Zgłaszanie botów, sugestie dla administracji oraz rady jak najlepiej zgłaszać boty.

  • Witam, zakładam temat, żeby , były tutaj instrukcje oraz sugestie ze strony graczy jak również administracji w celu najlepszego sposobu zgłaszania oraz w celu pomocy administracji w banowaniu.

    Art Fajnie by było gdyby zostało powiedziane coś więcej w końcu jak GF zamierza rozwiązać problem botów.


    Jak wiadomo cała nasza społeczność zmaga się z kolejną falą botów która się pojawiła po otwarciu rejestracji dla nowych kont.

    Ponad 90% botów, które funkcjonują aktualnie, to boty wykonujące misje Moc Smoczego Oka, więc są to boty robiące alchemię, z tego co zauważyłem zgłaszanie botów na discordzie, nie ma większego sensu, robię to już od kilku miesięcy z różną regularnością, natomiast widzę boty, z nickami, które zgłaszałem ponad miesiąc temu i nic się z nimi nie dzieje, wynika to prawdopodobnie z tego, że bot loguje się o określonej godzinie, dajmy na to o 7 rano, wykonuje misję Moc Smoczego Oka dropiąc 5 Cor Draconis oraz zmienia postać i robi kolejną.

    Z tego co się orientuję sam SS jest tylko informacją, którą musi potwierdzić GM i wykonać cały proces banowania danej postaci, który nie jest dokładnie mi znany, natomiast no trwa on jakiś czas i dopiero konto zostaje zablokowane.

    Samo to, że Administracja nie jest zbytnio liczna i ma ograniczone moce przerobowe, to sytuacja w której GM musi być w danym miejscu i czasie, żeby móc zbanować delikwenta powoduje, że są to tysiące postaci a nie dziesiątki, boty pojawiają się od rana do wieczora na każdym kanale pod alchemikami.

    Pomijając ludzi klikajacych codzienne misje oraz pojedyncze osoby pojawiające się w tym miejscu, to ponad 90% postaci teleportujących się pod alchemika to są boty, zresztą nie trudno też to bardzo szybko zweryfikować, ponieważ przechodzą przez ściany.

    Moja sugestia jest taka, skoro jedne boty dropią na dolinie, jeszcze inne na pustyni, w Świątyni, na Sohan, w M2, V1 i prawdopodobnie w wielu innych miejscach, to podstawową lokalizacją GM powinni być alchemicy we wszystkich królestwach oraz na bazarze, ponieważ tam wszystkie te boty muszą przyjść.

    W procesie rekrutacji jest napisane, że od administracji wymaga się przynajmniej 3h dziennie wolnego czasu, zatem GM powinien codziennie logować się pod danego alchemika w danym królestwie na danym kanale i banować w tym miejscu wszystkie boty, które jest w stanie, boty w tamtym miejscu cheatują przebiegając przez ścianę więc od razu mogą dostać perma, w ciągu całego dnia na jednym kanale pojawiąją się setki postaci, ja zaobserwowałem w ciągu 2h około 200 postaci pojawiających się pod alchemikiem.

    Wydaje mi się, że gdyby każdego dnia na danym serwerze było banowane około 200/300 postaci, to na prawdę w ciągu jakiegoś czasu bardzo duża ilość graczy którzy bocą zwinęła by swój biznes i została by dużo mniejsza ilość ludzi którzy się tym zajmują, bo chodzi przede wszystkim o pieniądze, jednego dnia da się wyeliminować prawdopodobnie całość lub większość postaci danemu oszustowi, osoba ta nawet jeśli pomaga mu w tym jakiś program tworzący konta, to nie zdąży sfinalizować swojego procederu i zostanie bez alchemii oraz bez pieniędzy.

    Jest ograniczenie tworzenia tworzenia kont 3 w ciągu 24H na daną platformę, na pewno bardzo by to utrudniło, grę osobie, która właśnie straciła platformę, na której zakładał codziennie przez miesiąc po 3 konta.

    Ilość ludzi, którzy się parają tym biznesem nie jest prawdopodobnie taka duża, tylko osoby parające się tym biznesem mają bardzo dużą ilość postaci, żeby na tym najzwyczajniej w świecie zarabiać, kiedy rachunki za prąd będą przychodziły a z interesu będzie lipa, większość osób się zwinie - prosta sprawa.



