Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • W żadnej innej grze nie widziałem,żeby Admin przed zbanowaniem cheatera musiał nagrywać wideo...To jest kolejny absurd GF. Gdzieś,gdzie dostaniesz bana,nie piszesz odwołania,bo po prostu masz napisane, cheatowałeś - spadaj. A tutaj haxior jeszcze odwołania może pisać, wielka analiza wideo,niczym Macierewicz w komisji Smoleńskiej i ocenianie czy faktycznie cheatował.

    vCe0W6E.png

  • W żadnej innej grze nie widziałem,żeby Admin przed zbanowaniem cheatera musiał nagrywać wideo...To jest kolejny absurd GF. Gdzieś,gdzie dostaniesz bana,nie piszesz odwołania,bo po prostu masz napisane, cheatowałeś - spadaj. A tutaj haxior jeszcze odwołania może pisać, wielka analiza wideo,niczym Macierewicz w komisji Smoleńskiej i ocenianie czy faktycznie cheatował.

    A pracowałeś kiedyś w takiej firmie, która musi reagować na wezwania prawne w sprawie zablokowanego konta, np. pochodzące od Europejskiego Arbitrżu Konsumenckiego? Wątpię. Prowadząc legalny biznes, a nie swój prywatny folwark, nie banujesz na podstawie własnego widzimisię, 'bo ja jestem Adminem". Tym bardziej, jeśli wchodzą w grę realnie wydane pieniądze. O polskim UOKiK to też chyba nie słyszałeś.


    Może to co opisujesz dla Ciebie jest normą, bo tak postępują privy Metin2, ale prawo też trzeba respektować i mimo, że nasze OWK jest napisane jak napisane, to podchodzimy do tematu w sposób bezpieczny.

    Community Manager

  • Mam pytanie do Pana @Art
    Rozumiem, że Gameforge wszystkich zarządza, ale są może jakieś informacje na temat broni młodego bohatera?
    Wystarczyłoby tę głupotę wyłączyć i botów byłoby 2x mniej, i bronie na 30 lvl miałyby jakąkolwiek wartość. Pozdrawiam

  • @Art to w końcu jak z tym niby nowym zabezpieczeniem przez botami ja Jawie?
    Człowiek z ... na stronie już poinformował, że po paru godzinach bot będzie działał znowu poprawnie, od momentu postawienia nowych serwerów.

  • Sytuację będzie można ocenić w przyszłym tygodniu. Zobaczymy czy nasze mechanizmy będą w stanie coś zdziałać.

    czyli od piątku, na starcie Jawy, do przyszłego tygodnia (obstawiam, że do czwartku) będzie całe m1 i m2 w samych botach ? :)

  • Boty będą na pewno. Oby chociaż te mechanizmy obronne GF nie myliły kalkulatora, office'a czy nawet windowsa z hackami jak ostatnio, że guard wyrzucał cały system. ;(


    Za dwa dni wszystko wyjdzie, zobaczymy. :)

  • Jak można wypuszczać server w grze i nie być pewny swoich zabezpieczeń przed botami, tylko jak tu Art napisał - zobaczymy w przyszłym tugodniu. Dno i wodorosty, ustalanie priorytetów w grze na niskim poziomie.

    Constantine - 48lv likan

  • to jest 1 rzut na 3h tylko?

    AlBundy-WP-76LVL Ban przez "kolege" zero sprawiedliwosci GF
    BudBundy-BM-68LVL to samo co AlBundy
    Lombard-WP-75LVL Próba odnowienia OFF
    DildoIsAmU-heler-35lvl OFF
    Madrazo-Dagger-35lvl OFF
    Braveran-BM-35lvl OFF
    Cabba - New wp 55lvl Negros power
    Kyabira- Smok 80lvl (Miala byc glowna ale przez buffy w pt zostaje tak xD)

  • W kwestii botów powiem jeszcze to, o czym już kiedyś pisałem na supporcie (gdzie 3 razy dostałem CTRL+C CTRL+V, a przy 4. próbie udało mi się porozmawiać z Iksminą). Skoro procedura banowania pojedynczego bota jest tak rozłożona w czasie, to czemu GMowie dalej latają po m1/m2 banując postacie z zakresu 1-30lvl, zamiast zająć się powiązaniami? W każdym m1 sklepy bociarzy są na porządku dziennym. Skoro na 1 sklep codziennie trafia ten sam, pełen zestaw np. zębów orka, ksiąg klątw, żabich udek itd., który rozchodzi się w kilka godzin, a potem znowu jest uzupełniany, no to chyba warto takiego gracza wziąć pod lupę? Przyjrzeć się skąd przedmioty trafiają na magazyny i gdzie trafiają yangi z magazynów.


    Nie powinienem wiedzieć, ale wiem, że GMowie mają dostęp do naprawdę wielu danych i coś takiego jest realnie do ogarnięcia. Chodzi o to, że banowanie pojedynczych postaci mija się z celem, jeśli to zajmuje choćby 2-3 minuty. Bo na objechanie jednego channelu w jednym m2 może wtedy schodzić 15 minut. Pomnożyć to razy 18 (3 królestwa, 6 channeli) i wychodzi 4,5h na samo m2. Natomiast jeśli takiemu handlarzowi skasuje się jeden magazyn, drugi, kilka botów 60+, których zrobienie podejrzewam jest już bardziej czasochłonne, to będzie on miał problem i może się okazać, że kasując jednego gracza, pozbędziecie się kilkudziesięciu botów.


