Błąd SSL

  • Podczas próby otwarcia metina dostaję komunikat o nieważności certyfikatu SSL i nie ma możliwości otworzenia gry, zamiast okna gdzie wybiera się konta mam niebieski niewypełniony prostokąt. Ponadto nie mogłem dostać się na to forum z przeglądarki Chrome, którą do tej pory używałem, dostawałem komunikat "Ta witryna jest nieosiągalna" mimo, że wszystkie inne strony działają normalnie. W czym tkwi problem?

    "Nie ważne co na siebie założysz i tak nigdy nie ukryjesz swojego prawdziwego ja" - Raul

  • Podczas próby otwarcia metina dostaję komunikat o nieważności certyfikatu SSL i nie ma możliwości otworzenia gry, zamiast okna gdzie wybiera się konta mam niebieski niewypełniony prostokąt. Ponadto nie mogłem dostać się na to forum z przeglądarki Chrome, którą do tej pory używałem, dostawałem komunikat "Ta witryna jest nieosiągalna" mimo, że wszystkie inne strony działają normalnie. W czym tkwi problem?

    W nieudolności GF. Problem globalny, nie jednostkowy. Nic na to nie poradzisz.

    vCe0W6E.png

  • Parodia jakaś Tyle lat ma ta gierka, a mam wrażenia jakby to dopiero beta była ciągle coś, niekończące się przerwy które mają trwać chwile trwają pół dnia, każda aktualizacja to coś nowego i w gierce i przy odpalaniu gierki

  • Identyczny problem, Art może raczysz się wypowiedzieć bo nie tylko ten temat założony jest w sprawie "update-tu Metina"

  • Nie ma o tym w internecie nic. Szukałem kilka godzin. W końcu przypomniały mi się czasy szkoły z technikum informatycznego.. ale do rzeczy (mi pomoglo)


    Trzeba dodać CERTYFIKAT ISRG Root X1 do GŁÓWNEGO MAGAZYNU CERTYFIKATÓW ZAUFANYCH. Najlepiej to robić przez Internet Explorer lub bezpośrednio przez "Opcje Internetowe" --->Zawartość--->Certyfikaty--->Zaufane główne urzędy certyfikacji---> i w tej zakładce niżej jest "Importuj..." resztę mysle ogarniecie. Ja certyfikat pobrałem ze strony forum metina poprzez przeglądarkę.


    Dajcie znać jak zadziała.. musi :)


    Pozdro od Katyo z Polyphemos

  • jak odpaliłeś forum metka to masz po lewej u góry obok linku taka kłódke, naciskasz na nią lewym przyciskiem myszy, pozniek "certyfikat" --->zakładka ścieżka certyfikacji---> isrg Root x1 ---> wyświetl certyfikat ---> zakładka "szczegóły" ---> kopiuj do pliku... i dalej nazwij ten certyfikat ISRG Root X1 . Ten certyfikat zapisze się w folderze Google Chrome np. Ja akurat tam pobierałem. Noni wtedy robisz to co opisałem wcześniej

  • musisz od nowa przeglądarkę włączyć i zobaczyć czy Ci forum nie wyrzuca. Pamiętaj też że trzeba mieć ustawiony czas systemu Windows na automatyczna synchronizację z serwerem microsoftu

  • Naiszę tak dieki Ci wielkie, szacunek zadziałało teraz GF powinno skulić ogon a ART powinien zastanowić się za co bierze kase. Dieki jeszcze raz choc cała ta sytuacja bardzo mnie odepchneła od tej gry. Pozdrawiam tylko LightSword17.


    Kolego szacun!!!


    Usunąłem wulgaryzmy.

    Frescco.

    Edited once, last by Kajok ().

  • jak odpaliłeś forum metka to masz po lewej u góry obok linku taka kłódke, naciskasz na nią lewym przyciskiem myszy, pozniek "certyfikat" --->zakładka ścieżka certyfikacji--->

    Do tej pory wszystko się zgadza, ale już dalej nie ma możliwości wyboru isrg Root x1 bo go nie ma po prostu.

