Rozmowy serwera Etolin

  • A co ma mój sprzęt do gry, która nie jest i tak porażka, która bardzo mocne sprzęty zjada a gry chodzą na ultra bez problemu?
    Grałem na sprzęcie i7 8700k gtx 1080 Ti 11 GB, 32 GB Ramu. To sprzęt jest drewniany wobec Twojej ideologii?
    Rozmowa zaczyna iść w stronę spamu.
    Kontynuować taka rozmowę nie ma sensu w tym temacie.

    To najwyżej nam usuną posty, a teraz i tak odczytasz wiadomość, to jakiś problem? Nie wierze, że na i7 i 32 gb ram miałeś problemy z wydajnością. Chyba, że mówimy tutaj o typowym postawieniu np. 10 sklepów w m1 na ch1 i braku odpowiednich ustawień z koligacja, to po X czasie mogłeś mieć wysokie zużycie, które mogłeś w prosty sposób zlikwidować ustawiając właśnie odpowiednio koligację. Ale jeśli mówimy o zwykłym graniu i powiedzmy lataniu na meley mając 16 klientów, to no nie ma opcji na problemy z wydajnością przy prockach i7 w górę i 32 gb ram. Zapytałem o Twój sprzęt, bo pisałeś już któryś raz o tych problemach, więc mnie to ciekawi.

  • Ale na co takim tonem?
    Czy zamiast zgrywać w dwóch narożnikach największych specjalistów, po prostu się wymieńcie wiedzą, a to da się zrobić bez uszczypliwości, ironii i wymądrzania się...


    Moderator Ascoran:
    Podmieniłem jedno słowo.

  • @Przypadkowy stawiałem dużo sklepów oraz postacie też były włączane, które coś robiły np. drop, stanie w m1 itd.
    Ustawienia myślę, że były ustawione prawidłowo. Kiedy te sklepy tak nie stały to było ok. Przyczepić się nie było o co.
    Teraz te sklepy to każdy codziennie raczej stawia i jest to przynajmniej z 3-10 odpal onych. Dlatego uważam, że optymalizacja jest skopana i sam widziałem w menadzerze zadań i programach monitorujacych problemy. Gra jest stara ale to brak słów na to, iż nie poprawią tak istotnych spraw.

    Czy znowu to manersko się wpycha i banuje?” (Bez urazy <3 )
    Masz pytanie lub uwagę zapraszam na pw (nie zagryzę)
    Posty nie są spam/offtop i proszę je zostawić
    Pozdrawiam serdecznie

  • @Przypadkowy stawiałem dużo sklepów oraz postacie też były włączane, które coś robiły np. drop, stanie w m1 itd.
    Ustawienia myślę, że były ustawione prawidłowo. Kiedy te sklepy tak nie stały to było ok. Przyczepić się nie było o co.
    Teraz te sklepy to każdy codziennie raczej stawia i jest to przynajmniej z 3-10 odpal onych. Dlatego uważam, że optymalizacja jest skopana i sam widziałem w menadzerze zadań i programach monitorujacych problemy. Gra jest stara ale to brak słów na to, iż nie poprawią tak istotnych spraw.

    Ja nie bronie tej gry pod względem optymalizacji o której wspomniałem wyżej, tylko jak już pojawiają się posty gdzie ludzie twierdzą, że komputer przy tej grze nie ma kompletnie znaczenia, to mnie to śmieszy. Stawiając X sklepów na ch1 zużycie będzie wysokie, ale tutaj polecam pobawić się koligacją + dxtory do ograniczenia FPS, bo na sklepach nie potrzebujecie 60 fpsów oraz użycia każdego rdzenia - polecam wytestować szczególnie na słabszych komputerach, zobaczycie różnice. No to jak miałeś większą ilość sklepów na głównym CH i stały dłuższy czas bez jakichkolwiek ustawień, to rozumiem.

