Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • Ile luda tyle pomysłów.
    Najrozsądniej chyba i najsprawiedliwiej było by wprowadzenie i podział itemków na pvp i na pve (nie dla wszystkich klas tak jak jest teraz w większości, ale indywidualnych) i dopiero wtedy balansowanie :) czyli wszystkie klasy identyczny damage bazowy. Po 6 skili 3 -4 ofensywne 3 -2-defensywne + 1 wyłącznie dla danej klasy o podobnych obrażeniach i jedyna różnica w bonach np broni lub zbroi lub czegoś tam innego pod pvp. Czyli każdy gracz na danej klasie posiadałby 2 sety jeden pvp drugi pve. Oczywiście do gry pve powinno być tak że body , powinien robić duży dps a mental jako tank trzymać spota, reszta klas wedle uznania GF. I dopiero wtedy może by był zachowany balans w PvP i balans pve. A nie jak teraz wszystko w cały świat mental jako tank zupełnie niegrywalna postać i na serverach tylko body ,wp i buf :):)

  • dla Gf liczy sie to abysmy ladowali is teraz wszystkie bronie zbroje beda tylko ulepszane przedmiotami z is bo bodziem niedarady tego wbic tak wiec juz all pod is to co pisac o nowosciach jak nieczytaja tego <ciach> nas maja oni robia co chca powini pierw zrobic ankiete czy my gracze chce aby gra byla zespolowa czy nie ale poco lepeij jak to oni zazadza naszmi kontami naszym isem oni chca mniec gtre zespolowa i zrobia my niemamy nic do gadania jak powiedza niechesz niegraj tylko kto ich utrzyma jak nie my


    Moderator Synthia:
    Usunelam brzydkie slowko.

    Zespół Metin2 cię <3333 Doładuj isa nam na wypłatę zafunduje ci lagi i bugi <33333

    Edited once, last by Synthia ().

  • A wy to wiecznie narzekacie. Fajnie ze beda zmiany. Zrobi sie ciekawiej :D oby jak najwiecej zmian !


    Moderator Synthia:
    Przenioslam do odpowiedniego tematu.

    Edited once, last by Synthia ().

  • Była poruszana kwestia "gry zespołowej". Wszyscy główkują jak to zrobić, żeby przywrócić ją tak jak było to na początku Metina przed 2k10. A pomyślcie jakby ograniczyć do włączenia tylko jednego klienta na jednym urządzeniu. Wszyscy byliby potrzebni - buffy, healerzy itd. Jedyny problem to wystawianie sklepików, ale wystarczyłaby następna zmiana czyli wprowadzenie Domu Aukcyjnego ( nazwa przykładowa) i tam wystawiać przedmioty, które byłyby w obiegu nawet jak nie jesteś online. Ja bym się bardzo ucieszył gdyby każdy mógł włączyć jednego klienta. Szczerze mówiąc to gdy usłyszałem, że Metin wchodzi na Steam miałem cichą nadzieję, że tak właśnie będzie i klimat starego metka do nas wróci.

  • Zgadzam się z Wami co do jednego. GF na siłe próbuje zrobić gre zespołową, ale przez lata gracze przez lata przyzwyczaili sie do solowania.
    A co do balansu to ja nie oceniam go tak źle.

  • smity ty chyba za duzo na privach grasz to nie priv tu inestujesz gruba kase aby cos uzyskac myslisz ze ten pan zrobil to wszystko tylko i wylacznie z gry ?

    chyba nie zainwestowane sa setki tysiecy tam i wyobraz sobie teraz ze to jestes ty zarabiasz na takej mely kupe kasy a namomencie niezrobisz tego sam i musisz sie prosic kogos ogarnietego aby ci pobufal lub leczyl mimo to zainwestowales setki tysiecy a ty nadal slaby.


    Nie kazdy chce grac z kims bo kazdy sie boii ze jeden drgugiego okradnie z itemow zarobku a Gf nic i tak z tym nie zrobi tak wiece teraz pomysl sam skoro niewydajesz w is to sobie znajdz ekipe co bedziesz z nia gral sa tacy co wydaja i niecca grac z kims aby utrzymywac wlasnie takich co graja bez is


    Tez laduje isa i osobiscie wole grc sam isc na bosa zic go i mneic zarobek dla siebie a nie dzielic go na 5 osob drop z bosow i tak syf totalny nowe mapy syf totalny i jak tu zarobic grajac w 8 osb w pt jak jeden item max warty 100kk to masz po 12kk na glowe jak dropnie to pogratulwoac

    Zespół Metin2 cię <3333 Doładuj isa nam na wypłatę zafunduje ci lagi i bugi <33333

  • Jak sie zacznie event .

