Posts by PanWilczus

Wejdz po prostu w okno peta "p" i masz na dole 3 zakładki, klikasz ostatnią, przerzucasz peta do ożywienia i Ci pokazuje ile potrzebujesz, ogolnie ja przy 200dniach miałem 20 + także ty będziesz miał w ch...

Witam, czy jest jakiś sposób na usunięcie konta z gry tak aby nie był on przypiety do konta gameforge?

Dlaczego o to pytam?

Gdyż zawsze po aktualizacji kochany client gameforge nie widzi kont sparowanych z danym mailem i po kliknięciu start zamiast zalogować się do pierwszego sparowanego konta client tworzy mi randomowe konto które bądź co bądź przeszkadza mi będąc w liście wyboru kont

Polecam Etolin, sporo osób, na sklepach zawsze można zobaczyć eq na niski poziom, wiele osób w m1 chętnie pomoże, zarobek to norma, handel i drop alchemii 😉

W przyszłości zawsze możesz spróbować wyciągnąć legende i wbic mityka, jednak jeżeli wbijalbys mityka to fajnie byłoby wbic całe koło dla bonusu.

Dodatkowo po 95 poziomie otwiera Ci się dodatkowy sposób zarobku, jotun, po 100 dochodzi nemere i razador.

Mityczna alchemia pomaga na tego typu dungeonach ponieważ ma bonus silny przeciwko danemu żywiołowi.

A koło mitycznej matowej daje mniej więcej tyle co koło bez skazy legendarnej, różnica jest lekka.

Jednak póki co nie warto pchać się w taki koszt, legenda póki co powinna wystarczyć, pozatym grasz czołgiem (WP) 😉

Ponadto proponuje wymienić szarfę na taką z średnimi, bo wartość ataku szarfy u sury WP jest brana jako x1.6 do statystyk a nie jako x2 jak normalnie u wojownika czy likana

Więc tak, do obliczeń zakładam wartość bazową ataku 347-404

Wartość ataku w trucie +9 821-958

Po przeliczeniu średnich truty (28 śr) wartość wynosi 1050 - 1226

Gdybyś miał rubin czyli dodatkowe 150 wartości ataku i 8 śr obrażenia prezentowałyby się następująco
    Wartość ataku z truty 971-1108
    Po przeliczeniu średnich (28+8) wartość wynosi 1349 - 1506
    Opcja z trutą 40+ śr

Wartość ataku w trucie +9 821-958

Po przeliczeniu średnich truty (40 śr) wartość wynosi 1149-1341

Przy średnich 57 i trucie +9 wartość wynosiłaby 1288-1504

Więc według mnie lepszym zakupem byłby rubin, tańszy i lepszy

Liczę że pomogłem ;)

Podasz mi wartość ataku spod c bez broni w samej szarfie?

I napisz czy posiadasz jakieś bonusy do średnich w ekwipunku (szarfa kolce)

Z tymi dopalaczami co można dostać na sklepach szansa na wytworzenie aury wynosi 70% czyli to nie problem. Jedynie ten wyjątkowy barwnik. Nigdzie tego nie idzie dostać, a daje 10 wonow. Gdyby ktoś chciał robić nowe bronie gdzie trzeba kilkadziesiąt tych barwników to krzyż na drogę.

Jakie dopalacze są do wytworzenia szaty ?

Aktualnie szata aury jest do zdobycia wyłącznie w grze poprzez uszlachetnianie u beak go.

Potrzebne są do tego ulepszacze takie jak:

-wyjątkowy barwnik

-ładny kamień chaosu

-200 sztuk odlamka energii

Oraz 25kk yang

Nie dość że nie ma tych ulepszaczy na rynku (przynajmniej na etolinie), to dodatkowo szansa na ulepszenie wynosi 20% 😒🔫

Na forum powinna panować kultura osobista, jeżeli jest to dla was wyzwanie nie powinniście udzielać się na forum.

Forum ma pomagać i powinniśmy się dzielic zgromadzoną wiedzą na ten temat.

