Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • Odkąd Polskę zamknęli to nie widziałem od dawna bota ale mało latam po M2 😂 tak czy inaczej to jest dobra walka z botami poprzez zamknięcie serwera i bajlando, powracający gracze po zweryfikowaniu dotyczącym wcześniejszej karalności powinni mieć specjalny kod do założenia tutaj konta a umówmy się w Metinie nie ma i nie będzie nowych graczy, którzy wcześniej by nie grali w poprzednich latach, po prostu zbyt mało atrakcyjna gra na rynku gier online jak na te czasy 😁

  • zastanawiam sie bo duzo jezdze po m2 czy innych mapach i nie widzialem bota od dawna, chyba ze chodzi ci o autolowy :D

    Bo teraz i tak z chmurką latają boty więc w m2 żaden bociarz nie postawi bo się marnuje postać XD Ona może dalej zbić wszystko na low lvlu i nie potrzebuje eq by na luzie wbić 120 lvl, więc nie dziwota że w m2 nie widzicie botów, są daleeeko z przodu :D

  • zastanawiam sie bo duzo jezdze po m2 czy innych mapach i nie widzialem bota od dawna, chyba ze chodzi ci o autolowy :D

    no 2 dni temu kolezanka widziala boty na m2 a w v2 wczoraj na ch3 lataly a wiec sie pojawiaja moze ty nie trafiasz na nie


    Moze raczy sie wypowiedziec ktos z TEAMU czy w sprawie naprawienia platformy cos wiadomo czy to celowa zagrywka ze strony GF

  • Moze raczy sie wypowiedziec ktos z TEAMU czy w sprawie naprawienia platformy cos wiadomo czy to celowa zagrywka ze strony GF

    Jestem za a nawet przeciw .Tak po cichu sobie myślę ,ze nas maja po prostu w [CIACH].:crazy:


    Moderator Canhide:
    Usunąłem brzydkie słownictwo.

    Edited once, last by Canhide ().

  • Art  Ingolf jaki ma sens logowanie dwuetapowe dla 3 kont, kiedy 9 innych loguje się normalnie na tej samej platformie ?!?!


    Właśnie musiałem zrezygnować z konta z ulepszaczami i dwóch magazynów ...

    Kto silny ten walczy, kto chory ten zdycha
    Mocnym pomaga się, słabych się spycha
    Tak być powinno !!!

  • No z tym logowaniem dwuetapowym to porażka... zwłaszcza w przypadku metina: *zrestartuj clienta, aby uruchomić grę, *wylogowanie nie możliwe, *zawieszanie przy wyborze postaci, *pierwsze odpalenie aplikacji z weryfikacją trwa dosyć długo, *czarny ekran jak jest odpalone okno z alchemią *wywali przy przenoszeniu się przez tp to trzeba od nowa weryfikację przechodzić jak jest konto z innej platformy zalogowane... TRAGEDIA :D


    Ogólnie to nie realne jest teraz zdążyć się zalogować ponownie na jakiś dungeon np. zodiak jeżeli wywali postać X( No ale to GF wprowadza wszelkie zmiany, więc może i nie ma co narzekać :thumbsup:

  • To nie jest pytanie do mnie. O tym nie decydujemy tylko Gameforge.

    W tej sprawie mam do powiedzenia tyle ile Wy.

    Jak Ty i Art nie macie nic do powiedzenia to co wy tu robicie.Niech wydawca gry da taka osobę która będzie dla graczy .

  • Gm czy mod służy tylko do tego żeby patrzeć co kto ma w eq czy faworyzować kto ma więcej do powiedzenia na forum. A nie do jakiegoś banowania. Z powołania w teamie ludzi nie było i nie będzie xD za darmo to nawet w twarz się nie dostanie bo jeszcze telefon zabiorą :D

    gg: 631 304 80


    0SytQMy.jpg

  • Art  Ingolf jaki ma sens logowanie dwuetapowe dla 3 kont, kiedy 9 innych loguje się normalnie na tej samej platformie ?!?!