    "Igrzyska Śmierci " najlepszy film świata :love::love::love:


    " W moim sercu tylko ona katalońska Barcelona
    W moim sercu aż po grób tylko kataloński klub ! " :love::love::love:

  • Moje wypowiedzi poniżej zakładają cały czas, że gracz może włączyć 1 klient na 1 urządzenie:

    Nie kazdy chce grac z kims bo kazdy sie boii ze jeden drgugiego okradnie z itemow zarobku

    Gra z kimś nie polega na oddawaniu mu itemów. Chodzi o to żeby dopasować trudność na mapach, dungeonach i bossach plus wprowadzić mechaniki, które będą wymagały tego że każda klasa bedzie potrzebna. Np. nowa mapa, nowy boss i ten bossik nakłada na Ciebie klątwe która jaki nie zostanie zdjęta w przeciągu 5 sec to giniesz. I taka mechanika już wprowadzi wymóg, że musisz zaprosić healera do party bo inaczej możesz zapomieć o dropie z bossa. Wystarczy tylko ruszyć głową i wymyslić kilka innych mechanik które zaangażują kilka klas (jak nie wszystkie) do przechodzenia mapki/dunga.

    Tez laduje isa i osobiscie wole grc sam isc na bosa zic go i mneic zarobek dla siebie a nie dzielic go na 5 osob drop z bosow i tak syf totalny nowe mapy syf totalny i jak tu zarobic grajac w 8 osb w pt jak jeden item max warty 100kk to masz po 12kk na glowe jak dropnie to pogratulwoac

    Tu się zgodzę, że wprowadzając nowe mechaniki, przebudować należy cały system dropu od 1 lvl począwszy tak, aby gra premiowała gracza za to że jest w grupie i zapotrzebowanie na ten drop jest większe.

  • Chodzi o to żeby dopasować trudność na mapach, dungeonach i bossach plus wprowadzić mechaniki, które będą wymagały tego że każda klasa bedzie potrzebna. Np. nowa mapa, nowy boss i ten bossik nakłada na Ciebie klątwe która jaki nie zostanie zdjęta w przeciągu 5 sec to giniesz. I taka mechanika już wprowadzi wymóg, że musisz zaprosić healera do party bo inaczej możesz zapomieć o dropie z bossa.

    Raczej nie mozliwe a szkoda (wiekszosc gier mmo ma wlasnie jakies mechaniki/taktyki pod bicie danych bossow)



    gracze metina oczekuja chyba takiego bossa:


    -wziac eq na postac z depo
    -pojechac na bossa z dojsciem samemu do bossa
    -najlepiej zeby po wejsciu na bossa zablokowac dostep do bossa innym (brak walki krolestw)
    -odpalic wszystko co sie ma lacznie z buffem
    -trzymac caly czas spacje co jakis czas klikajac "1" z potami (albo ustawic auto atak) i tylko klikac "1"
    -drop



    a z tego co mi sie wydaje to nie w tym rzecz w grach mmorpg
    zeby stac i trzymac spacje :(



    Pozdrawiam


    Jeszcze spojrzą do góry, by zobaczyć pierwszych. My z góry patrzymy na drugich bang!

  • A czy mozliwe jeszcze jest ze np: sobie taka sura czy likan lub szaman odpali sie na incie i ma mozliwosc zmiany eq bez spadku wartosci skili??? Jezeli tak to czy to jest sprawiedliwe do woja ktory niestety jezeli odpali aure i zdejmie sile to niestety ale wartosci spadna?? czy to jest bład czy mi sie wydaje?