Wiele osób może mieć problem z wyłączeniem efektu scalenia, to normalne nie każdy jest alfą i omegą, jeżeli ktoś pyta to najwidoczniej ma problem z znalezieniem rozwiązania i trzeba mu pomóc, to normalne

Prosze moderatorów forum o podpięcie stosownego posta w którym objasnione jest jak rozwiązać ten problem bo posty tego typu będą się powtarzać.

Niestety poprzedni post jest błędny.

WARTOŚĆ ŚREDNICH OBRAŻEŃ JEST ODNIESIONA DO OGÓLNEGO DMG POSTACI
    już tłumaczę:

Do obliczeń zakładam dmg postaci 434-458 (wartość spod c)

Szarfa z krukiem doda do tej wartości 112-158 dmg
    Otrzymamy dmg na poziomie 546-610

DOPIERO TERAZ WLICZAMY ŚREDNIE 11%
    Przy wartości 11% średnich otrzymamy:

606-677

Jest to DMG samej szarfy i broni nie wliczam średnich broni

Szarfa z zodakiem doda 194-274
    Otrzymamy dmg na poziomie 628-732
    WLICZAMY ŚREDNIE
    Przy wartości 8% średnich otrzymamy:
    678-790

Różnica pomiędzy łukiem kruka i zodiakiem wyniesie wtedy:

72-113

Różnica ta jest wyliczona dla postaci 44lvl noszącej FMSa, im większy dmg będzie miała nasza postać i założymy na niej przykładowo glewie zodiaku wartość ta będzie znacznie większa.

Przepraszam za wprowadzenie w błąd ;)

Zacznijmy od podstaw:

Łuk feniksa 199 dmg różnicy pomiędzy największą a najmniejszą wartością ataku.
    Łuk zodiaku 200 dmg różnicy pomiędzy największą a najmniejszą wartością ataku.

Kruk 100 dmg różnicy pomiędzy największą a najmniejszą wartością ataku.

Podczas wkładu z feniksa wiele osób narzeka na losowość dmg, tzn. dużego wahania się wartości zadanego ciosu, podczas włożenia Łuku zodiaku będziemy mieć identyczną sytuacje, wynika to z rozrzutu pomiędzy największą a najmniejszą wartością ataku.

Do dalszych obliczeń przyjmuje : Szarfa 20%, Łuk kruka +9.

Szarfa 20% z łukiem kruka da Ci :
    56-76 wartości ataku i 11% średnich.

Po wliczeniu średnich otrzymasz :

62,12-84,36.
    Po przemnożeniu przez dwa twoje hity zwiększą się o:
    124,24-168,72.

Czyli czyste obrażenia z szarfy z krukiem to : 124-169

Szarfa 20% z łukiem zodiaku +9 da Ci:

97,4-137,2 wartości ataku i 8% śr.
    Po wliczeniu średnich otrzymasz:
    105,192-138,176.
    Po przemnożeniu przez dwa twoje hity zwiększą się o:
    219,384-285,376.
    Czyli czyste obrażenia z szarfy z łukiem zodiaku to to : 219-285.

Oznacza to że hity z szarfą z zodiakiem wzrosną o 95-116.

Liczę, że pomogłem ;)

Jako że gram Likanem to mogę smiało powiedzieć że:

Siła daje jedynie dmg do skilli, nie zmienia w żaden sposób statystyk postaci.

Zręczność dodaje wartość ataku i blok oraz dmg do skilli.
    Inteligencja dodaje dmg do purpury.
    Witalność jak u wszystkich klas dodaje hp + obronę (i chyba dmg do którejś z umiejetności).

Podam Ci dokładny cennik alchemii :

Legendy: Mityki:
    Rubin 13-18 60+
    Jadeit 8-13 40+
    Szafir 4 20+
    Diament 8 25+
    Onyks 4 25+
    Granat 4 8+

Są to ceny perfów alchemii matowej, co do dmg nie mam odniesienia jednak w innym poscie ktoś określił nową alchemie jako :

Daje trochę mniej niż stara znakomita bez bonu z koła a trochę więcej niż bez skazy ~ Chep z postu Perfekcyjna Alchemia.