    Teraz trochę liczb, osoba która ma około tysiąca postaci, które w ten sposób "zarabiają" ma dziennie 5k Cor Draconis, rozłożonych na 1k postaci, więc po 5x na postać podsumowań nie robi się codziennie, tylko co tydzień/2 tygodnie/miesiąc, więc wyobraźmy sobie radość danego oszusta, któremu zabieramy setki godzin odpalonego kompa oraz zarobek w postaci dajmy na to 2-3k Won, żeby sobie zilustrować jaką ma to wartość to jest znany pomarańczowy portal i można łatwo sobie uzmysłowić, iż ów oszust bez problemu miesięcznie dorabia się równowartości mniej więcej 2 średnich krajowch netto.


    Administracjo Art, Ascoran  Ingolf  Nalif  Rahta  Tachu  Yukio  Equerto  Xeko  Mirei co mają robić zwykli gracze a mianowicie mam na myśli jaki sposób zgłaszania jest najbardziej optymalny, czy jest to nagrywanie demek poprzez np. taki program jak NVIDIA wbudowany w oprogramowanie karty graficznej, czy co?

    Czy jest w ogóle formuła w której nagranie demka, jest równoznaczne z dostaniem bana, jeżeli jest to ewidentny bot, czy zawsze musi to weryfikować GM?

    Widzę bardzo dużą ilość graczy, która chce pomóc Administracji, wystarczy wejść na discord i zobaczyć ludzi którzy angażują swój czas i zapał tylko problemem jest to, że ta grupa robi się coraz mniejsza, ponieważ ludzie tracą wiarę w system zgłaszania tego, skoro widzą jednego bota przez ponad miesiąc, którego zgłasza na dodatek często kilka osób.

    Prosiłbym o jakąś instrukcję najlepszego działania, bo obecny system SS discord, jest totalnie niewydolny.

  • Ascoran

    Added the Label Gra
  • Ascoran

    Added the Label Ogólne zagadnienie
  • Na wstępie przepraszam, że dopiero teraz zatwierdzam twój wątek.


    Odniosę się tylko do kwestii spędzania 3h na pracy w Zespole. Pamiętaj, że w tym czasie zawiera się nie tylko czas online w grze, ale także czas na opracowywanie zgłoszeń. Z autopsji wiem, że czasami tych zgłoszeń jest tak dużo i są na tyle absorbujące, że potrafią zająć te kilka godzin. Dodatkowo, jeśli ktoś ma danego dnia tylko 2h czasu, a nie 3h to nie jest zbrodnia. Każdy ma też jakieś inne zajęcia, więc nigdy nie będzie tak, że zawsze te 3h będzie każdego dnia.


    W pozostałe sprawy nie będę wnikał. Pozostawię to czerwonym kolegom. ;)

  • System 3h dziennie nie traktuje też jako coś bardzo ważnego w tym kontekście, 1h godzina dziennie byłaby sporym wkładem, jeżeli wykorzystało by się ją najefektywniej jak się da.

    Nie wiem jak wygląda praca administracji, ponieważ jest to owiane w pewnym sensie tajemnicą, żeby nie zdradzać prawdopodobnie metod walki z szeroko rozumianymi zabronionymi oprogramowaniami w grze.


    Tak jak napisałem w tytule temat został stworzony dla administracji oraz graczy, żeby wymieniać się rzeczowymi sugestiami.


    Ostatnio również spotkałem się z bardzo ciekawą propozycją wprowadzającą wymóg posiadania badań biologa z zębami lub nawet ks klątw w celu robienia misji Moc Smoczego Oka, pomysł wydaje mi się bardzo obiecujący, ponieważ eliminuje 99% botów już 1 dnia wprowadzenia oraz komplikuje i utrudnia cały proceder.

    Po miesiącu prawdopodobnie będą już boty, które będą miały zrobioną misję, nie ma co się łudzić, natomiast inną wartość ma konto, założone 2h przed i mogące już zajmować się robieniem misji, a inne ma konto, które musiało codziennie przez około miesiąc robić biologa na każdej postaci na koncie w celu podjęcia się dopiero dropienia, utrata każdego takiego konta będzie oczywiście dużą stratą.


    Art chciałbym, żeby konkretnie ten pomysł mógł zostać wprowadzony jak najszybciej, ponieważ nie wiąże się on z dużymi konsekwencjami uderzającymi w całą społeczność metina poza bociarzami oraz nie wymaga prawdopodobnie bardzo dużego nakładu i może zostać wprowadzony stosunkowo szybko, jak miało to miejsce z bardzo wieloma zmianami, które były wprowadzane, podczas wielu kolejnych wersji i wersja 23.3 powinna zawierać tę zmianę.

  • A to nie jest tak, ze wiekszosc graczy zwatpila w Administracje ws. Walki z botami i nie zglasza ich za posrednictwem strony support? Co z tego, ze ktos zglosi jak odpowiedz jest prawie zawsze ta sama w stylu “dziekujemy za zgloszenie, wciaz walczymy z nielegalnymi botami”.
    Botow na odmlamki jest masa na mapkach do 50lvl i nie wyglada jakby jakis GM biegal i banowal. Boty biegaja w ta i z powrotem sznurkami.