    Właśnie musiałem zrezygnować z konta z ulepszaczami i dwóch magazynów ...

    Wymuszanie logowania na poszczególne konta jest oparte o zmiennych, które trzeba 'spełnić'. Z oczywistych względów nie są one dostępne publicznie, w końcu to ma być sposób na ograniczenie aktywności botów. Na chwilę obecną nie ma innego rozwiązania, aniżeli aktywację 2FA na koncie Gameforge.

    Community Manager

  • Wymuszanie logowania na poszczególne konta jest oparte o zmiennych, które trzeba 'spełnić'. Z oczywistych względów nie są one dostępne publicznie, w końcu to ma być sposób na ograniczenie aktywności botów. Na chwilę obecną nie ma innego rozwiązania, aniżeli aktywację 2FA na koncie Gameforge.

    To jakiś cynbal wpadł na ten pomysł pewnie nigdy w metina nie grał.

  • Wymuszanie logowania na poszczególne konta jest oparte o zmiennych, które trzeba 'spełnić'. Z oczywistych względów nie są one dostępne publicznie, w końcu to ma być sposób na ograniczenie aktywności botów. Na chwilę obecną nie ma innego rozwiązania, aniżeli aktywację 2FA na koncie Gameforge.

    Wydaje mi się że główna zmienna jaka jest wdrożona to - random. Tak jak w przypadku sklepów premium, gdy był problem i dali możliwość kupna w IS 5szt/konto za bodajże 10sm czy 10sz - to też było to oparte o czysty random.


    To jest niedorzeczność. Konto które jest obecnie nieużywane bo dostało wymóg logowania dwuskładnikowego to 5 postaci, z których każda ma poziom równy 1, ich czas gry mieści się w przedziale 30min-1,5h, a mapy na których przez ten czas bywały to m1 oraz ewentualnie bazar. Tyle co mają zapełnione eq, gdyż pełnią rolę poszczególnych magazynów. Zatem jaki to ma związek lub gdzie w tu zachodzi podejrzenie o "bycie botem". Dodam, że na koncie nigdy wcześniej nie było innych postaci (wcześniejszych-skasowanych).


    Kolejna sprawa, gdzie tu jest jakikolwiek sens czy logika ? Dajmy na to - mamy platformę z 15 kontami, na 13 kont nie ma logowania dwuetapowego, a na pozostałe 2 jest. Czy to oznacza że jeśli ktoś jedzie na botach to ma problem tylko z 2 kontami a reszta już jest "bezpieczna" ? Dlaczego nie ma tego logowania dwuetapowego na platformę - tylko jest wrzucone na poszczególne konta ? Mam wrażenie, że analogicznie podchodzono do "walki z botami" i jeśli nieuczciwy gracz leciał na botach to dostawał ban na konto a nie na platformę - jeśli się mylę to proszę mnie poprawić bo nigdy z banami nie miałem doświadczenia.


    Czy niezadowolenie graczy z powodu tej "nowości" - zostało lub będzie przekazane do Gameforge ?

    Kto silny ten walczy, kto chory ten zdycha
    Mocnym pomaga się, słabych się spycha
    Tak być powinno !!!

  • Wymuszanie logowania na poszczególne konta jest oparte o zmiennych, które trzeba 'spełnić'. Z oczywistych względów nie są one dostępne publicznie, w końcu to ma być sposób na ograniczenie aktywności botów.

