Posts by Fibo

    Jak sprawnie wykonać misje aby otrzymać licencję na rękawice - chodzi o postać nie ubraną nie bijącą. Misji nie zalicza w pt, pomysł z otruciem, uderzę jednego moba zanim otruje to ginę... czy jest jakiś inny sposób jak w miarę sprawnie dropnąć te itemy potrzebne do misji ?

    Witam kolegów i koleżanki


    Potrzebuję pomocy z piętrem na którym żadna z postaci nie może zginąć. Zdaję sobie sprawę z tego, że osoby które robią zodiak od X lat mają wprawę i wiedzą jak to przejść, ja natomiast jestem laikiem, chce chodzić na 8 postaci ale co z tego jak nie ważne co zrobię, Shen podbiega i zabija w kupie wszystkie slupy... Dla mnie jest to problematyczne i chciałbym prosić o pomoc doświadczonych jaki pro tip tutaj zastosować ? Z góry dziękuję za pomoc :)

    Postac bedzie pod eq do PvP, tylko i wyłącznie. Więc 120 lvl/ 1champ to jest wszystko co będzie widział ten wojownik.


    Jestem z Jinno nie widzę aby ktoś oferował się z takim expem. Nawet na czacie pisałem i cisza. Chyba, że ktoś taki jest byłby chętny a zajrzał do tego tematu przypadkiem to bardzo chętnie bym poszedł na taki układ - płace wonami

    Budżet raczej nie gra roli (nie zalezy mi raczej na perf itemach do expa chce wbić tylko 120 lvl ) i z tego co się orientuje to chyba abs na magie jeśli chodzi o szczelinę jest potrzebny bardziej niż wiatr, ale mogę się mylić.

    Tak jak w tytule, prosiłbym o pomoc w doborze eq/alchemi aby dobic te 5 lvl na szczelinie czasu. Postać jest pusta, więc eq będzie składane od podstaw. Mam jeszcze w opcji, dobic te 5 lvl w zwykłym lesie ostatecznie na autołowach choć nie wiem czy to nie będzie zbyt długo. W zasadzie nie śpieszy mi się ale jakby ktoś mógł doradzić jak się expi mentalem na szczelinie i czy nie lepszym faktycznie rozwiązaniem byłoby kiszenie zaklętym byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.


    Wszelkie propozycje będą mile widziane :)

    Co do Okeyek to raczej ludzi interesowal pierścień niż alchemia, ale żeby o tym wiedzieć to trzeba troszkę pograć w tą grę. Nikt nie mówi, że boty nie są problemem - oczywiście, że są. Ale nie można całej winy zwalać na to, że ceny alchemii spadły głownie przez boty. W tej materii boty to ułamek problemu, wina jest graczy produkujących tysiące antyków miesięcznie. Rozumiem oburzenie osób które zareagowały agresją na pomysły rzucone w tym temacie między innymi o zmianie misji codziennych lub ich utrudnieniu, ale przemykając się po v3 od początku wakacji można spotkać te same osoby expiące co dzień postacie do 50 lvl. To nie jest normalne...

    To jest jedyna możliwość zarobku w tej grze, która nie wymaga is. Dla mnie jest to lepsze niż odmóżdżające dungi, które są równie nudne, ale jednocześnie doją kasę z uzależnionych jednostek.

    Więc nie wiem po co na forum są wylewane żale, że alchemia coraz tańsza? Ludzie sami sobie krzywdę robią zakładając coraz to większą ilość kont i produkując alchemie na masową skalę. Akurat w tym wypadku udział botów w tym procederze to jakiś ułamek. Jeżeli To jest jedyna możliwość zarobku w tej grze która nie wymaga zbytnio pomyślunku, wysiłku itp. to proszę nie lamentować, że jest coraz taniej bo jeden drugiemu krzywdę robi - proszę mieć pretensje do innych graczy dlaczego expią 3 tysiące postaci 50 lvl.

    Boty mają alchemię z dropu a nie z codziennych misji, także dzięki temu miałyby monopol. Chyba że dla ciebie większym problemem niż boty jest to, że ktoś sobie uczciwie zarabia w sposób który tobie się nie podoba.

    Ile taki bot w ciągu swojego żywota zrobi antyków ? Niech biega miesiąc co dzień zrobi misje na 5 corów, to ile będzie miał po miesiącu kamieni ? 3szt ? Pomnóż to przez 200 botów to jest 600 antyków miesięcznie. To jest nic. Problemem są tutaj ludzie tworzący pierdyliard postaci i odbierający dzienne misje. Ludzie czytający forum szukając opcji zarobku trafiają na poradnik "fabryka corów" jeden stworzy 100 postaci a drugi 2 tysiące... Nadal uważasz, że boty są zagrożeniem jeśli chodzi o alchemie ? Nie sądzę.


