Posts by Bellatrix

    gościu myślisz ze ktoś kto przeznaczył na grę kilka miesięcy czy lat skończą grę dzień po aktualizacji? Wszyscy mówili że poczekają co się będzie dziać czy będą jakieś obejścia lub czy wróci stary system z odlamkami, daj ludziom miesiąc i zobaczysz co się będzie działo..Ja juz w grze spędzam 70% mniej czasu, a wyłączając sobie sklepiki w M1 widzę kto jest w grze i to są starzy wyjadacze, nikogo nowego nie ma, szczerze to już widzę mniej graczy a co to będzie za miesiąc. .
    Alchemi na rynku nie widzę i watpie ze się to zamieni
    Także nie bądź takim napalencem ze ktoś kto ma konto warte kilka tyś gruszek skończy grę w dzień aktualizacji..
    Daj im miesiąc a później wystawiaj coraz taniej itemy coraz taniej i sam skoncz grę bo nie będzie miał Ci kto tego kupić..
    Ku tez zaczniesz sobie sam dropic bo ktoś kto zacznie grę zaraz zrezygnuje bo uzna ze nigdy nie zarobi na tym tyle żeby dogonić kogokolwiek a o alchemi se pomarzy, pomyśl trochę na inna skale a nie mówisz po kilku godzinach po aktualizacji że nadal ludzie grają, pomyśl i patrz co się będzie działo przez najbliższe dni czy tygodnie

    Napiszę jeszcze raz - wielu tu na forum się zarzekało, że jak wejdzie aktualizacja 18.4 w takiej formie jak ta to skończą grę ale i tak grają.
    [ciach] powiedz to okradzionej topce z Tasmanii ile jest warte konto. Jeśli chodzi o sprzedawanie itemów to gram for fun i nie liczę na jakąkolwiek rekompensatę za wkład w IS jak jakiś CEBULAK. Natomiast odnośnie końca metina czytam o tym nieprzerwanie od 2015 i na pewno jeszcze kilka lat będą tak pisać malkontenci. Nara.


    Moderator Ascoran:
    Wyciąłem niedozwolone treści.

    Czy dużo płaczków odeszło z gry po tej aktualizacji? Zapowiedzi było od groma na forum i co? dalej w grze? Aktualizacja na +, 25 corów na konto bez nerwowego liczenia przy dropieniu czy się podniosło 8 czy 9. Wprowadzone nowe opcje graficzne lekko skopane ale mają potencjał, sprawdzałem czy wystawiając kilka sklepów przy różnych opcjach można ograniczyć lagi w M1. Da się. Oferta IS jak i zawartość eventowa do przełkniecia, dodatkowo cieszy, że w tą grę z patyczki ciężko wykręcić najlepszą nagrodę. Nawet jak boty tego nadropią to nie będzie tyle złotych szkat jak po evencie schwytaj króla.

    Zapomniałem wcześniej dodać : JA nie mam kilku dropków na koncie. Odnośnie dochodzenia ludzi z gry to tak jak z rzuceniem palenia - to takie proste robiłem to już kilka razy. Projekt metin2 się nie zawali jak odejdzie kilka osób co inwestują 100 PLN na kwartał i tak zostanie blisko 1000 graczy co ładują po 500 co miesiąc.

    Pod uwagę należy brać wszystkich użytkowników i ich problematykę, a nie tylko Twoje konto.

    Przecież od blisko dziesięciu stron na forum wszyscy piszą: JA nie będę mógł podropić odłamków, JA nie przedłużę alchemii, JA nie sprzedam i JA nie zrobię. Brakuje jeszcze JA nie będę miał co wystawić [ciach]. Nie bądźmy hipokrytami.


    Moderator Ascoran:
    Wyciąłem niedozwolone treści.

    Walnij w stół a nożyce się odezwą. W pierwszej kolejności "odłamkowi hurtownicy" podnieśli rumor. W botach tylko nieliczni widzą problem a reszta cisza bo na lemurach, świątyni ochao czy zaklętym lesie ich nie zobaczą. No i standardowa gadka - jak zarabiać? I bardzo dobrze, super aktualizacja [ciach]


    Moderator Ascoran:
    Wyciąłem niedozwolone treści.

    A kto komu broni zrobić sobie dodatkowego dropka na koncie? Przecież czyste konto oferuje nam 5 slotów na postacie. Natomiast ulepszać ę, zioła i inne syfy można trzymać gdzieś indziej. Problem się zrobi jak nie będzie można przerzucać corów przez depo. Tragedii nie ma.