    Wprowadzenie ograniczenia w postaci ukonczonych zebow orka czy ks. klatw u biologa troche by pomoglo na pewno. Moze to byc tylko odroczenie problemu w czasie bo predzej czy pozniej boty tez biologa skoncza i znowu beda biegaly i dropily (jednak skala botow na pewno bylaby mniejsza niz obecnie) mniejsza ilosc botow do odlamkow = skuteczne, szybkie i systematyczne banowanie przez administracje? No nie wiem…

  • Bardzo dobry i wartościowy post, sam bym tego lepiej nie ujął. Zaraz pewnie trollandia się spłacze, że wymóg Zębów Orka uderzyłby w nowych graczy, a w ogóle to te boty wcale nie przeszkadzają tylko wystarczy z M2 wyjść. :D


    Jak chcesz żeby dostały bana to trzeba zgłaszać normalnie same nazwy postaci na stronie Supportu. Co prawda dzieje się to zbyt wolno, ale bany lecą w przeciwieństwie do zgłoszeń na Discordzie. Ja już nawet tego nie robię, bo choćby 1000 dziennie zgłaszać to i tak wszystko zależy od tempa GM'ów, więc w praktyce nic to nie da. Tu jest potrzebna jakaś automatyzacja albo lepsze narzędzia/ułatwiona procedura banowania dla GM'ów. Ban na podstawie samego filmiku gracza to raczej nigdy nie będzie tak działać i nie powinno, bo podrobić można wszystko.

    Chunjo górą!

    Sell dodania, cofki, zmianki żywiołów! [1w/1w/3w] [18%+ 40w]

  • Bardzo ciekawy wątek który mam nadzieje nie będzie zamieciony pod dywan. Te zęby + ks klątw brzmią logicznie bo później nawet jak będą boty to nie będą powstawać w takim tempie. Licze że ktoś z administracji się odezwie w temacie.

    POLSKA
    xWARFACEx - ON

  • Varden wruć i zrub pożondek

    Loudkid ♥️ Sassenach

  • Art, to jest raptem z 6h mojego czasu poświęconego na serwerze Polska i Polyphemos tylko w ciągu ostatnich 2/3dni i ograniczałem się do 2/3 Ch głównie może byłbyś w stanie się wypowiedzieć w temacie skoro ja poświęcam swój czas non profit.

    Chciałbym wiedzieć kiedy coś w końcu zostanie wprowadzone, żeby realnie walczyć z botami, czy jest opcja wprowadzenia ograniczeń takich jak wymóg Zębów Orka/Ks Klątw do robienia misji?

    Gdyby administracji było nawet 3x więcej niż teraz myślę, że sytuacja by się nie zmieniła, ponieważ tych postaci są tysiące.

    Pytam poważnie kiedy coś zostanie w końcu postanowione, bo codziennie wprowadzana jest kosmiczna ilość Cor Draconis na rynek a GF od miesięcy zrobił okrągłe 0, nie wprowadzono czasowego zawieszenia rejestracji na serwerach, system SS discord jest niewydolny, nie wprowadzono ograniczenia rejestracji do np. 1/3 kont na tydzień, gracze realnie tracą, moja alchemia, na którą wydałem sporo Won, jak tak dalej pójdzie będzie warta 1/2 swojej wartości jeśli nie mniej.

    Ja się zastanawiam, czy musi być w tej konkretnej sytuacji taka bezwładność?

    Otworzyliśmy rejestracje na serwerach i poczekajmy rok, może uznamy że to nie był dobry pomysł?

    Czy na prawdę GF jest zdolny już tylko do zmian nazwy "marmur polimorfi" na "kula polimorfi" itp?

    Chyba nie, bo jeżeli jest kolejna wersja i wprowadzany jest kolejny kamień alchemii, to wszystko jest szybko i sprawnie ogarnięte.

    Pytań nasuwa się więcej niż odpowiedzi, przecież to jest sabotowanie własnej gry, wprowadzenie jednego rozwiązania chociażby z biologiem zmieniało by sprawę diametralnie, komu to jest na rękę? Bo na pewno nie normalnym graczom.

    Ktoś może mieć bekę z mojego zaangażowania w sprawę, bo większość zawsze będzie obojętna, ale ja w tę grę gram 15lat i najzwyczajniej boli mnie to, kiedy widzę taką niemoc, która ze strony administracji jest zrozumiała i Ci, którzy nie mają żadnych narzędzi robieni są w oczach wielu graczy kozłem ofiarnym.

