Stare przyzwyczajenia, nowy Metin - proszę o podpowiedzi

  • Cześć,

    regularnie co parę lat wracam do metina, pograć na własnym sentymencie. Za każdym razem zderzam się z nieaktualnością mojego eq i dawnych przyzwyczajeń - tym razem jest podobnie.

    Na serwerze Polska dysponuję surą WP 77 lvl, ostrze i wir na P, strach i zbroja G, biolog oddany.

    EQ:

    - truta +9 35% śr, bony do wbicia

    - rogowy hełm +8, 8% trucie, 10% diabły

    - stalka +6, 1,5k hp, 15% strzały, 15 ataku

    - sokół +9 nno, 6 int i zręka, 10% dt

    - kolce z łez +9, 20% diabły, 10% strzały

    - bransa z łez +7, 1.5k hp, 10% szycie, 6% diabły

    - naszyjnik z łeż +7, 2k hp, bony do wbicia

    - buty qilina +5, 1.5k hp, 5% krytyk


    brak pasa, szarfy, kostiumów, peta i przede wszystkim alchemii.

    Buff 63 lvl, skille M.


    Gdy grałem ostatni raz - 2020, opuściłem swoją wieloletnią strefę komfortu i zacząłem bić w stronę 80 lvl i certyfikatów.

    Parę lat minęło, gra zakładam uległa zmianom i nie jestem przekonany co do słuszności tego pomysłu.


    Gram okazjonalnie, jak siadam to na godzinkę, nie liczę więc na wbicie +100 poziomu. W IS nie planuję wkładać nie wiadomo ile, jeżeli jednak może mi on uprzejemnić grę niewielkimi nakładami to mogę coś tam wpakować - pytanie czy w coś warto?


    Podpowiedźcie mi proszę, czy odłamki w DC na 80 będą leciały podobnie często jak na 77? Przypuszczam że 80 lvl nie otworzy mi nowych drzwi, ale będzie kolejnym krokiem do przodu. Pytanie brzmi, czy te 3 dodatkowe levele nie zamkną mi możliwości, z których mogę skorzystać na 77 (metki mordu to dalej lipa?)?


    Druga kwestia to EQ. Jest mierne, zdaję sobie sprawę. Naczytałem się, że powinienem pozbierać abs na błyski jeżeli chcę myśleć o grocie, to więc pierwszy wydatek miedziany naszyjnik +9 z hp? A następnie? Alchemia? Tylko na jakim poziomie, bo to już grubszy plik wonów (a takowym nie dysponuję).


    Będę wdzięczny za podpowiedzi.

    Pzdr

  • Mysle ze lepiej niz bicie metinow mordu wyjdzie Ci bicie slabych setaou w v1 poczatek groty v2 i dropienie z nich broni na 70lv +4-5 kazda z nich jest warta odpowiednio 4,5-5,5kk. Wymien sobie eq na blyski, wbij 81lv zeby moc wlozyc skile do peta ktory tez da Ci niezly boost i wloz sobie perfekcyjna podstawowa alchemie mityczna. Alchemia mityczna da Ci duzo wiekszy dmg i wytrzymalosc na wszystkich mapach, pet na 81lvl to tez jakies 20% wiecej dmg (oczywiscie jak wlozysz skile) i do tego ten abs na blyskawice.

    Tak, najtaniej bedzie kupic w takiej kolejnosci:

    jajo nessie lub jajo meley z koniecznym typ zwierzaka 6 (sprawdza sie u handlary) zeby powoli go expic do 81, potem:

    naszyjnik i buty na blyski, potem jakas branze i helm 10/20 diably 10-15 blyski, zbroja 15 blyski.

    Alchemia: w kolejnosci: Rubin mityczny postawowy, perf, jadeit 2x pz + do pz, diament odp na um, reszta kamykow moze byc bez bonow. Koniecznie wkladaj kamyki do alchemi po ulepszeniu ich u alchemika do +4.


    Jak juz to sobie zalatwisz to bedzie Ci sie gralo duuuuzo latwiej i przyjemniej. Praktycznie jakbys jeszcze jedno eq sobie zalozyl :)

  • Teraz dt ma ograniczenie czasowe, poza tym na metku mordu automatycznie przenosi wyzej wiec raz zbijesz 10, a raz 50, teraz to nie ty wybierasz czy idziesz wyzej czy dropisz dalej. Kamole juz i tak sa nic nie warte a bicie metkow to strata czasu. Sensowne metki zaczynają sie na mapach od 90lv bo procz kd i ku lecą pele i pd do handlu.Lepszy zarobek bedziesz mial na zbieraniu broni na 70lv oraz pokrzywy i bzu w grocie.


    W DC te pare lv nie zrobi roznicy, na luzie na 85 nawet mozesz dropic tylko potrzeba rekawicy z lasu., problem jest tylko przy eventach takich jak teraz, jest tam pelno autolowow ale na szczescie jest coraz mniej takich eventow.


    Co do peta to droga zabawa bo szansa z jajka na cos dobrego jest mega mala, expienie tez sporo kosztuje, a kupno najtanszego sensownego od 81lv to koszt 30-35w. Da ci to niewiele, a cale mityczne kolo to 70w, wiec lepiej to wydać na alchemie niż peta.

