Wybór EQ - item vs. item

  • Witajcie,


    ponieważ zakładacie mnóstwo wątków dotyczących wyboru itemu, najlepszym
    rozwiązaniem będzie założenie tematu, w którym będziecie mogli rozwiązać
    swoje problemy związane z wyborem broni.




    1. Można prosić o pomoc w wyborze dowolnej części EQ.


    2. Jeśli chce się porównać więcej niż 2 przedmioty, w szablonie
    (znajduje się poniżej) dopisuje się odpowiednio Przedmiot III itd.


    3. Osoby odpowiadające mają obowiązek zaznaczyć w dowolny sposób, dla kogo jest ich rada.


    4. W jednym poście może znajdować się tylko jedno pytanie (co nie zmienia faktu, że double posting jest zabroniony).



    Oczywiście z biegiem czasu regulamin może ulec zmianie, o czym jednak zostaniecie poinformowani.



    * - PvP, PvM lub PvP
    ** - inne informacje, które mogą mieć znaczenie przy wyborze itemu, czyli np. szczegóły postaci.

    Edited once, last by Laburra ().

  • Przedmiot IDzwon burzowego ptaka
    Nazwa i stopień ulepszenia: +9
    KD: potwora, powtórki +4 i spalony
    Bony: -


    Przedmiot IIBambus
    Nazwa i stopień ulepszenia: +2-7
    KD: pewnie potwora, penetry, powtórki/ potwora, penetry, kryta +4
    Bony: 37 śr, -13 um
    PRZEZNACZENIE:*Broń pod expa
    Dodatkowe informacje**Pytanie za 100 pkt... która broń lepiej sprawdzi się na metki, do groty na golemy, do dt dla smoczycy? Bambus byłby sukcesywnie robiony, co najmniej na +6, chociaż myślę o +7. Czy jest sens? Respy wybijam z buta, łuki w dt wybijam z buta, te małe stworzenia między golemami tez wybijam z buta, więc bambus sporo zmniejszałby obrażenia skowytu i strzelaka (oba skille na P więc swoje dmg mimo wszystko mają). Co lepsze?

  • Mimo wszystko polecam bambusa , w skilach na P roznica miedzy bambi a takim ptaszkiem to jakies 200-300 na korzysc z ptaka natomiast z zwyklych hitow jakies 50-100 na korzysz bambusa expiac w grocie na golemach . W dt ta roznice bedzie duzo wieksza , a na metkach zdecydowanie bambi sr daja duze dmg natomiast bambi ma wiekszy + do szybkosci ataku . Bambi :mkay:

  • To chyba oczywiste że bambus na metki sprawdza się idealnie, na golemy i DT też jest dobry. Nie ma co się zastanawiać bierz bambusa, z umiejętności będziesz trochu mniej waliła ale hitami nadrobisz. W późniejszych etapach expienia szamanki już na czerwonych setaou polecam zrobić sobie dzwon szczęki smoka hity ma duże i ze skilli jeszcze bije nie mało.

  • Temat przeczyszczony. Zapytania o wybór broni bez użytego szablonu, który jest podany w pierwszym poście tego tematu będą usuwane i specjalnie nagradzane. :whistling:

  • Gram szamanem healerem i mam problem z jakimi kd zbawka bedzie lepsza, osobiście wybrałbym propozycje drugą, ale chciałem zapytac was ;)

    "Myślę, że najsmutniejsi ludzie starają się rozweselić innych. Oni wiedzą jak to jest czuć się zupełnie bezwartościowymi i nie chcą aby inni się tak czuli"

  • Bloodziu, nie warto rezygnować z powtórki, to przyśpieszenie sporo daje ;)

  • Druga opcja jest według mnie lepsza, przynajmniej jeżeli masz możliwość zrobienia drugiej zbawki na szamana i surę. Pierwsza opcja dobrze nadaje się na wojny i można sobie na nią pozwolić przy dobrze rozwiniętej zwince. Mimo wszystko jednak wybrała bym tą z kd powtórki. :P

  • Dzięki czyli nie jestem sam z tą decyzją :P
    A co do drugiej zbawki męczę sie na dt/gildijny juz długo ogółem z 50zbawek spalone na +8/9


    Ale mam plany co do zrobieni tej własnie na sury i szamanów, także tą bd miał woj i ninja + powtórka :P
    Dzieki wielkie kochani :love:

    "Myślę, że najsmutniejsi ludzie starają się rozweselić innych. Oni wiedzą jak to jest czuć się zupełnie bezwartościowymi i nie chcą aby inni się tak czuli"

  • Przedmiot I
    Nazwa i stopień ulepszenia: Antyk +9 śr.43 um.-12
    KD: potwora,śmierci,powtórki+4
    Bony: 3 słabe


    Przedmiot II
    Nazwa i stopień ulepszenia: Burzak +9
    KD: potwora,śmierci,powtórki+4
    Bony: czysty chyba że będzie jakiś fajny event na którym będzie można wybonować :P
    PRZEZNACZENIE: * Exp i metki
    Dodatkowe informacje ** Zastanawiam się nad burzakiem ponieważ expiąc z konia często używam skilli (skowyt G2, strzelak m6) i wydaje mi się, że te 12% w skillach zrobi trochę różnicy. Jak sądzicie ,co lepsze?

