Porozmawiajmy o Metin2 - część I

  • Hahaha, to już zaczyna być śmieszne. Gdyby nie było przerw technicznych, to płakalibyście że nic nie robią w kierunku gry. Jak jest przerwa techniczna mająca na celu poprawę czegoś, to płaczecie że "coś zepsują" XD

    Ostatnie 2miesiace praktycznie kazda przerwa techniczna jest na niekorzysc graczy

    zAKRWAWIONY/NIESAPDRESIE/YAPADRESIE/RAKIETFJUELGG 2814853

  • Sporo tu negatywnych wypowiedzi na temat pracy techników i decyzji podejmowanych prawdopodobnie przez GF -nie dobrze aczkolwiek - TO PRAWDA ! Na rynku w grze zdaje mnie sie ze ludzie znacznie wiecej eq wystawiają i piszą " KONIEC GRY " ... " a miało byc tak pieknie..."

  • Znikome ilości botów. POLECAM wejść na serwer Jawa i wtedy napisać jeszcze raz post o botach. Zmienisz szybko zdanie co GF robi w tym kierunku :)


    Odpuścić event. I o tym właśnie mówię tylko widocznie tego nie widzisz. Że przy obecnych eventach wychodzi na to że prawie codziennie eventy sobie trzeba odpuszczać :)

    Skoro na Jawie jest wysyp botów to najzwyczajniej w świecie czas zmienić serwer/zacząć nagrywać te boty? Zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji.
    Nieprawda, to już zależy od Ciebie. Jeśli chcesz odpuścić event - robisz to. Jeśli nie chcesz - dropisz.

  • zazwyczaj wypowiada sie ten który na dany temat nie posiada zadnych informacji :D

    O, akurat w tle oglądam Twój film z zakończenia gry
    Tak się składa że nie trzeba mieć pojęcia żeby wywnioskować pewne rzeczy. Wystarczy użyć mózgu!

  • Jeśli ktoś utraci peta, zapraszamy do kontaktu poprzez Support. Na pewno uda się coś na to zaradzić :)

    A to Ciekawe...
    A tym którym zmieniliście Poziom Peta 6 na 2 to już nie pomożecie...

  • Skoro na Jawie jest wysyp botów to najzwyczajniej w świecie czas zmienić serwer/zacząć nagrywać te boty? Zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji.Nieprawda, to już zależy od Ciebie. Jeśli chcesz odpuścić event - robisz to. Jeśli nie chcesz - dropisz.


    Faktycznie, boty szaleją 24/7 a ja mam przez to zmienić serwera. Dobra rada :rofl:
    Nagrywanie botów też nic nie daje bo i tak kończy się dalej tak samo, tutaj trzeba interwencji kontroli serwera która jest regularna.


    A co do eventu widzę dalej nie pojmujesz fakty że piszę cały czas o tym że te eventy trzeba cały czas odpuszczać bo warte wgl zainteresowania są może 2-3 przez cały miesiąc.

  • Drogi Chmielu, zgadzam się po części z tobą. Z ta jednak różnicą, że gra która przynosi tyle zysku powinna być lepiej zabezpieczona/dozorowana. Na takim prywatnym serwerku gra sobie więcej ludzi niż na wszystkich serwerach PLa jednocześnie. Co robi GF gdy ktoś wchodzi mu do domu i robi na środku kupę ? NIC.


    Dziękuję dobranoc.

  • Już nie wiem co mam Wam napisać, naprawdę. Nie pozostaje Wam nic innego, jak lecieć po mopa, i zetrzeć te łzy myjąc podłogę. Jest wiele ciekawych serwerów prywatnych gdzie liczba graczy na jednym channelu przerasta zbiór graczy z wszystkich serwerów na globalu. Tam nie ma błędów, serwer jest dopracowany, Wasze rękawice działają idealnie, i wszyscy świetnie się bawią. Z mojej strony nasuwa się pytanie - dlaczego po prostu tam nie pójdziecie? Wygodniej Wam jechać GFa na forum? Zasilajcie nadal ich portfele, płaczcie że nie ma zmian, a przerwy techniczne to co? fikcja?

  • Już nie wiem co mam Wam napisać, naprawdę. Nie pozostaje Wam nic innego, jak lecieć po mopa, i zetrzeć te łzy myjąc podłogę. Jest wiele ciekawych serwerów prywatnych gdzie liczba graczy na jednym channelu przerasta zbiór graczy z wszystkich serwerów na globalu. Tam nie ma błędów, serwer jest dopracowany, Wasze rękawice działają idealnie, i wszyscy świetnie się bawią. Z mojej strony nasuwa się pytanie - dlaczego po prostu tam nie pójdziecie? Wygodniej Wam "j*bać" GFa na forum? Zasilajcie nadal ich portfele, płaczcie że nie ma zmian, a przerwy techniczne to co? fikcja?

