Posts by Zamisis

No ładnie ładnie, gracze udupieni czy to czerwonym paskiem czy to dwuetapowym logowaniem a boty ? Coraz bardziej chytre i przebiegłe ;)

Dziś robiąc alchemię, patrzę że typ biega jakoś dziwnie, przechodzi przez elementy mapy - gdzie postać normalnie się zatrzymuje i iść dalej nie może, czy to znika w trakcie. A najciekawsze, że kursował od alchemika do handlarza bronią. ..

Kto tam ma dzisiaj dyżur sprawdzać zgłoszenie na supporcie i banować, banować !!!

Art apeluję aby zrezygnowali wymuszonego logowania dwuetapowego i ograniczeń w logowaniu (czerwony pasek) bo to nie działa ! Boty nadal sobie poczynają i to coraz bardziej bezczelnie !

U mnie problem wystąpił w momencie kiedy po dłuższej przerwie(około 16 dni) chciałem się zalogować do gry. Nie logowałem się na żadne inne konto. Support mi odpisuje, że mam Proxy/VPN którego nie mam a naciskają abym to wyłączył...
    Więc co mam zrobić?

Próbowałeś na platformie w miejscu gdzie po zalogowaniu znajduje się nazwa konta - nacisnąć "napraw" ?

tez tak mam .juz o tym wczesniej pisalem , wystarczy albo krzyzykiem albo odpalic nowego clienta jeszcze raz

Teraz może i wystarczy a co, gdy przestanie to działać i będzie trzeba czekać na odpowiedź supportu niemieckiego ? A przy okazji akurat jakiś pet zdechnie itp itd ..

Art może zajmij się tematem jak tylko się da bo to nie jest śmieszne a wiele osób się już męczy z tym ograniczeniem od dawna ..

Ale wy tutaj jadem plujecie na lewo i prawo nawet nie widzicie kogo opluwacie.

A prawda jest taka, że na czerwony pasek narzekają jedynie cziterzy i stali bociarze,

tak samo na wiadomość aby odpalić na nowo clienta,

ja takich problemów nie miałem bo gram czysto. Wniosek nasuwa się sam :).

Tak samo 2FA. Chyba tylko boty na to narzekają, bo brakuje im telefonów by tworzyć nowe boty.

To twoja gra polega chyba tylko na logowaniu ch1 bazar i szukaniu okazji na szkle. Wtedy się zgadzam - nie ma problemu ;) Natomiast normalni gracze chcąc odpalić główną postać + buf są dręczeni przy każdej zmianie kanału, odpalaniem klienta na nowo, wymiennie raz na głównej, raz na bufie. Ale ktoś kto przesiaduje wyłącznie na bazarze takiej wiedzy mieć nie może. Pokazałeś jakim jesteś kretynem, a miałeś okazję aby siedzieć cicho i się nie kompromitować ;)

1) Atak dystansowy moba nie przerywa akcji (zmień postać / wyloguj)

2) Implementacja 30 poziomu konia, gdzie wybierałoby się bonus stały albo stałą transmutację ...

3) Opcja pokaż/ukryj widok stroju, tak aby można było korzystać z bonusów strojów ale mieć wygląd swojej ładnie ulepszonej zbroi czy broni.

4) Depo dla alchemii, tej handlowej aby można było sobie przekładać między postaciami na tym samym koncie bez konieczności wysyłania poczta, co długo trwa + poczta nie jest dostępna 24/7 ...

No i git, mniej ludzi więcej blasków się dropnie :crazy::crazy::crazy:

Masz patologiczne pojmowanie rzeczywistości ;) Większość dużych poziomów nie traci energii i czasu na drop SBK i tym samym się nie bawią w drop ;) Ale ta sama grupa to ludzie którzy kupują sbk. Więc nie zdziw się kiedy nadropisz 2-3x tyle co dawniej ale suma z zarobku będzie mniejsza niż wtedy kiedy miałeś ich mniej ;)

To jest szczyt szczytów ! Mam wolne, chciałem sobie trochę pograć i co ? "Ta gra jest dla ciebie niedostępna". A najlepsze w tym wszystkim jest to że:

- jedna platforma

- tylko jedno konto zalogowane

skakałem po ch - za respami ...

Art Czy już jest ograniczenie czasowe na zmiany ch ?! Co tu się odwala ?!

Art - gracze delikatnie mówiąc są wściekli (można tu podłożyć bardziej dobitne ale też wulgarne słowo zaczynające się na literę W).

