Jak uruchomić Metin2 na dedykowanej karcie graficznej?

  • Cześć, od paru lat irytowało mnie to, że Metin2 na moim laptopie włączał się na zintegrowanej karcie graficznej, przez co gra nie chodziła tak wydajnie jak powinna. Przeszukałem dosłownie cały internet w poszukiwaniu rozwiązania i wiem, że dużo ludzi również.


    Generalnie problem leży w tym, że technologia NVIDIA Optimus wspiera tylko w miarę nowsze gry, do których Metin2 nie należy. Użyty program dgVoodo2 niejako oszukuje komputer, że Metin2 wspiera DirectX 9, przez co pozwala na uruchomienie go na dedykowanej karcie graficznej.


    Wszystko, co trzeba zrobić jest zawarte w krótkim filmie który nagrałem, link do programu w opisie na YT.



    Podziękowania dla użytkownika Alimb za naprowadzenie na przyczynę problemu.

    Edited once, last by Pr3z3s ().

  • Ale wiesz z nimi nigdy nie wiadomo potrafia zablokowac posta bo np won nie pisze w tej samej linijce tylko linijke nizej. A cheatblocker czasami podobno dt wykrywa jako cheat xd

  • A czy występuję spadek wydajności o jakim pisałeś w poprzednim temacie gdy stosowałeś wined3d czy w tym wypadku jesteś lepiej?

  • Właśnie po użyciu dgVoodo2 wydajność jest zdecydowanie wyższa. Wined3d działał jakby w teorii - pokazywało, że odpalony jest na dedykowanej karcie a wydajność bez zmian.

  • Wchodzę tylko ku czytać, ale z nudów wypróbowałem bo kiedyś się też z tym trochę bawiłem. I o dziwo działa !!!
    Dzięki

  • SauBaar

    Added the Label Ogólne zagadnienie