Nowości - pomysły/dyskusja

• Proponuje dodać dywizję serwera czyli będą 3 poziomy takiej dywizji - Art  Santonia

1 poziom dywizji

- aktualny etap jaki mamy w metinie [Bossy / Metiny / jajka meley / Kolumna meley]

2 poziom dywizji [etap gdy serwer stoi już 1 rok]

- [Bossy / Metiny / jajka meley / Kolumna meley] mocniejsze o 10%

3 poziom dywizji [etap gdy serwer stoi już 3 lata]

- [Bossy / Metiny / jajka meley / Kolumna meley] mocniejsze o 20%

• Nie wiem ile grasz, ale takie zmiany są robione. Nie chwalą się zbytnio nimi tak by gracz się zbyt szybko nie połapał. A jeśli zrobią to co napisałeś + to co robią do tej pory, to nawet IS Cię nie uratuje

• Nie widziałem żadnych ruchów w tym kierunku

to czyszczenie szaty aury także możesz przekazać :)

Nie wiem ile grasz, ale takie zmiany są robione. Nie chwalą się zbytnio nimi tak by gracz się zbyt szybko nie połapał. A jeśli zrobią to co napisałeś + to co robią do tej pory, to nawet IS Cię nie uratuje

gram już od tasmanii z przerwami na serwerze Polska i widzę co się dzieje, zbicie takie bossa jak Jotun jest takie ussless dlatego szkaty stoją po 8kk, o takim Razadorze / Nemere nie wspomnę bo to już dramat. Zobacz ile dodatków w ostatnim okresie doszło, meley = siłny na kamienie metin 8 nasior, 8 bron + dodatkowo możesz mieć 1-2 w szarfie oraz 1 w szacie aury :) np. tak wygląda to u mnie.

także w ostatnim czasie pojawił się filmik z carpathians gdzie w taką kolumnę działają żywioły.

tutaj w spoilerze masz filmik od dokładnej minuty gdzie osoba bije bez talizmanu, po czym zakłada talizman lodu i zobacz ile DMG mu doszło, fakt faktem talizman ma bardzo wysoko. Więc gdyby takie zmiany zostały wprowadzone, zapewne kilka osób by musiało sobie znaleźć duo playera na bossy ew. poprawić własne eq bo uwierz mi ze w dzisiejszych czasach zbić meley to nie jest wyczyń a to ona generuje najwięcej yangów na serwer.

• Wyłączenie spawnu bossów (wróżek) w zamkniętych lokacjach - pozbawia to całkowicie elementu rywalizacji a zmienia gre w grind patrząc na to co teraz ma miejsce w Turcji podczas dropu SBK.

Ustawienie podziemnym lodowym golemom stopnia 1 zamiast 4 celem ograniczenia dropu z nich tysięcy eventowych przedmiotów na godzinę.

Edited once, last by WeTheBest ().

• Wyłączenie spawnu bossów (wróżek) w zamkniętych lokacjach - pozbawia to całkowicie elementu rywalizacji a zmienia gre w grind patrząc na to co teraz ma miejsce w Turcji podczas dropu SBK.

Ustawienie podziemnym lodowym golemom stopnia 1 zamiast 4 celem ograniczenia dropu z nich tysięcy eventowych przedmiotów na godzinę.

Szczerze? uzbieranie takiej ilości wróżek nie jest tanie. Zgranie nietoperka w tym czasie też nie należy do najłatwiejszych. Czemu mają karać za to ? Czyżby zazdrość się włączała? Potem jak już ogarniesz te kilkadziesiąt wróżek to jeszcze musisz je ustać. Też chyba to nie takie hop siup. To samo z innymi rzeczami w tej grze. Może od razu powinni zakazać logowania 16 postaci na meley przez jedną osobę? Tam produkuje się setki milionów yang.? - leć i zrób te 16 kont. Potem leć i ubierz 2 postki, albo jedną do zbijania. Jak w życiu - im więcej poświęcasz na to czasu tym kasa powinna być większa.

• Szczerze? uzbieranie takiej ilości wróżek nie jest tanie. Zgranie nietoperka w tym czasie też nie należy do najłatwiejszych. Czemu mają karać za to ? Czyżby zazdrość się włączała? Potem jak już ogarniesz te kilkadziesiąt wróżek to jeszcze musisz je ustać. Też chyba to nie takie hop siup. To samo z innymi rzeczami w tej grze. Może od razu powinni zakazać logowania 16 postaci na meley przez jedną osobę? Tam produkuje się setki milionów yang.? - leć i zrób te 16 kont. Potem leć i ubierz 2 postki, albo jedną do zbijania. Jak w życiu - im więcej poświęcasz na to czasu tym kasa powinna być większa.