  • @Przypadkowy dxtory zmniejsza fps?
    Jak to program służący do nagrywania i obróbki materiału.
    Jeżeli zmniejsza fps to teraz rozumiem czemu tak komputer się zachowywał.
    60 klatek na shopie to głupota.
    Dziękuję za wyjaśnienie tego problemu.

    Czy znowu to manersko się wpycha i banuje?” (Bez urazy <3 )
    Masz pytanie lub uwagę zapraszam na pw (nie zagryzę)
    Posty nie są spam/offtop i proszę je zostawić
    Pozdrawiam serdecznie

  • a ten kryndor to jakis celebryta jest ze robi za nagrode ? xd
    z tego co wiem to jest to czlowiek Uliczka :P
    Mysle ze kilkanascie osob domysla sie o co tu chodzi :D
    JK !!


    Moderator Ascoran:
    Usunąłem flood.

    laOm9hK.png

  • @Przypadkowy dxtory zmniejsza fps?
    Jak to program służący do nagrywania i obróbki materiału.
    Jeżeli zmniejsza fps to teraz rozumiem czemu tak komputer się zachowywał.
    60 klatek na shopie to głupota.
    Dziękuję za wyjaśnienie tego problemu.

    Możesz nim ograniczyć FPS w danej aplikacji. Na youtube bez problemu znajdziesz poradniki nawet pod samego metina np. u Wallandera. No i poza ograniczeniem FPS polecam jeszcze ustawić 1/2 rdzenie pod same sklepy w zależności od ilości sklepów i procesora.

  • Możesz nim ograniczyć FPS w danej aplikacji. Na youtube bez problemu znajdziesz poradniki nawet pod samego metina np. u Wallandera. No i poza ograniczeniem FPS polecam jeszcze ustawić 1/2 rdzenie pod same sklepy w zależności od ilości sklepów i procesora.

    Zapamiętam sobie na przyszłość i zaraz sobie ten program zapiszę.
    Do metina nie mam już zamiaru wracać nigdy. Miłego dnia życzę :)

    Czy znowu to manersko się wpycha i banuje?” (Bez urazy <3 )
    Masz pytanie lub uwagę zapraszam na pw (nie zagryzę)
    Posty nie są spam/offtop i proszę je zostawić
    Pozdrawiam serdecznie

  • Jak się z kimś idzie na układ lub pomoc to zawsze działa zasada pół i pół by każdy był sprawiedliwe podzielony.
    75 do 25. A kogo to obchodzi, że loguje postać i daje na zmień postać.
    Możesz robić to sam jak tak łatwo:)
    Każdego dzieli się po równo.
    Mimo tego powodzonka w szukaniu wspólnika.

    Jeżeli ktoś wpompowal w postać wraz z alchemia i eq załóżmy 500w, a druga osoba wladowala przykładowo 50w to takiej osobie należy się 50% udziału? XD

    GG:54784178

  • [ciach]

    Mam klucz który otwiera wszystkie zamki, dla wszystkich niespełnionych ale ambitnych.
    Każdy powinien mieć klucz do swojej Nimfy
    Mruki mruki słodka "Kalipso" <3 Z tobą to można popłynąć :rofl:
    Nie Ascoran :phatgrin:


    Moderator Ascoran:
    Usunąłem treść cytatu.

  • teraz dupne sobie gre o tron a potem dobije lvl, takie ambitne mam plany :3

  • a ten kryndor to jakis celebryta jest ze robi za nagrode ? xd


    Jeśli dyskusja na mój temat rozgorzała do tego stopnia, że kilka typów na 120lvl rozpędza takie "dymy" na mój temat, że Rozmowy Serwera Etolin zostały zamknięte, a teraz 120lvl dalej piszą o mnie ( 44lvl szaman) pełno nacechowanych negatywnie wypowiedzi, to można uznać, ze jestem metinowym celebrytą ;D
    Z czego jestem oczywiście dumny, gdyż jak to mówi @Stormus "Uwielbiam także jak ktoś mną gardzi i mnie nienawidzi bo to znak że jestem '' sławny'' a trzeba być sławnym w tych czasach. "


    [ciach]


    Moderator Ascoran:
    Usunąłem offtop.