    To nie tylko jest możliwe ale powszechnie wiadome. I nie sądzę, że jest to szczególnie niesprawiedliwe :)

  • czwartek podacz resetu

    Zespół Metin2 cię <3333 Doładuj isa nam na wypłatę zafunduje ci lagi i bugi <33333

  • O ile dobrze zrozumiałem "wielki event PvP" który prawdopodobnie będzie zaraz lub jakiś czas po aktualizacji z balansem i zodiakiem.
    Tylko ile w tym będzie prawdziwego eventu dla samej frajdy a ile skrytego testowania balansu i zbierania informacji/opinii.
    Taki zabieg na żywym organizmie.
    Dalej jestem zdania, że najpierw powinni wprowadzić balans a dopiero za jakiś czas zodiaka a nie wszystko na raz, żeby im to nie wyszło na wtopę.
    Naprawa bugów? Śmieszne, kosmetyczne zmiany pierdółek zamiast zając się starymi poważniejszymi rzeczami. Poprawa czegoś tam w stroju z ISu u ninji no ..., szkło handlu - no tak związek z IS więc nie mogło tego zabraknąć. Eh siano w głowach.

  • A czy mozliwe jeszcze jest ze np: sobie taka sura czy likan lub szaman odpali sie na incie i ma mozliwosc zmiany eq bez spadku wartosci skili??? Jezeli tak to czy to jest sprawiedliwe do woja ktory niestety jezeli odpali aure i zdejmie sile to niestety ale wartosci spadna?? czy to jest bład czy mi sie wydaje?

    tylko że np: u sury int nie zwiększa podstawowej wartości ataku . u wojownika siła zwiększa podstawę ataku ,dlatego jak ściągasz itemki z siłą to odpowiednio musi spaść wartość ataku. U sury Int zwiększa atak skila "ostrze,zbroja" ,te wartości nie są zmienne jak ściągniesz itemek z intem po odpaleniu skila. I zresztą sam sobie w kolano strzelasz bo siła zwieksza wartość skila "aura miecza"

  • A ja jestem zdania, że kupony 50 i 100 SM powinny być dostępne w IS cały czas. Jest to bardzo dobra forma zarobku dla ludzi, którzy nie chcą kupować yang od botów i jest to forma na pewno bezpieczna. A ja mam pełno postać gdzie takie 50 czy 100 SM jest mi potrzebne i nie muszę ładować w IS-a bo mam pełno yang zarobionych w grze i moge się zaopatrzyć w potrzebną mi na określoną rzecz sumę SM. Przecież szarfy te 1% są dostępne 24/7 i nie ma ich mega zatrzęsień w sklepach a kupony zawsze zejdą a GF na pewno nie traci na nich. Dlatego myślę, że administracja powinna podsunać ten pomysł w górę bo ludzie byliby chętni na dostęp do nich. Ta sama sytuacja dotyczy szczeniaków. Bo jaka różnica jest dla wydawcy gry przykładowo: gdy 1 osoba kupi 10 szkat szczeniaka za 350 SM czy 2 osoby po 5 szkat po 175 SM obydwie..

    Serwer Rubinum


    Jedyne słuszne królestw: CHUNJO :)


    postać główna: ninja archer nick: MAJKA ( na cześć mojej córki, żeby nie było niejasności )
    postać buffa: szaman smok nick: OLIWWIER ( na cześć mojej drugiej córki, żeby nie było niejasności )

  • Otrzymaliśmy odpowiedź, że niestety nagrody za ten ranking nie będą przyznane.

    Dobre tempo macie. Widzę, że metoda taka jak zawsze: coś się zepsuło to powiemy, że tak miało być zamiast naprawić. Miło, że przynajmniej ktoś raczył mi odpowiedzieć za drugim razem, no nic.

  • A ja jestem zdania, że kupony 50 i 100 SM powinny być dostępne w IS cały czas. Jest to bardzo dobra forma zarobku dla ludzi, którzy nie chcą kupować yang od botów i jest to forma na pewno bezpieczna. A ja mam pełno postać gdzie takie 50 czy 100 SM jest mi potrzebne i nie muszę ładować w IS-a bo mam pełno yang zarobionych w grze i moge się zaopatrzyć w potrzebną mi na określoną rzecz sumę SM. Przecież szarfy te 1% są dostępne 24/7 i nie ma ich mega zatrzęsień w sklepach a kupony zawsze zejdą a GF na pewno nie traci na nich. Dlatego myślę, że administracja powinna podsunać ten pomysł w górę bo ludzie byliby chętni na dostęp do nich. Ta sama sytuacja dotyczy szczeniaków. Bo jaka różnica jest dla wydawcy gry przykładowo: gdy 1 osoba kupi 10 szkat szczeniaka za 350 SM czy 2 osoby po 5 szkat po 175 SM obydwie..

    Głównym powodem jest to że dzięki temu są nieoficjalnie wysysane yangi z gry dlatego nie dadza tego na stałe.