    Jak wygląda podejście GF do spraw metina patrząc przez pryzmat dochodów z item shopu.
    Dochód z IS > utrzymanie serwerów. Jest dobrze, zarabiamy, kaska leci i wszystko się zgadza. Możemy nic nie robić i tak nam płacą.
    Dochód z IS = utrzymanie serwera. Wychodzimy na zero a tak nie może być. Popracujmy, zróbmy coś dla graczy aby chętniej inwestowali w grę, przegońmy boty, wykreujmy mowy system boostujacy postacie, poprawmy stabilność serwerów wtedy zapłacą.
    Dochód z IS < utrzymanie serwerów. Zamykamy projekt, nie ma sensu reanimować trupa.
    Zastanówcie się na jakim etapie jest teraz metin2.pl.


    GM może być online i nie musi pokazywać swojej obecności - pisać na wołaju, pojawiać się w m1. Więc twój argument kuleje. Członek Teamu mógł wykonać swoją robote po cichu i dopiero na zakończenie wpaść do m1, zażyć kontaktu z graczami, którzy z negatywnym nastawieniem wywołanym poglądem podobnym do twojego, demotywują go do "pracy" ublizajac mu.

    Jak można zdemotywować osobę, która nic nie robi?

    Patrząc obiektywnie, do czasu aż nie zostanie wprowadzona mistyczna alchemia (a na pewno kiedyś zostanie bo GF już nam zdradził, że ma coś takiego) to gracze z wyborną alchemią są teraz prze-kozakami. Nie sądzę, że randomowi gracze będą się ścigali aby zrobić 5-10 a może 15 corów dziennie z nadzieją, że w tym tempie może uda im się zrobić jakiś wyborny kamyk (do miksu).

    Na forum bety wszyscy negowali zmiany jakie miały wejść w nowej poprawce odnośnie alchemii. Polska społeczność nie była odosobniona jeśli chodzi o nastroje z tym związane. Zastanawiam się w jakim języku CoMa z różnych krajów wysyłali feedbacki do GFu? W lingala, suachili czy jeszcze jakimś innym dialekcie. Art co się tam nawyprawiało, że wszystkie społeczności zostały analnie wypieszczone?

    Byłoby by też ciekawie, gdyby powstał globalny serwer metin2. Ew. wyrównanie wszystkich metinów do takich samych aktualizacji i połączyć w kilka serwerów globalnych. Podejrzewam, że to może nastąpić, za kilka lat, jeśli liczba graczy drastycznie zmaleje. Bezsensownym posunięciem będzie zamykanie metina.

    Nie zabija się krowy, która jeszcze mleko daje.

    Tak na szybko odniosę się do szukania streamerów na Steam. Z tego co wszyscy wiemy na platformie Steam oferta item shopu jest strasznie okrojona i wielu graczy z tego powodu dołączyła się lub nadal próbuje odłączyć się od Steam. Zastanawiam się ilu graczy zgłosi się do tego projektu.

    Jakiekolwiek zmiany są robione żeby zarobić. A to czy moby w lesie będą biły po 400 czy też 2500 to już drugorzędna sprawa. Próba wprowadzenia mistycznej alchemii była zbyt oczywistym skokiem na kasę jednak przy ogólnym rozrachunku doszli do wniosku, że więcej stracą niż zarobią. No co wy GF to nie instytucja non-profit. Szach mat.

    Każdy pisze tu swoje pitu pitu, że trzeba iść na policję i zgłosić, że coś tam IM ukradli. Natomiast prawda jest taka, że to nie do końca jest ICH rzecz tylko Gameforge. W tej grze regulamin i inne poboczne przepisy jasno określają, że żadna rzecz tak naprawdę nie należy do graczy tylko do GF, jeszcze tego nie zrozumieliscie? I dopuki GF nie podejmie jakiś kroków to polska policja wiecie co może niemieckiej firmie zrobić? Dodatkowo ostatnio weszło RODO i zgodnie z tymi przepisami zanim jakąś firma czy instytucja udostępni jakieś informacje 10 razy się zastanowi i zaniecha tych działań, żeby tylko nie kopać się po sądach.

    Administracja na Jawie to się nadaje ale do pchania karuzeli. Musisz się kolego UP pogodzić, że uwarunkowania systemów-prawne sparaliżowały funkcjonowanie teamu. Jedynie gdzie mogą się wykazać to tylko tu na forum bo w grze to jedynie robią oczy jak koń na bagnach.