyłem że ma swoje problemy wewnętrzne nie wiem czy post na Overwolf należy do nich ale tam chodzi o produkt PointBlank który jest wspierany przec Cryptect i dochodzi do śledzenia i tworzy alarm o próbie włania ale to nie jest ważne, ważne ze się dogadują z producentem i starą się coś robić z tego co wiem anty-cheat dawno temu nie był wgl. Włączony tylko działał tak aby był i tyle aż zaczeli coś robić a jak zaczeli coś robić to wiadomo.

    Edited 2 times, last by Altezza ().

  • Jak zwykle cisza ;)). Wiadomo ze CM nic nie wiedza. A kazdy ban automatu jest zasluzony! Malo pieniedzy dajemy wam zarobic? Czy ta zalosna firma moze raz cos dobrze zrobic ? Mi to by bylo wstyd reprezentowac taka gre; bugi latami... wieczne problemy, ale co tam przymkniemy oko dopoki kaska sie zgadza i jest za co sie utrzymac .

  • Jeśli mogę Ci coś doradzić to nie odwołuj się na suporcie w nieskończoność, gdy Pani Smoczyca napisze Ci że już więcej w Twojej sprawie nie może zrobić, to olej temat bo zablokuje Ci konto do pisania na suport jak mi zrobiła gdzieś pod koniec stycznia. Oni mają swoją wizje i swoją prawdę i nic tego nie zmieni. Przykre ale prawdziwe.

    Jak sie odwolywalem od perma w marcu poprzedniego roku, to zablokowali mnie po pierwszym i jedynym wyslanym tickecie, gdzie w rozmowie nie bylo spamu ani niemilych zdan tylko normalnie kulturka, zeby sie dowiedziec o co chodzi. W rezultacie od roku nie moge tworzyc nowych i przy probie pojawia sie tylko komunikat : "The ticket system of Metin2.us is not active. Please try again later." Smieszne :/

  • Jak sie odwolywalem od perma w marcu poprzedniego roku, to zablokowali mnie po pierwszym i jedynym wyslanym tickecie, gdzie w rozmowie nie bylo spamu ani niemilych zdan tylko normalnie kulturka, zeby sie dowiedziec o co chodzi. W rezultacie od roku nie moge tworzyc nowych i przy probie pojawia sie tylko komunikat : "The ticket system of Metin2.us is not active. Please try again later." Smieszne :/

    Nie zablokowali Cię, przełączyło Cię na Metin2 US, kliknij Change game jak na załączonym obrazku, wybierz Metin2 i możesz działać.


    <ciach>

  • Nie zablokowali Cię, przełączyło Cię na Metin2 US, kliknij Change game jak na załączonym obrazku, wybierz Metin2 i możesz działać.


    <ciach>

    Dziekuje, chociaz to juz srednio cokolwiek da, jak i tak nie mozna sie odwolywac xDD

    Edited once, last by SauBaar: Usunąłem nieaktywny link. ().

  • Jeśli chodzi o fale blokad - pierwsza mnie nie dotyczyła, nawet nie wiedziałem, że takowa była, podczas drugiej fali zablokowano mi konto, na którym odbierałem medale męstwa oraz konto, które utworzyłem tydzień przed falą blokad do farmienia skarpet na autołowach podczas eventu świątecznego - fakt faktem nie straciłem za wiele mimo to się odwoływałem i wystosowałem pismo do ECK https://konsument.gov.pl/skarga-do-eck/


    Podczas obecnej fali blokad na szczęście nie straciłem żadnego konta, ale widzę, że sytuacja lubi się powtarzać co widać po postach na forum i komentarzach na mediach społecznościowych (np. pod postami na oficjalnym profilu Metin2 na facebooku).

    Z tego co czytałem ludzie podostawali bany również na główne konta, przykładem jest andrzejtoman19, który stracił swój kilkunastoletni "dorobek' na grze - także te blokady to jedna wielka loteria, strach wchodzić na grę mając świadomość, że każdym momencie Twój włożony czas i pieniądze mogą pójść w eter - bez słowa wyjaśnień, bez możliwości odwołania się.


    Myślę, że pisanie na forum nic nie da, wklejanie komentarzy pod głównym profilem Mt2 również. Moim zdaniem osoby pokrzywdzone powinny zwrócić się do instytucji zajmujących się tego typu sporami.


    Co moim zdaniem każdy dotknięty blokadą powinien zrobić

    1. Odwołanie na support Mt2 (koniecznie)

    2. Po odpowiedzi z supportu - Zgłoszenie się do ECK - mailowo opisać sprawę, że została nałożona bezpodstawnie blokada na konto - z dowodami w postaci maila informującego o blokadzie oraz odpowiedzi supportu. Można również podlinkować tematy dotyczące fali banów, zrzuty ekranu z mediów społecznościowych, discorda itd. Generalnie chodzi o to, żeby ECK otrzymało jak najwięcej udokumentowanych zgłoszeń, jeśli ktoś ma kontakty w zagranicznych społecznościach Mt2 również dobre by było gdyby zadziałali w ten sposób - wtedy będzie widać czarno na białym, że nie jest to problem jednostkowy a globalny - może w ten sposób sie coś wskóra.


    Wiem, że przy pierwszej fali blokad były pisane odwołania, odpowiedź z ECK była taka, że GF jest gotów pójść na drogę sądową aczkolwiek myślę, że powinno się nadal próbować, dobijać w ten sposób bo wylewanie żalu na forum nic nie da a duża ilość zgloszeń w ECK może poskutkować jakimś działaniem.


    PS Skarga do ECK jest bezpłatna, dalsza obsługa skargi również


    PS2 Jeśli wyślesz zgłoszenie - wrzuć tu lajka, żebyśmy wiedzieli ilu nas jest