    "Nie ważne co na siebie założysz i tak nigdy nie ukryjesz swojego prawdziwego ja" - Raul

  • Nie wiem co się stało, ale poszło. :)

    Zrobiłem coś takiego: Z Pośrednich urzędów certyfikacji isrg Root x1 przeniosłem do Zaufanych głównych urzędów certyfikacji i ruszyło. Mimo wszystko wielkie dzięki bo jakby nie patrzeć pomogłeś bardziej niż władcy gry.

    "Nie ważne co na siebie założysz i tak nigdy nie ukryjesz swojego prawdziwego ja" - Raul

  • Zrobiłem tak jak napisaliście z certyfikatem: import do zaufanych głównych, ale niestety nie mogę nadal odpalić metka..... Myślałem że naprawią to podczas aktualizacji chociaż.....

    Ma ktoś jakiś inny pomysł by odpalić grę? Dodam też że nie mogę nawet normalnie wejść na stronkę bo jej nie odczytuje, a piszę mobilnie teraz

  • Zrobiłem tak jak napisaliście z certyfikatem: import do zaufanych głównych, ale niestety nie mogę nadal odpalić metka..... Myślałem że naprawią to podczas aktualizacji chociaż.....

    Ma ktoś jakiś inny pomysł by odpalić grę? Dodam też że nie mogę nawet normalnie wejść na stronkę bo jej nie odczytuje, a piszę mobilnie teraz

    W takim razie co pokazuje? Że certyfikat wygasł? To ustaw godzinę moze na automatycznie ustawianie. Datę i godzinę. Jeśli nie to, to wtedy musisz spojrzeć na stronie forum jaki certyfikat ma problem. Po lewej stronie linku forum masz tam taką kłódkę i tam będzie napisane.

  • W takim razie co pokazuje? Że certyfikat wygasł? To ustaw godzinę moze na automatycznie ustawianie. Datę i godzinę. Jeśli nie to, to wtedy musisz spojrzeć na stronie forum jaki certyfikat ma problem. Po lewej stronie linku forum masz tam taką kłódkę i tam będzie napisane.

    Nie mam pojęcia co się stało, 3 próba wgrania "świeżego" certyfikatu i zadziałało, mimo wszystko dziękuję za pomoc i rozpisanie tu metody naprawy błędu

  • Cześć, a gdzie ja mam to wgrywać w przeglądarce czy w plikach gry metin2. Nie pobrało mi aktualizacji, bo wystąpił błąd i client jest niebieski. Nawet mam stronę metina niebieską, żeby pobrać grę i od nowa wgrać.

    obrazek (nie wiem jak dodać obrazek).

    Twierdza + Feniks = Etolin <3



    :shinsoo::love:


    2, 4 , 52 now: :702:


    Start 24.03.2008 r.

  • Dlaczego ja mam certyfikat DST Root CA X3 do chrome a w internet exploer DigiCert Baltimore Root do strony https://gameforge.com/pl-PL/play/metin2 czy to dobry certyfikat?


    A w ogóle ja pobierałam aktualizacje wystąpił błąd i ją przerwałam i teraz nic nie chce odpalić tylko ten niebieski ekran i nie wiem jak odinstalować Gameforge Live i od nowa wgrać, bo nie mam strony metina, żeby pobrać.

    Twierdza + Feniks = Etolin <3



    :shinsoo::love:


    2, 4 , 52 now: :702:


    Start 24.03.2008 r.

    Edited once, last by Tujka ().

  • Znaczy wszędzie jest ten certyfikat DigiCert Baltimore Root, coś źle wyświetliłam wcześniej. W Internet Exploer nie ma możliwości kliknięcia w "kopiuj do pliku", a w Chrome nie chce mi zapisać ścieżki pliku po kliknięciu w "kopiuj do pliku" ->"dalej" ->"Certyfikat X.509 szyfrowany binarnie algorytmem DER (.CER)" -> nazwa pliku ->"Dalej" -> wyświetla mi komunikat "System Windows nie może znaleźć określonej ścieżki."

    Twierdza + Feniks = Etolin <3



    :shinsoo::love:


    2, 4 , 52 now: :702:


    Start 24.03.2008 r.