Karać? Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem ale tym razem ze zrozumieniem.

Nie mam żadnego problemu z expem/dropem na golemach z wróżek chodzi mi o dwie rzeczy - możliwość zakupu pewnego i spokojnego dropu/expa i całkowity brak możliwości rywalizacji z graczem p2w przez to, że chowa się w dt oraz o całkowity brak balansu.

Myślisz, że te wróżki były z hydr? Czy z tych zielonych szkatułek, które zupełnie przypadkiem były kilka dni temu w IS? Te raty 200% akurat też się złożyły.

No i blaski w największej obecnie społeczności. Dużo tych przypadków.

Teraz pewny zarobek możesz sobie kupić w metinie i nie obawiać się o rywalizacje bo przecież schowasz się w DT a potem schowasz się na meley.

Do tego pewny i spokojny exp bo na niektórych streamach było widać, czekające już dziesiątki postaci do expa na meley.

Do tego dochodzi całkowity brak balansu w dropie gdzie w ciągu minuty można uzbierać nawet 300 szkatułek to ponad dziesięć razy więcej niż oferuje jakiekolwiek inne 'topowe' miejsce w czasie eventu, stąd sugestia żeby obniżyć poziom moba a nie wyłączyć drop całkowicie - co jest prawdopodobnie się stanie.

Pozwól, że pominę to durne porównanie do meley pominę, gdzie na 1 gildie zarobisz 3Won co 3H a na wróżkach na evencie w godzinę zarobisz więcej niż latając meley raz dziennie przez cały rok. Pomnóż to sobie przez liczbę godzin eventu.

I według Ciebie nie jest to tanie... 1.5-2 W max za wróżkę gdzie w czasie eventu zwraca się ona poniżej minuty, wliczając nietoperza do przodu jest się już po dwóch godzinach a przecież po evencie można dalej expić bo przecież nikt nie zbije... Jak oglądałem wczoraj rekordzista miał zalogowane 70 postaci do expa na meley zakładali z partnerem że do następnej przerwy się wyrobią i potem schowają się na meley. Jedną inwestycją w IS w praktycznie kilka dni zapewnią sobie możliwość bicia meley 24/7. A streamów było multum, Ci najlepsi na pewno się nie odpalą.

Nietoperza jednodniowego bardzo łatwo zdobyć bo jest regularnie w aukcjach, nie słyszałem, żeby nikt komu na nim zależało nie miał możliwości nabycia takiego na okoliczność blasków+ do tego z pewnością będą aukcje z nowymi petami podnoszącymi drop (czarodziejka+fenix).

Z ustaniem wróżek to całkowicie pominę, polecam pooglądać jak turcy wczoraj pokazali jak WP spokojnie trzyma ponad 50 na słabiutkim eq i matowej alchemii.

Twoja wypowiedź jest całkowicie niekonsekwentna albo tego nie widzisz lub masz przedwczesny ból dolnej części pleców jak się okaże, że ów drop/exp z wróżek wyłączą zanim sam się 'nachapiesz'.

Zazdrość? TryHardowałem w tą gre x lat temu. Dropiłem SBK na generałach jak było jeszcze 21 serwerów, gdzie może kilku osobom w całej społeczności przyszło to do głowy, wtedy wymagało to konkretnego eq w porównaniu do oglądanych przeze mnie wczorajszych standardów.

Wszystko w czasach gdzie generały były zbijane 24/7 bo ludzie myśleli, że czekają na expa, ale były to liczby poniżej 1,2-1,4k na godzinę więc ledwie 2/3 razy wyższe od topowych wtedy lokacji. Takie ilości blasków są po prostu niezdrowe dla gry.
    Teraz po latach przerwy gram sobie wyłącznie rekreacyjnie 4 fun, nie mam i nie będę mieć słupów na meley ani nie potrzebuję 100k blasków. Jednak mimo to trochę zależy mi na żywotności tego produktu i nie podoba mi się kierunek całkowitego p2w jak to miało miejsce z tymi ziel. skrzyneczkami.losu.

