Vathavar Emeryt

 • Member since Feb 12th 2009
 • Last Activity:
Posts
172
Likes Received
5
Points
885
Profile Hits
8,185
 • zostawiam ślad ;)

 • hejka, zostawiam ślad

 • Bum! :D

 • Co mnie molestujesz? :love:

 • elo tato

 • Cześć Dziadku! :)

 • Zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych smacznego jajka i mokrego dyngusa. Życzy Daria

 • /me tyka Vatha.

 • :cookie:

 • /me wtul w Vathavar :3

 • trolololo

 • :gm: :goldplz: :noob:

 • Co mnie podglądywowujesz? :D

 • MOŻESZ to WSTAWIĆ jeszcze RAZ na FORUM POM2? By Merle:) Znalazłem w ARCHIWUM


  Etykieta gry
  Propozycja


  Kilka ostatnich dyskusji sprowokowało mnie do napisania tych kilku punkcików.
  Jeśli temat sie spodoba, to będę aktualizował, jeśli nie to mod juz będzie wiedział co ...


  To jest tylko gra i oddzielamy ją od życia prywatnego/realnego.
  Trzymajmy odpowiedni klimat, To jest mniej lub bardziej, ale RPG fantasy.
  Nazywajmy bohaterów w odpowiedni sposób, nazwy typu ktos111 są trochę bezsensowne i niepasujące do klimatu gry.
  Pisownia, piszmy poprawnie, jeśli nie można używać 'polskich' znaczków t zastępujmy je odpowiednikami: ą - a, ę - e, ñ - n, ó - o itd.
  Skróty, Jeśli uzywamy jakiegos skrótu tupu lol, btw itp. to róbmy to ze zrozumieniem polecam temat: Lol itp
  Nie wyzywajmy się wzajemnie, źle to o nas świadczy.
  Nie bądźmy nachalni, jeśli ktoś np. nie przyjmuje nas do grupy za pierwszym razem, odrzuca zaproszenie do gildii itp. to nie wysyłajmy kolejnych 10 zaproszeñ, źle to o nas świadczy.
  Nie przeszkadzajmy, Jeśli ktoś jest w tłumie mobów i właśnie z nimi walczy, to nie wysyłajmy mu listów, zaproszeñ itp. przeszkadzamy mu w ten sposób.
  Nie rzucajmy się z pomocą, Jeśli ktoś walczy/niszczy coś specjalnego (metin, Goo-Pae itp.) zapytajmy pierw: pomóc? czy można? itp.
  Wulgaryzmy, nie używajmy ich, świadczą o niskiej kulturze lub o ubogim słownictwie (podobnie jak częste używanie słowa: n00b), jak już musimy to może np: #$#%!
  Nie podrzucamy innym swoich problemów, Gdy gonią nas silniejsze mobki np. Podle Demony to niewbiegamy innym w jego "terytorium" walki, wołajmy o pomoc (może CTRL+1 ? przydał by sie taki okrzyk HELP).
  Pozwólmy żyć neutralnym, jeśli ktoś ma w ręku kilof, wędkę, otworzył sklep, nie zaczepiajmy go, nie jest uzbrojony, nie wypada atakować bezbronnego, nawet gdy jest Okrutny (może chce sie poprawić)
  Nie atakuj kogoś tylko dla tego, że jest z innego królestwa, może jedzie pohandlować, lub w jakimś innym pokojowym celu (np. ma jakąś misję na polowanie do zrobienia, a potrzebne moby są tylko blisko sąsiedniego królestwa).
  Szanuj czyjąś pracę, nie podbierajmy itemów, yangów i zgromadzonych mobów (KS-owanie), jest to nieszanowanie czyichś starañ i pracy.
  [/list=1]


  Wyjaśnienia by Kitsuneki:
  Cytat
  Kitsuneki napisał(a)
  Aby grało nam się lepiej .


  1. Kill still ( KS ) Kradzież zabójstwa .


  Wyjaśnienie : KS'em nazywamy każdy atak na już wcześniej zaatakowanego potwora . Jeśli ktoś atakuje jakiś cel , automatycznie staje się on on jego celem , wraz ze wszystkim tym co z niego wypada ( drop rate ) . Nie rób tego , nie tylko dlatego , iż pozbawiasz danej osoby możliwości uzyskania całej ilości punktów doświadczenia , ale także przez to , iż może się to obrócić przeciwko Tobie . Każdy zaczynał jako novice/newbie . Jeśli nie umiesz sam/a zatroszczyć się o rozwijanie własnej postaci , najwidoczniej nie jest do gra dla Ciebie . Nie myśl , że ludzie jacy tu grają nie mają co robić i będą Cię niañczyć . Jeśli zaś zdarzy Ci się KS , po prostu przeproś i graj dalej .


  2. Grupa ( Party ) .


  Wyjaśnienie : Grupa jest to zbiór kilku osób . Począwszy od 2 , skoñczywszy na liczbie bliżej nie określonej . Aby się w niej znaleźć możesz dostać zaproszenie od twórcy/lidera , bądź też o nie poprosić . Nie myśl sobie , że nia dasz rady . Każda klasa ma mocne , a zarazem słabe strony . Jeśli nie wiesz co robić , ktoś Cię naprowadzi . Celem grupy jest wspólna walka w celu szybszego pozyskania punktów doświadczenia , a co za tym idzie , bycie w tego typu tymczasowej społeczności daje bonus do doświadczenia , zależny od ilości osób w tejże grupie . Za naturalnie przyjęte jest , iż każdy członek ma za zadanie zabijać potwory . Grupa to nie tylko przywilej , ale obowiązek . Wspomniane przeze mnie zabijanie , jest jedynie zalążkiem tego co składa się na całość . KS'owanie jest tutaj powszechnie uznane za zezwolone z tego powodu , że nie ważne kto zabije , to i tak doświadczenie idzie na podział . Bardzo mile widziana jest kultura , oraz pomoc towarzyszą . Kiedy zabijacie duże ilości potworów , jest większa szansa na zdobycie jakiegoś przedmiotu . Jeśli chcecie się na wzajem szanować , nie bierzcie tego co nie wasze . Na każdym przedmiocie , jest nazwa jego właściciela . Zabieranie tego przedmiotu , kiedy nie ma na nim waszego pseudonimu , jest niczym innym jak kradzieżą .
  Kolejna sprawą jest leech'ing ( leech - pijawka ) . Znaczy to tyle , co ssanie doświadczenia . Jak wiadomo pijawka nie robi nic i czerpie korzyści , to samo tyczy się graczy pozostających w w jednym miejscu przez pewien czas w bezruchu . Jak mówią ostatnie linijki punktu pierwszego , nikt nie będzie Cię tutaj niañczyć . Jeśli nie możesz pomóc grupie , a szukasz łatwego sposobu na doświadczenie , prędzej , czy pózniej zostaniesz wyrzucony/a . Przyjmij to w ciszy , i nie próbuj się tłumaczyć . Jeśli masz również coś innego do załatwienia , nie wpychaj się na siłe do jakiej kolwiek grupy . Jeśli gdzieś wychodzisz , lub masz coś do zrobienia w realnym życiu , w dobrym smaku jest odłączyć się na ten czas z gupy . Po powrocie możesz znów poprosić o zaproszenie . Zdarzają się co prawda osoby , które mogą Cię wypoziomować , ale nie licz na to za często .


  ew. propozycje zmiany lub nowych punktów proszę zgłaszać w kolejnych postach lub na PM.

 • Spokojnej Roboty!! Pozdrawiam!!! :rofl:

 • Pozdrowieia z Lublina :love: