Komunikacja gracze - Support

  • Cześć. Odpowie mi ktoś czy nasz support w ogole rozpatruje zgłoszenia, czy ten support jest, bo wypada żeby był? 5 dni temu wysłałem zgłoszenie błędu, ponieważ moja postac po przeniesieniu na ta "cudowna" mapę handlowa utknęła w ścianie. Nie mogę oddawać biologa, kostiumy mi lecą, is też, a nasza administracja nic, zero odpowiedzi z ich strony.


    Juz odbiegając od tematu trochę inaczej wyobrażałem sobie wygląd tej mapy handlowej, według mnie mapa raczej odpycha graczy, zabiła klimat m1. Nie ma sklepów w m1, mało ludzi tam stoi, a co z tym idzie nie ma zadym i ciezko kogos złapać na pvp. I według mnie wszystko ze sklepów schodzi duzo gorzej niż wcześniej.

  • Cześć. Odpowie mi ktoś czy nasz support w ogole rozpatruje zgłoszenia, czy ten support jest, bo wypada żeby był? 5 dni temu wysłałem zgłoszenie błędu, ponieważ moja postac po przeniesieniu na ta "cudowna" mapę handlowa utknęła w ścianie. Nie mogę oddawać biologa, kostiumy mi lecą, is też, a nasza administracja nic, zero odpowiedzi z ich strony.


    Juz odbiegając od tematu trochę inaczej wyobrażałem sobie wygląd tej mapy handlowej, według mnie mapa raczej odpycha graczy, zabiła klimat m1. Nie ma sklepów w m1, mało ludzi tam stoi, a co z tym idzie nie ma zadym i ciezko kogos złapać na pvp. I według mnie wszystko ze sklepów schodzi duzo gorzej niż wcześniej.

    spróbuj na discord wejść i napisać do [SGM]Tachu lub innych i podeślij im ID zgłoszenia, mi tak przenieśli w 15 minut + 1h bana jest po przeniesieniu.

  • Albo po prostu użyj pierścienia teleportacji. Dziś widziałam na wołaju jak ktoś tak właśnie rozwiązał swój problem.

    „Prawdziwe piękno nie musi się narzucać, prawda — krzyczeć,
    mądrość — wywyższać się.”

  • Kup 50 srebnych okeyek na innej postaci, wrzuc na postke która utkneła ;) poleci pierścień i po sprawie, i po 10 wonach :D

    Taniej to wyjdzie kupić szkaty nemere niż okejki z nich też lecą pierścienie teleportacji.

    Edited once, last by Desire ().

  • Jako, ze zostalem wywolany do tablicy (kij wie co ma w takiej sytuacji poradzic moderator forum nie majacy zadnego wplywu na gre).

    Jako gracz odpowiem tak. Zerknij jaki jest "poziom obslugi" zgloszenia. Jezeli GM napisal cos w stylu, ze sprawa rozwiazana (ciezko mi to dokladniej opisac bo sam mialam taka sytuacje raz i pierwsze przeniesienie postaci zadzialalo) to odpowiedz, ze postac nadal tkwi w scianie. Wydaje mi sie, ze ponowia probe przeniesienia.

    Ostatnio gracze zaczeli pisac, zeby probowac relog kilka razy bo za ktoryms zadziala i system przesunie postac poza mur. Czy zadziala to nie wiem. Sprobowac nie zaszkodzi. W koncu to tylko strata dodatkowych kilku minut. Pomoze albo wraca sie do zgloszenia, ze dzialanie GM bylo nieskuteczne i trzeba ponowic.

  • przy okazji przypomne, spamowanie do supportu odpowiedziami do zgloszenia (ktore nie zostalo zrealizowane) spycha je na koniec kolejki :)

  • SauBaar

    Closed the thread.