Posts by Tamivak

    Witam. Zacząłem na tym serwerze wczoraj, a zachęciła mnie informacja o walce z inflacją. Gram dopiero od około 3 miesięcy w metina, a te pierwsze kroki postawiłem na serwerze Corundum gdzie inflacja nabrała takich rozmiarów, że jedynymi powodami dlaczego jeszcze ktoś decyduje się grać na tym serwerze to albo ma już inną postać szeroko rozwiniętą i się wspomoże, albo korzysta z nielegalnych oprogramowań ale głównym powodem jest to, że jest bardzo łatwo kupić wirtualne pieniądze za PLN. Na początku jeszcze tego nie widziałem natomiast kiedy podszedłem do nauki o grze to jakie daje możiwości podczas rozgrywki co i jak należy robić z ulepszaniem, rozwijaniem itp. itd.- Zauważyłem to jak na innych serwerach wygląda sytuacja finansowa. Na ten moment gdy skrzyżowałem miecze z Metinami i potworami na Polyphemos mam pewną uwagę. Ograniczony został drop yang, ceny kupna u npc są standardowe, a ceny sprzedaży zdecydowanie obniżone,(tu nie jestem na 100%pewien)-wynagrodzenie yang za questy obnizone to z kolei powoduje odwrotny problem gospodarczy jakim jest aprecjacja. O co mi chodzi? Tłumaczę. Jeżeli nie będzie zbilansowanego systemu finansowego na tym nowym serwerze to zainteresują się sprzedawcy yang za pln. Dlaczego? Dlatego, że to żyła złota bardziej się opłaca z tego serwera sprzedawać bocone yangi bo mniej a za wyższą cenę. Ja mogę się mylić nie mieć racji bo jestem nowy i do końca mogę nie wiedzieć czy nie rozumieć organizmu gry.