    TeamPL Chwasty

    Odpady serwera Polska (banda Maciukabry): TeamPL (wyrzutki z innych gildii), BractwoPLS03 (Buractwo), Szwadron (analfabeci), Shire, WrongOfSide, Ziomale, ENAMENT, BIALYSTOK, Loyality, Titanium, ZAPLATANIv11, BDSM:
    Qiserax, Rapoman77,Zavaba

    Kalwarion,Narcos4Yu,

    BufWijnika, UtraconyNick, ElAmigaMan, Seymian, Lenofi, Wendeska

    CityUnivers, MijiaDziunia, Dinkley, Milene97, Rolniqs, YuaMai

    AgentoS007,Sisixxd

  • Teraz dt ma ograniczenie czasowe, poza tym na metku mordu automatycznie przenosi wyzej wiec raz zbijesz 10, a raz 50, teraz to nie ty wybierasz czy idziesz wyzej czy dropisz dalej. Kamole juz i tak sa nic nie warte a bicie metkow to strata czasu. Sensowne metki zaczynają sie na mapach od 90lv bo procz kd i ku lecą pele i pd do handlu.Lepszy zarobek bedziesz mial na zbieraniu broni na 70lv oraz pokrzywy i bzu w grocie.


    W DC te pare lv nie zrobi roznicy, na luzie na 85 nawet mozesz dropic tylko potrzeba rekawicy z lasu., problem jest tylko przy eventach takich jak teraz, jest tam pelno autolowow ale na szczescie jest coraz mniej takich eventow.


    Co do peta to droga zabawa bo szansa z jajka na cos dobrego jest mega mala, expienie tez sporo kosztuje, a kupno najtanszego sensownego od 81lv to koszt 30-35w. Da ci to niewiele, a cale mityczne kolo to 70w, wiec lepiej to wydać na alchemie niż peta.

    Jajo peta to wydatek 20kk, kupi kilka i jakies sie traci. To nie alastor za 10W za probe. wolałbym wyexpic niż dać się oszukać bo scamerow jest mnóstwo a koszt to żaden, po prostu bedzie podnosił złom którego zwyczajnie by nie podnosił:D

  • Jajo peta to wydatek 20kk, kupi kilka i jakies sie traci. To nie alastor za 10W za probe. wolałbym wyexpic niż dać się oszukać bo scamerow jest mnóstwo a koszt to żaden, po prostu bedzie podnosił złom którego zwyczajnie by nie podnosił:D

    zostanie z samymi typami 1-3, 2 skilowymi oraz krotkim czasem karmienia, takie będą realia

    TeamPL Chwasty

    Odpady serwera Polska (banda Maciukabry): TeamPL (wyrzutki z innych gildii), BractwoPLS03 (Buractwo), Szwadron (analfabeci), Shire, WrongOfSide, Ziomale, ENAMENT, BIALYSTOK, Loyality, Titanium, ZAPLATANIv11, BDSM:
    Qiserax, Rapoman77,Zavaba

    Kalwarion,Narcos4Yu,

    BufWijnika, UtraconyNick, ElAmigaMan, Seymian, Lenofi, Wendeska

    CityUnivers, MijiaDziunia, Dinkley, Milene97, Rolniqs, YuaMai

    AgentoS007,Sisixxd

  • Jakby kolega potrzebował to mam zbędne pety 1 lvle, typy 5/6, 2/3 skillowe, randomowe pż, bez dni, głównie razadory (lepsze bo niskim kosztem dadzą więcej berka niż nessie) na Polsce, mogę opylić za grosze.

  • Dzięki wielkie za rzeczowe odpowiedzi.

    To więc biję do 81 (pająki V2 expiąc buffa), powoli zbieram na nasior + buty na błyski, następnie pełna alchemia i pozostałe eq na błyski.

    W międzyczasie pokarmię peta, bo złom i tak zbieram dla satysfakcji, skrupulatnie nosząc do handlarki :)


    Jakby kolega potrzebował to mam zbędne pety 1 lvle, typy 5/6, 2/3 skillowe, randomowe pż, bez dni, głównie razadory (lepsze bo niskim kosztem dadzą więcej berka niż nessie) na Polsce, mogę opylić za grosze.

    Pewnie, super, niestety nie mam jak napisać do Ciebie na PW.

    Zakładam, że będę mógł odpisać jeżeli wyślesz do mnie wiadomość.

    Edited once, last by SauBaar: Połączyłem posty. ().

  • Dzięki wielkie za rzeczowe odpowiedzi.

    To więc biję do 81 (pająki V2 expiąc buffa), powoli zbieram na nasior + buty na błyski, następnie pełna alchemia i pozostałe eq na błyski.

    W międzyczasie pokarmię peta, bo złom i tak zbieram dla satysfakcji, skrupulatnie nosząc do handlarki :)


    Pewnie, super, niestety nie mam jak napisać do Ciebie na PW.

    Zakładam, że będę mógł odpisać jeżeli wyślesz do mnie wiadomość.

    Napisałem PW na forum.

  • SauBaar

    Closed the thread.