Posts by UNBANmartwicaPLS

    Mam pytanko.

    Skoro pre-eventy są zrobione tak, że osoba nie mająca chemp+, nie jest w stanie uzyskać darmowego dostępu na serwer Ruby.

    To jaki sens jest tych pre-eventów? Myślicie, że ludzie z chemp+ porzucą swoje postacie by grać od nowa na jakimś Ruby?

    Jak ktoś ma czempiona to i tak raczej nie ma żadnych pasji i zainteresowań w życiu, więc stwierdzili, że bezpieczniej będzie takim ludziom dać dostęp bo żyją tylko metinem i może z nudów wbiją na nowy serwer na miesiąc czy dwa.

    Najlepiej to dzikusy bo nie potrzeba wydawać kasy na ekwipunek, eq +7 i 5k hp i sobie stoisz jak król bez autopoty :) Dodatkowo jak masz szczeście to można dropnąć takie rarytasy jak kawałek klejnotu, marmurek sługi, ebonitowe kolczyki albo nawet FMS jak stoisz na spocie z generałami :)

    Eventowe serwery pod każdym względem są lepsze - więcej ludzi, różne narody grają (imo plus), ciągłe eventy, więc nie trzeba się martwić, że nie można wbić na blaski czy rybaki bo pewnie za 3 tygodnie znowu będą xD. Na Polskę zapraszają jedynie kiepscy bizmesmeni którzy kupili itemki bo pandemia i teraz siedzą na martwym serwerze z minusem na koncie xD

    Ojej, Gameforge nerfi zbyt broken rzeczy :(

    Mam nadzieje, że do końca roku osłabią alchemię (wzmacniając resztę ekwipunku żeby każdy wyszedł na 0) i aurę miecza bo wojownik body to najlepsza klasa do wszystkiego praktycznie

    Jak masz dużo czasu albo jesteś gotowy ładować przelewy na SMy to się opłaca wracać, w innym przypadku to gra ci się znudzi po tygodniu.


    Najlepszy zarobek to alchemia na 5 postaci, jedyna alternatywa to eventy

    Ale boty są wszędzie, zerknijcie na inne serwery i wtedy narzekajcie. Polskę zamknęli, bo było za dużo graczy. Teraz została ich garstka, więc znowu otworzyli. Aktualnie dobicie 75lvla to jest kwestia 10-15w na eq ogień i autołowy tygodniowe, a potem boty znikają z oczu.

    A w jaki sposób nowy gracz ma zarobić te 15 wonów na eq na ogień? Klepiąc alchemię na 5 postaci przez miesiąc żeby wbić 75 gdzie będzie musiał znowu robić to samo bo poza eq na błyski dojdzie jeszcze alchemia? Najciekawsza gra to taka gdzie jest rywalizacja a nowy gracz nie ma z kim rywalizować a starych graczy nie dogoni nigdy. A boty i utrudniają grę i zarobek, ale wysokim lvlom to nie przeszkadza no bo przecież na Yoharce nie latają a okeye można kupić taniej o 5kk.

    Ja polecam dodać jakieś eventy na serwerze Polska co prawda nie codziennie czy co tydzień ale jakieś fajne eventy na każdy podział lvl serwer otworzyć by nowi gracze przybyli bo takie eq +9 na lvl 18-60 to nie chce się sprzedać przez tydzień przez co zmusza to do zrobienia free lota i pójście na inny serwer bardziej zaludniony.

    Ojej no to może przestaniecie wystawiać ekwipunek w zaporowych cenach? :D

    Zamiast buffować skrzynie ucznia które i tak są teraz mocne uważam, że lepiej byłoby sprawienie żeby misje były bardziej czasochłonne, kilkuetapowe, ale z porządnymi nagrodami, np. tymi przedmiotami które wymieniłeś ty, ale na krótszy okres czasu. W ten sposób ułatwiamy grę dla nowych kont a jak dobrze będzie się im grało to zostaną na dłużej. A questy wymyślić łatwo - zabijanie mini bossów w m1/m2, polowania na czas, wykop x rudy, złów x ryb, zniszcz x metinów itp.

    Patrząc na popularność Polyphemosa i fakt, że nikt nie chce grać na nudnej Polsce jestem zdziwiony, że nie wypuścili na wakacje kolejnego sewera na zasadach jak Polyphemos.


    Będzie mały skok popularności i nowych graczy na Polsce, ale dużo się nie zmieni bo serwer nudny i zdominowany przez Januszy Biznesu którzy wolą wystawiać tygrę +9 za 2 wony przez pół roku zamiast sprzedać ją w dzień za wona xD


    No i dobrze nie mozna przeliczać zarobione wony na pln bo to nie ma sensu,gra jest grą a nie miejscem czerpania zysku!Wydajesz pln dla frajdy i szybszego rozwoju postaci a nie żeby mieć materialna korzyść.

    A niech tracą jak najwięcej. Słabi bizmesmeni i przedsiębiorcy powinni wychodzić na jak największy minus żeby ci co znają się na inwestowaniu wychodzili na duży plus.


    Moderator Canhide:
    Połączyłem double post.