Żądamy adekwatnej rekompensaty dla wszystkich - zamiast tej, z której i tak większość lub połowa nie skorzysta !!!

Ja tam bym wolał za rekompensate arta na wyciągnięcie ręki :)

A co Ci chłopie ten biedny Art zawinił ? Wiesz jaką on ma niewdzięczną robotę ? On tylko przekazuje to co mu powiedzą, ewentualnie czasem przekazuje od nas do nich - głównie niezadowolenia.

Mogliby dać realną rekompensatę czyli coś niezdatnego do handlu ale użytecznego - np liderkę 100% exp albo pd 200%

edit: tylko nie na zasadzie - odbierzesz i za 2h znika, tylko użyjesz kiedy będziesz chciał !

Było już wiele razy poruszane przez różnych graczy -> możliwość cofnięcia poziomu postaci (np 1 poziom wstecz za 200sm) przy uwzględnieniu takich warunków jak:

- postać musi posiadać 1 wolny punkt umiejętności

- postać musi posiadać X wolnych punktów statystyk, gdzie X odpowiada, zdobytemu doświadczeniu (do przodu)

---> (25%), x=1

---> (50%), x=2

---> (75%), x=3

Zwój cofania poziomu dotyczy wyłącznie jednego poziomu i można ustawić jakieś ograniczenie w częstotliwości użytkowania lub dać bez ograniczeń (można sobie cofać ile się chce razy) ..

Wszystko super. Mam zrobione ok 40 kont na tombole teraz to mogę je sobie w 4litery wsadzić bo niby jak będę nimi losować . Mam na to poświecić cały dzień?

Idąc dalej skarpety piłki wszystko to już bez sensu he he.

Wracamy do 2007 gdzie każdy miał jedno konto.

Brawo brawo Gf cały czasy idziesz do przodu w utrudniani nam gry oczywiście.:evil:

A w 2007r kiedy to każdy miał jedno konto - nie było botów ? Ja dopiero się wciągnąłem do gry w 2009 i wtedy pamiętam to bot bota botem poganiał ;) Nawet boty wtedy GMów na chmurkę biły, ładne to były jaja dopiero .. Ale co jeszcze pamiętam ? Zaczynałem grę równocześnie dwoma kontami ;) Nie było mowy o zakazie multikonta.

Od tamtego czasu minęło 12 lat i kto ma utrudnienia ? My ... Komu żyje się dalej dobrze ? Bociarzom ...

Wymuszanie logowania na poszczególne konta jest oparte o zmiennych, które trzeba 'spełnić'. Z oczywistych względów nie są one dostępne publicznie, w końcu to ma być sposób na ograniczenie aktywności botów. Na chwilę obecną nie ma innego rozwiązania, aniżeli aktywację 2FA na koncie Gameforge.

Wydaje mi się że główna zmienna jaka jest wdrożona to - random. Tak jak w przypadku sklepów premium, gdy był problem i dali możliwość kupna w IS 5szt/konto za bodajże 10sm czy 10sz - to też było to oparte o czysty random.

To jest niedorzeczność. Konto które jest obecnie nieużywane bo dostało wymóg logowania dwuskładnikowego to 5 postaci, z których każda ma poziom równy 1, ich czas gry mieści się w przedziale 30min-1,5h, a mapy na których przez ten czas bywały to m1 oraz ewentualnie bazar. Tyle co mają zapełnione eq, gdyż pełnią rolę poszczególnych magazynów. Zatem jaki to ma związek lub gdzie w tu zachodzi podejrzenie o "bycie botem". Dodam, że na koncie nigdy wcześniej nie było innych postaci (wcześniejszych-skasowanych).

Kolejna sprawa, gdzie tu jest jakikolwiek sens czy logika ? Dajmy na to - mamy platformę z 15 kontami, na 13 kont nie ma logowania dwuetapowego, a na pozostałe 2 jest. Czy to oznacza że jeśli ktoś jedzie na botach to ma problem tylko z 2 kontami a reszta już jest "bezpieczna" ? Dlaczego nie ma tego logowania dwuetapowego na platformę - tylko jest wrzucone na poszczególne konta ? Mam wrażenie, że analogicznie podchodzono do "walki z botami" i jeśli nieuczciwy gracz leciał na botach to dostawał ban na konto a nie na platformę - jeśli się mylę to proszę mnie poprawić bo nigdy z banami nie miałem doświadczenia.

Czy niezadowolenie graczy z powodu tej "nowości" - zostało lub będzie przekazane do Gameforge ?

