Posts by NightRex

    opłaca się kupować zwoje egzo w IS i podbijać skille? :)

    Jest jakiś sposób aby przedłużyć broń na 70 lvl ?

    ad 1. Kwestia indywidualna, jak nie szkoda Ci realnej kasy to możesz zwojować, trudno tu mówić o jakiejś opłacalności, bo ciężko o zwrot zainwestowanych pieniędzy, a tym bardziej jakiś zysk z tego. Albo chcesz płacić za grę albo nie.

    ad 2. Nie ma takiej możliwości, trzeba sobie odpowiednio wcześnie rozplanować kiedy wziąć broń i najlepiej broń na 70 lvl odebrać dopiero w momencie wejścia do groty. Sa co prawda pewne sposoby na klonowanie broni, ale wymaga to jej upuszczenia na ziemie, więc w przypadku baoni bohaterów nie przejdzie, najlepiej działa na FMSy :D

    Zakładając, że bardzo dokładnie dobierają słowa do tych zapowiedzi, to raczej sugerowałoby nowy poziom dla istniejących umiejętności. Natomiast bardziej prawdopodobne wydaje mi sie jednak dodanie nowego skilla, żeby był sens wbijać kolejne lvle. Ciekawe czy ta drżąca ziemia to bardziej metafora dotycząca potęgi graczy, którzy wbija nowe skille czy sugestia, że np. wojownik dostanie kolejnego skilla typu tąpnięcie (jakże orginalnie).

    Co kto lubi. Mi właśnie najbardziej podoba się ta początkowa faza serwera. Po tym roku serwer robi sie już zastany i nudny, mało dynamiczny podobnie jak i dynamika rozwoju postaci siada. Po części pewnie też kwestia sentymentu (to pewnie główny powód dla większości, aby jeszcze grać w tą gre), wczesne etapy gry najbardziej przypominają starego dobrego metina.

    na szamanie nie masz rozdanych statystyk w sile a masz 481 wartości, czyli na 100% masz wybraną wartość ataku. przykładowo postać która nie ma biologa 92/94 u mnie na koncie z full siłą (90 pkt) ma 460 wartości, 247 defa, 8.7k hp

    U szamana siła nie dodaje wartości ataku tylko int

    Całkiem przyjemni się gra. W przeciwieństwie do innych serwerów tu drop z metków jest jeszcze coś wart. Dzieki temu, że nie ma wielkich tłumów to metków do bicia nie brakuje. Żeby sobie na luzie pograć dla rozrywki spoko warunki.

    Na naszym forum była tylko instrukcja którą można było różnie interpretować stąd tyle złych odpowiedzi.

    Nie wiem jak można było to "różnie interpretować". Były wyraźnie wyznaczone rzędy, wystarczyło nałożyć linie na obrazek i odczytać kod zgodnie z tymi rzędami. Prościej to już chyba tylko można napisać wszystko w jednym rzędzie i kazać ludziom odczytać, choć i tak pewnie znaleźliby sie tacy, których i to zadanie by przerosło.

    Bossów też nie można nie wiadomo jak zmodyfikować, bo nie byłoby jak grać samemu - nie każdy gra, lubi, albo ma czas grać z gildią, więc muszą być też takie bossy, które będzie ktoś zbijał kiedy ma na to ochotę.

    Dla tego powinny być dwa rodzaje bossów, jeden do solowania, z gorszym dropem i drugi dla gildii/grupy, który byłby znacznie silniejszy, gdzie drop byłby znacznie lepszy, ale do podziału na całą grupę. Robienie słabych bosów grupowych, tak aby gracze solo dali sobie z nimi rade nie jest żadnym rozwiązaniem, bo powoduje, że nikt nie robi ich grupowo, bo sie nie opłaca. W efekcie w Metinie praktycznie nie istnieje teraz aspekt współpracy i gry w grupie, bo jest to nieopłacalne i do niczego nie potrzebne.

    Generalnie problem jest w tym, że te wszystkie bossy sa po prostu za słabe. Metin jest jedyną grą, w której się spotkałem z tym, że ktoś idzie na bosa na kilka(naście) swoich kont. W żadnej innej znanej mi grze takie coś nie przejdzie, bo solowy gracz nie ma szans tego zrobić. Zazwyczaj musi być jakiś tank, musi być healer, support i kilku dpsów. A tu wystarczy odpowiednio załadować isa i lecisz sam. Niestety jest to kompletnie nieprzemyślane pod tym względem.

    Moim zdaniem problemy techniczne są pomijalne. U mnie zawieszenie się z podniesioną ręką zdarza sie sporadycznie i wydłuża to proces zalogowania sie do gry o około minutę (ubicie okna i podniesienie nowego). Metin ma znacznie poważniejsze problemy związane choćby z pay to win i to jest moim zdaniem największa bolączka, ale mimo to na nowym serwerze gra się bardzo przyjemnie, o ile nie ma sie parcia na topkę. Duży plus z ograniczeniem inflacji przez brak dropu yang, dzięki czemu odpada farmienie yangów w katakumbach. Dobry sygnał, że chociaż część problemów jest dostrzegana i próbuje się im jakoś zaradzić. Tak czy siak nie ulega wątpliwości, że obiektywnie gra wypada słabo na tle konkurencji, ale wspomniany już sentyment i specyficzny klimat co jakis czas jednak mnie przyciąga z powrotem.