Posts by Aurelius

    Problem by zniknął gdyby serwery byly zamykane przykladowo na 6 miesiecy lub jakis inny odstep czasu i potem otwierane na jakis krotki czas i potem znowu zamykane.Nie jakies numery telefonow itd. tylko takie cus.W ten okres otwarcia kazdy moglby zalozyc tyle kont ile potrzebuje a potem powinny byc znowu zamykane serwery i wtedy kartele botow nie mialyby zadnego zysku i nieoplacaloby sie im tracic czasu na to :).Wczesniej bylo permamentne zamkniecie serwerow co nie bylo dobre ale przeciez mozna robic czasowe na taki czy inny okres :).Ograniczanie typu zeby orka ze by moc cos wydropic podczas eventu tylko zabiora przyjemnosc uczciwym graczom czy inne tego typu pomysly jak rejestracja numerem telefonu nic nie dadza.Czasowe zamykanie serwerow typu 4-6 miesiecy i potem zglaszanie botow czy nawet jako ulatwienie dla gmow bo na zbanowane konto permem nie powstanie kolejne i tak w kolko to bylaby przyjemnosc nie tylko dla graczy ale i dla GFu podejrzewam :)

    do bicia z buta/wierzcha razador/smoczek berek łowca szycie

    na poli meley/nessie berek łowca szycie

    na nowe mapki jeśli masz mało bloku meley/nessie berek łowca przeszkoda


    Dokładnie tak jak powiedział kolega wyżej, a od siebie dodam, że na start zamiast razadora/smoka może być jeszcze bashidos (daje tyle samo berka i łowcy co razador/smok, szycia mniej o bodajże 2, ale ten bonusik będziesz chciał podbić dopiero na etapie meley/hydry) i jeśli to ma być pierwszy pecik to budżetowo można wybrać berek szycie wampir lub nawet 2 skillowego berek szycie, minimum typ5.

    edit: nie doczytałem, że to ma być pet pod nabijanie dni (w tym przypadku tylko smok/razador są warte czekania), mimo wszystko zostawię wpis, może się komuś przyda

    Ok, dzięki wielkie, temat do zamknięcia.

    Hej słodzięta <3,moglibyście mi powiedzieć jaki pet byłby najlepsiejszy dla WPka do expa pod kątem dmg i skili iż gdyż ponieważ nie wiem którego dobrze by było hodować sobię na 1lv 6typie te kilkaset dni. Z góry dzięki.

    ^^ ludzie na Bałtyku po miesiącu biją już meley która generuje bardzo dużo yang, jak pisałem wyżej, serwer Polska stoi już +10 lat i dalej będziesz twierdził ze takie zmiany są bezsensu ? dobra koniec tematu :)


    No i jak myślisz dalsze utrudnianie gry pogłębi problem czy go wyeliminuje :)?

    właśnie złe masz podejście :) z racji ze serwer Polska stoi już bardzo długo, ludzie już mają wymaxowane eq i tak naprawdę pozostaje im lepsza alchemia ew. talizmany podkuć wyżej, ale po co to mają robić skoro robią każdego boss'a ? więc to raczej takie osoby wynoszą wony na pomarańczowy portal, gdyby takie zmiany jak napisałem wyżej zostały wprowadzone, ludzie zabraliby się za poprawienie DMG więc wony nie były by wynoszone na pomarańczowy portal jak to Ty napisałeś tylko każdy w coś wony by pakował. w dzisiejszych czasach każdego bossa idzie zrobić na matowej alchemii, czy to meley czy hydrę, więc skoro mówisz ze jest aż tak ciężko, to może zostań lepiej w m2 metki bić :) szkoda aby robić w tym temacie burdel.

    Ehhh co ja będę z Tobą pisał :).W każdym razie cieszy mnie Twój ból, że aż musiałeś mi m2 wytknąć xD.Bez odbioru. :*

    ale właśnie na tym ta gierka polega aby upgradować swoje eq, aby mieć lepszy zarobek, czy widzisz sens tego że na każdym etapie gry zarobek byłby taki sam ? no bez sens, to wtedy nie masz żadnych satysfakcji aby polepszać swoje eq bo po co skoro i tak lepszego zarobku nie będziesz miał. a GF w tym kierunku idzie aby każdy polepszał własne eq aby mieć z tego $$$.

