Exp w grocie

  • Chciałbym sobie poexpić w grocie kilka postaci. Tutaj rodzi się moje pytanie. Ma sens expienie na maxi maxi takim WPkiem 75lv jakąś inną postać czy już lepiej ubierać postać expiącą i nią expić bezpośrednio? Wiadomo, niektóre postacie fajnie by się expiło tak, np. szamanke, może likana też ze względu na jego drewnianą animacje hitów z buta.
    Jeśli EQ ma też duże znaczenie to chętnie podam listę itemków jaką posiadam.

  • Autołowy oczywiście. Ogólnie z EQ mam 100 na diabły, 55 na błyskawice (bez alchemii), 19% silny na błyskawice (bez alchemii). Bloku będzie tyle co w KD i onyksie. Do takiego expa zakładam, że będę miał kostium i czapke 15 błyskawice.

  • Podmień trochę diabłów na błyski - tak żeby mieć z 80% i puszczaj autołowy. Nie ma co się męczyć z ubieraniem słupów pod autołowy.

    neon3.png

  • Ile godzin zajmuje wyexpienie takiego słupa na autołowach?

  • Podmień trochę diabłów na błyski - tak żeby mieć z 80% i puszczaj autołowy.

    Postać to WP ostrze i strach P, więc te brakujące 10% błyskawice i możliwa strata 40% na diabły aż tyle pomoże? Dodam, że z samego EQ mam 15% do pż. ,a dodając do tego alchemię i bonus z koła wyjdzie 24%.


    Nie ma co się męczyć z ubieraniem słupów pod autołowy.

    Czyli Twoim zdaniem lepiej jest takim Wpkiem 75lv expić inne postacie? Oczywiście na autołowach.


    Ile godzin zajmuje wyexpienie takiego słupa na autołowach?

    Expiłem kiedyś ninje 86-95 to zajęło mi to 6dni z kawałkiem. Miałem PD z IS i lasu i mikstury zarania. Przy końcu gdy zaranek brakło to używałem raków. Niestety nie wiem ile postać dokładnie expiła. Stawiałem ją w dzień i w nocy. Expiłem na pre subie 3.


    Moderator SauBaar:
    Połączyłem posty.

    Edited once, last by SauBaar ().

  • Postać to WP ostrze i strach P, więc te brakujące 10% błyskawice i możliwa strata 40% na diabły aż tyle pomoże? Dodam, że z samego EQ mam 15% do pż. ,a dodając do tego alchemię i bonus z koła wyjdzie 24%.

    Kwestia tego żeby sura mogła stać bez wymieniania potów co 2/3h. DMG trzeba mieć jedynie żeby generały jakoś w miarę sensownie zbijać - chyba że masz trucie/krwawienie gdziekolwiek to i tak będą ładnie schodzić.

    Czyli Twoim zdaniem lepiej jest takim Wpkiem 75lv expić inne postacie? Oczywiście na autołowach.

    Jasne. Nie wydasz nic na dodatkowe eq, wp ma 75lvl więc prawie od razu będziesz mógł zmienić expa na poziom. Akurat jest dobry moment na expienie słupów, ubierasz takiego w komplet kostiumów halloween i ma 150% expa.

    neon3.png

  • Jak dla mnie wszystko zależy od tego jaką postacią expisz, ja jak robiłem ninja do 95 to bardzo przyjemnie się ją na autolowy puszczało na spocie przed maxi maxi. 3 dni i 95 był z 75. Dobrze sobie postać radziła ale miała dość sporo odpalow, łącznie z pierścieniem śmiertelnej mocy. Żeby puścić postać na autolowy to byś musiał podkręcić błyski trochę bo za mało może być. Ja tam biłem przy 97-100% na błyski i ninja bił po ok 5-6k w mistyki/luczniki. Jak chcesz expic postacie sura to pytanie czy nie będziesz tracić expa więcej na ciagle wstawanie niż to tego warte (jak źle mówię to tu mnie prosze poprawić).

  • Żeby puścić postać na autolowy to byś musiał podkręcić błyski trochę bo za mało może

    Pisałem wyżej, że 55 mam z samego eq. Do tego może dojść mityk granat (9%) + 30% z kostiumów, czyli 94% na błyski miałbym.

  • Autołowy oczywiście. Ogólnie z EQ mam 100 na diabły, 55 na błyskawice (bez alchemii), 19% silny na błyskawice (bez alchemii). Bloku będzie tyle co w KD i onyksie. Do takiego expa zakładam, że będę miał kostium i czapke 15 błyskawice.