Wyrażam jedynie opinie o stanie gry jako rekreacyjny gracz. Polecam również spojrzeć na sprawę z innej perspektywy

• Idąc tym tropem słabszy gracz będzie gonił poprzeczkę a ta będzie uciekać od niego w taki sposób że nigdy jej nie dogoni i będzie składał eq, w końcu ktoś się ucieszy że może zbijać jakiegoś bossa a tu kolejne utrudnienia,tak że będzie mógł pomarzyć o jakimś realnym wpływie tego lepszego eq na jego możliwości zarabiania w grze.Według mnie to jest bez sensu, że taki Smok jest zarezerwowany dla 2-3 graczy cwaniaków na serwerze a reszta może pomarzyć o jego zbijaniu. To powinno być wszystko bardziej dostępne i przystępne i inaczej pomyślane a nie jeszcze bardziej utrudnione. Idąc tą drogą dalej będzie dominacja wąskiego grona wybrańców a to nie tędy droga...Jeśli to ma być tak,że co jakiś czas poprzeczka w górę to pomarańczowy portal będzie rozkwitał jak drzewa i kwiatuszki na wiosnę.

Edited once, last by Aurelius ().

• Idąc tym tropem słabszy gracz będzie gonił poprzeczkę a ta będzie uciekać od niego w taki sposób że nigdy jej nie dogoni i będzie składał eq, w końcu ktoś się ucieszy że może zbijać jakiegoś bossa a tu kolejne utrudnienia,tak że będzie mógł pomarzyć o jakimś realnym wpływie tego lepszego eq na jego możliwości zarabiania w grze.Według mnie to jest bez sensu, że taki Smok jest zarezerwowany dla 2-3 graczy cwaniaków na serwerze a reszta może pomarzyć o jego zbijaniu. To powinno być wszystko bardziej dostępne i przystępne i inaczej pomyślane a nie jeszcze bardziej utrudnione. Idąc tą drogą dalej będzie dominacja wąskiego grona wybrańców a to nie tędy droga...Jeśli to ma być tak,że co jakiś czas poprzeczka w górę to pomarańczowy portal będzie rozkwitał jak drzewa i kwiatuszki na wiosnę.

ale czemu tak sądzisz ? skoro patrząc na wszystkie serwery które zostały łączone poprzez fuzje w serwer Polska mają już 10 lat, nadal za mało czasu aby zrobić lepsze eq?

• ale czemu tak sądzisz ? skoro patrząc na wszystkie serwery które zostały łączone poprzez fuzje w serwer Polska mają już 10 lat, nadal za mało czasu aby zrobić lepsze eq?

Sądzę tak, ponieważ myślę że większy dostęp do bossów nie oznacza strikte spadku cen w grze.Dalsze utrudnianie gry będzie tylko powiększało nielegalne sprzedaże na pomarańczowym portalu i popyt i ceny na walutę gry będzie rósł. Kiedy dostęp do bossów by się upowszechnił i każdy by wiedział że może tak jak obecne wąskie grono bić te bossy i zarabiać na nich yang to ceny w grze niekoniecznie by się zmniejszały ale już na takich pomarańczowych portalach mniej opłacałoby się kupować i sprzedawać nielegalnie walutę gry a chyba o to chodzi :). Chyba, że Gameforge i Niemcy po prostu lubią zapełniać kilku wybrańcom kieszenie prawdziwymi pieniążkami no to już inna sprawa.

• Sądzę tak, ponieważ myślę że większy dostęp do bossów nie oznacza strikte spadku cen w grze.Dalsze utrudnianie gry będzie tylko powiększało nielegalne sprzedaże na pomarańczowym portalu i popyt i ceny na walutę gry będzie rósł. Kiedy dostęp do bossów by się upowszechnił i każdy by wiedział że może tak jak obecne wąskie grono bić te bossy i zarabiać na nich yang to ceny w grze niekoniecznie by się zmniejszały ale już na takich pomarańczowych portalach mniej opłacałoby się kupować i sprzedawać nielegalnie walutę gry a chyba o to chodzi :). Chyba, że Gameforge i Niemcy po prostu lubią zapełniać kilku wybrańcom kieszenie prawdziwymi pieniążkami no to już inna sprawa.

ale właśnie na tym ta gierka polega aby upgradować swoje eq, aby mieć lepszy zarobek, czy widzisz sens tego że na każdym etapie gry zarobek byłby taki sam ? no bez sens, to wtedy nie masz żadnych satysfakcji aby polepszać swoje eq bo po co skoro i tak lepszego zarobku nie będziesz miał. a GF w tym kierunku idzie aby każdy polepszał własne eq aby mieć z tego $$$.