    Aha czyli celem Gameforgu jest zapełnianie prawdziwymi pieniędzmi kieszeni kilku graczy to nie wiedziałem. Myślałem, że cel to zarabianie z graczy i pozostawienie gry w grze i niewspieranie nielegalnych transakcji. Chodziło mi o to że przykładowo eq każdy będzie mixował tak czy siak na przyklad ze skrzyn smoka :) natomiast jeśli te skrzynie każdy miałby takie same szanse dropić to paradoksalnie ceny skrzyn w grze moglyby rosnąć a wony na portalach tanieć :). To nie oznacza też, że satysfakcja z gry by spadała.Jest na prawdę wiele możliwości, o których dłuuugo by pisać. To co jest teraz to też nie jest zbyt korzystne dla Gameforgu bo ktoś wpakuje kase, ale ma możliwość "ograbiać" Gameforge z kilkukrotności tego co włożył.No ale skoro oni tak chcą...:)

    ale czemu tak sądzisz ? skoro patrząc na wszystkie serwery które zostały łączone poprzez fuzje w serwer Polska mają już 10 lat, nadal za mało czasu aby zrobić lepsze eq?

    Sądzę tak, ponieważ myślę że większy dostęp do bossów nie oznacza strikte spadku cen w grze.Dalsze utrudnianie gry będzie tylko powiększało nielegalne sprzedaże na pomarańczowym portalu i popyt i ceny na walutę gry będzie rósł. Kiedy dostęp do bossów by się upowszechnił i każdy by wiedział że może tak jak obecne wąskie grono bić te bossy i zarabiać na nich yang to ceny w grze niekoniecznie by się zmniejszały ale już na takich pomarańczowych portalach mniej opłacałoby się kupować i sprzedawać nielegalnie walutę gry a chyba o to chodzi :). Chyba, że Gameforge i Niemcy po prostu lubią zapełniać kilku wybrańcom kieszenie prawdziwymi pieniążkami no to już inna sprawa.

    Idąc tym tropem słabszy gracz będzie gonił poprzeczkę a ta będzie uciekać od niego w taki sposób że nigdy jej nie dogoni i będzie składał eq, w końcu ktoś się ucieszy że może zbijać jakiegoś bossa a tu kolejne utrudnienia,tak że będzie mógł pomarzyć o jakimś realnym wpływie tego lepszego eq na jego możliwości zarabiania w grze.Według mnie to jest bez sensu, że taki Smok jest zarezerwowany dla 2-3 graczy cwaniaków na serwerze a reszta może pomarzyć o jego zbijaniu. To powinno być wszystko bardziej dostępne i przystępne i inaczej pomyślane a nie jeszcze bardziej utrudnione. Idąc tą drogą dalej będzie dominacja wąskiego grona wybrańców a to nie tędy droga...Jeśli to ma być tak,że co jakiś czas poprzeczka w górę to pomarańczowy portal będzie rozkwitał jak drzewa i kwiatuszki na wiosnę.

    No to jest już kwestia budżetu. Nie ma co ulepszać na oparach.


    Najgorzej kiedy wchodzi desperacja, wtedy zaczyna się podejmować głupie decyzje. Ja też jestem za tym, żeby zarobić na gotowca, a ulepszanie zostawić innym.

    No właśnie tą emocje miałem na myśli. Sam tak popłynąłem z hełmem na 61 niedobra desperacja :D

    Trochę foliarz. Według mnie nie ma różnicy, czy kliknie na raz, czy będzie sobie klikał raz na tydzień.

    Matematyka i prawdopodobieństwo tak nie działa. Albo wejdzie albo nie.


    Nie raz jest tak, że na +9 pali, na +8 wchodzi i tak w kółko mimo tego, że na +8 jest relatywnie niska szansa.

    Chodziło mi bardziej o to, że by nie A nie popłynąć z kasą od razu i B że by w między czasie miał czas na odrabianie straconej kasy. To sie tyczy nie tylko kamieni ale i reszty innych zwojów do ulepszania.Nie ma sensu się napalać bo i tak na jedno wyjdzie.

    No wlasnie problem jest w tym ze jak mi spali na +7 to nie bede mial czym bic a troche nie usmiecha mi sie kupowac innej broni. Ale skoro mowicie ze podrecznikiem najlepiej bo daje wiecej % to moze jednak warto.


    Czemu rytualny to scam? Myslalem ze on ma najlepsze % na ulepszenie bez mozliwosci spalenia + w dol


    Ostatnio mialem farta, ulepszyl bransy pvp 2x+9 3x+8 i pomyslalem sobie czemu by zodiaka nie sprobowac no i passa szczescia sie skonczyla. Metin jednak kontroluje poziom szczescia zeby przypadkiem za duzo nie bylo ^^


    To teraz pytanko, za ktorym razem wam siadlo na +9 uzywajac podrecznik?