    Jeśli dobrze rozumiem, że będzie 85% na błyski z kostiumami to na spokojnie wystarczy wpkowi. O ile masz fajną trutkę, mityczne koło i ostrze P to myślę, że warto takim wpkiem expić, potów mało co będzie schodzić, dmg przy 100 diabły spokojnie na maxi maxi wystarczy. W tydzień max myślę, że słupa 75-95 wyexpisz (zakładam odpał minimum pd las + raki). Ale z drugiej strony jeśli to główna postać to będzie nudno nie móc grać. Ja zawsze na słupy expię ninje, świetnie sobie dają radę w grocie. Z dosyć budżetowym eq (40 diabły, chakry sr40, brak alchemii i odpałów do dmg) na pd z lasu i karasiach idzie w tydzień dobić 75-95, a główną postacią mogę normalnie grać i nie odczuwam tego, że mi się słupy expią. Wystarczy raz na 1-2 dni wyjść z groty dorzucić pd i potek.

    Jak chcesz expic postacie sura to pytanie czy nie będziesz tracić expa więcej na ciagle wstawanie niż to tego warte (jak źle mówię to tu mnie prosze poprawić)

    Maksymalnie postać traci bodajże 800k expa, autołowy podnoszą co kilka minut postkę, a stracony exp się odrabia w dosłownie kilka sekund, więc strata prawie żadna. Do tego można nadropić na metkach 95lvl+ łzy bogini i zakładać na słupach razem z pdkami.

  • Jeśli dobrze rozumiem, że będzie 85% na błyski z kostiumami to na spokojnie wystarczy wpkowi. O ile masz fajną trutkę, mityczne koło i ostrze P to myślę, że warto takim wpkiem expić, potów mało co będzie schodzić, dmg przy 100 diabły spokojnie na maxi maxi wystarczy. W tydzień max myślę, że słupa 75-95 wyexpisz (zakładam odpał minimum pd las + raki). Ale z drugiej strony jeśli to główna postać to będzie nudno nie móc grać. Ja zawsze na słupy expię ninje, świetnie sobie dają radę w grocie. Z dosyć budżetowym eq (40 diabły, chakry sr40, brak alchemii i odpałów do dmg) na pd z lasu i karasiach idzie w tydzień dobić 75-95, a główną postacią mogę normalnie grać i nie odczuwam tego, że mi się słupy expią. Wystarczy raz na 1-2 dni wyjść z groty dorzucić pd i potek.

    W tym sęk, że nie posiadam głównej postaci. Mam ninje 110 nie ubraną i chciałem wyexpić buffke do 95 i jakieś słupy. Skoro piszesz, że słupy same się mogą expić, to nie wiem czy jest sens inwestowania w tego WPka już. Trochę za późno na takie rozmyślania, bo eq całe już jest, ale EQ można sprzedać, a alchemie włożoną już nie (jeszcze nie kupowałem na niego alchemii). Zastanawia mnie czy taki WP 75 z takim EQ i mityczną alchemią prócz do expienia słupów nadaje się do czegoś. Słupy ninje, wojowniki i sury mogą się expić same (gorzej z szamanami), więc po co taki WP?

  • Taka ninja 110lvl wyexpi słupa o wiele szybciej niż wpek 75. Jakieś sztylki zodiaku+8, zbroja moby z błyskami, hełm na dmg z błyskami, szmaragdy z diabłami, pasek moby, z alchemii to rubin, granat i jadeit warto wrzucić chociaż. 25-30% do pż i będzie się leczyć lepiej niż wpek z ostrzem P, mniej na błyski potrzebujesz, bo eq na wysoki lvl daje sporo defa, dmg będzie nieporównywalnie większy niż u wpka. Myślę, że nawet w kilka dni 75-95 na maxi maxi wyexpisz. Jedyne czego potrzebujesz to łącznik 80lvl.

  • Taka ninja 110lvl wyexpi słupa o wiele szybciej niż wpek 75. Jakieś sztylki zodiaku+8, zbroja moby z błyskami, hełm na dmg z błyskami, szmaragdy z diabłami, pasek moby, z alchemii to rubin, granat i jadeit warto wrzucić chociaż. 25-30% do pż i będzie się leczyć lepiej niż wpek z ostrzem P, mniej na błyski potrzebujesz, bo eq na wysoki lvl daje sporo defa, dmg będzie nieporównywalnie większy niż u wpka. Myślę, że nawet w kilka dni 75-95 na maxi maxi wyexpisz. Jedyne czego potrzebujesz to łącznik 80lvl.