    A poza tym uważam, że bazar powinien być usunięty

  • Tak nawiązując do wczorajszych dymów w redach to sądzę że lepsze dymy były u Magicala na Strimach :)

  • [ciach]
    Też jesteś z mafii, Michu, ale wiesz, że do Ciebie nic nie mam, bo znaliśmy się już przedtem.
    Nie zmieniłem o Tobie zdania, dalej mam za ziomka i nie winię też całej mafii za to, co odwalił wasz "lider", ale jako, że kończę grę, a przynajmniej kilka miesięcy mnie nie będzie, to nagle nie zależy mi na opinii, wiadrze hejtu i wyrażam swoje zdanie wprost.
    Ja nie kryndor, jeśli mówiłem, że kogoś lubię i szanuję, to tak jest i na koniec gry się to nie zmienia, aczkolwiek kilka patologii bardzo chętnie skomentuję i to dosadnie, kiedy tylko będę miał na to ochotę, ponieważ wcześniej wstrzymywałem się od komentarzy. :thumbup:



    Jeśli dyskusja na mój temat rozgorzała do tego stopnia, że kilka typów na 120lvl rozpędza takie "dymy" na mój temat, że Rozmowy Serwera Etolin zostały zamknięte, a teraz 120lvl dalej piszą o mnie ( 44lvl szaman) pełno nacechowanych negatywnie wypowiedzi, to można uznać, ze jestem metinowym celebrytą ;D

    Klaun w cyrku, gdy jest sam na arenie, też jest celebrytą, a Twoja osoba pełni tu właśnie taką rolę, bo jedyne sytuacje, gdzie zostajesz celebrytą są wówczas, gdy się z Ciebie śmiejemy.
    Wciąż jednak oceniam graczy jako ludzi, nie postacie, ponieważ to człowiek kieruje tworem, który nie jest realny.
    Istota ludzka już tak i ma uczucia, więc jeśli myślisz, że robiąc świństwa kobietom w grze, robisz to postaciom, to rozpędź się, a ściana sama Ci pierdyknie.
    Bawi mnie jeszcze jedno, że Twoje pionki, które Cię bronią, nie zdają sobie sprawy, że ich też traktujesz przedmiotowo i nie są na tyle inteligentni by załapać, że skoro zachowałeś się jak parodia faceta z wydmuszkami zamiast jaj, to ich też możesz wykorzystać, ośmieszyć i zachować się jak dupek, co powinno być Twoją rangą w metinie przy lvlu.

    Może to da mafii do myślenia?
    Choć sądzę, że są tak zapatrzeni w swego władcę trzody chlewnej, że nic do nich nie dotrze.
    Cóż, selekcja naturalna. XD


    Znalazłeś, kryndor, swoją arkadię, w której to możesz robić z siebie koksa, strongmana, kreować się na życiowego wygrywa i podrywacza, gdzie samo zakłamane i wyimaginowane zdanie o sobie, świadczy jedynie o kompleksach życia realnego, które mamy właściwie wszyscy, ale dawno nie grali takiego [ciach, który celowo sprawiałby ból kobietom i je ośmieszał, bo luźne podejście do gry, do wbijania lvli, robienia eq, jest spoko i zdrowe, ale wówczas, gdy dystansem do gry tłumaczy się krzywdzenie ludzi, którzy w nią grają, to nic innego, jak zgorzknienie, problemy z osobowością, wypaczone pojęcie moralności, której akurat u Ciebie brak tak samo, jak brak Ci uwagi, a ta należy Ci się tylko wówczas, gdy trzeba ominąć krowi placek, co jak najbardziej jest metaforą i synonimem w jednym.
    [ciach]
    Edytowanie jedno po drugim, ale wciąż mam niedosyt wyrażenia pogardy w stronę tego zniewieściałego chłopca z problemami większymi, niż moja ciężka depresja. xd


    Moderator Ascoran:
    Usunąłem cytat, grafikę oraz niestosowne wyrażenie.