    Zmiennych :D Dziwne, że mam 2 platformy z kontami, które logowane są tylko na meley. Na jednym muszę mieć weryfikację, a na drugim nie. Konta stworzone i expione w tym samym czasie :mkay: Więc tak jak wyżej myślę, że tą zmienną jest: randomowe wybieranie platform do dwuetapowej weryfikacji. :thumbdown:


    Z tą weryfikacją dwuetapową jest tak samo jak z blokowaniem kont przez automat. Miały być banowane te na których było używane nielegalne oprogramowanie, a większość to były konta bez jakichkolwiek nadużyć. Tam pewnie też została użyta zmienna: Random :thumbsup:

  • Zmiennych :D Dziwne, że mam 2 platformy z kontami, które logowane są tylko na meley. Na jednym muszę mieć weryfikację, a na drugim nie. Konta stworzone i expione w tym samym czasie :mkay: Więc tak jak wyżej myślę, że tą zmienną jest: randomowe wybieranie platform do dwuetapowej weryfikacji. :thumbdown:


    Z tą weryfikacją dwuetapową jest tak samo jak z blokowaniem kont przez automat. Miały być banowane te na których było używane nielegalne oprogramowanie, a większość to były konta bez jakichkolwiek nadużyć. Tam pewnie też została użyta zmienna: Random :thumbsup:

    też właśnie mam platformę gdzie mam 5 postaci z tego na 1 trzeba mieć weryfikacje a na pozostałych nie...

  • Pamiętajcie ze zmienna „random” nie istnieje bo nie ma matematycznego wzoru na losową liczbę, istnieje za to pseudorandom, który można wyliczyć robiąc modulo daty unixowej bądź przy użyciu szumu procesora (wciąż nie jest to 100% losowość) - taką odpowiedz dostaniecie od GFu

    Loudkid ♥️ Sassenach

  • Art


    Jeśli teraz jest mnóstwo błędów z platformami to warto byłoby podpytać o możliwość udostępnienia (chwilową) połączenia kont na jedną platformę. Z tego co mi wiadomo przy używaniu jednej platformy nie ma takich problemów, a zapewne nie byłbym jedyną osobą, która mogłaby z tego skorzystać.


    [CIACH]


    Moderator Canhide:
    Usunąłem offtop.

  • Wymuszanie logowania na poszczególne konta jest oparte o zmiennych, które trzeba 'spełnić'. Z oczywistych względów nie są one dostępne publicznie, w końcu to ma być sposób na ograniczenie aktywności botów. Na chwilę obecną nie ma innego rozwiązania, aniżeli aktywację 2FA na koncie Gameforge.

    To jest chyba jeszcze mniej bystre od Cheat Blockera. Dostałem takiego bana na koncie gdzie trzymałem ulepy i loguje takie konto może raz w tygodniu. I musiałem aplikacje podłączać żeby żółcie niedźwiedzia wyciągnąć xDDD (lekka szydera akurat)


    Jedno co rzuciło mi się w oczy, że to konto było zrobione kiedyś przypadkowo przez platformę. Czyli pewnie jednym z wymogów na ograniczenie jest STWORZENIE NOWEGO KONTA, tak jak niby boty to robią. To nie jest w ogóle inteligenty system. Jeśli będzie m.in blokował konta, które zostały założone poprzez "ZAŁÓŻ NOWE KONTO GRY", to jest to zwykła patologia. To miało ograniczać boty, a nie wszystkich z sugestią że może akurat bocisz xD

    Następna rzecz, że przecież bot loguje tysiąc kont na godzinę, co nie?xDDD Dlatego Ty, za zalogowanie 20 kont dostaniesz kilkugodzinne albo dniowe ograniczenie, bo przecież też mogłeś bocić. Po co odpalasz tyle razy grę?


    Zamiast napisać funkcję, która wykrywa dziwne akcje na koncie tj. zbyt szybkie przemiszczanie się, szybkie bicie. I wtedy nakładanie ograniczeń, to nie. Wszystko dla wszystkich.


