Posts by XaarMetin2

    Ja zmieniałem nick raz i to wtedy kiedy te zmiany weszły. O ile sięgam pamięcią dostajesz losowy nick (jak po fuzji), który możesz zmienić. Co za tym idzie jest możliwość tej opcji optymistycznej. Na pocieszenie powiem Ci, że i tak nieważne jaka opcja - musisz to sprawdzić ^^

    I ku

    przydałoby się i to mocno, ale myślę że po kdkach i niektórych innych rzeczach jednak nie do zrobienia, bo na rozszerzeniach eq trzeba zarabiać.


    Jeśli chodzi o moją prywatną opinię to przydałyby się zmiany, które nie do końca innych obchodzą na pierwszy rzut ok np: żeby po zalogowaniu, przelogowaniu były dostępne czaty prywatne, których nie zamknęliśmy przed wylogowaniem albo żeby wchodzenie na wierzchowca przy robieniu czegoś było natychmiastowe, a nie poprzedzoną dwusekundową przerwą (tak chyba było kiedyś) albo żeby można było dodać kogoś do znajomych z innego ch, ewentualnie dodawać do grupy z okna szeptu. To pewnie dla wielu głupoty, ale przydałyby się takie opcje i małymi kroczkami gra byłaby przyjemniejsza.

    Temat stary. GF nic nie zmieni. Serwer "Polska" jest tragiczny. Skończyłem tam swoją "przygodę" około miesiąc temu. Polecam każdemu pograć na jakimś zaludnionym serwerze eventowym LUB jakimkolwiek Tureckim. Czemu akurat tam? Podczas HH ponad 3 tysiące SM kosztuje około 70pln. Same kupony SM kupisz też za grosze w grze. Boty jak szybko się pojawiają to od razu znikają. Kontakt z administracją jest dużo sprawniejszy, wymogiem jest władanie językiem angielskim lub tureckim. Tamtejszy support pozwala na zgłoszenia w formie video, gdzie w POLSKIM SUPPORCIE wszelkie filmiki zgłoszeniowe są odrzucane bo !UWAGA! - filmiki mogą być przerobione xD Dobrze, że screenów podrobić się nie da. Poza tym ilość eventów jest tam potrojona.


    Wracając do POLSKI (jak i serwerów sprzed fuzji - Feniks -> Samos -> Etolin), grałem tu z wieloma przerwami od 2009 do 2017 roku. W 2018 zacząłem udzielać się na forum jak i grać "na serio", poświęcając tej grze masę czasu. Pograłem do początku 2021r gdy to jedną z kolejnych na tamten moment FATALNYCH aktualizacji było dodanie bazaru i zakaz "tobołkowania" poza nim. Dużo moich znajomych pokończyło wtedy grę, więc i ja odszedłem. Wróciłem w połowie 2022, pograłem półtora roku i znów koniec, tym razem właśnie ze względu na boty, które popsuły ceny, jak i znacznie wydłużyły moment logowania się do gry. No i przede wszystkim masa bugów zamykających klienta w najmniej oczekiwanym momencie.


    Po co to wszystko piszę? Bo przez te wszystkie lata mojej gry temat botów albo wszelkich ZŁYCH dla graczy update'ów był poruszany setki razy, no i co? GÓW... Jesteście ciągle olewani i robieni w konia. Z przykładów przypomina mi się ten słynny jak na 2021rok wywiad z jednym z "techników(?)" Metina, gdzie to koleś obiecywał, że bazar zostanie ładnie udekorowany i przestanie być taki "szary" a w 2021 możemy się spodziewać update'ów związanych z balansem PvP. A pamiętacie może jak na serwerze beta pod koniec 2018r ludzie zrobili strajk na parterze zodiaku przeciwko wprowadzaniu mitycznej alchemii? Albo jak podczas tej samej bety zostało wam wmówione, że niehandlowane odłamki smoczego kamienia to tylko bug i w finalnej wersji zostanie przywrócona możliwość handlu nimi? Dobrze, ze chociaż nie zabrali guzika ze zmianą kanału po miesiącu od jego dodania.. a nie czekaj xDDDD Albo to placebo z forumowymi ankietami.. Dążę do tego, że GF ma BARDZO wywalone w społeczność, w wielką społeczność ich najbardziej dochodowej gry, a ludzie albo świadomie to ignorują i machną ręką korzystając przy tym z każdego kolejnego HH albo są po prostu naiwni i tego nie widzą dając właśnie kolejne i kolejne posty na forum (bez urazy Itachi). Posty, które nic nie dadzą. Nic nie zmienią. Jedyną słuszną opcją według mnie, jest masowe odchodzenie graczy, bo boty nie miały by na kim zarabiać. Ale to się nie stanie :crazy:

