Posts by Esteta

    Coś może być na rzeczy. Na pewno członkowie pt mają wpływ na drop z metinow. Porównywałem drop z metkow w czerwonym lesie z bufkiem w pt. Kiedy zakładałem bufkowi rękawice złodzieja z lasu, to drop był zawsze bogatszy niż kiedy nie zakładałem rekawicy czy też niż kiedy biłem samym wojem. Skoro ze zwykłych mobów też leci drop dla członków pt, może być podobnie jak z metkami. Jeśli postać do skasowania, to może warto założyć rękawiczkę na czas expienia.

    Do groty dosłownie wystarczy eq 1b na 15% na błyski. Sam właśnie kończę przechodzić przez grotę swoim mentalem z takim eq. Co prawda zakupiłem kostiumy i nakładkę, ale były w dobrej cenie i zdecydowanie poprawiły komfort. Sumarycznie gdy puszczam łowy bez alchemii z 84 błyski 94 diabły to na 5 stackach czerwonych i 5 stackach niebieskich potów (dodałem tąpnięcie) łowy chodzą 4-5h, ale nie ma bata, żeby poty nie szły, bo mobki trują. Musiałbyś mieć dobre hity i przynajmniej 20% do pz, a do tego przynajmniej 84 na błyski. Mam trutę+9 39sr i błyskawice wbite na +1. Puszczam postać na największym spocie z łucznikami i magistratami, ale bez komendantów. Zależy w jakiego moba, ale hity wchodzą minimum 2k do ponad 3k. Dodam jeszcze, że używam bransy z łez +4 15% błyski i mam taką samą, ale zamiast błysków jest 10% do pz i lepiej wypada ta z błyskami. Na pewno kup zielone i fioletowe potki.


    Może ta wypowiedź Ci pomoże, ale na koniec sam musisz sprawdzić. Radzę tylko przygotować się z kasą na ewentualny zakup kostiumów. Za kilka dni sam będę miał kostiumy na grotę na sprzedaż z czasem trwania około 5 dni, więc jak coś to pisz na PW.

    Cześć. Jeszcze kilka dni i dobiję 95lvl moim mentalem na autołowach. Chcę iść za ciosem i dalej expic na łowach w zaklętym. Obecnie z eq jestem w stanie wykręcić 84% na błyski + 94 na diabły, ewentualnie mam na zmianę hełm 15% błyski zamiast 20% na diabły. Mam 900 defa, trutę+9 sr39. z żywiołem, śmieszną szarfę 60-80wartosci, legendarną alchemię. Z takim eq mogę zostawić łowy w grocie na całą noc na spocie bez komendantów bez włączonej alchemii, ale niestety trucie w grocie sprawia, że muszę ustawiać potowanie na łowach, nie ma bata.


    Czy kiedy wymienię błyski na wiatr, będę w stanie zostawić łowy w zaklętym na noc, czy powinienem zainwestować w jakieś konkretne eq?

    Skoro masz 34lvl to eq na ogień do V3. Jak dobrze się ubierzesz, to ciągniesz spota na największym spocie. Potem eq na ogień wymieniasz na błyski. Co do zarobku, ludziennaczesciej piszą jednak o alchemii. Kolejny w chierarchii jest Jotun, ale na niego potrzebne są słupy i jakieś 200w w eq jeśli dobrze pamiętam. Jest też fabryka corów czy medali na żywioły, ale to chyba nie ma nic wspólnego z przyjemnością z grania ;)

    Ostatnio zauważyłem także u siebie nasilenie błędu, w którym klient nie startuje po cheatblockerze. U mnie zazwyczaj za drugim razem startuje normalnie, ale ewidentnie jest coś na rzeczy. Kiedyś coś takiego miałem może raz na tydzień czy dwa tygodnie.

    Skąd zdobyć miksturę do rogu poza skrzynią ucznia?


    Ps. Do odpału można jeszcze dodać peta z bonusem expa.

    Ja zaczynałem na początku istnienia Feniksa, kiedy o tej grze nic jeszcze nie było wiadomo. To byli czasy. Wtedy więcej było BMów niż WP, bo ludzie myśleli, że WP jest bezużyteczny, a królował Mental.

    Dla mnie grota do kolejny, zupełnie inny etap. Wtedy zakupię i autołowy i PD z IS pewnie też. Posiadam 78lvl mentala i to nim chcę expic buffkę w V3. Serio to tak działa, że kiedy założę pierścionek antyexpa to na drugiej postaci w pt leci więcej expa?¿

    3h ciągłego expienia ręcznie to maks ile jestem w stanie wytrzymać, żeby nie usnąć xD Expilem niedawno 5 postaci do 61 w V3 na odpale 383% i czasami po 2h już mnie zginało.


    A jeśli chodzi o PD z IS, staje się on bardziej opłacalny od jednej mikstury mądrości na 3h dopiero wtedy, gdy expisz powyżej 6h. Matematyka. Są tacy, którzy mogą sobie pozwolić na taki exp. Ja na przykład bym nawet nie wytrzymał ;)

    Najlepsze, że nie ma żadnych i formacji ze strony obsługi gry i to wygląda tak, jakby sami nie panowali nad sytuacją. W lolu dla przykładu jak są problemy, to wiszą serwerowe komunikaty, że znają problem i nad nim pracują. Ja wiem, że to nie ta sama skala, ale napisanie jednego zdania chyba nikogo by nie zabolało.

    Oczywiście to prawda, że z dropem może być różnie, ale przy odpowiednio dużej próbie coś wypadnie i zrekompensuje inny kiepski drop. W moim przypadku zrobiłem dobrze, bo na około 10 szkat wydropilem miksturę mądrości i miksturę zarania i z tego miejsca apeluję do moderatorów Wiki, żeby zaktualizować drop na Wiki srebrnych pakietów yutnori, bo zaranka nie została wymieniona.

    A wracając do odpałów, czuję że wyszło lepiej dla mnie. Mam mało dziennie czasu na grę, z PD z IS nie wiem czy bym się wyrobił z wyexpieniem. Dodatkowo mam 100% na 3h i 80% na 3h odpalu, a nie 50%.

    Ps. Do otwierania pakietów zachęcił mnie drop z 13 pakietów srebrnych, które już posiadałem z własnego dropu, z których poleciały mi 2 kamienie i 1 zmianka. Kamienie nie są do handlu co prawda, ale jak będę potrzebował to nie będę musiał wydawać ;)

    Pomyślałem właśnie o skrzyniach yutnori. Według mnie to lepsze rozwiązanie niż PD z ISu, bo jedna mikstura będzie mnie kosztować 10kk średnio, bo tyle kosztuje szkata (lecą też inne rzeczy, wiem, ale one mi się przydadzą lub je sprzedam wychodząc na zero). Do tego mikstura da mi 100% expa, a nie 50%. PD z ISu szczególnie na jeden dzień wydaje się być mało opłacalny porównując do tego, ile kosztują inne ospały.

    Mam liderki, o tym zapomniałem wspomnieć. Z PD z IS nie skorzystam, bo to nieopłacalne - nie da mi za wiele, a kosztować będzie 90kk. Myślałem, że da się zdobyć coś bardziej opłacalnego np. z jakiejś misji lub szkaty.