Powrót do gry po dłuższym czasie / co robić na lvl 90 i wyżej / eq oraz zarobek / Alchemia

  • Cześć :mkay:


    Na wstępie chciałem zaznaczyć, że część pytań i zagadnień zapewne będzie dla niektórych oczywista, więc proszę o wyrozumiałość :)


    Lekko ponad miesiąc temu wróciłem do gry po dłuższej przerwie (kilka lat), z czystej ciekawości. Zaskoczyła mnie nowa forma handlu na terenie Bazaru i kilka innych rzeczy, np. ceny alchemii, ale nie o tym chciałem pisać.

    Trochę o postaci:


    Gram mentalem, po powrocie miałem 82 lvl, teraz dobijam 89. Pet na 81 lvl, skille: silne P, duchowe P, walnięcie G8, ud. miecza G1, tąpnięcie M1. Biolog w trakcie oddawania czerwonych konarów, zostało 35. Skille staram się rozwijać codziennie i jako, że expie dosyć często to ranga nie jest problemem. Niżej trochę o EQ, ogólnie to podczas expa jestem w stanie wziąć dwa spoty w Grocie V1, największym problemem są Mistyki ale kombinuję żeby dostać NNO. DPS około 4-5k, duchowe 20k+. Z bonusem ok. 300% PD dostaję 31k-40k expa za moba, więc exp idzie całkiem sprawnie.


    - Truta +9 41 śr.

    - Sokola 20 diabły (pracuję nad NNO)
    - Hełm 10 błyski, 20 diabły

    - Buty 2kpż, 15 strzały

    - Nieb. Stal +6 10 błyski, 2kpż (próbowałem wbić na +8 wiele razy ale się poddałem..)

    - Ebo. 10 diabły (pracuję nad nowymi)

    - Białe Złoto +9 20 diabły

    - Szarfa 7śr.


    Z alchemią jest już gorzej, bo mam tylko antyka na średnie obrażenia (8%, 150 siły ataku) i mityczny granat 6% na błyski (obrona/atak).


    Ogólnie to moim największym zmartwieniem jest kwestia zarobku bo nie posiadam innej postaci, która mogłaby służyć za dropka.

    Grę pamiętam jeszcze z czasów istnienia dwóch serwerów, granie z FuBu (tak xd), i oda tamtej pory nigdy nie używałem drugiej postaci w celach zarobkowych. Teraz widzę, że jest to problem bo buff też by się przydał.


    Moje pytania można zacząć od tego, co mam robić po wbiciu 90 lvl. Widziałem na wiki, że jest całkiem sporo questów w nowej lokacji, ale podejrzewam że to tylko na chwilę da mi coś do roboty i ewentualnie dodatkowy exp. Z questami jestem na bieżąco, jedynie Charon został mi do ubicia.


    Co polecacie robić przy obecnej sytuacji na rynku? Zainteresować się wyszukiwarką PT i zacząć chodzić na bossy w grupie, dołączyć do gildii i chodzić częściej na instacje z innymi ludźmi? Czy potrzebna mi będzie jakaś drastyczna zmiana EQ? Expić dalej w grocie V1 do 95lvl? Próbowałem czasami w V2 ale trudniej tam o dobrego spota wg mnie. Nie wyobrażam sobie dropić po 5 corów dziennie i probować uzbierać z tego alchemię do kompletu albo sprzedawać antyki tak długo, żeby mi się to opłaciło bo wiadomo jaki jest Alchemik.


    Jeśli dotrwałeś do końca to brawa za wytrwałość i z góry dzięki za porady :D:

  • Może nie mam 90 (ale niedługo będę klepał) ale z tego co tu się naczytałem na 90 nie ma zabardzo co dropić, każdy poleca zrobić kilka postaci 61lvl (najlepiej 2x5 postaci) i na tym klepać alchemię, na 61lvlu z 2rękawicami (z IS i skrzyni ucznia) zajmuje to około 20minut na postać

    WSZĘDZIE BOTY A JA DALEJ NIE MAM ALCHEMII :evilgrin:

  • tak jak kolega wyzej napisal. Mental nie nadaje sie na zarobek. Wolno bije, maly dmg. Metka w lesie bedziesz bil milion lat a bez porzadnego eq to zadnego boosa na nowych mapach nie ubijesz. Musisz zrobic nowa postac zeby mogla zarabiac na mentala. A jak juz ogarniesz sobie dobrego dropka to nie bedziesz chcial sie przesiasc na mentala :-) jako dropek masz dwie opcje: albo sura wp albo ninja. Sura wp mozesz zbijac boosy z wierzchowcow, potrzebuje najmniejszego nakladu na eq. Z buta niestety wolno wybija spoty, z topowymi dungami zarobkowymi jak meley sobie nie poradzi. Na chwile obecna polecam ninje o ile mozesz sobie pozwolic na wyzszych lvlach na kupno stoji. Jesli nie ch esz kupowac stroji na wyzszych lvlach to polecam zrobic wp

  • SauBaar

    Closed the thread.