    Według mnie jest sens ulepszania kamieniem, ale nie rób tego pod rząd tzn. jak spali Ci to nie kupuj kolejnych 5 pod wpływem pewnej złej emocji :) i nie pal bo wszystkie popali, musisz to robić zwyczajnie raz na jakiś czas na przyklad raz na kilka dni jeśli chodzi o magiczny kamień.Bo tak czy siak jest to najbezpieczniejszy sposób pod warunkiem że nie rzucasz się z ulepszaniem 15stoma kamieniami na raz.

    Problemu z botami nie potrafią (albo nie chcę co jest bardziej prawdopodobne) od lat więc nie licz że ogarną boty na hydrze zbyt szybko ^^ Jedyna opcja że boty znikną z hydry to jak same się przestawią na botowanie na yoharze :D

    No troche przypał jak będą botować z full eq na Yoharze wartym grube tysiące wonów i będą ryzykować permem to już coś nie halo xD


    Sądzę że dopóki nie ogarną problemu z botami na hydrze może być o to ciężko..

    No ale Bałtyk jest otwarty i ponoć hydre w 2 minuty robią... To dlaczego go też nie zamkną?


    Moderator Canhide:
    Połączyłem double post

    elo siemandero, jak to zawsze w polskim metinie bywa, możesz ulepszyć za 1 magicznym kamieniem a możesz kliknąć 40 razy i dalej będzie +8, wszystko kwestia farta. jeśli chodzi o % szansa to pewnie z 5-10% tak mi się wydaje. pamiętam jak ulepszałem glewie to poszło +30 kamyków.

    To fajnie, ja około 20 kamyków to na hełm 61 z 8 na 9 poświęciłem i dalej jest na +8.Kamyczki kuszą ^^.Dziwne, że tak niska szansa skoro jest na nim napisane, że daje najlepsze wyniki przy ulepszaniuX/.

    Mógłby ktoś mnie oświecić od ilu punktów można korzystać z działu Market i wystawiać ogłoszenia o kupno lub sprzedaż?

    Odkąd wprowadzili sklepiki premium to szansa, że zwykły tobół od handlarki lub szpule wypełnione do ostatniego miejsca zostaną wywalone przy wystawianiu to jakieś 60-70% po czym trzeba wystawiać od nowa. Czy zamierzają to naprawić czy specjalnie zostawili taki denerwujący błąd, że by chętniej kupowano sklepiki premium z IS'a?

    Uważajcie też gdy łowicie rybki w m1 i wam się wulgarne słowo wypsnie bo możecie dostać banika na 1 dzień za polszczyznę i "omijanie cenzury" i też jeden dzień odpału w plecy xD.Za to serwery nadal się crushują ale banik za "ominięcie cenzury" dostaniecie raz dwa xD.

    Panowie jeśli chodzi o tego płaczka to sprawa jest jasna sam zawinił ale będzie się upierać przy swoim... Niestety ale są jeszcze tacy co mają mleko pod nosem.

    Fajnie się Ciebie czyta.Będąc na dnie dokonujesz jeszcze odwiertu :).Oczywiście że nie zmienię zdania.Nie ma znaczenia dla mnie czy złodziej przywłaszcza coś "zgodnie z prawem" czy nielegalnie. Złodziejstwo to złodziejstwo.Dobrze wiadomo czym ten typ się kierował przywłaszczając ten przedmiot a więc chęcią zysku przy okazji się pyszcząc.Nie on za niego płacił i nie on go zdobył .Złodziej to złodziej.Idąc tokiem myślenia niektórych tu się wypowiadających złodziejstwo dokonywane "zgodnie z prawem" przez przykładowo polityków jest okej bo legalnie jednak to nadal końcowo jest zwykłe złodziejstwo.Nie ma znaczenia dla mnie czy ktoś mi się wbił na konto i zabrał przedmiot czy wypadnął go ze mnie przywłaszczając go.Ale to oczywiście tylko moje skromne zdanie :) z mojego punktu widzenia.

    POZDRAWIAM!Miłego

    Oczywiście nie będę już więcej tłumaczył i sie wywodzil bo i tak wiekszosc nie zrozumie lub nie chce zrozumieć sedna sprawy ...pod względem poziomu niektórych komentarzy też wstrzymam oczywiście głos...A sprawa jasna,że nie ma przedewszystkim z kim i o czym rozmawiać odnośnie talizmanu :).Przestrzegam tylko, że Panu kleją się cudze itemy do rączek i nie reaguje a jedyne na co go stać to napisanie "narazie biedaczku".I to równie dobrze potem możecie być wy,którzy trafią na takiego kogoś

    POZDRAWIAM