    Proszę o to, żeby GF w końcu po kilku miesiącach zrobił cokolwiek, co spowoduje mniejszą ilość botów na serwerach, nikt nie wymaga już od Was dużo wprowadźcie rozwiązania, które uniemożliwią ten proceder lub spowodują conajmniej jego znaczące ograniczenie/spowolnienie.

    Biolog jest idealnym pomysłem w takiej sytuacji i proszę również o to, żebyśmy nie musieli czekać na to kilka kolejnych miesięcy.


    Edited once, last by SauBaar: Lista nickow schowana do spoilera. ().

  • Brawo ItachiGod za inicjatywę. Myślałem, że tylko mnie tak pogrzało, aby takie tasiemce wysyłać. Dalej nie będę scrol'lował.

    boty.jpg


    Na szczęście widać efekty i wszystkie z listy zbanowali GA. :thumbup:

    SPRZEDAM na PL:

    Ulepszacze na ewolucję Peta, różne Dopalacze


    Moje sklepy stoją w bezpośrednim sąsiedztwie lewej Dyspozytorki ch1 ("Całoroczny sklep mistrza Farangi" ze szpuli kaszmiru, BuyCheaper & BuyCheaper2). Dziękuję za zakupy! <3

  • Brawo ItachiGod za inicjatywę. Myślałem, że tylko mnie tak pogrzało, aby takie tasiemce wysyłać. Dalej nie będę scrol'lował.


    Na szczęście widać efekty i wszystkie z listy zbanowali GA. :thumbup:

    Potwierdzam, jest to jakiś sposób, zauważyłem również, że wszystkie boty zgłaszane na support są banowane, wystarczą same nazwy a do tego wystarczy chociażby robić sporo SS'ów przy robieniu codziennych misji i codziennie sporo może się uzbierać tych postaci, gdyby każda osoba klikająca chociażby codzienne cory poświęciła chwilkę na sam koniec, żeby wypisać sobie listę tych postaci na support, byłoby spoko, jedyny minus, że wygasa sesja na stronce, więc najlepiej spisać to w notatniku :)

  • To nie leży po stronie gracza... Od tego powinni być adminstratorzy czy samo GF a widzisz nawet nikt sie nie wypowie z adminów w takich istotnych tematach jak BOTY. Narzekam fakt nic z tym nie robię tak jak Wy - gdzie jak dla mnie robicie kawał dobrej roboty. Ale możecie tak zgłaszać i zgłaszać a boty i tak będą i będą XD. Tak jak pisałem, nie da sie pominąć na forum takich tematów gdzie mają po kilka stron team Metin2 albo udaję że nie widzi albo ma na to totalnie wywalone. No nic 30.09 Skrzynia Engima będzie i jakoś to będzie XD XD XD

    GF kladzie nacisk na IS póki hajs sie zgadza z botami nic nie zrobią. Dla teamu liczy sie dział Ogłoszenia/Eventy nic więcej.

  • Faranga ItachiGod tyle zgłosiliście a boty nadal są. Stójcie tam 24h i spisujcie nicki parobki

    :thumbsup: HANDEL ZE MNĄ POLECA :thumbsup:
    1. Naksen <3
    2. Shast <3
    3. Sherrie <3
    4. DRINKERSLIVE <3
    5. Antymagik <3
    6. p0grom/Smarki <3
    7. xFajnieJest <3

  • Wprowadzic zeby orka na misje na cory i dac mozliwosc banowania botów zweryfikowanym graczą, tacy zastepcy gmow a jesli bany sa niesluszne to ban dla dajacego niesluszne bany.

  • Wprowadzic zeby orka na misje na cory i dac mozliwosc banowania botów zweryfikowanym graczą, tacy zastepcy gmow a jesli bany sa niesluszne to ban dla dajacego niesluszne bany.

    Łooo panie! Ta druga opcja na pewno przejdzie jak Polska na Euro :D

  • Faranga ItachiGod tyle zgłosiliście a boty nadal są. Stójcie tam 24h i spisujcie nicki parobki

    Łap pionie, może Cię bardziej zaboli, że mam trochę wolnego czasu i staram się go wykorzystać dla dobra społeczności, to z wczoraj i dzisiaj, mnie to kosztuje niedużo, nawet mogę poprosić początkujących graczy o pomoc i im zapłacić za to yangami :)

  • Jeszcze dodam ze gm powinien sledzic bota i banowac jego głowne konto, wtedy byloby ała

    nie ma „głównego konta” te boty robią wony na szybko żeby je opchnąć

    Loudkid ♥️ Sassenach

  • SauBaar

    Closed the thread.