    Jeśli nadal masz wątpliwości to dzisiaj na Polyphemos mamy blaski i po 10 minutach dropienia na mój spot wjechał 95 ninja i zaczął mnie zabijać na wolnym, podstępnie dałem mu zbić rangę do negatywnej i napisałem do mojego kolegi z Rumunii (tego który pomógł mi przy zadymce kilka dni temu) i potężny Czempion ściągnął agresywnego polaczka na dwa hity :) Co ciekawe karma szybciutko dopadła mojego oprawcę - wypadły z niego trzy przedmioty - Stal, Białko i Ebonitowe kolczyki, wszystko +9 z solidnymi bonami, Ciprian (kolega) wziął Stal i Białko a ja dostałem kolczyki i jeszcze wpadło 300 blasków :) i pewnie dobije z 400 bo postać lata sobie na autołowach bo mi się znudziło klikanie.


    Dodatkowo jestem w kontakcie z rumuńską topką i po sesji powierzą mi prowadzenie gildii dla nawróconych Polaków jak ja którzy decydują się grać ze złotym orłem (herb Rumunii) na piersi.

    Jak grasz na polyphemosie to korzystaj z codziennych eventów i bij metiny.

    Cory na 5 postaci to po prostu najlepszy zarobek na niższych levelach i bardzo ciężko go przebić bez eventów. Jak chcesz porobić coś innego to pewnie można łowić, latać kopać rudy albo bawić się w handlarza, ale prawie zawsze zarobisz mniej niż na alchemii xD No i postać na 30 lvlu na dzikusach stawiasz i możesz wchodzić co 5 minut zbierać drop


    No i dodatkowo jest event okey, więc dodatkowy zarobek bo srebrne skrzynie które ugrać jest bardzo łatwo są warte po 10-12kk


    Moderator SauBaar:
    Połączyłem posty.

    Biolog powinien mieć zreworkowane nagrody, ale beznadziejne nagrody za questy to jeden z problemów tej gry.



    Gracze mają więcej pieniędzy, więc mogą kupić egzo z IS i szybciutko dobić skilla do P. Bez rad to jest jakoś 150 książek do G1 i 30 kamoli do P. Kupując paczki egzo 10szt po 166sm wychodzi około 3k sm, więc nie tak dużo. Oprócz tego pamiętajmy, że ze szkat ucznia masz egzo i rady na dobicie około 20 pomyślnych książek, więc ten pierwszy skill do P to naprawdę nie jest problem.

    Co do biologa to faktycznie ciężko nadgonić, bo spiralami zwojować to majątek, a bez nich to trzeba z rok pograć żeby odebrać wszystkie bonusy. Ale też rola biologa spadła (a przynajmniej przed wejściem na yohare, gdzie zanim wejdziesz to raczej minimum certy oddasz), bo aktualnie wszędzie ustoisz z 90%+ na dany żywioł, a odpałów do dmg masz tyle, że 50 wartości ataku z matowych lodów nie robi wrażenia.

    Masz racje.. nie wziąłem wszystkich nagród ze skrzyni ucznia w kalkulacje. Pieniądze to nie problem, ale dopóki gra ma według mnie wady to w nią nie pakuje. Kupić rękawice czy autołowy żaden problem, ale więcej wydawać mi szkoda.

    Cześć,

    nie da się zaprzeczyć, że rozgrywka w Metinie przyśpieszyła w prawie każdym aspekcie względem ostatnich lat a do tego Gameforge dąży do jak największej automatyzacji gry. W mojej opinii to jest dobry kierunek dla gry ponieważ w przeciwieństwie to starych czasów gracze mają więcej pieniędzy i mniej czasu. Dlatego chciałbym zwrócić uwagę administracji i graczy jak bardzo powolnym i archaicznym systemem jest czytanie ksiąg. W niecały tydzień aktywnej gry na Polyphemos na alchemii i eventach (okey i z dropem 16-20, 20-24) zarobiłem na oko 12 won czyli tyle za ile można ubrać postać do groty (nie licząc alchemii). Co prawda ja już jakieś eq 5b i manni mam, ale żeby bić metki na pustyni/sohan i dzikusy w m2 do alchemii nie potrzeba dużo, więc załóżmy, że nowy gracz zarobi trochę mniej i tutaj spostrzegłem jak bardzo czytanie KU jest archaiczne względem innych mechanik. W miesiąc aktywnej gry bez wielkiego wkładu w IS można spokojnie wyjść z groty a przy tym mieć główngo skilla na M4/M5 a za starych czasów takie skile się miało na 45 lvlu, więc ja proponuje jedną z tych rzeczy:

    -zwiększyć szansę na poprawne przeczytanie KU do 60% (jak biolog)

    -zmniejszyć czas potrzebny na przeczytanie KU o połowę (do ~12 godzin)

    ewentualnie ciekawym rozwiązaniem byłoby dodanie nowego przedmiotu który działa jak egzo, ale go osłabić troszkę, powiedzmy żeby skracał następne przeczytanie o 6 godzin. Taki zwój by wypadał z bossów i metinów od 5 lvla bo w dzisiejszych czasach więcej można zarobić stojąc na autołowach w dobrym miejscu niż na metinach.



    Zapraszam do dyskusji!