    Polecasz jakiś konkretny turecki, gdzie jest jakieś PL community na serwerze? Nie mam jakichś wygórowanych oczekiwań co do metka (bo od lat siedzę na niskich lvlach, piszę z ludźmi i sobie gram dla relaksu), ale nawet na Polsce takie minimalne wymagania są od razu wygaszone przez boty, które są dosłownie wszędzie i nie można nawet sobie podropić ulepków. Czas na zmianę.

    Miałem tak samo przy zmianie sprzętu. Napisz na support - podasz model telefonu czy tam numer i maila i Ci odwiążą.


    EDIT: tylko napisz po angielsku albo po niemiecku przez tłumacz - bo oczywiście PL support ci w tym nie pomoże jak w 90% innych rzeczy xd

    myślę, że ten post i odpowiedzi mówią to co myśli i czuje większość graczy


    w związku z tym zapytam - czy jest realna szansa, że kiedykolwiek zostaną podjęte działania w celu zabezpieczenia gry przed botami?

    nie uzyskasz odpowiedzi na to pytanie, gdyż polski team nie wie absolutnie nic o tej grze i nic nie znaczy dla centrali (to tak jakbyś był prezesem Auchana i pisze do Ciebie jakaś pani, co pracuje na kasie w Lubostroniu z pytaniem czemu bramki na złodziei nie działają).


    Tu pomoże tylko zdecydowana reakcja z góry typu blokada rejestracji albo chociaż próba autoryzacji kont z numerem telefonu. Nic innego się nie wydarzy. Trudno oczekiwać od GF, że zainwestują w porządne oprogramowanie do blokady botów. Autor tematu może mieć rację, ale wydaje mi się, że nie tyle PL jest piątym kołem u wozu i przerzuca się tu boty, a raczej centrali po prostu nie interesuje PL, mają być tylko tabelki z Excela na zielono.

    Nie wiem czy to za handel, ale dostałem kiedyś ban na niektóre funkcje w metinie (była kiedyś dosyć głośna afera z tego). Można było wejść do gry, ale nie można było otwierać handlarzy, gadać z npc itp. (nie wiem kiedy to było dokładnie, ale parę lat temu). Mi się wydaję, że GF jest najbardziej nieudolną firmą na świecie i nawet jak próbują coś zdziałać to często robią to po omacku i dużo niewinnych graczy dostaje po głowie. Tak samo kwestia samych botów - pojawiło się X propozycji rozwiązania tego problemu, ale nie zostało poczynione nic.

    Dziękuję :D A jeśli chodzi o te dwa kamyczki - to mówimy tutaj o tych jakości matowej, tylko mityczne i maksymalnie ulepszone? Sorry, trochę tutaj tematu nie ogarniam a widzę na rynku rozstrzał cenowy nawet do 250w za sztukę xD

    No na początek jak masz jakieś tam wony na EQ to możesz sobie matową mityczną zrobić. Potem sobie można skubać lepszą krok po kroku.

    Powtarzam jeszcze raz! Jest nagroda 1000 won dla kogoś, kto wskaże chociaż cień dowodu, że polski Team wie o botach. Nie ma takiego dowodu!

    a propo tego "muchomora" bociarza. Dokładnie pokazał sytuację w sprawie botów gf i gm'i mówią że banują boty a on się bawił jak chciał 2 dni bez gm'a online też udowodnił także tego GF jakiś gimbusek was wyjaśnił <X

    Ten film powiedział jedno. Jak grasz na bocie i nie będziesz się z tym afiszował - spokojnie wbijesz topkę i zrobisz eq.

    Właśnie obejrzałem materiał na YouTube, który został wrzucony przez jakiegoś typka 3 dni temu i wbił on na bocie na luzie 80lvl i 75lvl, bijąc co się da, nie chowając się, robiąc DT i bijąc ludzi XD


    Reakcja? A komu to potrzebne XD