Mam nadzieje, że pomogłem ;)

Wydaje mi się, że wartość uderzenia jest liczona w taki sposób:

Jeżeli założymy że podstawowy hit wynosi 1000

Hit z przeszyciem 1400

Hit z krytykiem 2000

To otrzymamy 2000 z krytyka oraz 400 z przeszycia podczas jednego uderzenia.

Sumaryczny wynik wyniesie wtedy 2400 ponieważ do wartości uderzenia krytycznego zostaje dodana wartość uderzenia z przeszyciem.
    Wartość uderzenia z przeszyciem nie zostaje wtedy podwojona i wynosi ona tyle samo (400) nie zależnie od tego czy wejdzie razem z uderzeniem krytycznym czy bez.

Liczę, że pomogłem ;)

Zależy wszystko od budżetu

LVL 42 więc :
    Żelak +9 mistyki
    Broń jednoręczna z dużymi średnimi
    Śmierta hp + % do pż
    Buty Hp + Kryt (Najlepszą opcją byłyby buty na wiatr)
    Bransoleta z białego złota lub srebrna % do pż + mistyki
    Naszyjnik hp + kryt (najlepszą opcją byłby srebrny naszyjnik)
    Ebonitowe mistyki
    Alchemia
    Jadeit max hp i 2x do pż
    Rubin Warość, średnie, def
    Na chwile obecną zakup takiego eq to około 50w alchemia wyniesie jakieś kolejne 20w.

Liczę, że pomogłem ;)

Dla Bodego proponuję 3 kamyki

Rubin śr, wartość, Def około 16w

Jadeit 2x % do pz i max pz około 7w

Onyks z blokiem i ewentualnie unikiem strzał 3/4w

I opcjonalnie granat 3w

Jednak jeżeli nie chcesz przedłużać alchemii co jakiś czas to odpuścił bym granat i zainwestował w te 3 kamyczki

Jeżeli chcesz mieć dobrego dropa tanim kosztem to WP/mental. Jeżeli chcesz wydać na niego dużo kasy to body. A co do dungeonow wydaje mi się że 2x ninja będą najlepsze

Na likanie podczas bicia z wierzchowca jest roznica około 200dmg z hita a jako że na wilku i na ninjy zreka daje tyle samo do ataku to podejrzewam że szmaragdy są lepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o wyciągnięcie największego DMG

Jako że gram na Etolinie mogę Ci śmiało polecić ten serwer, w dodatku gram Likanem i przeglądając rynek widziałem eq na wilka w dość niskich cenach, przykładowo szpony na 75 46sr za chyba 25w a na 70 54 sr 35w, jednak jest to eq na późniejszą fazę gry, dzidy 30lvl z dobrymi średnimi wychaczysz do 5w, ponadto ku, purpura będzie najdroższa około 300k a reszta do 100. Ponadto na etolinie gra sporo graczy więc polecam i zapraszam

Widzę że każdy lubi jak team robi go [ciach] Dyskusja z wami nie ma sensu bo będziecie bronić swój ukochany team metin2PLN [ciach], gdzie obsuniecia są rekompensowane lub w ogóle ich nie ma a członkowie teamu starają się wspomóc graczy.
    A co do liczby szukających metiny to przez 1h na 100% widziałbym 2 respy takich metinow, i jaka powinna byc ich liczba żeby po objechaniu 6 kanałów nie zauważyłem nawet morza yangów lub itemkow które te zbite metiny zostawiają.

Super metiny były ale od 22 i było ich naprawdę sporo było 5 respow na pustyni x9 ch to daje 45 metinow x5 zbiłem trochę trudności i duszy wieczorem wstawię ss bo teraz mnie nie ma. Szkoda ze po 22 zaczęły się respic bo to blad w ogłoszeniu i ludzie przestali już o 22 szukać

To supcio że resp był o godzinę przesunięty a Ingolf po 21 napisał że resp jest włączony.
    BRAFFFFO BRAFFFFO PANOWIE OBY TAK DALEJ

Moderator Ascoran:
    Wyciąłem niestosowne treści oraz połączyłem posty.