    Z reguły jak komuś argumenty się kończą to nie ma co napisać :)


    Dlaczego global a nie priv ? Może dlatego że ludzie zainwestowali tutaj swój czas , w wielokrotnych przypadkach to czas kilkuletni. A po takim czasie należy się prawo do wyrażenia opinii co jest złe, a co według ogółu graczy zmieni grę na lepsze bądź gorszę.
    A to że GF ma nas ... to inna sprawa. Ale przynajmniej staramy się o jakieś zmiany

  • Z reguły jak komuś argumenty się kończą to nie ma co napisać :)
    Dlaczego global a nie priv ? Może dlatego że ludzie zainwestowali tutaj swój czas , w wielokrotnych przypadkach to czas kilkuletni. A po takim czasie należy się prawo do wyrażenia opinii co jest złe, a co według ogółu graczy zmieni grę na lepsze bądź gorszę.
    A to że GF ma nas w dupie to inna sprawa. Ale przynajmniej staramy się o jakieś zmiany a nie liżemy im dupę :)

    Nie, po prostu nie wiem jak do Was dotrzeć, bo jeśli nie rozumiecie po ludzku, to nie mam pojęcia jak mam to wytłumaczyć


    Wy nie wyrażacie swojej opinii, tylko ślepo klikacie trzy litery na klawiaturze "*GF", bo coś Wam się nie podoba. To nie jest wyrażanie opinii, tylko najzwyczajniej w świecie hejt.
    Nikomu nie słodzę, z doświadczenia wiem, że nie da się naprawić wszystkich błędów na raz, i do tego potrzeba czasu. Starając się o zmiany piszecie o tym na forum zamiast do supportu? O takim sposobie jeszcze nie słyszałem.

  • No jak przerwa nie skończy się do 15 to mi razador 250dni padnie xd ??(


    Jeśli ktoś utraci peta, zapraszamy do kontaktu poprzez Support. Na pewno uda się coś na to zaradzić :)

    no akurat bo w to uwierze Ci. Mialem wczesniej na pecie nabite 678dni I nadzwyczajna przerwa techniczna -niezapowiwdziana mi go usmiercila!


    Pisalem na ten Wasz support I odeslano mnie z kwitkiem. "Zeby ozywic peta trzeba uzyc odzywki I nawet gm mi link podali do tej informacji o petach" -zalosne. Pisalem kilkakrotnie I nic support nie pomogl.a mialy z niego taki perf do expends 10 lvl mial 2.1 pz I 3 skille oraz 678dni nabite I ded. Super GF

  • Nie, po prostu nie wiem jak do Was dotrzeć, bo jeśli nie rozumiecie po ludzku, to nie mam pojęcia jak mam to wytłumaczyć
    Wy nie wyrażacie swojej opinii, tylko ślepo klikacie trzy litery na klawiaturze "*GF", bo coś Wam się nie podoba. To nie jest wyrażanie opinii, tylko najzwyczajniej w świecie hejt.
    Nikomu nie liżę dupy, z doświadczenia wiem, że nie da się naprawić wszystkich błędów na raz, i do tego potrzeba czasu. Starając się o zmiany piszecie o tym na forum zamiast do supportu? O takim sposobie jeszcze nie słyszałem.


    Nie da się wytłumaczyć czegoś co nie ma sensu, więc na marne Twoje starania w tym będą. Bo każdy wie co tutaj się dzieje.



    "z doświadczenia wiem, że nie da się naprawić wszystkich błędów na raz, i do tego potrzeba czasu" - Mieli na to 14 lat . To za mało czasu ? :)

  • Pisalem na ten Wasz support I odeslano mnie z kwitkiem. "Zeby ozywic peta trzeba uzyc odzywki I nawet gm mi link podali do tej informacji o petach" -zalosne. Pisalem kilkakrotnie I nic support nie pomogl.a mialy z niego taki perf do expends 10 lvl mial 2.1 pz I 3 skille oraz 678dni nabite I ded. Super GF

    Jeśli sytuacja wynikła by z nieplanowanej z wyprzedzeniem przerwy technicznej, to nie widzę powodu do odmowy. Co innego w przypadku przerw, które są planowane ze stosownym wyprzedzeniem. Aczkolwiek, przedłużanie życia tuż przed końcem to jak wspomniał Mein, balansowanie na krawędzi i samemu proszenie się o kłopoty.

    Community Manager

  • Gierka chcąc nie chcąc musi na siebie zarabiać, i nikt nikogo nie zmusza do zakupów w itemshopie. Od dłuższego czasu walczyli z botami, i aktualnie na serwerze są znikome ilości (Ale Wy i tak powiecie, że GF nie robi nic w kierunku poprawy gry)
    Jeśli szansa na wydropienie bodzia jest taka, a nie inna, to równie dobrze mógłbyś/mogłabyś sobie ten event odpuścić! Ten, kto będzie chciał wydropić sobie bodzia z tak małym procentem ten da radę;)

    Weź mi wyjaśnij jak ma zarabiać bez "zmuszania" do zakupów w IS. Przecież nikt ci nie napisze "masz zapłacić" żeby grać , tutaj jest to bardziej wyrafinowane --- my pozmieniamy tak grę, żeby grać chcąc nie chcąc i tak będziesz musiał kupić rękawice z IS lub inne LEPSZE RZECZY z IS niż te z gry :) albo rozstaniesz się z grą bez żalu z naszej strony(GF) -zwolnisz moc servera dla tych co chcą płacić :D