    Art jesteś pracownikiem najgorszego wydawcy gier jakiego kiedykolwiek widziałem. To moja subiektywna opinia, ale pewnie niejeden ma podobne zdanie.

    vCe0W6E.png

  • Pamiętajcie ze zmienna „random” nie istnieje bo nie ma matematycznego wzoru na losową liczbę, istnieje za to pseudorandom, który można wyliczyć robiąc modulo daty unixowej bądź przy użyciu szumu procesora (wciąż nie jest to 100% losowość) - taką odpowiedz dostaniecie od GFu

    no to mają super matematyków --- kombinatoryka oraz prawdopodobieństwo i określanie prawdopodobieństw prób losowych, no ale jaka firma tacy matematycy:rofl:. Podstawy prawdopodobieństwa -- prawdopodobieństwo wypadnięcia orła podczas rzutu monetą (jedna próba) -- 1 z zbioru dwuelementowego czyli prawdopodobieństwo wynosi ok 50% bo nalezy uwzględnić przypadek kiedy moneta może zatrzymać się na rancie :):)

    To już jest sprawdzony chwyt na wyciąganie kasy od ludzi. Tak jak z samochodami facelifting tutaj masz co jakiś czas nowy server. Ludziska się rzucają a potem stagnacja i gdy zyski osiągają maximum a potem jadą w dół server jest zamykany i kolejny otwierany. Taki cykl przyjął sobie GF.

    Swoją drogą niczego mądrego nigdy się nie spodziewałem po tej firmie, 90% zmian, które były wprowadzane " by grało się lepiej" potem okazywały się kompletnymi niewypałami.

  • no to mają super matematyków --- kombinatoryka oraz prawdopodobieństwo i określanie prawdopodobieństw prób losowych, no ale jaka firma tacy matematycy:rofl:. Podstawy prawdopodobieństwa -- prawdopodobieństwo wypadnięcia orła podczas rzutu monetą (jedna próba) -- 1 z zbioru dwuelementowego czyli prawdopodobieństwo wynosi ok 50% bo nalezy uwzględnić przypadek kiedy moneta może zatrzymać się na rancie :):)

    To już jest sprawdzony chwyt na wyciąganie kasy od ludzi. Tak jak z samochodami facelifting tutaj masz co jakiś czas nowy server. Ludziska się rzucają a potem stagnacja i gdy zyski osiągają maximum a potem jadą w dół server jest zamykany i kolejny otwierany. Taki cykl przyjął sobie GF.

    Swoją drogą niczego mądrego nigdy się nie spodziewałem po tej firmie, 90% zmian, które były wprowadzane " by grało się lepiej" potem okazywały się kompletnymi niewypałami.

    bardziej chodzi o fakt ze komputer nie jest w stanie generować randomowej liczby. Nie ma to raczej nic wspólnego z matematyka 💁🏽‍♂️

  • Może to powrót do czasów, gdzie każdy miał tylko jedno konto. Teraz jeden będzie miał główną postać , drugi buffa, trzeci magazyn z żółciami, czwarty z płonącymi grzywami, piąty .... ;)

    "Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić ....

    Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć....

    Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem ..." A. Camus

  • Wymuszanie logowania na poszczególne konta jest oparte o zmiennych, które trzeba 'spełnić'. Z oczywistych względów nie są one dostępne publicznie, w końcu to ma być sposób na ograniczenie aktywności botów. Na chwilę obecną nie ma innego rozwiązania, aniżeli aktywację 2FA na koncie Gameforge.

    Oparte o zmienne.. ciekawe kiedy zostana naprawione problemy z clientem.. gdzie odpalisz 2 metki i zmienisz config nie logujac sie do gry przed zmiana configu to wyskakuje okienko aby zresetowac klienta.. problemy z klientem co u niektorych graczy doprowadza do wymuszania 2FA.. taka to jest wasza walka z botami.. gdzie 2FA nic nie daje do tej walki z botami.. przy banowaniu botow przez GMmow powinno cale konto GF leciec razem z tym botem i to od wprowadzenia platformy GF.. a nie tak jak to napisales ze to tylko pracownik GF moze zrobic.. chcecie walke z botami ogarnijcie ta chmurke.. i inne zabezpieczenia.. a nie jakies wymuszanie 2FA gdzie ma sie nijak do walki z botami

    :55: :chunjo: - SheeeN 80lvl OFF :ninjadag:
    :50: :chunjo: -DarkWolfie 100lvl OFF