  • W sumie nie ma wielkiej różnicy ale osobiście wybrałbym antyka. Jeżeli masz w miarę dużo speed ataku i bijesz przy ścianie to proponuje antyka, te -12% um w sumie wielkiej różnicy ci nie zrobią.


    PS. nie bonuj burzaka tylko kup nieba i ziemi i jemu wstaw bony.

  • Dla mnie debilizmem jest, wybieranie dzwonu nieba i ziemi, tylko dlatego że jego sie przerabia na szczęki smoka... a prawda jest jednak dość bolesna, szczęki, pomijając bon wbudowany na diabły, który na golemach jest nam niepotrzebny, Dmg fizyczne(bo takie nas najbardziej interesuje w dzwonku, chciałbym zauważyć!) mają taki sam jak burzak+9 dopiero na (uwaga, bo mozna dostać zawału) tak, zgadłes/łas! NA +7!! więc moim zdaniem, szukałbym burzowego+9 z bonami, lub bez i do 80 mozesz nim bic, bo i fizyczne i magiczne obrażenia ma na bardzo dobrym poziomie. Co do porównania, antyk przy takich średnich, bedzie bił dosyć mocno, ja w ebonkach+9 i nic wiecej do siły, kd potwora+4, burzakiem+9 bije po 800-900 w (metka70lvl) na 75lvl i to większosc szamanów na tym lvl ma takie dmg, Teraz Ty sprawdz sobie ile bijesz Antykiem, mysle ze moze byc więcej, ale! Chciałbym zauważyc, ze przy expie w grocie, mimo moze większego dmg z konika na korzyść antyka, wybrałbym burzaka, ponieważ skille tez są potrzebne w grocie, a antyk nie dość ze okrutny minus w umkach, to jeszcze dmg magiczne znacznie mniejsze. Ja na Twoim miejscu brałbym burzaka, i bił nim w grocie nawet do 80lvl, chyba ze typowo z konia, to wtedy bamboo, lub ten antyk, ale Twoje skille będa zenująco słabe. Jeśli nie wierzycie temu co pisze, odsyłam do wiki.
    Pozdro!

    Emerytowany gracz

  • Przedmiot I
    Dzwon Nieba i Ziemi


    Nazwa i stopień ulepszenia: +9


    KD: potwora, krytai powtórki+4


    Bony: -20grota 10 spida zaklęcia 10szycie 3 omdlenie 5mało istoty!




    Przedmiot II
    Antyk


    Nazwa i stopień ulepszenia: +9


    KD: +3 kryta potwora powtórki/ jeśli będzie trzeba zmienie na +4


    Bony: 40średnie umki-13 20diabły reszta mało istotna


    PRZEZNACZENIE:*Broń pod expa myśle nad expem na poli cel jak na razie 80lv i certy!


    Dodatkowe informacje*
    szaman smok 76 lv


    obecnie wbijam poli na p (3ku)skile w
    trakcie wbijania na P dlatego myślę nad expem na poli!
    poza
    tym w eq 100%grota z nno w tarczy włącznie! 15 % do pz ,36%bloku i
    coś koło 20% na strzały!
    do tego dodatkowy buf z ful intem
    pomoc błogo 51,3%
    i heler zwinka zwiększenie ataku na g1 + full
    int!
    jak broń będzie lepsza i gdzie zaczynać g1 czy g2 ?
    dodam że z tą klasą jeszcze w grocie nie miałem przyjemności expic:D



    dlatego pytam bardziej kumatych w
    tym temacie!