    Na etolinie o 9 rano naliczyłem na ch2 na dolinie 6 botów potem w światyni po drodze do dt 8.
    Więc myśliciele z GF zamiast banowania po mac adres doszli do wniosku że po co banować jak można na tym jeszcze zarobic. Podniesiemy dmg osabimy drop i teraz i boty i normalni gracze będą musieli ładować w IS :). Niech wymiana sieciówki kosztuje 20 zł (w przypadku pudła , bo w lapku to pewnie większy koszt). Wystarczy takiego nieuczciwego gracza zbanować 2 razy i jest 40 zł w plecy dziennie, No ale tu zarobi producent karty sieciowej a nie GF :). Myślę ze po paru takich banach ktos by sie zastanowił czy warto grac nieuczciwie.
    Ale GF zauważył problem z GameMaster'ami , że nie ma chętnych na to stanowisko, więc kto ma to banować?? No to upieczemy dwie pieczenie przy jednym ogniu :) bociarze i tak będa nam płacić chcac nie chcąc no a przy okazji gracze bo , kto będzie siedział po 5 godzin dziennie na odłamkach jak może maxymalnie siedzieć godzine (250 odłamków oczywiście za drobną odpłatą -koszt rękawicy zodzieja z IS), ale wprowadzając te zmiany jak zwykle coś nie pykło , bo źli gracze sie oburzyli, że drop nie działa , że moby "są twardsze i mocniej biją" no to teraz pzrerwa techniczna i zmieniamy tą "10" na "12" w Evencie łocy bosów" :D:D:D

  • Jeśli sytuacja wynikła by z nieplanowanej z wyprzedzeniem przerwy technicznej, to nie widzę powodu do odmowy. Co innego w przypadku przerw, które są planowane ze stosownym wyprzedzeniem. Aczkolwiek, przedłużanie życia tuż przed końcem to jak wspomniał Mein, balansowanie na krawędzi i samemu proszenie się o kłopoty.

    z tym akurat sie zgodze strzelic sobie w kolano i pretensje miec do kogos innego czemu on tego nie zrobił

  • Jeśli sytuacja wynikła by z nieplanowanej z wyprzedzeniem przerwy technicznej, to nie widzę powodu do odmowy. Co innego w przypadku przerw, które są planowane ze stosownym wyprzedzeniem. Aczkolwiek, przedłużanie życia tuż przed końcem to jak wspomniał Mein, balansowanie na krawędzi i samemu proszenie się o kłopoty.

    To mu ożyw tego peta o ile jeszcze go ma i sam takie zgłoszenie rozpatrz.
    Nie sądzę by z palca sobie to wyssał. Obsługa na support jest bardzo słaba. Odpowiedzi wręcz nieodpowiednie.

    Czy znowu to manersko się wpycha i banuje?” (Bez urazy <3 )
    Masz pytanie lub uwagę zapraszam na pw (nie zagryzę)
    Posty nie są spam/offtop i proszę je zostawić
    Pozdrawiam serdecznie

  • Jeśli sytuacja wynikła by z nieplanowanej z wyprzedzeniem przerwy technicznej, to nie widzę powodu do odmowy. Co innego w przypadku przerw, które są planowane ze stosownym wyprzedzeniem. Aczkolwiek, przedłużanie życia tuż przed końcem to jak wspomniał Mein, balansowanie na krawędzi i samemu proszenie się o kłopoty.

    @Art'cik moj pet mia 2-3 wtenczas zycia wiec spokojnie moglem go przedlyzyc po powrocie z pracy, ale niestety nadzwyczajna przerwa techniczna mi tego nie umozliwila. Wracam do domu bo dlugiej naprawde dlugiej zmianie pracy. Siadam do kompa a tu suprice zafundowany przez GF. Zreszta opisalem sytuacjie w tikiecie do supportu i wywody ze uzyc odzywki trzaba aby ozywic i nne tego typu historie. Nawet napisalem temu nowemu na tamtenczas GM ze rozumiem ze jest nowy i musi sie jeszcze wiele nauczyc wiec moze zapytalby sie starszych kolegow jak to ugrysc :P to mi podeslal link tylko do info o petach.


    Mysle ze jezeli mnie nie pomogliscie wtedy to nikomu nie pomozecie. A jesli tak sie stanie to panie Art prosze o link zebym mogl sie odwolac i mi zwrocono tamte nabite (stracone dni) co mi przez nadzwyczajna niezapowiedziana przerwe techniczna GF usmiercil!

  • Każdą z sytuacji rozpatrujemy odrębnie. Jeżeli faktycznie okazałoby się, że nieplanowana przerwa techniczna utrudniła by przedłużenie życia zwierzakowi, to uważam, że moglibyśmy udzielić pomocy w tym zakresie. Ale jeżeli życie zwierzaka jest obarczone czasem 1-2 dni, gdzie teraz wpada np. przerwa techniczna i po zakończeniu której nadal gracz ma możliwość jego przedłużenia, to nie możemy tego z oczywistych względów uznać.

    Community Manager