Ekwipunek na grotę na MENTALA KLOCA

  • Witajcie.


    Chciałem prosić o pomoc w doborze eq czy wyposażenia na moją postać.


    Mam 78lvl mentala kloca ze skilla mi na P, aktualnym biologiem i legendarną alchemią.


    Z ekwipunku mam trutę+9 sr39, szarfę 60-80 wartości, lwią tarczę NNO reszta mix, bransę z łez +3 15 błyski (wydropiłem, planuję podkuć troszkę wyżej), jakieś randomowe kolce 20 diabły, reszta eq na grotę się nie nadaje.


    Chcę wbić lvl wyżej, więc wiadomo, że kierunek jest tylko jeden. Mam budżet na jakieś 40-50 wonków, ale jak trzeba to dozbieram. Proszę o porady, jakie eq kupić (z jakimi bonami) oraz co potrzebuję z IS do wygodnego i szybkiego expu w grocie, może jakieś odpalu są też konieczne? Myślałem o autołowach, jednak chciałbym nie wydawać na grę PLN, więc jeśli potrzeba IS to chcę kupić kupony (przyjmijmy 2w za 50SM do obliczeń, 15sm mi zostało). Nie wykluczam inwestycji 50 ziko, ale preferuję dozbieranie kaski, bo taki styl gry mi bardziej odpowiada.


    Z góry dziękuję za Wasz czas.

  • 80 blyski + 60-80 diably i mozesz isc na maxi maxi. Z is pd i autolowy, jesli zbierasz drop (a warto) to tez rekawiczka. Przy okazji warto wyexpic sobie bufa, bedzie z glowy a zawsze sie przyda.

  • Do tego co napisal up odnoscnie buffa dodam swoje 3 grosze. Mysle ze dobrym pomyslem bedzie wexpienie sobie jeszcze kilka slupow poki bedziesz mial eq na blyski. W przyszlosci na pewno ci sie przydadza. Sam jak wyszedlem z groty to zaprzestalem expienie innych postaci do 95lv a potem juz sie nie chcialo. Jak to sie mowi lepiej odrazu isc za ciosem + przy okazji zarobisz na grocie ciut wiecej na eq pod las...

    Edited once, last by Verxen ().

  • Czy w moim budżecie wyrobię się na eq 80 błyski i 80 na diabły?


    I czy autolowy się nie kłócą trochę ze zbieraniem dropu?


    Ile słupów wyexpic? Mam buffka aktualnie na lvl 62.


    Moderator SauBaar:
    Połączyłem posty.

    Edited once, last by SauBaar ().

  • Powinienes. Jedyne z czym mozesz byc w plecy to z dmg. Mozesz miec maly problem ze zbijaniem komendantow. Najwazniejsze to zebys tam ustal a dmg pozniej stopniowo bedziesz polepszal. Z czasem wymienisz eq na bardziej ofensywne i ogarniesz sobie wiecej odpalu itp itd. Kwestia prob i bledow...


    Jezeli jeszcze nie masz to nie zapomnij dodac sobie sily blyskow w trutke zeby zwiekszyc dmg. Pierwszy % daje okolo 18% wiecej dmg, kazdy kolejny % juz tylko 0.25%. Nie zaleznie czy % jest z alchemii, talika czy broni. Jesli szukasz kogos kto dodaje zywioly to zapraszam pw :)


    Ile słupów wyexpic? Mam buffka aktualnie na lvl 62.

    na jotuna potrzebujesz 5 slupow wiec mysle ze to takie minimum. Na nemere potrzebujesz ninje wiec tez warto wziac daggera/archera pod uwage


    Chociaz jezeli chcesz sie w przyszlosc pobawic innymi klasam polecam wyexpienie kazdej klasy postaci. Niektore postacie sa na prawde niedocenione i daja sporo rozrywki


    Moderator SauBaar:
    Połączyłem posty.

    Edited once, last by SauBaar ().

  • Full eq na blyski mysle ze mozna w 20w zamknac wybierajac sredniej klasy itemki. Reszte zainwestuj w kupony i odpaly do expa jak raki na przyklad. Jesli bedzie ciezko z dmg polecam ten duperel z IS do zakladania co daje 10% na zywioly bo w rzeczywistosci daje on 10 % obrazen (dziala np w pvp)

