Posts by Demcio20

  Jeszcze raz powtarzam. Z otwartym klientem GF, edytujcie plik metin2.cfg notatnikiem, ustawcie parametry (4. pierwsze linijki od góry). Zapiszcie plik. Wyłączcie klienta GF całkiem i ponownie go uruchomcie. Po uruchomieniu włączcie konto po prostu i parametry powinny być takie jakie ustawiliście w pliku metin2.cfg. Ja to robiłem w takiej kolejności u siebie i działało.

  W pliku metin2.cfg ustawiasz rozdzielczość i odświeżanie. Ustawiasz odczyt i zapis dla użytkowników dla tego pliku. Zamykasz cały program gameforge i odpalasz znowu. Uruchamiasz klienta i powinno działać.

  Aktualizacja. Ogarnąłem naszyjnik +5% ataku przeciwko bossom i minidalla. Niestety to nadal za mało. Z atakiem i miksturą lodu 20% 25k bije, ale to nieopłacalne takie bicie z takim odpałem. Pozostał do ogarnięcia tylko talizman lepszy. Mam nadzieję, że to pomoże.

  Dobij 105lvl alastorkowi (po 1% na każdym ze skilli trochę da), nazar jest najlepszym z amuletów (jeśli mówimy o biciu z buta).

  Widziałem jak ludzie bili to z Razadorami, który jest o wiele słabszy od Alastora. Mój alastor póki co ma 92lv, ale jedzenie dla niego stanowi bardzo duży problem, ponieważ ceny tego jedzenia bardzo podskoczyły na Polsce i jak już się coś pojawia w normalnej cenie to od razu jest wyprzedane.  Tutaj ziomek zbija na znakomitym rubinie (o ile mam dobre info) przy dmg 23k.

  To jakim cudem gość na znakomitej bije 23k, a ja na wybornej tyle samo? Jest gdzieś opisane jakie EQ dokładnie miał?

  1) Sushi, które daje zawrotne 10 atak aż tyle daje albo ten sok z pokrzyw który używa?

  2) A może to pierścień radości lepiej działa jak lizak?

  3) Do tego on ma Mini-dalla, a nie Boczka, gdzie Boczek powinien być lepszy od niego i ogólnie bicie z buta.

  4) Do tego ma Razadora, który na pewno ma mniej berka i potworów od mojego Alastora.


  Ogólne:

  Rękawica 12 zręczność pomoże dużo czy nie warto za tą cene? Koszt rekawicy 12 zręczność na Polsce to około 40-45 won. Co zatem powinienem jeszcze zmienić? Górna granica ataku mojej postaci przy odpale to 3167.

  Uzywam takiego samego odpalu co gosc na filmie a bije tyle co on. Wiadomo jakie dokładnie eq ma? Najbardziej interesuje mnie talizman jaki ma.

  Pytanie jeszcze. Czy healer jest niezbędny aby wysolowac?

  A co z rękawica? Dużo dmg doda to 12 zreki? Naszyjnik z dmg przeciwko bossom się przyda czy nie za bardzo?

  Dobij 105lvl alastorkowi (po 1% na każdym ze skilli trochę da), nazar jest najlepszym z amuletów (jeśli mówimy o biciu z buta).

  Nie opisałeś szarfy i czy masz niski ranking. Sam niski to 5% dmg, a szarfa z zodiakiem+9 śr40+ swoje da w szarfie 25%.

  Oprócz tego staraj się zbliżyć do 200 szybkości ataku, ale nie więcej niż 200, bo powyżej nie wchodzi część hitów.

  Opisalem szarfe juz. 208 szybkosci mam z potka. Niestety o nazara ciezko. Pierscien radosci i medal bohatera (z rybaków) mam do wyboru. Ewentualnie pierscienie z okeyek.

  Przychodzę z pytaniem co zmienić w moim EQ? Posiadam następujące EQ:

  • Sztylety zodiaku+9 37sr 5 szycie 10 diabły (20% lód) - 30 atak, moc lodu 3
  • Ubranie morfa+9 50 atak, - 50 atak 6/7
  • Hełm na 100lv z atakiem+9 - 50 atak
  • Tytanka+9 12 zręczność - 25 atak
  • Bransoleta z łez +9 1.5k hp 10 szycie - 40 atak
  • Szmaragdowe kolce+8 z przetopami 20 diabły - 50 atak
  • Naszyjnik z łez+9 10 kryt - 40 atak
  • Ogniste buty+9 1,5k hp 10 kryt - 50 atak
  • Talizman lodu+4 4 deff 20 lód - 50 atak
  • Pas na potwory+8 z przetopami


  Alchemia:

  • Rubin Wyborny atak + średnie
  • Diament wyborny odp. na UM
  • Szafir wyborny mix
  • reszta matowa perfekt


  Postać po biologu


  Odpał:

  • Kamień mocy żywiołów,
  • Upiorny lizak,
  • Rybki (potwory, atak, zręczność, siła)
  • Roski 20% kryta i szycia i 120 atak
  • Dłonie kryta i szycia


  Inne:

  • Nakładka 10 szycie,
  • kostium 50 atak,
  • Buff dowodzenie G10,
  • Khan
  • Alastor typ 5 (15 berka, 12 szycia, 10 potwory)


  Cel jest jeden. Zbijać solo hydre. Aktualnie bije z buta 23k z atakiem boga i miksturą 20% moc lodu. Mimo to nie wystarcza do zbicia (zostaje dosłownie 2%). Nie wiem co zmienić, dodać jeszcze. Może to kwestia amuletu. Może lizak jakoś słabo wychodzi i lepszy będzie np. pierścień radości (mam taki do przypisania, ale nie wiem czy to on pomoże). Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

  Talik bardzo wysoko widzę. Miałbyś możliwość przetestowania dmg w talizmanie +4? Chciałbym wiedzieć jak bardzo dmg podbija właśnie on.

  Mam pytanie odnośnie hydry. Jakie EQ powinienem kupić aby ją wysolować ninją na sztyletach? Zakładamy, że mam wyborny rubin i diament. EQ z mocą lodu czy 35-50 atak wyjdzie lepiej?

  Sądziłem, że expienie peta do 105 jest bardzo ciężkie w zaklętym lesie, stąd też wpadłem na pomysł skompletowania EQ na szczelinę, bo łatwiej jest się tam dostać, a co za tym idzie łatwiej żarcie dla peta donosić. Do tego fakt expienia drugiej ninjy, więc pomyślałem, że spróbuję.

  Peta da się dobić do 105lvla w zaklętym lesie? Jakoś sensownie oczywiście.

  Catastrophic w swojej wypowiedzi wspomniał, że najważniejszym bonusem jest magia i odp. na UM. Nie było mowy o jak największej ilości na unik i blok.

  Jak ninją jest tak trudno to chyba sobie daruję. Chyba, że gra jest naprawde warta świeczki. Jedną ninje mam już na 120, ale drugą jeszcze nie, wiec te 3 lvle do 113 już się przemęczę w lesie. Peta do 105lvla chyba też da się w lesie dobić.

  W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak zmienić EQ, bo w tym temacie Szczelina czasu a 100+ odporności na wiatr? podano błędne informacje i to od osoby, która jednak zna się na grze. Nie polecam się sugerować postami w w.w. temacie.

  Onyks mam blok, kryt, unik. Wydawał mi się troche lepszy jak wersja z szyciem.

  Kolce mam szmaragdowe+8 czyste.

  Branse mogę wymienić na łezke+9 15 wiatr 10 do pż jedynie.

  Nasior mam+9 10 kryt bez HP.

  Z buffem może być ciężko, bo ma 96lv dopiero.

  Mam pytanie odnośnie EQ na szczeline czasu. Gram ninją i aktualnie posiadam takie EQ, które skompletowałem na podstawie wcześniejszych tematów odnośnie szczeliny:
  Sztylety zodiaku+9 34sr

  Hełm na UM+9 10 magia

  Epik+7 2k hp 10 do PŻ 10 wiatr (+10% łącznej wartości WIATRU)

  Tytanka+9 15 blok 10 diabły

  Rubinowe+8 czyste 3x przetopy

  Nasior na wiatr+9 1,2k hp

  Srebrna bransa 15 magia 15 wiatr

  Buty na wiatr+9 1,5k hp

  Alchemia full mityczna matowa (diax bez skazy)

  Pet Nessie berek, łowca, szycie.

  Z samego EQ i alchemii mam 59 na wiatr, 45 na magie, 46 na UMy

  Z 1 grupką postać ma lekki problem, a przy 2-óch już pada. Zwykły mob potrafi mnie uderzyć za 2,3k, a druid 1,6k. Co prawda bez kostiumów tyle mi biją, ale to wciąż bardzo dużo i wątpię, że 30 wiatr z kostumu i fryzury tu coś pomoże. Czy jest jakiś item, który muszę wymienić żeby jako tako radzić sobie na tej szczelinie? A może to kwestia postaci i ninją po prostu się nie da tam sensownie bić?

  Na Meley jest jeden spot obok jednej z kolumny. Jak się wchodzi przez bramę to pierwsza kolumna po prawo. Tam często jajo się pojawia i tam właśnie często postać po prostu natychmiast pada zaraz po wyjściu z koła. Jednego Meley postać wgl nie padnie, a na drugiej 2-3 razy nawet. Tego nie da się uniknąć. Normalnie jak walną kamienie i lawa w tym miejscu to da się setką wyratować czy coś, ale czasem jest ten bug dziwny, że lawa i metki bije x2 i postać odrazu ginie.