    Sztylety zodiaku+8 to za duży wydatek, zbroja na moby z błyskawicami to samo. Najpierw chciałbym te słupy wyexpić, a później ubierać ninje. Bo jak ubiorę ninje to słupy już muszę, a słupy wyexpione nie zobowiązują mnie do kupowania eq.

  • Taki exp odbywa się raczej ręcznie, a wiadomo taki exp, zwłaszcza w grocie przy tylu mobach jest męczący strasznie.

    tak recznie, nikt nie zaplaci ze expienie 2w za autolowy ktore sam moze postawic xD


    czy ja wiem czy meczace? Pelerynka zgarniasz do rogu, wybijasz szybko setou + komendanty i zostaja tylko ci dystansowi ladnie ustawieni w rzedzie. Odleglosc od jednego do drugiego z samego rogu jest idealna ze jak bijesz z jednego konca to ci sie nie rozbiegaja i stoja rowno. Zmudne jak expienie w v3 na dwie komnaty, ale zawsze zarobek, jesli pytasz co mozna takim surą robic

  • W trakcie rozmyślań nad tym WP naszło mi na myśl jedno pytanie. Gdzie takiego słupa, który sam sobie expi najlepiej postawić? Dotychczas stawiałem go na presubie numer 3 (mapka poniżej). Istnieje jakiś lepszy spot? Wiadomo, najlepiej na maxi maxi postawić, ale to się wiąże z dostarczaniem tony potów takiej postaci, a i tak nie wiadomo czy taka postać tam ustoi.



  • Na maxi maxi nie ma sensu stawiac jesli postac nie wybija sprawnie mobow, czyli przynajmniej 80 diably i alchemia odpalona. Sprobuj moze na tej komnacie przed maxi maxi. Minusem tej komnaty jest to ze (przynajmniej mi) czasami postac uciekala z niej

  • Na maxi maxi nie ma sensu stawiac jesli postac nie wybija sprawnie mobow, czyli przynajmniej 80 diably i alchemia odpalona. Sprobuj moze na tej komnacie przed maxi maxi. Minusem tej komnaty jest to ze (przynajmniej mi) czasami postac uciekala z niej

    Wystarczy odpalić focus i nigdzie nie ucieknie. Sam tam zawsze expilem i jedyny minus jest taki, że ludzie lubią od razu do czasu przywołać wróżkę -.-

  • 80% błyski to takie minimum, na diabły podobnie 60-80 trzeba mieć. Wszystko to też zależy jaka masz broń, szarfe, czy masz jakieś pety itd

    a dużo na błyski i diabły musze mieć żeby buff sam na presubie 3 bił? nie ma alchemii, jedynie góra i dół kostium

  • 80% błyski to takie minimum, na diabły podobnie 60-80 trzeba mieć. Wszystko to też zależy jaka masz broń, szarfe, czy masz jakieś pety itd

    Byłbym bronią bohatera na 70lvl ewentualnie dzwonem na lvl na 70lvl +9, szafę mam 23% z zodiakiem +8 petów brak, dialby błyski spróbuje zrobić 80/80 myślisz że na autołowach postać powinna ustać?

  • Autołowy oczywiście. Ogólnie z EQ mam 100 na diabły, 55 na błyskawice (bez alchemii), 19% silny na błyskawice (bez alchemii). Bloku będzie tyle co w KD i onyksie. Do takiego expa zakładam, że będę miał kostium i czapke 15 błyskawice.

    musisz na błyski przynajmniej z 80% inaczej lipa

  • Byłbym bronią bohatera na 70lvl ewentualnie dzwonem na lvl na 70lvl +9, szafę mam 23% z zodiakiem +8 petów brak, dialby błyski spróbuje zrobić 80/80 myślisz że na autołowach postać powinna ustać?

    Broń bohatera git, szarfa też. Zapomniałem zapytać czy masz talik na błyski min +1? No i też ważną kwestią czy masz np. Biologa zrobionego, np konary?

  • Jak masz w eq coś na strzały to nie trzeba aż 80 na błyski chociaż to jest raczej pomocne bo im więcej na błyski tym mniej pot idzie. Sam miałem na początku jak expiłem 90 na błyski 25 na strzały i 80 diabły i dawałem rade na maxi maxi ale potem zmieniłem hełm na diabły i miałem 75 na błyski 25 na strzały i 100 i szło trochę więcej pot ale za to znacznie szybciej się expiło. Dodam tylko że postać była po certach i miałem bashido z szyciem 8%, wampirem 6%i berkiem 9%.