    Powinna zostać wprowadzona zmiana w misjach dziennych, i misja na cor'y powinna być albo bardziej złożona/czasochłonna lub trudniejsza z zaangażowaniem ekwipunku, aby ludziom się nie chciało przekładać fms'a miedzy 2 tysiącami postaci.

    Wywalić cor'y z misji dziennych. Swoją drogą kto normalny tworzy 1k postaci i jedyne co robi to oddaje misje przez 5h co dzień ? To już nie jest granie tylko fanatyzm...

    Cześć, prosiłbym o pomoc doświadczonych graczy/weteranów yohary co na początek ?


    Gram WP'kiem koło mityczne perf. mat - z czasem do wymiany. Pytanie jak rozdawać statystyki ?? co kupić aby zacząć w ogóle tam expić ( nie posiadam nic z biżuterii która daje bonusy do woli SungMa ) z tego co się orientuje bardzo ważna jest precyzja więc mam w zamyśle ją trochę podnieść zwojami.


    Z eq które posiadam:


    Hełm atak +9 10 diabły , 10 orki, 10 nieuki, 10 wiatr

    Tytanka +9 nno 20 orki, 20 diabły 6/7 pż + 30 wartość ataku

    Pancerz na potwory +9 2k pż 15 błysk, 15 magia, 10 ogień, 6/7 pż + 30 wartość

    Kolce szmaragdy +8 20 diabły

    Rubiny +8 20 diabły, 20 nieuki

    Nasior z łez +9 1,5k pz, 10 kryt. 6/7 400pz + 35 wartość ataku

    Bransoleta z łez +9 2k pz, 15 magia 5 do pż.

    Pas na potwory +8

    Ogniste buty +7 2k pż, 5 kryt.

    Qiliny +9 1kpz, 10 unik strzały

    Szarfa 21% 73-114 wart 8% śr. + siła lodu, zakładam, że jest włożony jakiś zodiak, ale jaki nie wiem nie wkładałem.


    Nie wymieniłem broni ponieważ na razie jest truta 45% do zmiany i tutaj też nie wiem czy celować już w Zodiak śr. około 40%, czy za ten hajs szukać truty śr. 50%+ ?


    Do tego wiadomo nakładki i kostium też mile widziane propozycje bonusów.


    Pozdrawiam

    Wbijać przedmioty można magikami z gry a że pieczęcie i cęgi + sprzedają się po 5500 sm to wina graczy.Gdyby schodziło tego 0 to na kolejnej ofercie byłaby bardziej przystępna cena.A jak ktoś woli wydać kwote o wartości 2 nowych gier na coś co ma mniej niż 50 % na ulepszenie to xD

    Osoby piszące że nuda w grze stojące przez 5 lat na tym samym poziomie i wołające o pomoc gdy ktoś czempionem ich obija.

    Wydaje mi się, że te aukcje to scam jeśli chodzi o pieczęć i cęgi+. Nie wydaje mi się aby te przedmiot znikały w 10 sekund i to 50 sztuk po 5k sm. Według mnie celowy zabieg aby zwiększyć ilość kliknięć thats all.

    Witam jak w temacie, jakie buty sprawdzą się lepiej na WP jeśli chodzi o szczelinę ? Zastanawiam się również czy zamiast kryta nie byłoby lepszym rozwiązaniem unik strzał na hity od druidów.

    Każda odpowiedź sensowna będzie dla mnie pomocna.

    Bardzo ciekawe liczby, ale mało mają wspólnego z rzeczywistością. 100 postaci to ok. 1h roboty, a zarobek jest na poziomie 4-5w/h (120-150w/miesiąc). Wydropisz po 5 corów na 20 postaciach w godzinę, czy nawet w te 2-3h? I to nie mówiąc o tym, że z codziennej misji dostajesz cor zwyczajny, z którego lecą też kamienie szlifowane, a uwierz, że to dużo zmienia. Zarobek bardzo monotonny to prawda, tylko żebyś się nie zdziwił jak pójdziesz np. na Meley i pierwsze X razy będzie ciekawe, a potem też będzie to trzymanie spacji i bieganie od kolumny do jajka. Hydrę ludzie robią bez patrzenia w monitor taka ekscytująca. Okeyki, blaski itp., czyli bicie spota w kółko i podnoszenie itemków z gleby, bardzo kreatywne i wymagające myślenia zajęcie. O rybakach nawet szkoda gadać, jak chcesz pościgi i wybuchy to nie w tej grze. Dodatkowo tutaj niepotrzebne są jakiekolwiek odpały, IS, EQ, walka o spota (czy to z graczami czy z botami), koszty zerowe i jesteś niezależny od eventów, które może z wyjątkiem blasków i rybaków i tak są mniej opłacalne. Prawda jest taka, że nigdzie na 55 lvl'u tyle nie zarobisz grając (jeśli tak to można nazwać) godzinę dziennie, ale dla urozmaicenia w każdej chwili można sobie te misje odpuścić na jakiś czas i skupić się na czymś innym, bo żaden odpał z tego tytułu ci nie przepadnie.