    SELL EQ PVP EXP spokojnie tylko część:D
    pw tytan27
    GG 52875124

  • na poli to wiadomo ze bron z sr czyli antek kd+4 chociaz potworka zeby weszlo+4

  • Przedmiot I Bambusowy dzwon
    Nazwa i stopień ulepszenia: +9
    KD: kryta, potwora, powtórki +4
    Bony: 22 śr, 20 grota, 8 witala, 3 szycie, -7um


    Przedmiot II bambusowy dzwon
    Nazwa i stopień ulepszenia: +3
    KD: brak
    Bony: 40 śr -15 um
    PRZEZNACZENIE: Exp/metki/drop/dt
    Dodatkowe informacje Mam teraz 81 lvl, expię tylko i wyłącznie z poli (narazie mam pożyczonego tego bambusa +9). Ogólnie to ma byc broń pod metki, do dt i na drop w grocie (z buta czy tam z wierzcha) i ewentualnego expa z poli (takiego juz powyżej 86). Kłopot z tym drugim bambusem to brak kd'ków i +3, bo pewnie zrobię go maxymalnie do +6-7, więc +9 nie będzie nigdy. Cena tych itemów jest praktycznie taka sama. Co myslicie?



  • Watpie by cena obydwu byla taka sama:P Ten +9 jest moim zdaniem duzo drozszy... No ale skoro mowisz ze taka sama to bierz 9. Bo +6 40 sr bedize mial taki sam dmg jak +9 a w grocie bedzie o niebo lepszy ten +9...

  • To sa itemy ludzi z mojej gildii :) W tym sęk, dlatego cena taka sama. Po prostu promocyjna :w00t:

  • Przedmiot ISzata Baronów


    Nazwa i stopień ulepszenia: +9


    KD: -


    Bony: -




    Przedmiot IISzata Baronów


    Nazwa i stopień ulepszenia: +6


    KD: Przyspieszenia uchylki obrony +3


    Bony: 1000 PŻ


    PRZEZNACZENIE:*Zbrojka pod expa w v2 i PVP


    Dodatkowe informacje: Nie wiem co wybrac co lepiej sie opłaci czy miec wiecej pż czy obrony. Prosze o pomoc Szaman Smok 62 LVL

  • Przedmiot I Szata Słońca+7
    Nazwa i stopień ulepszenia: +7
    KD: Speed i uchylenia+4
    Bony: 2k pż, 10 do pż, 15 ataku i 2 słabe


    Przedmiot II Baronka+9
    Nazwa i stopień ulepszenia: +9
    KD: all +4
    Bony: brak
    PRZEZNACZENIE: PvE (w v2) i PvP
    Dodatkowe informacje Mam przedmiot 1 ale nie wiem czy nie zakupić przedmiotu 2.

  • Moim zdaniem ze względu na trwający event możesz zakupić i wybonować baronkę - puki nie wbijesz stali lepsza baronka niż słońca +9, a bony mogą wejść na prawdę fajne ;)

  • Tylko problem jest taki że nie wiem czy będę w stanie wybonować potencjalną baronke,
    gdyż nie jestem w stanie określić czy w ogóle coś dropne ciekawego na tym evencie.
    Dynie jeszcze łatwo pójdą, ale te różdżki to będzie droga przez mękę.
    A gdyby wziąść pod uwagę baronkę+9 full kd+4, ale bez bonów?
    (o stali narazie nie myśle bo mam 66lvl więc nawet+4 nie założe,
    a póki co chce wbić skille na G i dopiero pojechać z lvl'em)

  • Ja w baronce +8 z kd +3 wbiłam 75 więc spokojnie :P nie miała bonów, a nie było aż tak tragicznie ;) Moim zdaniem taki zakup się opłaca, bo tak na prawdę lepsza jest stal dopiero na 7/8. szata słońca to już trochę mało na tym lvlu, mimo dobrych bonów nie jestem do końca przekonana czy jest to wystarczający item, chyba że przez czas w którym będziesz wbijać skille uzbierasz również pieniądze na zakup baronki wybonowanej, jeśli dajesz radę na metkach 65/70 z szatą słońca to spokojnie, jeśli masz dropka to problem tym bardziej się rozwiązuje, bo swoją postacią możesz czytać tylko skille do p i zbierać na eq. Swoją drogą proponowałabym Ci dobić na chybcika 69 , bo dysproporcje między skillem 3 a 4 bywają kłopotliwe - zwyczajnie dużo dłużej stoi się na tym lvlu, szczególnie jeśli 3 skill jest skillem atakującym ;) lepiej zrobić postój na 4 skille a potem już posiedzieć na 75 :)

  • Co to zbroi to chyba jednak poszukam tej baronki,
    natomiast jeżeli chodzi o lvl to na 69lvl'u wbije zwinke na M
    (mam już rzut, leczenie i przywołanie) tyle że właśnie szkoła mnie trochę ogranicza (dziwnie to brzmi xD)
    w taki sposób że gram max 1h dziennie więc dużo nie poexpie.


    W każdym bądź razie dzięki za pomoc i podzielenie się ze mną, twoim doświadczeniem :)

  • KTÓRY WACHLARZ BEDZIE LEPSZY W PVP, ZBAWKA+8 CZY EKTAZYJNY+8?