• ale właśnie na tym ta gierka polega aby upgradować swoje eq, aby mieć lepszy zarobek, czy widzisz sens tego że na każdym etapie gry zarobek byłby taki sam ? no bez sens, to wtedy nie masz żadnych satysfakcji aby polepszać swoje eq bo po co skoro i tak lepszego zarobku nie będziesz miał. a GF w tym kierunku idzie aby każdy polepszał własne eq aby mieć z tego $$$.

Aha czyli celem Gameforgu jest zapełnianie prawdziwymi pieniędzmi kieszeni kilku graczy to nie wiedziałem. Myślałem, że cel to zarabianie z graczy i pozostawienie gry w grze i niewspieranie nielegalnych transakcji. Chodziło mi o to że przykładowo eq każdy będzie mixował tak czy siak na przyklad ze skrzyn smoka :) natomiast jeśli te skrzynie każdy miałby takie same szanse dropić to paradoksalnie ceny skrzyn w grze moglyby rosnąć a wony na portalach tanieć :). To nie oznacza też, że satysfakcja z gry by spadała.Jest na prawdę wiele możliwości, o których dłuuugo by pisać. To co jest teraz to też nie jest zbyt korzystne dla Gameforgu bo ktoś wpakuje kase, ale ma możliwość "ograbiać" Gameforge z kilkukrotności tego co włożył.No ale skoro oni tak chcą...:)

• Aha czyli celem Gameforgu jest zapełnianie prawdziwymi pieniędzmi kieszeni kilku graczy to nie wiedziałem. Myślałem, że cel to zarabianie z graczy i pozostawienie gry w grze i niewspieranie nielegalnych transakcji. Chodziło mi o to że przykładowo eq każdy będzie mixował tak czy siak na przyklad ze skrzyn smoka :) natomiast jeśli te skrzynie każdy miałby takie same szanse dropić to paradoksalnie ceny skrzyn w grze moglyby rosnąć a wony na portalach tanieć :). To nie oznacza też, że satysfakcja z gry by spadała.Jest na prawdę wiele możliwości, o których dłuuugo by pisać. To co jest teraz to też nie jest zbyt korzystne dla Gameforgu bo ktoś wpakuje kase, ale ma możliwość "ograbiać" Gameforge z kilkukrotności tego co włożył.No ale skoro oni tak chcą...:)

właśnie złe masz podejście :) z racji ze serwer Polska stoi już bardzo długo, ludzie już mają wymaxowane eq i tak naprawdę pozostaje im lepsza alchemia ew. talizmany podkuć wyżej, ale po co to mają robić skoro robią każdego boss'a ? więc to raczej takie osoby wynoszą wony na pomarańczowy portal, gdyby takie zmiany jak napisałem wyżej zostały wprowadzone, ludzie zabraliby się za poprawienie DMG więc wony nie były by wynoszone na pomarańczowy portal jak to Ty napisałeś tylko każdy w coś wony by pakował. w dzisiejszych czasach każdego bossa idzie zrobić na matowej alchemii, czy to meley czy hydrę, więc skoro mówisz ze jest aż tak ciężko, to może zostań lepiej w m2 metki bić :) szkoda aby robić w tym temacie burdel.

• właśnie złe masz podejście :) z racji ze serwer Polska stoi już bardzo długo, ludzie już mają wymaxowane eq i tak naprawdę pozostaje im lepsza alchemia ew. talizmany podkuć wyżej, ale po co to mają robić skoro robią każdego boss'a ? więc to raczej takie osoby wynoszą wony na pomarańczowy portal, gdyby takie zmiany jak napisałem wyżej zostały wprowadzone, ludzie zabraliby się za poprawienie DMG więc wony nie były by wynoszone na pomarańczowy portal jak to Ty napisałeś tylko każdy w coś wony by pakował. w dzisiejszych czasach każdego bossa idzie zrobić na matowej alchemii, czy to meley czy hydrę, więc skoro mówisz ze jest aż tak ciężko, to może zostań lepiej w m2 metki bić :) szkoda aby robić w tym temacie burdel.