    A koniec końców, cały temat znowu sprowadza się do zabezpieczeń.

  • W kwestii botów powiem jeszcze to, o czym już kiedyś pisałem na supporcie (gdzie 3 razy dostałem CTRL+C CTRL+V, a przy 4. próbie udało mi się porozmawiać z Iksminą). Skoro procedura banowania pojedynczego bota jest tak rozłożona w czasie, to czemu GMowie dalej latają po m1/m2 banując postacie z zakresu 1-30lvl, zamiast zająć się powiązaniami? W każdym m1 sklepy bociarzy są na porządku dziennym. Skoro na 1 sklep codziennie trafia ten sam, pełen zestaw np. zębów orka, ksiąg klątw, żabich udek itd., który rozchodzi się w kilka godzin, a potem znowu jest uzupełniany, no to chyba warto takiego gracza wziąć pod lupę? Przyjrzeć się skąd przedmioty trafiają na magazyny i gdzie trafiają yangi z magazynów.


    Nie powinienem wiedzieć, ale wiem, że GMowie mają dostęp do naprawdę wielu danych i coś takiego jest realnie do ogarnięcia. Chodzi o to, że banowanie pojedynczych postaci mija się z celem, jeśli to zajmuje choćby 2-3 minuty. Bo na objechanie jednego channelu w jednym m2 może wtedy schodzić 15 minut. Pomnożyć to razy 18 (3 królestwa, 6 channeli) i wychodzi 4,5h na samo m2. Natomiast jeśli takiemu handlarzowi skasuje się jeden magazyn, drugi, kilka botów 60+, których zrobienie podejrzewam jest już bardziej czasochłonne, to będzie on miał problem i może się okazać, że kasując jednego gracza, pozbędziecie się kilkudziesięciu botów.


    A koniec końców, cały temat znowu sprowadza się do zabezpieczeń.

    masz rację, banować powiązane konta, główne konta to odechce się tym dziadom używać botów..

  • a najlepsze jest to, że lv +75 cieszą się z botów i nie chcą żeby duża część znikła z m1/m2 ponieważ są ulepy, smutne to, że boty tak zrujnowały mentalność metinczyków.

  • A pracowałeś kiedyś w takiej firmie, która musi reagować na wezwania prawne w sprawie zablokowanego konta, np. pochodzące od Europejskiego Arbitrżu Konsumenckiego? Wątpię. Prowadząc legalny biznes, a nie swój prywatny folwark, nie banujesz na podstawie własnego widzimisię, 'bo ja jestem Adminem". Tym bardziej, jeśli wchodzą w grę realnie wydane pieniądze. O polskim UOKiK to też chyba nie słyszałeś.
    Może to co opisujesz dla Ciebie jest normą, bo tak postępują privy Metin2, ale prawo też trzeba respektować i mimo, że nasze OWK jest napisane jak napisane, to podchodzimy do tematu w sposób bezpieczny.

    Człowieku,tak postępuje Valve ze swoim system VAC ban, czy też Overwatch w CS GO. Jeżeli tam dostają bana,to nie ma zmiłuj,nie ma odwołania.A takimi pozwami się najzupełniej w świecie nie przejmują,bo znają swój system i swoich administratorów.Przez całą historię platformy Steam,żadne konto nigdy nie zostało odbanowane,lub zbanowane niesłusznie.No ale jeżeli w tej grze administratorzy robią za plakietkę "Wolontariusz",która jak to piszecie w naborze na GM-a "Możecie sobie dodać do CV"(a przynajmniej kiedyś takie zdanie tam widniało). To się nie dziwcie,że ktoś może z tych GMów nie wykonywać pracy sumiennie.


    I Pan również chyba nie słyszał o UOKiK, bo pierwsze słysze,że zajmują się oni wydawcami gier.Poza tym Gameforge nie ma żadnej placówki zarejestrowanej w Polsce,także nawet jeśli,to UOKiK może im naskoczyć.

    vCe0W6E.png

  • "Informacja : 20 czerwca o 14 drop kart zostanie wyłączony." Na co to komu skoro i tak nadal dropią? A tak pytam z ciekawości, czy Wy zawsze musicie źle informować?

    „Prawdziwe piękno nie musi się narzucać, prawda — krzyczeć,
    mądrość — wywyższać się.”

  • To jest 1 metin, czy 5 w jednym? I czy na zaklętym lesie też występuje?


    wlasnie szukalem w zakletym lesie metinow i nie ma super kamieni metin, no fair troche, na innym mapkach są a akurat w zaklętym nie ma ...


    O 16:00 był pierwszy zrzut. Niestety szczegółów nie możemy podać. Nie ma ich za dużo, ale tu nie chodzi o ilość, tylko ich "wyjątkowość".
    Przypominam, że to nie jest ZUO ...


    @Ingolf czemu akurat na Zaklętym lesie ich nie ma ?