  • -hełm 15 błyski byle jaki do 2w kupisz (fajnie jakby był na 60 +6-7, zawsze więcej defa + blok)
    -bransa jest spoko, dokuj ją na +7 i styknie
    -kolce fajnie ebony by było mieć (+9 20 diabły za 2-3w kupisz), bo siła, ale byle jakie 20 diabły też ujdą
    -mega ważne, żebyś wbił gdzieś minimum 1% siły na błyski, dodanie żywiołu do broni chyba najtaniej wyjdzie (2w około)
    -zbroję 1b 15błyski byle jaką można nawet za 20kk czasem dorwać, nic lepszego nie potrzebujesz
    -tarcza ujdzie, ale fajnie jakbyś dorwał jakąś nno + 10 diabły, do 3w czasem widuję takie tarcze
    -buty, nasior na błyski+9 czyste wystarczą (za 3w kupisz komplet), opcjonalnie możesz z krytem szukać (hp jest totalnie zbędne w grocie)
    -na autołowach w 2 tygodnie nawet w najuboższym zestawie dobijesz 95lvl, więc 4w dolicz

    Podsumowując - możesz się zmieścić nawet w 12w żeby ubrać mentala i bez kostiumów ustoi na jakimś spocie bez komendantów, bo def robi swoje. Ja na moim mentalu przy 600 defa i 65-70% na błyski puszczałem autołowy na takim spocie.

    Co do słupów to odradzam expienie ich teraz (ewentualnie buffkę do 90lvl pod mapki), bo się zniechęcisz. Patrzenie na autołowy przez ponad 2 miesiące, żeby wyexpić 5 postek do 95lvla pod jotuna, którego i tak nie zbijesz bez doinwestowania w eq kilkuset wonów, jest bez sensu. Słupy zawsze możesz w późniejszym czasie wyexpić. Jak będziesz już potrzebował słupów to ninja bez alchemii, z 90% na błyski i jakimiś chakrami śr35-40 dobije sama ten 95lvl w 2 tygodnie na autołowach, a Ty w tym czasie będziesz mógł dalej normalnie grać główną postacią i zarabiać.

  • juz nie przesadzajmy z tymi 2 miesiacami. Nalezy pamietac ze im wieksze pt, tym wiekszy bonus expa. Jesli zachowa zaranki do rogu + zakladane to ma juz 200 odpalu. Rak i pd to juz 350. Do tego przy 5 postaciach bonus to 70% i na bengalu to kolejna 100. Razem 450 odpalu najtaniej jak sie da , bez pd z isa

  • juz nie przesadzajmy z tymi 2 miesiacami. Nalezy pamietac ze im wieksze pt, tym wiekszy bonus expa. Jesli zachowa zaranki do rogu + zakladane to ma juz 200 odpalu. Rak i pd to juz 350. Do tego przy 5 postaciach bonus to 70% i na bengalu to kolejna 100. Razem 450 odpalu najtaniej jak sie da , bez pd z isa

    Zaranki są na 6h (to jest mały ułamek czasu, który trzeba poświęcić na expienie postki 75-95), a pewnie i tak je zużyje expiąc słupy do 75. Expienie kilku słupów jednocześnie = więcej kasy wydanej na autołowy, bo raczej nikt o zdrowych zmysłach nie będzie expić ręcznie 4 słupów pod jotuna. Ja nie wytrzasnąłem 2 miesięcy z kapelusza, tylko wiem jak to wygląda z autopsji. Likanem 95lvl zajęło mi wyexpienie 4 słupów na autołowach do 95 jakieś 1,5 miesiąca, gdzie likan miał mityczne kółko, purpurę na P i dobre eq. Mentalem będzie dobrze jak wyciągnie połowę tego dmg, które ja robiłem likanem.

  • Dziękuję gorąco za podpowiedzi. Wszystkie są świetne. Finalnie wybiorę opcję z expieniem słupów później, ale wyexpię buffkę. Taka opcja chyba najbardziej mi pasuje i w miesiąc powinienem się wyrobić ^.^


    Mam jeszcze natomiast pytanie o zarobek, bo się ta kwestia przewinęła i również mnie interesuje. Jak wygląda zarobek na 95 lvl i czy jest lepszy niż w grocie czy też od fabryki corow 61lvl pod dt? Mam konto pod fabrykę i byłby to dla mnie punkt odniesienia. Dodam, że realnie na 5 postaci dropię cory i robię misje dziennie w 2h - tyle mi to zajmuje.

  • Jesli dropisz juz cory to mapki na 90 lvl to tylko bedzie oderwanie od tego zeby umilic gre. Najwiekszy zarobek jest z pelerynek i to tyle. Potem ku ale wiadomo ze tylko aura i czarowane ma jakikolwiek sens zbierac. Czasami wpadnie riposta wirka, ktora stoi troche drozej od czarowanego. Do tego Pd po 500k standardowo. Wiec jesli dropisz cory to one dalej beda twoim glownym zarobkiem. Nie wspominam tutaj o szkatach mroku, bo mentalem nie ubijesz tych bossow zeby je dropic, lub ubijesz ale jest to nieoplacalne czasowo dla Ciebie

  • SauBaar

    Closed the thread.