Ehhh co ja będę z Tobą pisał :).W każdym razie cieszy mnie Twój ból, że aż musiałeś mi m2 wytknąć xD.Bez odbioru. :*

• Ehhh co ja będę z Tobą pisał :).W każdym razie cieszy mnie Twój ból, że aż musiałeś mi m2 wytknąć xD.Bez odbioru. :*

^^ ludzie na Bałtyku po miesiącu biją już meley która generuje bardzo dużo yang, jak pisałem wyżej, serwer Polska stoi już +10 lat i dalej będziesz twierdził ze takie zmiany są bezsensu ? dobra koniec tematu :)

• ^^ ludzie na Bałtyku po miesiącu biją już meley która generuje bardzo dużo yang, jak pisałem wyżej, serwer Polska stoi już +10 lat i dalej będziesz twierdził ze takie zmiany są bezsensu ? dobra koniec tematu :)

No i jak myślisz dalsze utrudnianie gry pogłębi problem czy go wyeliminuje :)?

• Jakieś nowe nakładki będą w końcu zaplanowane? Wiecznie te wodnika/tarczowe. Kostiumy są co jakiś czas nowe, a nakładki co oferta to te same. :rolleyes:

OX - 02.2021 - Serwer Polska :rofl:

cCgLKNt.png

• Proponuję:

- dodanie nowych misji polowań na mapach Yohara - nagrodą mógłby być np. exp + kamienie gaya, nowe ulepy itd.

- rozwinięcie systemu misji na tamtych mapkach - żeby można było w ten sposób również otrzymać expa

- możliwość umieszczania w depo nowych ulepów, przekładania na inną postać w ramach tego samego konta

- wprowadzenie maski tengu+ dostępnej dla likana - żeby w przypadku, kiedy pojawi się ponownie w sklepie można byłoby ją tym razem założyć

- czyszczenie szat aury

- ranking wieży - fajnie, gdyby był osobny dla każdej klasy postaci - wówczas inne klasy typu healer, likan czy BM mieliby realne szanse otrzymanie szkaty rankingu wieży

• Witam,

chciałbym napisać kilka propozycji, które na ten moment były by całkiem spoko (piszę to z punktu widzenia gracza pokolenia 90s). W skrócie :

1. Modyfikacja dropu z Umarłego Rozpuwacza, Wodza Orków, Zjawy, Żółwia itd. Chodzi o to, że teraz nie opłaca się zbijać tych mobów, a dlaczego ? Drop ! Gdyby z wymienionych mobów dropiły itemy typu : cor dracoins, zmianki, dodania,5bon to moim zdaniem były krok w kierunku przyciągania nowych graczy. IS jest dla niektórych dość kosztowny ( każdy ma inną sytuacją) i osobę, którą nie stać na regularny IS nie zachęci się do gry nie mając możliwości sprawnego wymiksowania ekwipunku. Mogło być to ograniczone np. zmiankami z B ( oczywiście do handlu).
    2. odniesienie się do punktu ad.1 zmianki, dodania do handlu na mapie hadlowej przez tobołek ( mogą być z B)

3. Drop cora z best kapitana

4. Egzo i rada pustelnika do zdobycia przez zwyczajnego gracza np. drop z metinów w DT

5. Serwer Polska jest aktualnie dla starych wyjadaczy, ale sporo ludzi chętnie by zaczęło grę. Może warto od czasu do czasu uruchomić serwer ? JEDNOCZEŚNIE poprawić zabezpieczenie na wpadkę ewentualnych botów. Można zastosować czynnik zapobiegawczy np. ban bota po IP, HWID, MAC. Są obejscia ale kto się będzie tyle bawił ?

6. Eventy typu : Noc Spadających Gwiazd

• 1. to jak z takich bossów cory / zmianki itd to na 120 lvlu powinny one w stackach dropić.

2. nie ma lipy

3. to samo co wyżej

4. przesada, wayne + bugowanie spacji = miliony corów w eq

5. dopóki nie ogarną problemu z botami które zbijają sobie hydre, meley i inne bossy to bez sensu

6. na jakiej zasadzie miałby ten event działać ?

Według mnie powinni do każdego eventu Okey, Yutnori itd, dodać aby można byłoby rozegrać 1-5 talii tak jak to jest w evencie Łupy Królewskie.

• ad.6 jest to event gdzie np. w m2 spada 200 metinów na każdy level :)

• Odnośnie szkła handlu - aby szybko wyszukiwać przetopy. Skoro Odłamki do 6 i 7 bonu po wpisaniu "odł" wyszukuje jako listę to wpisując "przetop" też powinno pokazać listę przetopów. A przy okazji, kiedy naprawią szkło - ulepszania - materiały?

„Prawdziwe piękno nie musi się narzucać, prawda — krzyczeć,
    mądrość — wywyższać się.”