    Liczby się wzięły stąd, że sam się na to dałem skusić , czego później żałowałem głownie czasu jaki spędziłem na tworzenie samych kont i postaci. Nie wiem skąd Ci się wzieło 4-5w/h, chyba przy maksymalnym szczęściu gdzie procent na ulepszenie cora to przynajmniej 80% szansy... Jeżeli chodzi o formy zarobku fakt pewne rzeczy stają się monotonne jeżeli już masz eq pozwalające na solowanie dunga z palcem w nosie ale jednak coś się dzieje, a nie widzisz tylko okno logowania kolejna postać i kolejna... jeżeli ktos czerpie przyjemność z gry logując tylko postacie to życzę powodzenia :mkay: Kolejna sprawa jest taka - jeżeli według Ciebie zalogowanie 100 postaci to 1h przy obecnym wyrzucaniu klienta, przymusowemu zamykaniu menadżerem kiedy stanie z łapą w górze i obraz się nie ładuję, to chyba miałeś na myśli logowanie przez bota bo na pewno nie manualnie. Zalogowanie 5 postaci odebranie misji w zależności jakie to misje to jest +/- 7-8 minut w zależności, czy wyrzuci klienta, czy nie, kto jakiego ma PC'eta - sporo zmiennych, x 100 postaci to nie wiem jakiej matematyki się uczyłeś ale godzina z tego nie wychodzi Einsteinie :)


    Wyraziłem tylko swoja opinię na ten temat, dla mnie jest to nie opłacalne porównując czas jaki trzeba na to poświęcić i chęć robienia tego samego codziennie przez dłuższy okres czasu.

    farma corow XD nie moge z tego :D

    podziwiam ze sprawia wam to przyjemnosc

    Farma corów - po 30 dniach masz 30 corów z czego wątpię, że zrobi się antyka. Nie ma to jak logować codziennie 100 postaci wykonywać denne misje, spędzać przy tym jakies 2-3h i po 2 miesiącach mając po 60 corów na kazdej postaci zrobić po antyku i zarobić na tym jakieś 50w (przy obecnych cenach corów) rzeczywiście, genialny zarobek dla ludzi nie będących kreatywnymi. Więcej wyciągniesz mając 55 lvl postać na eventach przez te 2msc typu blaski, rybaki, jakieś karcianki, niż logując się dzień dnia jak ameba i odbierać cory z dziennych misji... kto to w ogóle wymyslił i wrzucił w rubrykę "zarobek" :lol:

    To już lepiej wyexpić 4 ninje do 30lvl postawić w m2 na cory i myslę, że zarobisz w 2 miesiące 3x tyle niż z tych śmiesznych "fabryk" + oczywiście marmurki i k. klejnotu.

    Zamknięcie serwera w sytuacji takiej jak teraz jest najrozsądniejszym rozwiązaniem, skoro administracja, tak pisał Motoki oraz inni nie jest w stanie sobie poradzić, co jest prawdą, to na serwerach powinno nastąpić "Tymczasowe zamknięcie rejestracji dla nowych kont"

    Do czasu aż GF będzie w stanie zabezpieczyć serwery poprzez AntiCheat, lub innego rodzaju sztuczną inteligencje, która będzie w sposób automatyczny wyłapywać ewidentne boty, na tyle, że otwarcie ponowne nie będzie się wiązało z taką falą botów.

    Zamknięcie serwera nie jest żadnym rozwiązaniem. Firma nie zabezpieczy serwerów przed botami i nikt nie będzie robił "safari" na boty. Mogło to iść w dobrym kierunku kiedy programy bociarzy jeszcze "raczkowały" w 2010r a nie teraz... Jeżeli potrafią ddos'ować globalny serwer co skutkuje lagami w grze, wyrzucaniem kanałów itp. to o jakich zabezpieczeniach anty-cziterskich my tu mówimy :rofl:jak Oni sami siebie nie potrafią zabezpieczyć. Mamy 2k23 od 13 lat nie zmieniło się nic, i UWAGA - przez następne lata też się nic nie zmieni. Więc albo się gra i się nie marudzi albo się nie gra. Ale nic dziwnego skoro 90% graczy nie wyszło poza grotę dalej ( gdzie botów już nie ma ) tylko kisi ogóra w m1 albo m2... a sory jeszcze na pustyni można "noge pajonka" wydropić.

    "Kiedy doczekamy się jakiś sensownych kroków związanych z botami ? Zamknięcie serwera lub nowe ograniczenia w zakładaniu kont, czy może inne ograniczenia, które wpłyną na zmniejszenie ich ilości ? "

    Zamknięcie serwera nie jest żadnym rozwiązaniem. Serwer był zamknięty to ludzie chcieli żeby został otworzony, rynek stał, nisko lvlowe itemy nie były kupowane, w zasadzie handel był martwy.