Widzę że logowanie dwuetapowe już zbiera swoje żniwa i wielu graczy robi sobie przerwę ;) Czyżby to była również przyczyna spadku cen alchemii ? Uważam, że jak najbardziej :)

Można tylko pogratulować, tym którzy tak pozytywnie opowiadali się za "najnowszą walką z botami" i uwierzyli w mrzonki ;)

od kilku lat nie widziałem 12 latka bez smartfona, ba teraz rodzice potrafią 2-3 letniemu dziecku dać telefon i sam sie obsłuży.

zastanówcie się co wy za głupoty wypisujecie.

Nie potrafisz sie dostosować to wypadasz z gry, krótki temat

A ja od dawna nie widziałem tak ograniczonej osoby, która do rzeczywistości odnosi się wyłącznie na podstawie własnych doświadczeń. To że czegoś nie widziałeś, o czymś nie słyszałeś - nie oznacza, że to coś nie ma miejsca czy nie istnieje. Najwyraźniej osoby odpowiedzialne za rozwiązywanie problemów są równie ograniczone i nie potrafią opracować kompletnego diagramu przypadków użycia - stąd ta głupota w postaci autoryzacji dwu-etapowej.

osoby z takimi telefonami już teraz są wykluczone z większości udogodnień działania współczesnego świata xD albo maja 70 lat i nie grają w metina

Jest jeszcze jedna grupa wiekowa, która może spełniać warunek i równocześnie być graczem metina ;) To nie trudne kombinuj, kombinuj może wpadniesz na to.

Ciekawe co z graczami którzy posiadają stare telefony (tylko do dzwonienia/sms) - mają lecieć i zakupić nowy sprzęt czy pozostać wykluczeni ?:) Takie pytanie hipotetyczne ...

Jak zwykle uwalanie normalnych graczy ... bo cwaniacy zaraz zainstalują sobie apkę na wirtualnej maszynce, skaner QR też jest do zrobienia czy to na kamerce czy w inny sposób i wcale nie trzeba kupować telefonów tylko mieć czas na takie zabawy .. i pytam się w jaki sposób to niby pomoże z botami ?!

A może by tak zabrali się do prawdziwej roboty i opracowali sensowny model profilowania użytkowników na podstawie zestawu wielu metryk... jak można sobie zmienić IP tak nowy sprzęt czy przeprowadzka już nie jest taka trywialna ;)

Psycha chyba siadła, co?

Psycha ? Ja człowieku mogę z dnia na dzień zapomnieć o tej grze, gdyż gram wyłącznie dla zabawy i się tak nie wczuwam ażeby mieć z tego tytułu jakieś dolegliwości psychiczne. Co innego Ty - patrząc po aktywności na forum to bez metina by ciężko było życie sobie ułożyć, nie zazdroszczę !

----------------------------------------------

A co do tej dwuetapowej weryfikacji to ktoś upadł na głowę. Niech się lepiej z tego wycofają póki jeszcze gracze nie rzucili kontami !

Najpewniej by to zmniejszyło liczbę graczy (dla gf mała strata - odeszliby ci, którym szkoda nawet na rękawiczkę), ale jestem za pomysłem płacenia abonamentu.

ciekawe na czym by wtedy zarabiały osoby, które nie mają czasu na regularny drop, a przyzwyczaiły się do stałego zarobku z kuponów SM lub innych fantów z IS :)

Zapewne na ten problem też miałbyś złotą radę ?

jest punkt w regulaminie który zabrania robienia multi kont, a ja wiem że to psuje grę i rynek

Ciekawe ciekawe, jeszcze jakiś czas temu - nie dalej jak rok wstecz, był zapis który nie zakazywał a wręcz stwierdzał że w grze metin2 można posiadać wiele kont. Wygląda to tak jakby wszystkie produkty GF wrzucili do jednego worka i podłączyli pod jeden regulamin ..

Próbują nieskutecznie walczyć z botami i tyle. Jeszcze pół roku temu można był grać bez problemów to jakaś twórcza persona wymyśliła, ażeby utrudnić "botom" i przy zalogowaniu ponad 10 platform - blokada czasowa, co w efekcie uderzyło w graczy a boty dalej miały się świetnie. Serwer dalej jest zamknięty dla nowych graczy - tracą na tym wszyscy, a boty mają się dobrze. Teraz wymyślają jakieś logowanie dwuetapowe ... Kto wie może następny krokiem będzie przymus do ładowania w IS bo przeciwnie jesteś botem ?:)